Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  148  149  150 ..  160 ..  170 ..  173  174     всички  напред  последна
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   03-06-17 22:32

3700[beer]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   03-06-17 22:34

Абе, тая тема да не стана най-дебелата тема в историята на ФФ? [smilie5]

Как може да се провери? Знам, че други теми май са били затваряни, зощото са прекалено дълги, но не знам на колко поста.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   03-06-17 22:36

batsali, това пречи ли на някой с нещо. Харна си е темата, интересна и полезна....[beer] [beer] [beer] [smilie24]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   03-06-17 22:37

Пречи, как! Обадиха ми се шефовете. Темата е неудобна за статуквото. [smilie5]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   03-06-17 22:51

Е, ще го преживеят...[smilie5]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   03-06-17 23:13

batsali написа:

> Нищо не съм подменил. Вала му е
> съвкупност от безкраен брой
> безкрайно малки точки и всички ще
> изпитват центростремително
> ускорение освен тези, които лежат
> на оста на въртене. Сега защо точка
> без размери ще има маса, ще е много
> сложно за fmj.... Вала ще се скине по
> някакъв начин при високи обороти,
> не защото има нещо което да дърпа
> навън, а защото силите, които ще са
> нужни, за да "завиват" материала по
> окръжност, ще са по-големи от
> силите които държат вала в твърдо
> състояние.

Така. Тук мисля нещо не баш тъй, както го обясняваш. Няма как точките да са безкрайно много, нито да са безкрайно малки. Да се ограничим до атомите предлагам, щото надолу малко са вече неясни нещата, даже и за науката на тоя етап...

Та обясни ми пак с един алуминиев цилиндър, как ще се случат нещата, ако го завъртим на един вълшебен струг...
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   04-06-17 00:03

Айде, приема се. Математическата точка е без размери и може да има безброй много от тях в дадено пространство. Но не е никак нужно да знаеш, какъв е строежа на материята на вала.

Предполагам тогава цилиндъра ще стане вълшебен чрез просмукване на вълшебинов пентаврачит от струга. И магия ли трабва да ви обяснявам как работи? [smilie5]



Публикацията е редактирана (04-06-17 00:07)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   04-06-17 00:09

Не. Вълшебен го писах по други причини. Не разбирам от стругове, ама не мисля да има такъв струг дето може да разруши алуминиев цилиндър с въртене....
Ти разбираш ли от стругове и металообработване?[beer]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   04-06-17 00:21

Като не знам какво е вълшебството на тоя струг как да знам какво ще стане?
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   04-06-17 00:32

Да, разбрах те. Особено след редакцията. [smilie5]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: asahi   
Дата:   04-06-17 01:05

"Автор: steeens
Дата: 03-06-17 22:22

asahi, въпреки твоето мнение Леонардо е бил и инженер. Сега може да обясниш разликата между механик и инженер, да видим какво ти пречи на теб..."

Ако някога се беше занимавал с наука, пък дори и на инженерно ниво, щеше да имаш поне бегла представа за разликите между инженер и майстор в дадена област. Не омаловажавам постигнатото от Леонардо в онези времена, но съм се аргументирал съвсем точно. Ако ти е интересно върни се и прочети. Ако имаш нещо против аргументите ми заповядай да ги обсъдим.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: lamerko   
Дата:   04-06-17 01:15

Думичката "инженер" в България е изкривена - доведена е до някакъв нов вид по-висша научна степен. Парадокса е, че на практика всички "инженери", които познавам и се кичат навсякъде със званието си, са ПЪЛНА НУЛА. Надута, пълна нула. Наскоро гледах подпис от рода: "Дипл. инженер магистър ...". А аз, дето имам магистратура по "Софтуерно инженерство" - може ли да се окича официално? [smilie18]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: asahi   
Дата:   04-06-17 01:21

Ако намираш смисъл - кичи се. Аз се "кича" само в документите, които подписвам във връзка с инженерната си дейност.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: lamerko   
Дата:   04-06-17 01:28

Ами... не бих го направил, дори в дипломата ми специално да беше упомената титлата. Нямам подобни комплекси, но просто парадирането на някои индивиди дразни, особено кагато въпросната титла е криворазбрана тук, а на всичкото отгоре тапията не е покрита...
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: asahi   
Дата:   04-06-17 01:55

Toва не е до комплекси, а до изисквания. Когато за дадена дейност се изисква ценз той се указва. Дотук ти криво разбираш титлата, щом я наричаш титла.

Знанията, уменията или "покритието", както го наричаме, е съвсем друго нещо. То не е функция на образователната степен, а на качеството на образованието и индивидуалното желание на човек да се развива. Теглото на последното е над 90%.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: lamerko   
Дата:   04-06-17 02:12

За официалните документи, които изискват тежест (титли) - там съм съгласен. Но да ми пускаш запитване във фейсбук и да се представиш с титлата си, или пък да я закачиш на пощенската кутия и на звънеца си - не го разбирам. Не казвам, че няма кадърни инженери, но просто парадокс - тия, към които имам реален респект като личност и в професионално направление - не се кичат за щяло и нещяло. И обратното - с представители на другите ме е избивало на бяс и насилие, добре че комуникацията ми е главно по телефона :)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: asahi   
Дата:   04-06-17 02:34

Има хора, за които получаването на диплом и титла е била жизнено важна цел и постигането е най-голямата им победа в живота. Жалко, че не са готови за други, по-големи победи.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: DartMol   
Дата:   04-06-17 09:31

fmj, не само от НАСА лъжа.
Виж руснаците, завалиите, с какви ватенки са щели да ходят до Луната

http://www.luxury-insider.com/sites/default/files/uploads/news/2010/09/russian-cosmonaut-suit-for-sa


Тук

И тук

А, на тия къде са им оловните плочи, де е трябвало да ги пазят от радиацията?


https://static01.nyt.com/images/2010/12/21/science/space/21spacesuit_graphic/21spacesuit_graphic-pop


http://www.nytimes.com/2010/12/21/science/21spacesuit.html?_r=0


[smile]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: Myth   
Дата:   04-06-17 09:39

Така и не видях някой да обори батсали... ама иначе приказките са много :)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: asahi   
Дата:   04-06-17 10:21

Тук оборването го правят с лични нападки. Или краката ще му миришат, или сестра му... знаеш. Срещу това се изтъква житейски опит в отричане на ненаученото в училище плюс цитати от увеселителни сайтове.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   04-06-17 10:34

Ситски виж ,че на МКС са с наследник на скафандъра и се казва Орлан МКС. Още веднъж да те питам. Ти в чудеса вярваш ли? Изключваш ли въобще,че е възможно фалшифициране на мисиите? А за Батката няма какво да споря с такъв инджИнерин. Батка проектирай центростремителна помпа или вентилатор.[smilie18] [smilie18] [smilie18] ГоЛем майтап. Все едно да кажем ,че причината огъня да гори е дима който отделя. Такива в момента са познанията ни за гравитацията.Папагли[smilie3]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   04-06-17 10:37

Асахи с личните нападки нали знаеш кои са от групичката ти?[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] Май и ти не оставаш назад?
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: asahi   
Дата:   04-06-17 10:43

Да се концентрираме върху фактите. SpaceX CRS-11: Falcon 9 launch & landing, 3 June 2017
Видимостта е ясна до 60 км над земята. Ракетата Фалкон 9 се приземи на 8-мата минута в центъра на площадката за кацане. Космическият апарат и ракетата вече са били използвани веднъж.

Конспираторите могат да прегледат сенките във видеото.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   04-06-17 11:56

Myth , както винаги виждаш само докъдето ти е удобно....[smilie5] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

asahi, отново пишеш глупости, почва да ти става навик. Ти си се занимавал с наука на инженерно ниво? Я опиши какво значи да се занимаваш с наука? И редактирай Уикипедията, за да не разпространяват грешни идеи....[smilie5]
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

"Леонардо да Винчи
от Уикипедия, свободната енциклопедия
Леонардо да Винчи
италиански инженер и художник

Роден
15 април 1452 г.
Винчи, Флорентинска република
Починал
2 май 1519 г. (67 г.)
Амбоаз, Кралство Франция
Техника
Област Военно инженерство, машинно инженерство, строително инженерство
Подпис Da Vinci Signature.svg
Уебсайт Страница в IMDb
Леонардо да Винчи в Общомедия
Леонардо да Винчи (на италиански: Leonardo di ser Piero da Vinci) (15 април 1452 – 2 май 1519) е знаменит италиански архитект, изобретател, инженер, скулптор и художник от епохата на Ренесанса."
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: batsali   
Дата:   04-06-17 12:14

Ще трябва стъпка по стъпка и бавничко да процедираме.

FmJ, съгласен ли си, че първия закон на Нютон вАжи?



https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%BD%D0%B5%D1%80%D1%86%D0%B8%D1%8F
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  148  149  150 ..  160 ..  170 ..  173  174     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена