Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: Maelstrom   
Дата:   08-01-17 15:15

Препоръчвам да не използвате DDR3L памет - по-безпроблемно е. Иначе няма проблем да се сложи която и да е DDR4 памет. Посочената по-горе (Corsair CMK16GX4M2B3000C15 Vegeance LPX 16GB (2 X 8GB) DDR4 3000MHz) може стандартно да работи и на по-ниски честоти (1866/2133). Ако няма да клокваш системата, всяка DDR4-1866/2133 памет е достатъчна.


Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: Daniel_P   
Дата:   08-01-17 15:34

Maelstrom благодаря за ифото!!!
Относно клокването не съм толкова наясно дали ще има нужда поне на този етап! Смятам че ще се получи достатъчно добра машина за мойте нужди :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: MixMike   
Дата:   08-01-17 16:42

Колкото повече, толкова повече!...е казал мечо Пух.
Този процесор се е утрепал за клокване.
И 20% по-голяма производителност да се извади, пак е добре[smilie24]
А не е голяма философия.
Да не кажа, че спрямо едно време, когато се настройваха 10 неща и нямаше подробни видеа в you tube, в момента клокването се свежда до промяната на 1-2 настройки, подробно обяснени. Направо е песен!



Публикацията е редактирана (08-01-17 16:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: realnoncho   
Дата:   08-01-17 17:01

Компонентите изглеждат добре на пръв поглед. Няма проблеми паметта да си работи на 3000. Посоченото дъно поддържа: Dual DDR4 3400 (OC)
Аз съм с i7-6700 и паметта си работи на 2666 (каквато и е заводската честота). Взех си такава, защото е малко над стандартните 2133 и 2400 на подобна цена, а за 3000 голяма производителност не се печели, но цената се вдига. Ако има подобен вариант и при теб е оферта.

Ако имаш външни дискове и бекъпи може да караш и само с SSD-то. За вътрешен HDD под 2TB в случая няма смисъл за мен.

Иначе този процесор няма да изкара и 10% отгоре от клок със стандартното охлаждане, хубавото е че на 4Ghz е напълно достатъчен за доволно време напред :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: Pavlov   
Дата:   08-01-17 17:17

Излишно скъпо дъно, излишно голям SSD диск. Ако имаш излишни пари, и ти се дават - ОК, но иначе не виждам смисъл.

ПП. Samsung сравнително отскоро почнаха да произвеждат SSD-та, и не знам защо всички изведнъж почнаха много да ги хвалят. Аз някакси им нямам още доверие.



Публикацията е редактирана (08-01-17 18:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: imitev   
Дата:   08-01-17 17:50


И аз какво съм гледал - привидяха ми се 100 долара разлика между процесорите [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: Daniel_P   
Дата:   08-01-17 17:58

Благодаря ви, за памета ще оставя моя човек да прецени и да каже коя да сложи като му покажа на какво съм се спрял до тук! Павлов относно дъното Нончо го даде като вариант за да е с DDR4 и найстина като му гледах рейтинга и feedbacka от потребителите го хвалят доста, може би има и други DDR4 който да са читави но на по ниска цена! Относно SSDто и моя човек каза че Самсунг са едни от най добрите на пазара и като цяло из Интернет като ги гледах ги хвалят! Ще по мисля върху големината му дали да не взема 250 и 2тб от другите :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: realnoncho   
Дата:   08-01-17 18:38

DDR4 са основно паметите за този чипсет Z170. Има и някакви модели в по-ниския клас с DDR3, но не са много. За другото може да се мине и с не-гейминг дъно за по-малко пари. Не съм давал аз този вариант :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: pesho666   
Дата:   08-01-17 23:45

Кутия DeepCool Tessaract BF, Mid Tower, ATX,
EVGA Захранване 500W Active PFC, 100-W1-0500-KR
GIGABYTE H110M-S2H, H110, DDR4 2133 MHz, VGA, DVI, HDMI, LGA1151
INTEL CORE i7-6700, LGA1151, Skylake
CRUCIAL 2X 8GB DDR4 2400 Ballistix Sport LT Gray CL16, BLS8G4D240FSB
Solid State Drive (SSD) Samsung 850 EVO, 2.5", 250GB, SATA III
HDD Seagate BarraCuda® 1TB, 7200rpm, 64MB cache, SATA III
Това е балансирана конфигурация за твоите нужди,ако вземеш К процесор,ще трябва задължително и добър охладител и Z дъно което доста оскъпява ненужно конфигурацията,с парите които ще спестиш около 350лв+около 150лв. може да помислиш за по-нататък да вземеш и прилично видео Gtx-1060,RX 480,определено има потенциал за надграждане.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: lamerko   
Дата:   08-01-17 23:49

При Асус "гейминг" дъното дава повече портове, което за мен е доста добре, макар целта ми да не е за игри :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: dinio84   
Дата:   09-01-17 14:22

...и все пак ако не бързаш изчакай AMD-zen процесорите. Обещават производителност като на някой от новите i7 но на половин цена + ако смяташ да караш с вградената в процесора графика - AMD със сигурност ще има по-добра графика.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: realnoncho   
Дата:   09-01-17 15:34

Точно тези AMD RYZEN процесори, които ще конкурират i7 няма да имат вградени в процесора графични ядра. Ще има такива процесори (APU), но те ще са в по-ниския клас. Аз лично от опит знам, че ако опреш до чакане винаги ще чакаш да излезе още по-ново :)

Иначе и аз като lamerko съм с такова дъно по подобни причини - по-стабилна изработка и някои удобни неща като доста USB 3.0 портове (+ USB 3.1 и USB-C), М.2, повече SATA, Display Port на вградената графика, по-добър мрежови порт и аудио, повече конектори за вентилатори.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: imitev   
Дата:   09-01-17 16:12

AMD ги чакам от 20 години да направят конкурентен процесор на интелските и им слушам предварителните суперлативни анонси. Аз лично не бих ги чакал изобщо...

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: didesignbg   
Дата:   09-01-17 20:26

Ми лошо няма гледам последната i3ка на 400 лева, купувайте то всичко дето не е интел не работи [smilie5]
Иначе за последните 20 години не е да не са яли интел якото дърво, в послените 5 години доста се олабиха АМД и то си личи в цените на сините. Такова оливане никога не е било.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: imitev   
Дата:   09-01-17 20:44

Бе имат издънки наистина и цените са дебели, ама нямат тяга АМД - как да работи човек на това недоразумение?

Хайде офис машина да си вземе човек да чопли в нета - ама там интелците имат супер евтини процесори с видеокарта и цялата машина излиза без пари...

Щом цициите от апъл не минават на АМД - значи не стават въобще...

PS: Amd никога не са можели да извадят алтернативен мощен процесор. Всичко им е само PR. Не е като да не съм имал АМД. А и няма да забравя ерата на Котлоните.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: didesignbg   
Дата:   09-01-17 21:19

Ей така за майтап разгледах цените на АМД в момента 8320Е е 283 лева. Ако знаеш за какво го купуваш и това е многоядрено натоварвнане - примерно лайтрум, трябва да го бориш с i5 за 400 лева. А АМД-то ще направи и преспокойно 20% клок от базовата си честота. Не бих го препоръчал стандартно, поради други причини, но ако си на много затегнат бюджет, това е правилният отговор.


Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: obscureman   
Дата:   09-01-17 21:37

За SSD марката Samsung има наистина добри отзиви, аз съм с 840 Pro (на лаптоп) и доколкото съм чел, Pro версията си заслужава повече от EVO. Софтуера на Samsung също е много читав и при Pro версията отключва много висока скорост. При мен в бюджетен вариант съм със SSD само на дял С и съм доволен. Дали обаче целия ти хард диск да е SSD зависи от това какъв ти е бюджета. Аз съм склонен да си взема цял голям SSD хард, но когато технологията поевтинее и стане по-масова. За момента цените ми се виждат прекомерно високи от 500 ГБ до 2 ТБ.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: Daniel_P   
Дата:   10-01-17 01:22

Здравейте колеги!
Днес бях доста зает и нямах време да пиша.
Сега доста по четох и се опитах да придобия малко повече представа за някой от компонентите!
Разгледах и предложената конфигурация от колегата pesho666 на който благодаря както и на всички останали!
Така относно дъното, твърдо реших да е Assus Z170 Pro Gaming, това дъно определено има потенциал!!! Разполага с доста повече портове което дава доста повече възможности както сега така и за в бъдеще! Освен това разполага с няколко важни за мен неща който други по евтини не предлагат! Display Port е голям + в комбинация с Intel HD graphic 530 Supports DisplayPort with max. resolution 4096 x 2304 @ 60 Hz което достатъчно за моя монитор който е с резолюция 2560х1440 и 60Hz, а отделно HDMI 1.4 към който мога да си вържа телевизора! Та на този етап мисля да пробвам без да копувам допълнителна видео карта! Звуковата карта в това дъно е доста добра, а аз съм ценител и имам малка система която ще ме радва докато работя на компа, а и не само! Също така това дъно позволява много лесно и сериозно да се клоква и ъпгрейдва с i7 6700 но К версията, това ще е и процесора! Има и още дъното позволява закачането на два SSD диска което е добра алтернатива за надграждане в бъдеще!

Та за сега твърдо остава процесор i7 6700K и дъното Assus Z170 Pro Gaming!!! От тук на татък остава да избера рам, предложената от pesho666 изглежда добър вариант вариант и малко по евтин, както и захранването на EVGA! Не съм решил още колко голям SSD и HDD да сложа но скоро ще реша! Кутията е лесна, само не знам в крайна сметка дали ще ми трябва охлаждане!?!

Относно AMD не мисля повече да се захващам с тях!!! Сегашния ми лаптоп е с АМД процесор и АМД видео карта и като цяло съм доволен за 4ри години! Но в момента имам проблем точно с видео картата при която има някакъв бъг и не мога да си отворя контролния панел на настройките, а искам да променя една резолюция която през windowsa не става, носих го мъчиха го но казаха само с прейнсталация ще стане!!! Пича ми каза че АМД имат и добри продукти но съпорта и драйварите са им зле и много хора имат проблеми имено заради това! Каза копуваш те пишат драйвари и ъпдейти но до едно време и после оставят нещата по течението!



Публикацията е редактирана (10-01-17 01:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: dimidumi   
Дата:   10-01-17 12:42

imitev написа:

...
> Щом цициите от апъл не минават на
> АМД - значи не стават въобще...
>
> PS: Amd никога не са можели да извадят
> алтернативен мощен процесор.
> Всичко им е само PR. Не е като да не
> съм имал АМД. А и няма да забравя
> ерата на Котлоните.

Цицийте от Епъл отдавна са минали на АМД видеокарти и се опитват да пробутват един морално остарял МАК за близо 5000 лв. , уж намален [smilie5] Обаче днес и аз разгледах цените на компонентите и забелязах, че i7-6700 Skylake Socket 1151 Box = 659 лв , а AMD FX X8 8300 = 309 лв + Radeon RX 460 4GB RED DRAGON GDDR5 = 299 лв, общо 609 лв , е кое е по изгодното, щото i7-6700 с вграденото видео е недостатъчно и трябва да се налеят още 300 лв за видеокарта.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: xela1bg   
Дата:   10-01-17 13:24

Daniel_P, Много се извинявам за offtopic-a!

Не мога да разбера, какъв е смисъла в употребата на талкова много удивителни/възклицателни знаци?! Ако се вгледаш, ще видиш, че всяко едно твое изречени завършва така! А, някой с по три!!!

Сега е момента да ме наругаеш, ако искаш, но въпроса ми е наистина сериозен!

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: imitev   
Дата:   10-01-17 14:52

Цицийте от Епъл отдавна са минали на АМД видеокарти и се опитват да пробутват един морално остарял МАК за близо 5000 лв. , уж намален [smilie5] Обаче днес и аз разгледах цените на компонентите и забелязах, че i7-6700 Skylake Socket 1151 Box = 659 лв , а AMD FX X8 8300 = 309 лв + Radeon RX 460 4GB RED DRAGON GDDR5 = 299 лв, общо 609 лв , е кое е по изгодното, щото i7-6700 с вграденото видео е недостатъчно и трябва да се налеят още 300 лв за видеокарта.

Те не са минали отдавна - просто когато прегърнаха x86 архитектурата, че им излизаше по-евтино от PowerPC, използваха карти ATI, по-късно купени от AMD.

Иначе мен лично не ме бърка да си вземе кой каквото иска [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: dimidumi   
Дата:   10-01-17 15:55

Мда така е, Ябълките гледаха да им е по-тънко, ама все пак това беше поне преди 5-6 год. , не помня вече, ама тяхното е наглост вече [smilie5] . Тези новите карти на АТИ (АМД) 4xx са доста добри за парите си, лично аз бих дал още 150-200 лв. за една 256 битова Радеон 470 с 8 гб ДДР5, ако се намери на подобна цена, иначе и аз съм за i7-6700 Skylake Socket 1151, ама много кинти му искат! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: pesho666   
Дата:   10-01-17 16:06

Кутията е важен елемент колега,предложената е с възможност за монтаж на 5 X 120mm.вентилатори + водно ако се наложи,води се бюджетна кутия има и доста по-скъпи,прозрачни,светещи и т.нт и не дотам удачни като решения кутии,по-добър вариант Fractal Design Define R5 .Щом имаш бюджет за К процесор и Z дъно няма лошо и аз съм със същата конфигурация,само да знаеш че процесора в комплекта няма охлаждане и ще се наложи да купуваш отделно,качествените са Noctua U12S или Noctua U14 има и по-евтини бюджетни решения.
На хубав звук от дъното много не разчитай и моето се води с добра звукова,но се наложи да взема допълнително X-Fi Titanium Fatal1ty звукова карта,в момента съм без видео карта и карам с вграденото видео като проца е на 4,5ghz24/7 и мога да кажа че си е доста добре,за пример играя Фифа 2017 без проблем на 45fps на full HD.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: realnoncho   
Дата:   10-01-17 16:16

Мда, ако ще е К процесор ще трябва и едно добро охлаждане за да се възползваш от възможността за вдигане на честотата. И като гледам вече има i7-7700, които излизат на подобни цени като старите, трябва да се прецени кое е по-изгодно в момента(при малка разлика в цената - новото, при голяма - старото).

Отговори на това съобщение
 Re: Нов компютър за обработка на снимки?
Автор: imitev   
Дата:   10-01-17 16:18


Ако процесора е BOX си е с вентилатор.

Щом няма да си играе на оверклокинг - и боксовия ще му стигне.

Моята i7-2600 е натикана в кутия на 15 години без допълнителни вентилатори и с боксовия охладител. Видеото е Radeon HD 5870. Шеста година работи така с едно 450W захранване.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »