Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  108  109  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  150 ..  160 ..  170 ..  173  174     всички  напред  последна
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: DartMol   
Дата:   08-05-17 18:19

steeens, Така, както го описваш - активно заглушавали 'балистични' ракети, платили тогава на СССР, плащащи и сега на Китай, Индия, Япония и половината свят за да поддържат една лъжа, симулиране на радиосигнали от Луната и какво ли още не...Че то, по-лесно щеше да е наистина да идат до там :)

Да питам и аз един лаишки въпрос - ако Русия разчита на ПВО базирани само по корабите, и ако САЩ могат 'активно' да заглушават това ПВО, дали щеше да има изобщо студена война?

 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: imitev   
Дата:   08-05-17 18:21

Не пиша предположения абсолютно съм убеден, че ако е имало полет са го засекли и следили до там и обратно.

Апаратът е направил 1,5 обиколки на земята. Видели са го със сигурност и на радара и визуално.

След това 3 дни са пътували до луната - земята се е завъртяла 3 пъти с руската страна към Аполо.

Гледай интервюто на Леонов. Той поне е НЯКОЙ с опит в космонавтиката, не е бай х.й..

Че си чел нещо в руски апокрифен сайт не го приемам за доказателство.

Нали се сещаш за сестрата и к..вата?
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: mmjm   
Дата:   08-05-17 18:22

И аз да питам, и натовските радио-локационни комплекси ли са били заглушени?
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   08-05-17 18:25

mmjm, руския флот чака изстрелването в международни води. Американците се разгръщат пред тях и пускат насреща им заглушителите, така че да не могат да проследят изстрелването.
Предполага се че това е Аполо 11 все пак. Според imitev нищо такова не се е случило, американците вероятно са отишли да ги почерпят за успеха на програмата и вероятно даже са им дали полетните планове..[smilie5] ?
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: asahi   
Дата:   08-05-17 18:28

"Автор: steeens
Дата: 08-05-17 18:06

imitev, кажи ми сега как са ги следили с радиолокаторите от територията на Съюза, може и за телескопите да кажеш...да се посмея и аз още..."

Ако си схванал схемата и все още се сещаш, че Земята се върти ще стигнеш до заключението, че след 15 минути от изстрелването обектът е вече доста високо и видим от почти половината Земя, а и вече няма да е над територията на СССР.

"Автор: steeens
Дата: 08-05-17 18:11

Просто са им попречили да проследят изстрелването , това го четох в руски сайт."

Това е един много сериозен аргумент, обаче никой, "тренирал" радио-електронна борба, няма да му се върже. Можеш да заглушиш даден честотен диапазон за определено време и определено място. Най-често се прави или в района на командния център на противника, или в зоната на нападение, когато нападащият ползва алтернативни информационни канали. Конкретно - ако в Японско море кротко плува американски разузнавателен кораб и искат той да остане глух и сляп пускат около него няколко шамандури със смутители, които му запушват приемниците. Те ще работят докато им свърши енергията или докато ги обезвредят, щото има и такива войнски части. Ако ще заглушават в района на пуска след няколко минути ракетата ще е далеч от мястото и ще се вижда от половината свят.

...четох в руски сайт [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   08-05-17 18:30

imitev написа:

> Не пиша предположения абсолютно
> съм убеден, че ако е имало полет са
> го засекли и следили до там и
> обратно.
>
> Апаратът е направил 1,5 обиколки на
> земята. Видели са го със сигурност
> и на радара и визуално.
>
> След това 3 дни са пътували до
> луната - земята се е завъртяла 3
> пъти с руската страна към Аполо.
>
> Гледай интервюто на Леонов. Той
> поне е НЯКОЙ с опит в
> космонавтиката, не е бай х.й..
>
> Че си чел нещо в руски апокрифен
> сайт не го приемам за
> доказателство.
>
> Нали се сещаш за сестрата и к..вата?


imitev, дай да ги видим тия вълшебни радари на които са видели кораба... От 69 година все пак моделите дай...[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Интервюто с Леонов май ти не си го гледал, щом така смело го даваш за "доказателство"...[smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: imitev   
Дата:   08-05-17 18:35


А руснаците нямат никакви ПВО системи и радиолокационна техника на тяхна територия, за да засекат модулите в орбита на земята (1,5 обиколки са направили виж схемата).

Явно идея си нямаш как работят системите за ПВО и радарите в частност, както и начините за тяхното заглушаване.

Явно американците са пуснали и димки, системата ХААРП и др. неща за да не могат и да ги видят...
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: kombainera   
Дата:   08-05-17 18:37

imitev написа:

>
> В случая има радиопредаване от обект, дето няма как да не го
> хванеш на радара. От момента на излитане до момента на достигане
> на Луната.
>
> Направили са една пълна обиколка на Земята.
>
> Че са се виждали и с телескоп. Сигурно американският флот е
> разбил и телескопите.
>
> За пореден път се убеждавам, че не трябва да споря с технически
> неподготвени хора по технически теми.

Не ти липсва самочувствие. И не те бърка да си пишеш тъпотиите.
Странното е, че тръгваш да спориш. А не си наясно с дискусията която се води.
Но това сигурно е от вярата. Направо са ти жИлезни аргументите. [smilie18]

 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   08-05-17 18:37

imitev , ама Аполо точно над Русия ли е летял? Ей така за да им се изфукат американците така изчислили орбитата, та да летят над Русия? [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] Кой си няма идея все по видно става....[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: asahi   
Дата:   08-05-17 18:39

Откъде са минавали Аполо? Някаква информация от руските сайтове имаш ли?
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: DartMol   
Дата:   08-05-17 18:39

Вие верно си сверявате информацията от няколко източника, с доказана и неоспорима научна стойност, скачайки от НЛО.тв на moonhoax.com и накрая, за категоричност, проверка в conspiracy.com
Торентите, филмчетата в Ютуб и игралните филми ала-Холивуд са просто потвърждение на по-горните източници.
Да продължавате все така!
[beer]

 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   08-05-17 18:47

asahi написа:

> Откъде са минавали Аполо? Някаква
> информация от руските сайтове
> имаш ли?

Не ми трябва информация от руските сайтове. Ти кажи, ако бързаш. Нека дадем време на imitev да стопли какви бисери написа...
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: lucky55   
Дата:   08-05-17 18:49

Telescopic Tracking of the Apollo Lunar Mission
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: imitev   
Дата:   08-05-17 18:51


https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/00/CSIRO_ScienceImage_4350_CSIROs_Parkes_Radio_Tele


Това е снимка на радио телескопа The Dish в Парк, Нови Южен Уелс в Австралия, с който са приемали сигнала с картинката и звука от Аполо на луната, както е бил видян през 1969 по време на изстрелването.

Построен е през 1961. Да ти изглежда демоде?

Това е един от 3те телескопа, с които е приеман сигнала от Аполо от луната и от модула в орбита на луната.

Другите са били съответно

https://www.transformingthechurch.org/apollo11_tvsignal2_downlink.jpg



Така, че теб също те причислявам към технически неподготвените форумни атлети...
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: imitev   
Дата:   08-05-17 19:03


Една орбита не може да си представите, аз съм тръгнал да споря с вас...

Спутник навремето руснаците дали са го пуснали нарочно, така че да минава над щатите и да го виждат всички докато прави пиу пиу пиу.

Орбитата на Аполо е направена да е най-удобна за мисията, но ако рашките са искали - са го засекли 100%
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   08-05-17 19:03

imitev, що се правиш на ударен? Показваш ми радио телескопи. Не за тях питах, питах за руските ПВО системи и радиолокационна техника.
Та ако можеш да ми ги покажеш, технически грамотно....[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

П.П. Пък къде ме причисляваш ти точно ич не мъ брига...[smilie19]



Публикацията е редактирана (08-05-17 19:05)
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: DartMol   
Дата:   08-05-17 19:06

lucky55, imitev - Това, което сте пуснали не може да е вярно!
От НАСА, просто са запалили няколко китайски фенера (били са евтини през 60-те, пише го в един сайт) за заблуда на телескопите. А, военоморският флот, пълен със зърно, се е разгръщал в двете полукълба на Земята да заглушава де шо има антена :)

 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: kombainera   
Дата:   08-05-17 19:07

imitev написа:

> Това е снимка на радио телескопа The
> Dish в Парк, Нови Южен Уелс в
> Австралия, с който са приемали
> сигнала с картинката и звука от
> Аполо на луната, както е бил видян
> през 1969 по време на изстрелването.
>
> Построен е през 1961. Да ти изглежда
> демоде?
>
> Това е един от 3те телескопа, с
> които е приеман сигнала от Аполо
> от луната и от модула в орбита на
> луната.
>
> Другите са били съответно
>
> Така, че теб също те причислявам
> към технически неподготвените
> форумни атлети...

За пари хората какво ли не правят. А тук става въпрос за много - десетки милиарди.
Схемата не е проблем да проработи. Колкото и да се напъваш да вадиш доказателства.
А и си много категоричен за вярващ. Та и преди попитах, сега пак ще го напиша.
Очевидец ли си на събитията? Бил ли си в екипа на NASA?
Ако отговорите са НЕ, не бъди толкова категоричен в коментара си на лаик относно това кой какъв е.
Явно аргументите ти издишат или са недостатъчни, за да ти вЕрваме.


И понеже много подскачаш - ето ти тема за размисъл 1.
Тема за размисъл 2

 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: kombainera   
Дата:   08-05-17 19:14

DartMol на такива като вас даже и пари не е нужно да се дават.
Вие безплатно ще се хвърлите в битката за вярата.
Смисълът на живота ви е да има в какво да вярвате. В случая го правите сляпо и безрезервно. А може би греша и е овъзмездена вярата ви?
[smilie18]

 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: imitev   
Дата:   08-05-17 19:14


Ето ти картинка на СНР-15 ПВО от 1961 г. На преден план е системата за следене, на заден ракетките.

http://www.fa.ru/chair/voen/news/PublishingImages/pvo_11.png


Достатъчно модерно ли изглежда?

Каква е разликата в принципа на работа на радиотелескопите и ПВО оставям да се ограмотите както и когато ви е удобно.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: imitev   
Дата:   08-05-17 19:17

Комбайнерски - ако ще се мерим трябва да се мерим кой е по-лаик, не кой е работил в НАСА.

Аз и да бях работил в НАСА пак щяхте да кажете, че това не е вярно. Така че аргументът е несъстоятелен.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: steeens   
Дата:   08-05-17 19:22

imitev, с това казваш, не е проблем да се проследи Аполо 11 до Луната?[smilie18] [smilie18] [smilie18] Късно е чадо сега да пишеш за разликите, разбрахме те колко ги знаеш....[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: asahi   
Дата:   08-05-17 19:23

Стийнс, сподели образованието и професията си, моля.
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: imitev   
Дата:   08-05-17 19:24

Аз да съм стоплел какви бисери пиша [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Иначе да вадим средни пръсти и да се държи просташки можем, въпреки тоталния отказ от размишление [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Типична БГ картинка...
 Re: С какво снимат видео в космоса
Автор: imitev   
Дата:   08-05-17 19:28

Стийнс Ти болен ли си - показвам ти първата картинка да прецениш нивото на оборудването??!?!

Аз знам как работят радиотелескопа, радиолокатора, системите за ПВО. Вие очевидно имате съвсем бегла представа.

Търси си и се образовай за своя сметка и в своето свободно време.
Не съм даскал да ви уча, положете малко усилия...

И ако успеете да покажете доказателства, ама не от тия апокрифните, а сериозни доказателства за международните заговори например - аз първи ще кажа Аполо не е стигнал до Луната.
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  108  109  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  150 ..  160 ..  170 ..  173  174     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена