Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-01-18 23:34

Има логика, в това, което казваш

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: nsirakov   
Дата:   15-01-18 07:01

мдаа.. няма лесно решение ... автомобилът ми е идинствен и го карам интензивно... от п онеделник до петък в града събота и неделя извън... Не съм и помислил да го юркам по скали реки и тресавища, все пак си е шосеен паркетник, но бих се радвал на малко повече стабилност в калните макадами около широка поляна например или по кърските пътеки ако реша...

да сменям гуми 2 пъти в седмицата не бих могъл, за да слагам калните като излизам през уикенда, макар че най-вероятно това е най-добрият избор

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим
Автор: quazimodo   
Дата:   15-01-18 07:25

Е, ако поставяш така въпроса, слагай едни Гудиър Дуратрак ако намериш в твоя или достатъчно близък размер и с едно-две-три на ум можеш да се возиш целогодишно.

П.П. Принципно, въпроса е в това, че всесезонните гуми при интензивно каране, вече дори и на втората зима стават не съвсем приятни на градско. Пързалка и удължен спирачен път. Не, че на извънградско не може да те изненадат с нещо, но там в 90% от случаите, вината е на водача, докато на градско винаги може да те изненада някой "трезвомислещ" участник в движението, който е решил, че е безсмъртен.



Публикацията е редактирана (15-01-18 08:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   15-01-18 09:16

Абе не са много за такава кола този тип гуми. Ако раздаваш яко газ в някоя кал има риск да счупиш нещо по ходовата част, че са по-агресивни от нормални шосейни гуми. Полуоска, каре, че и диференциал даже. Отделно на асфалт са по-шумни, на мокро също трябва да се внимава. Човек трябва да има две-три неща на акъл, ако кара с такъв тип гуми.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: quazimodo   
Дата:   15-01-18 10:07

Е да де, ама Сираков иска да ходи с батковците[smilie5]. Може да се подбере нещо неагресивно, но тогава пък ще се финосва в калта за 0 време. Евентуално ще му се наложи да преосмисли начина си на каране. Аз например, може и да съм пръв на светофара, но само до 50км. За нагоре оставям рацерите с гоуфчета да се доказват[smilie18].


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: victory13   
Дата:   15-01-18 10:36

Решението е лесно в момента... Взима всесезонно тойо опен, фаста е прав, че са добре първата зима само този тип гуми. Оставя ги за летни след това лято, и наесен си взима чисто зимни [beer]

В моя случай бяха 700лв 16 цола...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: quazimodo   
Дата:   15-01-18 10:52

Ако ги сложи късно есента ще изкара две зими ако не навърти едни 20к. км през лятото[smilie5]. Между другото, Дуратраците все едно са ги мислили братушките[smilie7]. Лигави са при температури около 10оС а под нулата започват да се държат доста прилично.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: victory13   
Дата:   15-01-18 11:23

Останах с впечатление, че сега търси гуми... така че вероятно да, могат да изтърпят и другата зима, което е само в + ...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: nsirakov   
Дата:   15-01-18 15:30

Не съм агресивен като шофьор, в общи линии спазвам ограниченията на скоростта... Но с нормалните гуми все ми се струва, че ако мина през малко по-остър камънак по кърищата и ще спукам гумата...

ок ще разгледам тия дуратрак [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: nsirakov   
Дата:   15-01-18 15:56

грр за моя размер такава гума няма :(

само някакви ултригрип

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   15-01-18 16:26

Вземи си нормални гуми, да ти е мирна главата. Този нисан е прекрасен, но не е за камънак по кърищата, ще бъде жалко да го съсипеш. Супер е за семеен автомобил, за сняг, за дълъг път, но на асфалт. За кърища и камънаци си купи някоя ферозка, самурайче, ако щеш и късо терано и стегни си го за някой друг лев.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: quazimodo   
Дата:   15-01-18 16:38

написа:

> грр за моя размер такава гума няма
> :(
>
> само някакви ултригрип

Ами тогава виж за БФ Гудрич Т/А КО2 и ако и там няма такъв размер - Тойо-то, които спомена викторито. Гледам две коли, но това не е занимание за слабонервни, особено когато започнат визитите по общините и ПГТП-тата[smilie18]. Определено в скоро време ще командировам едната.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: nsirakov   
Дата:   15-01-18 17:04

??

https://www.bggumi.com/eshop/productinfo/1/15183184/

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   15-01-18 17:25

Да !

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: quazimodo   
Дата:   15-01-18 17:50

Toва не е най-евтиния сайт[smile].

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: chukov   
Дата:   15-01-18 17:56

Чета внимателно и искам да дам две препоръки

1. към даващите отговори - моля, споделяйте само личен опит, препоръчвайте неща, които лично сте пробвали, а не просто сте слушали от приятели или сте чели в нета.

2. към задаващите въпроси - имайте предвид, че почти няма българин, който да си е купил нещо и то да не е най-добрият избор. Дали става дума за кола, гуми, апарат и т.н.


Аз умишлено не давам мнение в темата, защото нямам личен опит. Иначе много съм чел, много съм слушал, имам мнение, но НЯМАМ ОПИТ

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   15-01-18 17:58

Толкоз си чел темата, явно [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: quazimodo   
Дата:   15-01-18 18:17

Eй тези симпатяги имат богат личен опит[smilie18][smilie18][smilie18] - http://baustralianxtrail.runboard.com/



Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: quazimodo   
Дата:   15-01-18 18:35

В такива доспехи се тича по камънаците[smilie18]:


https://a.d-cd.net/d149169s-960.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   16-01-18 00:00

Такова много искам

https://www.ford.com/cmslibs/content/dam/vdm_ford/live/en_us/ford/nameplate/f-150/2018/collections/a

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: ivjordan   
Дата:   16-01-18 00:10

И на такова съм навит и мисля, че ще ми върши чудесна работа за моите цели, но не ми се поддържат два автомобила, а това не може да ти е единствена кола:


https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/6a/Daihatsu_Terios.jpg/1200px-Daihatsu_Terios

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   16-01-18 01:36

Между другото излезе новият G на мерц (кубчиту).Казали са сбогом на предния мост и вече е с независимо окачване, което го нарежда в редиците на пракетните лъуви.В същото време излезе и новия вранглер JL, той за щастие е с твърд преден мост все още и така остана последният истински ... джип. След като британците си убиха дифендъра!

https://article.images.consumerreports.org/prod/content/dam/CRO%20Images%202017/Cars/November/CR-Car...
http://www.autozeitung.de/assets/styles/article_image/public/field/images/mercedes-g-klasse-limited-...




Публикацията е редактирана (16-01-18 01:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: obscureman   
Дата:   16-01-18 04:22

fast_eyebrow, аз нямам Лада Нива и точно за моите нужди не бих си я взел, но имам съществен служебен опит с този автомобил в много екстремни офроуд условия и нямам впечатлението да се разваля лесно, нито бих могъл да квалифицирам себе си като механик-водач... За жалост не мога да споделям подробности къде и кога, но мога да те убедя, че съм карал тази кола на предела на нейните възможности в практически невъзможен за каране терен. Ако трябва да имам автомобил специално за пресечен терен, бих разчитал на Лада Нива и УАЗ определено, без да се замисля. Някои хора в БГ направиха една невероятна комбинация - монтират стар 250Д или 300Д атмосферен дизелов двигател от Мерцедес на УАЗ и при добра направия се получава наистина нещо уникално. Скъпият вариант, който бих предпочел е Мерцедес G клас, но той е доста над бюджета, посочен в темата, дори и много стар. С това се изчерпват реалните опции за истински офроуд...

Предполагам авторът на темата не търси наистина екстремен офроуд, така че има някакви возила, които малко повече стават за каране извън асфалт и са достатъчно комфортни на нормален път... Там бих разчитал на японско производство - Тойота, Хонда, Нисан...

И още нещо. Живея в Германия и доста често виждам по пътищата... Лада Нива [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: quazimodo   
Дата:   16-01-18 07:53

Е-ех, мечти! А истината е, че в скоро време ще почнем да ги показваме само пред кафето. Вчера един виртуален познат сподели, че даже в Канада трудно можеш да правиш щуротии като у нас с такива джипки.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   16-01-18 09:06

Факт е, че у нас все още правилата са либерални и контролът е слаб. Практически можеш да регистрираш всичко. За Канада не знам, но в щатите си ги правят всякак.
Дали лада нива става за оффроуд - категорично не става ! Тя не е и предвидена за оффроуд.В семейството ми винаги сме имали нива. Това е някакъв кошмар неземен ! Тъкмо се отървахме от тях, уж завинаги, и на чичо ми му тръснаха една служебна ърбън (това са новите ниви). БАБХ ги купиха, той е инспектор там. Същият неземен кошмар, който се чупи поне веднъж на тримесечие, но поне е в гаранция. Взе я чисто нова с неработещо парно !! Що не им взеха дъстъри на хората или поне грейт уолове, ми си го нарвяха тоя дебел-мистерия ![smilie8]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »