Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50  51  52 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  150 ..  160 ..  170 ..  173  174     всички  напред  последна
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: марвес   
Дата:   22-04-17 23:33

asahi, ето още интересно четиво по темата (обемно)

http://waitbutwhy.com/2017/04/neuralink.html
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   22-04-17 23:38

asahi, и тази новина как те кара да се чувстваш?
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   22-04-17 23:39

Амеба
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: asahi   
Дата:   23-04-17 00:12

Кара ме да се чувствам щастлив и сигурен в бъдещето, защото знам, че хора като вас го държат в ръцете си.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   23-04-17 00:44

asahi написа:

> Кара ме да се чувствам щастлив и
> сигурен в бъдещето, защото знам, че
> хора като вас го държат в ръцете
> си.


За първата част на изречението - отговори точно както предполагах!

Но втората ме изумява. Можеш ли да я разтълкуваш, защото мисля доста неща си объркал....[smilie10]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: lucky55   
Дата:   23-04-17 00:46

steeens написа:
> lucky55, смеещите емотикони не пречат,
> освен на теб вероятно...те са по
> повод някои детайли от постовете
> на правоверните...[smilie18] [smilie18] [smilie18]
Ни най-малко не ми пречат, само констатирах, че ги има. Някой ден, когато ще бъде денят на големия смях, (този ден може да не се случи скоро, чети по-надолу) ще сипна тук една голяма камара. Не бих си го позволил, ако пречеха по някакъв начин.

> Кои са доказателствата които са ти
> достатъчни, мисля няма да те
> затрудни да ги напишеш накратко?
Темата доста набъбна, та не ми се рови назад, там някъде са.

> Чакам с нетърпение новите
> доказателства.../тия на Мъск или
> други/
Успех с чакането, ще ти е нужен. Относно новите доказателства, не е въпросът дали ще ги има, а кога. Никой няма да се разбърза да осигурява доказателства, за нещо за което се знае, че се е случило, само защото вие не вярвате. Надпреварата в Космоса през 60-те години между САЩ и СССР е била борба за демонстрация на технологично могъщество. Сега времената са други. Тъй, че вие, които не вярвате, чакайте.

 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   23-04-17 01:28

lucky55 написа:


> Успех с чакането, ще ти е нужен.
> Относно новите доказателства, не е
> въпросът дали ще ги има, а
> кога. Никой няма да се разбърза
> да осигурява доказателства, за
> нещо за което се знае, че се е
> случило, само защото вие не
> вярвате. Надпреварата в Космоса
> през 60-те години между САЩ и СССР е
> била борба за демонстрация на
> технологично могъщество. Сега
> времената са други. Тъй, че вие,
> които не вярвате, чакайте.
>

Така е Лъки, за борбата си прав. Но и си е било част от Студената война. Борбата е била за престиж и точно демонстрация на превъзходство... Въпроса е доколко е била честна борбата..

Бъди сигурен, че ще има доказателства, ама не се наемам да прогнозирам кога ще стане това. Даже някои от "оставените" там предмети ще се "завърнат" на Земята вероятно...[smilie18]

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]


"ВСИЧКИ ЖИВОТНИ СА РАВНИ,
НО НЯКОИ СА ПО-РАВНИ ОТ ДРУГИТЕ"
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   23-04-17 04:33


http://www.hicomm.bg/uploads/richeditor/articles/images/akcenti/space_living/06.jpg



 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: fmj   
Дата:   23-04-17 04:40

http://www.hicomm.bg/space/nepopuljarni-i-kuriozni-fakti-za-jivota-na-horata-v-kosmosa.html
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: FMJ   
Дата:   23-04-17 08:47

Виж ти Бил Клинтън е глупак като мен, не вярва в АПОЛО

 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: FMJ   
Дата:   23-04-17 08:51

За тия дето са забравили Българския ,а Руския е омразен.Заповядайте бъдещи емигранти на родния ви език.

 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: colorphoto   
Дата:   23-04-17 09:08

Има лесен начин да се разбере дали са кацнали на Луната...

Да беха нашенци,или сърби щеха да му ударят една майна от вълнение,ама ония англосаксонци са си задръстени лингвистично и не мож ги разбра.

Македонци да беха - да се беха изклали за изконната македонска Луна и един немаше да се е върнал да му ...

От братушките щеше да е останала бутилка водка - изпразнена разбира се и дръшчица от кисела краставичка,за дръжцицата не съм сигурен.



Публикацията е редактирана (23-04-17 09:28)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: chrisnoch   
Дата:   23-04-17 09:13

fmj,

Разбира се, "HiComm" е много авторитетен източник! [smilie5] Там няма нищо друго, освен лошо преведени чужди статии.
Не съм специалист по скафандри, но тези на снимката НЕ ми изглеждат еднакви. Дали и двата са руски? [smilie11]
Откога изкуфелите руски режисьори са авторитети по отнощение на Космоса? Апропо, не пия кафе и не харесвам лъскави заведения. Мога да си представя, че някой с удоволствие би плюл в твоето кафе веднага след като прочете 2-3 от постовете ти в тази тема.
Я обясни как се контролира съзнанието с ТВ риалити формати и новини!
И да, много искам да видя ТВОЯ "мацаница с фотошопа", която има макар и далечна прилика със снимките от "Касини"!

steeens,

Ти звезди посред бял ден на Земята виждал ли си? [smilie11]
На Луната не е по-различно. Е, небето е черно, защото няма атмосфера, ама това и децата го знаят.

Гледал съм "Сиянието" - вероятно още преди да се родиш, пък и доста пъти след това. Този филм има нещо с кацането на Луната само в твоята глава.

За разлика от теб, аз съм виждал "на живо" обективите на Кубрик за "Бари Линдън", както и двете специални камери "Мичел", които купува и поръчва да се пригодят за работа с тези обективи. Апропо, обективът на снимката НЕ е 50/0.7 както пише на табелката отпред, а е с добавеният преден елемент, който го превръща в 35/0.7. "Голият" 50/0.7 изглежда ТАКА (лявата снимка).

Ето и два линка - да се образоваш допълнително:
https://www.youtube.com/watch?v=fb7Meqaz7Aw

https://petapixel.com/2016/07/18/check-legendary-nasa-f0-7-lens-frakencamera-kubrick-used/


Кубрик е купувал десетки обективи и в това няма никаква странна връзка с нищо друго, освен с това, че е бил маниак на тема изображение и е притежавал почти всички камери и обективи, с които е снимал филмите си.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: samurai2   
Дата:   23-04-17 09:15

171 [smilie24]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: FMJ   
Дата:   23-04-17 09:31

samurai2 Не 171 ,а IQ172
[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: samurai2   
Дата:   23-04-17 09:33

офффф ... миии...обърках се...извинявай [smilie3]

172[smilie24] [smilie24] [smilie24]

 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: FMJ   
Дата:   23-04-17 09:34

chrisnoch апропо има го на родния ти език от американски кинематограф.[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: FMJ   
Дата:   23-04-17 09:37

Язък за интелекта ти.На снимката американец с американски скафандър и руснак с руски скафандър.След два опита на НАСА да ги удави резултат руски Орлан МКС.[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: Антивик   
Дата:   23-04-17 10:31

[smilie3] Докато тука се надпреварвате от къде в нета да изровите сведения и доказателства, аз се ровнах в нашите си извори. Имаше на времето едно списание "Космос", научно-популярно такова. За запознава народа с различни интереснотии станали по света. Та се разрових из броевете от 69-70 година. Ами никъде нищо не пише за кацане на луната ни от американци, ни от русняци. Щом нашия печатен орган не казва нищо значи не е имало кацане.[smilie5]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: samurai2   
Дата:   23-04-17 10:32

[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: FMJ   
Дата:   23-04-17 10:49

chrisnoch Ти нощем под фенерите на града вдигайки глава нагоре твърдиш ,че никога не си виждал звезди? Батсали на няколко пъти спомена ,че аполо 11 е кацал на Луната по време на изгрев на слънцето. Има андроид приложение за лунните фази и всеки може да провери, че е така на тая дата.Проблема е пак в тая физика мама му стара. НАСА твърди че няма атмосфера на Луната,тоест ти или си на студено в сянката или на горещо на слънце.Съдейки по дългите сенки,астронавта с гръб към слънцето и достатъчно време за адаптиране на очите трябва да вижда звезди. Сега ще кажете ама то луната отразява светлината. Ами нали точно затова кацат според НАСА по това време за да се намали допълнително влиянието на високата температура УЖ. Тоест не е толкова чудовищно светло.Кога лъже НАСА?[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: samurai2   
Дата:   23-04-17 10:51

Осем факта, които отричат кацането на Луната


https://www.24chasa.bg/novini/article/4204940


 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: vladis   
Дата:   23-04-17 11:02

След 50+ стр. се доказа, че никой не кацал на Луната.
Сега в следващите 50, се очаква да се докаже, че никой не излизал в космоса, няма МКС и всички космически агенции, всъщност са киностудия с огромни бюджети, канещи известни режисьори да направят поредния блокбастър [cool]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: FMJ   
Дата:   23-04-17 11:08

vladis Нито един от астронавтите не се закле в Библията,ЗАЩО?[smilie7]



Публикацията е редактирана (23-04-17 11:08)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: Антивик   
Дата:   23-04-17 11:24

vladis, Нещо не се връзва....има 1 де преди една седмица му празнувахме възнесение ли беше Възкресение ли...та той май е щъкал из космоса. И него не са го виждали, ма всите се поздравяват след църквата....
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50  51  52 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  150 ..  160 ..  170 ..  173  174     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена