Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: zbonev   
Дата:   19-03-17 20:59

Клонирането на инсталацията на 10-ка е леко комплицирано. Невъзможно е да се клонират потребителски профили - плочките не работят. Всичко това става безпроблемно в 7.



Публикацията е редактирана (19-03-17 21:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: alext   
Дата:   19-03-17 21:05

10ка определено 8.1 подготвяше почвата за 10 и е някакъв странен микс между полу 10 и полу 7, не е оптимизиран добре, менютата са досадни. Минавай на чиста msdn 10ка и нямаш проблеми. Всичко си работи, най- досадния проблем са ъпдейтите- не може да ги спираш и общо взето никой не те пита какво ти инсталират на системата. А пък за поверителност няма да говоря, реално с win 10 не съществува вече такава, и не само с него. То SmartTV на Самсунг доказаха, че те следят отвсякъде какво пък остава за компютъра [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: chrisnoch   
Дата:   20-03-17 03:56

И аз преди време се колебаех дали да мина на Уин10, но след като го метнах на първата машина, всички колебания изчезнаха. Сега всичките ми компютъри са с 10-ка (а някои от тях са бая старички) и нямам никакви грижи. Всичкият софт работи и пее! [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: landstar   
Дата:   20-03-17 11:20

Ако искаш да псуваш 3 месеца поне тоя метро дизайн и да се чудиш кое къде е - сложи 10. Ама такава им е модата - метросексуална. Още от 8-цата го правят за соц. мрежи, а не за работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: Frenchev   
Дата:   20-03-17 11:41

Ами ще му дам шанс на 10ката да видя как е. Така или иначе трябва да преинсталирам.

Ще сложа 10 и ще пробвам. Ако не, мога винаги да се върна на 7.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: asahi   
Дата:   20-03-17 12:01

Ще работи. Няма да ти създаде проблем освен с някоя екзотична периферия. Ще се наложи да свикнеш с новия интерфейс и ухото/окото на бай Гейтс.

Същото ще прави и Седмицата без горните неудобства.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: chrisnoch   
Дата:   20-03-17 12:25

Хайде стига - седмицата вече е история! И какво му е чак толкова различното на интерфейса? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: asahi   
Дата:   20-03-17 12:39

Няма да изпадна в състояние да мрънкам срещу нещо, което не ползвам. Разлики има и това беше едно от основните рекламирани предимства на десятката.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: tuizzl   
Дата:   20-03-17 13:08

Frenchev бях пред същата дилема като теб. Никакъв проблем нямам с Windows 10, всички програми работят без проблем. Свиква се супер бързо аз за два-три дни вече бях свикнал. Инсталирай смело ще те изкефи.
:)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: ZENON   
Дата:   20-03-17 14:01

Първото нещо е да сложиш Classic Shell, с другото се свиква с времето.

http://www.classicshell.net/

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: shamelessEyes   
Дата:   20-03-17 16:23

едвам успях да влезна у сейф мод. Иначе е право в 10-ката тоз ундоус

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: slyn4ogled   
Дата:   20-03-17 18:01

е то safe mode си е добре покрит още от времето на 8-цата, така че няма особена мъка сега.
Иначе аз откакто съм с Redstone 2 на 10-ката - повече няма да се върна назад!
Ако много ме ядоса обаче някой ден, ще си взема пингвинче...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: Jk.freeman   
Дата:   20-03-17 18:18

Пингвинче[smilie24] ...всичко останало е компромис[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: slyn4ogled   
Дата:   20-03-17 18:29

Между другото, ако искате да спрете "телеметрията" на Win 10 (и следенето донакъде), стартирайте си cmd като администратор, и подайте следните две команди :

sc config DiagTrack start= disabled

и

sc config dmwappushservice start= disabled

Освен всичко друго - Win-а ви ще зареджа много по-бързо, и ще работи по-бързо!!!



Публикацията е редактирана (20-03-17 18:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: Jk.freeman   
Дата:   20-03-17 18:31

[smilie24]

Браоооо...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: asahi   
Дата:   20-03-17 18:48

Били дали знае?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: shamelessEyes   
Дата:   20-03-17 18:59

по-добре не пипайте настройките, после така или иначе ще трябва пак да опитвате да ги връщате ако нещо заработи по-добе. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: slyn4ogled   
Дата:   20-03-17 22:30

@ asahi : тва си го краднах от форум на разработчици на M$ ... и от няколко дена само се кефя на резултата - та в отговор на shamelessEyes : не мисля да връщам нищо обратно, щот така е много по-яко [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: BXMarkov   
Дата:   20-03-17 22:57

Всеки има право на мнение и избор. Ползвах уиндоус 10 някъде 6-7 месеца, сега ползвам пак 7 и ще го ползвам докато се поддържа, за мен 10-ката има повече минуси отколкото предимства пред 7.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: zbonev   
Дата:   20-03-17 23:14

slyn4ogled, в линка ми по-нагоре са описани същите неща, както и един ключ от регистъра, който се добавя. Твоите две команди забраняват два сървиса, в статията е описано как се прави същото, но по традиционния начин [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: slyn4ogled   
Дата:   20-03-17 23:41

zbonev : [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: ZENON   
Дата:   20-03-17 23:43

zbonev,
Там е работата, че не е сигурно дали само тия сървизи се занимават със шпионската дейност на Вин 10.

Нямам идея с какво може да се проследи изходящия трафик по начин който да подскаже кое събира и изпраща...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: lamerko   
Дата:   20-03-17 23:48

Слагаш си някакъв трафик анализатор на машината като wireshark ако ти се занимава - или ако си любител на конспирациите - дъмпваш трафика през гейтуея на мрежата, в която е 10-ката. Естествено от рутера си може да забраниш целия изходящ трафик към неизвестни дестинации и се вкарваш в матрицата [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: slyn4ogled   
Дата:   20-03-17 23:56

Е добре, ама синьото или червеното хапче да лапне? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Windows 10
Автор: aldygreen   
Дата:   21-03-17 00:05

Jk.freeman написа:

> Пингвинче[smilie24] ...всичко останало
> е компромис[smilie18] [smilie18]

Когато ми пуснеш пълноценно последната версия на DPP върху Пингвиня, ела ми се обади. Имам и други 2-3 програми, които мога да ползвам само на Джамлъка. Иначе отдавна да съм го сритал в кокалчетата.

[beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »