Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Смена-8
Автор: bg2014   
Дата:   21-12-17 18:29

Можеш да вземеш не само Ч/Б филм, а и цветен Имаш избор.
Каквото ти предложат за първи филм върши работа, а ти ще се съобразиш с параметрите му и ще се нагласиш спрямо тях.
Въпросът е в усещането и емоциите при снимането и после при появяването на образ върху хартията.Като магия е.
Не си сам.



Публикацията е редактирана (21-12-17 18:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Смена-8
Автор: slavi_biserov   
Дата:   21-12-17 19:49

Аз не мисля, че имам необходимите знания, пък и не мисля да експериментирам сам да вадя снимките си, щеше да бъде хубаво, ако имахме такъв кръжок в училище и ни учиха със знанията по химия да вадим кадри от лента. Просто ще си купя може би два филма, един цветен и един черно-бял и като изпълня лентата отново във фотото ще си вадя снимките.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Смена-8
Автор: mmjm   
Дата:   21-12-17 20:05

Слави, никой от нас по-дрътите не се е учил да проявява и копира в часовете по химия. Това, което учите сега и това, което сме учили ние по химия не е много по-различно. За кръжоците си прав, но и сега можеш да намериш достатъчно информация, кое как се прави, ако те влече. Успех в начинанието.

Отговори на това съобщение
 Re: Смена-8
Автор: mihajlov2   
Дата:   21-12-17 20:49

Слави, още по-голяма радост ще ти достави снимането с малко по-усъвършенстван филмов апарат от онези години - примерно някой евтин далекомерен руски апарат със сменяеми обективи - Зоркий, Фед или Киев. При тях имаш истинско фокусиране, а не поставяне на фокусното разстояние "на око" както при Смената. Едва ли са много скъпи в базара. А ако искаш и истинско мерене на осветеността и точно настройване на бленда и скорост, хубаво е да си намериш и един точен външен експонометър. Примерно Ленинград 6. Нямам представа какво се предлага в базара. Аз не съм търговец, нищо не продавам.

Отговори на това съобщение
 Re: Смена-8
Автор: slavi_biserov   
Дата:   21-12-17 20:58

Ако става въпрос за такъв "по-усъвършенстван" филмов апарат, попаднах на Canon AE-1 в базара в комплект с няколко обектива - Canon FD 50/1,8 S.C, Canon FD 28/2,8, Canon FD 135/2,5 S.C., "Canon Zoom FD 80-200/4 с вграден сенник, предна капачка, с малки следи от употреба поставен ЕОS байонет /от Слав/ оригиналния FD е наличен" за скромните 600лв, което си мисля, че е добра оферта. Но първо смятам да не бързам и да видя при Смената как стоят нещата и тогава вече, ако се запаля мога да действам с такова тяло.
ЦЪК
[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Смена-8
Автор: colorphoto   
Дата:   21-12-17 21:50

Слави,не бързай с купуване на техниката за сега - първо събери повече информация за филмовите тела и стъкла.

Канонския ФД байонет не е най-практичното решение.

По-добре да събираш Канонска филмова техника от периода след ФД,когато се въвежда ЕОС - байонета и системата,та чак до сега.

За Смената не купувай скъп филм понеже не си снимал с филмова техника до сега.

Не купувай и черно/бял филм понеже не си проявявал и копирал,нямаш техника за това и ще ти излезе по-скъпо във фотото.

Внимавай да не купиш диапозитивен филм - иска се опит там и е скъпичко.

Достъпните Фуджита също не са оптимални за твоя случай.

Има едни цветни негативни филмчета Кодак червено-жълти за около 5 лева - това купи.

Отговори на това съобщение
 Re: Смена-8
Автор: slavi_biserov   
Дата:   21-12-17 21:58

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Смена-8
Автор: colorphoto   
Дата:   21-12-17 22:22

От бюджетните филми аз най-харесвам АГФА ВИСТА но трудно се намира.

Навремето купувах от ЕКУИПЕКС на Слатински редут откъм булеварда нагоре в една пряка.

Отговори на това съобщение
 Re: Смена-8
Автор: colorphoto   
Дата:   21-12-17 23:25

Имай предвид че Смената има твърде ограничени технически възможности и не би могъл да осъществяваш доста творчески замисли.

За такива цели,когато искаш да контролираш напълно бленда и/или скорост са подходящи други модели огледално-рефлексни с вградени светломери като Зенит;Зенит с ТТЛ;Практика и разбира се японските модели.

Отделен светломер не купувай - купи огледално-рефлексен с интегриран светломер ТТЛ и индикация на светломера във визьора със стрелка и диоди.

Можеш да купиш и автофокусен ТТЛ СЛР /огледално-рефлексен/ и ще е най-полезна покупката..

Отговори на това съобщение
 Re: Смена-8
Автор: lamerko   
Дата:   21-12-17 23:43

Направо ми иде да ти подаря един Canon 300v, стига да го намеря къде съм го заровил...

Отговори на това съобщение
 Re: Смена-8
Автор: colorphoto   
Дата:   21-12-17 23:57

Ще му дойде много добре на момчето 300ве!

Отговори на това съобщение
 Re: Смена-8
Автор: lamerko   
Дата:   21-12-17 23:58

Работи с Канон - ще може да си използва обективите :)

Отговори на това съобщение
 Re: Смена-8
Автор: colorphoto   
Дата:   21-12-17 23:58

Именно.

Отговори на това съобщение
 Re: Смена-8
Автор: lamerko   
Дата:   22-12-17 00:11

Хм... открих го. Оказа се, че има дори обектив - Тамрон 28-80 [smilie18] Открих и две батерии CR2, но не знам дали имат още заряд. Ако имаш желание...

Отговори на това съобщение
 Re: Смена-8
Автор: colorphoto   
Дата:   22-12-17 00:14

Слави - възползвай се от щедрото предложение на колегата и не се мъчи със Смената.

Отговори на това съобщение
 Re: Смена-8
Автор: CDman   
Дата:   22-12-17 08:34

Канон 300В - мечтата ми от преди ....[smilie11] лееле колко години са минали [smilie8] Ух. [smilie10]

Взимай Канона [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Смена-8
Автор: slavi_biserov   
Дата:   22-12-17 10:15

@lamerko, не съм очаквал, че в този форум ще се намери човек, който с много желание да се науча, ще ми подари нещо. Понеже не съм много запознат с това тяло, би ли ми отделил малко време да прочета в интернет за него и съответно можем да кореспондираме на ЛС. Също така ще мога ли с това тяло да използвам еос обективите и 50мм 1.8, защото е ef?

Отговори на това съобщение
 Re: Смена-8
Автор: lamerko   
Дата:   22-12-17 10:56

Да, разучи го за какво идва на въпрос, и да - ще може да използваш 50-ката. С S-ките ще имаш проблеми - едно, че няма да покриват цялата площ на филма и отделно може да има някакви проблеми с автофокуса. Но както писах - към него има закачен един 28-80 зуумкъм него.

Отговори на това съобщение
 Re: Смена-8
Автор: slavi_biserov   
Дата:   22-12-17 11:42

Относно 28-80мм виждам, че се води асферичен, т.е тези лещи според информация от интернет "спомагат да се компенсира изкривяването в широкоъгълните обективи, и да се компенсира или премахне появата на сферични аберации в обективите с голяма максимална бленда. Те също така позволяват на производителите да произвеждат по-компактни обективи, отколкото преди това е било възможно, когато са се използвали само сферични лещи." Затова ли става въпрос или, понеже не съм много запознат с обективи произведени от друга фирма освен Канон и Никон?

Отговори на това съобщение
 Re: Смена-8
Автор: slavi_biserov   
Дата:   22-12-17 12:23

Прочетох за Canon 300v, с една дума малка безогледалка, произведена през 2002г с доста по-бърз автофокус от предшествениците. Не, че имам някакви претенции, но това тяло ми прилича на типа насочи-щракни. Според едно ревю, написано ТУК, пише за някакви неудобства, когато се снима в ръчен режим. Очаквах, че ми предлагате доста старо тяло, а то се оказа модел на 15 години.
[shtrak]

П.П Виждам дори, че може да се използва с обективи от 28mm до 90мм, което е доста интересно. Също така не виждам къде ще се сложи филма в това тяло, а относно батериите имат ли някакъв заряд?



Публикацията е редактирана (22-12-17 12:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Смена-8
Автор: quazimodo   
Дата:   22-12-17 13:37

ЕФ-С просто не може да го "завърти" на ЕФ-ФФ байонет[smilie5]. Ще може да ползва само 50-цата щото е чист ЕФ. [beer]

П.П. Има акумулаторни CR-2, но с доста ограничен капацитет.



Публикацията е редактирана (22-12-17 13:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Смена-8
Автор: colorphoto   
Дата:   22-12-17 14:45

Славиии!

Нищо не си разбрал от тези дивотии дето си ги чел!

Вземай Канона и тогава ще ти се изясни.

Никаква безогледалка не е щом е огледално-рефлексен.

Това за обектива важи за всички сегашни и е просто реклама - не е от значение.

Никакви неудобства в ръчен режим няма,па особено в сравнение със Смената!

Чел си ревю на някой си,който е бил свикнал с по-друго тяло.

С всички канонски фул-фрейм обективи може да се използва.



Публикацията е редактирана (22-12-17 14:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Смена-8
Автор: colorphoto   
Дата:   22-12-17 14:48

квазимодо: Не го плаши момчето с тази непълна съвместимост че му е каша в главата и без това.

Канончето в сравнение със Смената е идеално за начинаещ ,който иска все-пак да има някакъв контрол на стойностите бленда/скорост,компенсация на експонацията и пр.

Смената е апаратче за идиоти от седемдесетте и само ще го откаже от филма.



Публикацията е редактирана (22-12-17 14:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Смена-8
Автор: slavi_biserov   
Дата:   22-12-17 15:19

Относно батериите, за тези ли става на въпрос - ЦЪК?



Публикацията е редактирана (22-12-17 15:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Смена-8
Автор: lamerko   
Дата:   22-12-17 15:37

Това са батериите - два броя литиеви, НЕзаредяеми...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »