Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: georgioiv   
Дата:   14-01-18 10:07

очна се..
1. .. с 80км из изорано...дъбока или плитка оран?
Есенна (на тезеци) или пролетна оран(рохкави, разпаднали се тезеци)?
2. Проходимост невъзможна с нерамни... в другия форум става. Тук ...едва ли?
Имаш ли го още този джип с австралийско окачване?
Както всичко зависи от ЗАУ при фотографията, така и при офроуда- ЗКУ.
Но все пак да сме реалисти. По вАдата или напряко джиткаш?
Не се връзвай... лаф да става. По въпросите ще се ориентираш.
Фотографите профита са далече от тези емоции. Спокойно!
Поздрави!


Е ко - почна се, първо казваш - на собствен опит да говорим, после като ти се цитира опит - почна се [smile]

1. ба ли го каква оран, не му разбирам, над Балчик в полята беше, важното е, че на джипа не му направи впечатление, ама въобще.

2. айде да пробваме с някой яма, да не са голи приказки. Нема вариант с нерамен да минеш дето можеш с рамен, включително по-стръмни стълби [smilie5]

не, нямам го вече Патрола, за съжаление - още се обръщам след всеки такъв :) Но имам в автопарка рамно Терано, леко повдигнато и вече много закърпено , пригодено да се вре във всякаква гнус, без да ми е жал, което е много важно за проходимия автомобил [smile]

По вадата, напреко, надлъжно, накарък. Аз не съм по офроуда, но обичам дългите интересни пътувания с неочаквани пътища - това си е точно фотографски профил [smilie5]

Като стана въпрос за гуми - крайно време ми е вече да сменям АТ Гудрич-а с нови, точно за такива някой ако ми подскаже по-поносима цена, ще съм благодарен ... Адски добри гуми, за кал, за сняг, за дупки, за бордюри... Малко са шумни на асфалта, но на моя трактор това не е болка.. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: quazimodo   
Дата:   14-01-18 10:55

Ами Кумхото бяха на по 190лв. КЛ-78 бяха доста похвалени от човек с Чероки Либърти и някои други. Как ще са на Нисана...[smilie11]. Иначе що не се консултираш с Ганев. Той може пък и да предложи нещо интересно.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-01-18 10:59

Това кумхо е пълен та... смях ! Тя цената, затова е такава ниска

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим
Автор: bg2014   
Дата:   14-01-18 11:20

Почна се ...говорех за мен.



Публикацията е редактирана (14-01-18 20:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: quazimodo   
Дата:   14-01-18 12:15

написа:

> Това кумхо е пълен та... смях ! Тя
> цената, затова е такава ниска

Имах някакви предположения, че много хубаво не е на хубаво, ама на уж нали сме се събрали да си даваме добри съвети[smile].

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-01-18 12:27

Ся, аз личен опит с нея нямам, но скоро четох отзиви за нея и тотално я плюят навсякъде, и у нас и навън. То и аз съм пред дилема, че моите свършват-дали пак да взема mud terrain на гудрич или да взема пък тоя път all terrain. Принципно от mud terrain съм доволен, като изключим, че е зле на утъпкан снег или заледено. Другите, които оглеждам са като твоите.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: georgioiv   
Дата:   14-01-18 12:36

То и АТ са зле на лед и утъпкан сняг. Ма пък си имаш двойно за тая цел. Моя само на задно е балерина на лед и утъпкан сняг, но като ръчна и предното и става като локомотив. МUD-a за къв ти е, това е само са се рояиш като прасетата, взимай АТ.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-01-18 12:48

По-грешка се сдобих с тях. Бях поръчал АТ, но ми пратиха кални. После ми върнаха 20% от сумата заради грешката и аз мирясах. Като шумов индекс са същите като ол терейнките, но нямам база за сравнение. Индексът им за скоростта е една степен по нисък-до 160 км/ч. При АТ е 180. Проблемът на калните е, че са меки и бързо заминават на асфалта.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: georgioiv   
Дата:   14-01-18 12:54

Е, при АТ няма проблем с износването )) Моите са си с грайфера, вече на 100 000 км и тр ги сменя вече от влошени показатели, а не щото има признаци на износване )))

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: quazimodo   
Дата:   14-01-18 14:21

С новите АТ на Гудрич, Бушидо с Фронтерата се беше окопал под Мургаш[smilie5], та казва ли ти нЕкой вече кое е по-удачно. Братушките карат квото карат през лятото, но за зимата 95% слагат чисто зимни с шипове. Даже миналата зима ми правиха забележка, че още се мотам с АТ-та[smile].


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-01-18 14:38

За моя размер чисто зимни няма

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: georgioiv   
Дата:   14-01-18 15:15

При перманентен 6месеца сняг мога да приема че трябват чисто зимни или с шипове. Но при нас по морето, където върха на снежния сезон е една седмица, това си е безмислено. Моят опит показва, че с включване на двойното АТ са ми предостатъчни

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-01-18 18:42

И МТ ще са ти достатъчни. Проблемът идва при спирането.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: quazimodo   
Дата:   14-01-18 18:54

Проблемът винаги идва при спирането. Както казва Дедо Владо - от нула до сто за 10 секунди а от 100 до 0 за 3000 лева[smilie5][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: bogdanov   
Дата:   14-01-18 20:24

Видяхте ли най-новият автомобил - Хаселблад 2017 ? Със сменяеми фарове. 6Х6 1/100 на свещ при 100 аса без шум в двигателя. Високо проходим.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: nsirakov   
Дата:   14-01-18 21:01

това за гумите ме интересува.. в момента карам със зимни гуми тип шосейни... обмислям да сложа АТ гуми, но чувам, че на асфалт ще имам проблмеи с тях... а аз карам над 80% в града

съвети ако дадете какво е разумен компромис ще се радвам да чуя

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-01-18 21:09

В такъв случай, за какво са ти? Най-добре летни лятото, зимни -зимата

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: quazimodo   
Дата:   14-01-18 21:59

Кажи поне какво караш.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-01-18 22:04

Той каза, нисан xtrail

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: victory13   
Дата:   14-01-18 22:36

на либъртито му взех тойо оупен кънтри... трябва да видя точно модела, но се справят добре на студено /за сега/, с приоритет асфалт... днеска се покатерих леко насам натам, не съм спирал [smilie5] ... но и то си е сега фул тайм 4х4 непрекъснато [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: sherbit   
Дата:   14-01-18 22:50

Бих заложил на велосипед.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим
Автор: quazimodo   
Дата:   14-01-18 23:05

victory13 написа:

> но и то си е сега фул тайм 4х4
> непрекъснато [cool]

Ндаа, и на мене зелената светеща количка 4Х4 на таблото ми топли душата в тоя студ[smilie18][beer]

П.П. Сираков, имаш избор в твоя случай - 1000 лева за един комплект гуми или 1000 лева за два комплекта гуми. Аз лично, при стоково окачване (нелифтован/повдиган автомобил) бих избрал втория вариант. Е, може сумата и да е със стотина лева отгоре, но спиш спокойно по всяко годишно време[smilie5][beer].



Публикацията е редактирана (14-01-18 23:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: nsirakov   
Дата:   14-01-18 23:06

написа:

> В такъв случай, за какво са ти?
> Най-добре летни лятото, зимни
> -зимата


знам, но не мога да си го позволя в момента, затова питам за компромис

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-01-18 23:14

Ако ми е евридейка колата и трябва да избера като теб, сигурно бих взел goodyear wrangler, много стабилна и хубава гума, и на сняг държи,имам личен опит с нея, но е мека и лятото асфалтът си я хапва.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: quazimodo   
Дата:   14-01-18 23:21

Аз затова му казвам, че два комплекта гуми реално ще му излязат по-евтино от комплект АТ-та ако се кара интензивно през лятото.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »