Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30  31  32 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  85  86     всички  напред  последна
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: Jk.freeman   
Дата:   17-04-17 17:39

ми аз да питам пък, ти що стана ЦСКА-рче, а ?
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: quazimodo   
Дата:   17-04-17 17:45

Ми сподели кво те гложди толкова. Минах през 4 канона[smilie18] [beer]

 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: slyn4ogled   
Дата:   17-04-17 18:03

АкУ ша е HSS светка - аз вече писах в темата - с двете ръце, двата крака и онуй третото гласувам за Shanny SN600N - копие е на SB-900, и е перфектна (позволявам си да говяоря тъй, щот я притежавам) - добро качество на изработка, хубави материали, много опции...

Ако имаш повече пари - новия модел SN910 е твоя (но според мен няма смисъл - почти аналогични са)!

http://shanny.in/1200size%20folder%20for%20items/sn600n.jpg


 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: quazimodo   
Дата:   17-04-17 18:06

Ма нали точно туй си хортуваме, че въпроса е за Канон а не за Никон[smilie18] [beer]

 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: samurai2   
Дата:   17-04-17 18:15

Само Левски бре и SB 910 / на канон не знам коя е аналоговата /
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: Jk.freeman   
Дата:   17-04-17 18:39

Чакай ся, нали преди беше доволен от йонгито. Или ти ся нещо марково искаш. Не ти хващаме идеята, ама и ти нищо не казваш какво те мъчи.
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: vkk1   
Дата:   17-04-17 19:50

да, от йонгито съм много доволен, но с него снимам вътре.
За навън обаче чат-пат ползвам фил и сега така ми се подредиха обективите, че 1.8 без nd - няма начин, дългия - 1/250 е малко за над 130-140мм.
И взех да се чудя за нещо, което поддържа hss.
Вариантите са йонги 500ex, 568ex и Канон 430ex I или II.
Всички поддържат hss, обаче се зачетох, че 430-ката поддържа и wireless от тялото като master.
Не мога да схвана дали и първа и втора версия поддържат това нещо, защото останалите разлики ми се струват несъществени и двойната цена за II-ката са неоправдани. Хиладарка за тройката просто няма начин да хвърля :)
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: vkk1   
Дата:   17-04-17 20:00

самурай, недей така фенски и на сляпо да буташ това sb910, че с този guide number йонгитата я отвяват кат' ла;нян вестник из драки [smilie5]
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: samurai2   
Дата:   17-04-17 20:16

vkk1[smilie24]
Може и да си прав,ама не е лошо да ги тестваме и двете на някое мероприятийце...че така на думи ти нямам вяра [beer]
Предлагам на сбирката да е [beer]
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: vkk1   
Дата:   17-04-17 20:24

сакън недей, ще ми извадиш очите :)
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: samurai2   
Дата:   17-04-17 20:28

[smilie3] има очила за таз работа...ние ше сравнаваме светките няма нас да снимаме.
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: Jk.freeman   
Дата:   17-04-17 20:36

Тва йонги, един път съм му правил мноо сериозен тест и да ви кажа, аз се огънах, то не се огъна. Но вий снимате повече...
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: samurai2   
Дата:   17-04-17 20:40

Гледате ли капките...днес са много готини [beer]
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: Jk.freeman   
Дата:   17-04-17 21:03

Бобсъна им написал в другата тема за луната, че темата била вече за затваряне...[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] ...10 мин са превивам от смях...
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: samurai2   
Дата:   17-04-17 21:06

Емиии...[beer] почнаха само глупости да пишат [smilie3]
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: vkk1   
Дата:   17-04-17 21:12

ааа, всъщност забравих да напиша защо се хванах за това wireless.
В крайна сметка - целта ми е да си скалъпя установка подобна на ... един човек, дето срещу мен да бяга цял живот нема се видим -
т.е. един софтбокс 60х60, в който да си туря светкавицата и да пали на hss. За целта първо мислех да взема отделен тригър, който поддържа hss, после видях, че май има опция това да се прави от тялото. Ако някой знае как да осъществя идеята, да помага моля.
Ето нагледно как е осъществено: текст
Там в gear е написал човека какво точно е използвал. Естествено /без тялото/ мога съвсем спокойно да купя нещата 1:1, ама какви българи сме ако не побългарим деа [smilie18]
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: samurai2   
Дата:   17-04-17 21:23

Браво...уникални снимки [beer]
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: Jk.freeman   
Дата:   17-04-17 21:33

да разбирам че искаш да снимаш по този начин, така ли ?
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: vkk1   
Дата:   17-04-17 21:59

еми то не е голяма философия и не е много по-различно от сегашния ми начин, просто искам да сложа модификатор и да вдигна скоростта.
Аз и в момента имам тригър, но баца до 1/250 и светкавицата ми е на стойка от трипод, като коригирам силата и според случая. Снимам в manual. Взех тука един nd филтър, аз и преди имах, но сега с Канон всичко от нулата започвам. Ще пристигне в четвъртък и ще го видя колко струва, но нямам много надежди, та по този случай мисля генерално да реша проблема.
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: slyn4ogled   
Дата:   17-04-17 22:05

Пичове ... аре първо наздраве, че да ми мине малко ... [beer]

Не знам дали Христос е възкръснал, но ако беше пътувал по БГ-магистралите днес, щеше да иска да го разпънат наново...

Нема такава простотия селска ...

Магистрала "Хемус" - маршрут от 153км от Плевен към София, преминат за 3ч и половина (нормално 1ч и 25мин):
- две зверски задръствания заради ремонт на тунели, дето продължава вече трета или четвърта година;
- две също толкова зверски задръствания заради катастрофи - и то не защото нещо пречеше на пътя на минаващите, а защото ШИБАНИТЕ минаващи спираха насред пътя, за да гледкат и снимат с телефончетата :Silent:

Магистрала "Тракия" - в моята посока (Плд) беше празно, но :
- 200м след изхода на тунела в посока Пловдив имаше катастрофа в посока София. Отново нищо не пречеше на преминаването на потока автомобили, но тапата в трите платна (плюс аварийната лента заради тарикатчетата...) беше около 8-10км ... Пак заради ШИБАНИ ЗЯПАЧИ и СЕИРДЖИИ ... А морето от коли до там не спираше дори и след като отбих от магистралата, за да вляза в Плд - не знам тия хорица кога са стигнали закъдето са тръгнали... По новините обаче казаха за "зверска катастрофа" - което изобщо не беше вярно!!! Иначе от Сф до Плд имаше три патрулки, явно нехаещи за ставащото в частта отвъд мантинелата - двамата келеша от първата чоплеха семки, облегнати на капака на Астричката, от втората патрулката едното ченге ПИКАЕШЕ (не че не е човешко), а от третата двете шапки гледаха нещо на телефон или таблет ... ми да ги ТАКОВАМ всичките!!! :joly:

А даже не искам да започвам да пиша за идиотите по пътищата ... В този смисъл - някой да има връзка с място, където монтират картечници на автомобили???

Не знам какво не ни е наред на българите, но мисля че няма чак толкоз прост народ на света - казвам го с болка в сърцето, но е ужасяващо вярно!!!

 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: samurai2   
Дата:   17-04-17 22:59

Всичко това се очакваше...все пак нали си жив и здрав [beer]
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: Jk.freeman   
Дата:   17-04-17 23:00

vkk1 е днеска вече ми са вдигна в очите. Иначе за тия работи не ги разбирам, дано други се включат да ти помогнат или поне да те насочат. Понякога и тва е достатъчно. Уж Квазито беше въртял некви Канони, ама и той де забегна не знам. Мене специално за тия неща, когато аз се чудех Симбончо бе така любезен и ми обесни някои работи. Спомням си в тогавашната ми тема и твоето споделяне за йонгито послужи в превес на къде да натежат везните. Обаче Симбончо надали чете в такива теми като тази. Та тъй де, ще следя с интерес какво ще се случи.

Слънчо, начи супер много ми се искаше да е такава ситуацията, че да те нахукам и да те питам ти къв човек си. Обаче знам, че всичко тва дет го описваш е точно така и че си адски прав, и няма ко да кажа. Щото брат, горчивата истина е, че НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА.
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: vkk1   
Дата:   17-04-17 23:01

ти пък що е нервираш за такива неща, не се ли претръпнал вече от флегматичното движение в Пловдив и тракторните пришълци?
Не си хаби нервните клетки баш за такива работи.
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: Jk.freeman   
Дата:   17-04-17 23:05

Слънчо, шибни две вискита баце, едното на екс, второто по-бързо. И си пак в играта.[smilie21]
 Re: Някаква тема за глупости...
Автор: slyn4ogled   
Дата:   17-04-17 23:40

Пичове, на трето съм вече (привършило) и още ме държи нервата ...

Малумници сме - за да си начешем любопитството не се интересуваме какво става зад нас ...

Държавата е малоумна - тъпите ченгета много добре знаят и виждат какво става отвъд мантинелата на магистралата, ма са ужасно заети да НЕ правят нищо ...

Медиите са малоумни - от мухата правят слон, а реалността остава непоказана ...

Е как да не се ядосвам, кажете ? ? ?
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30  31  32 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  85  86     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена