Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: Krassy   
Дата:   20-11-16 20:36

Не желая да слагам общ знаменател, но наблюденията ми показват, че все по-голям процент, особено от младежта, са точно такива [smilie7]
А ти отново почваш - защо не работиш добре за малко пари. Еми не слагай каруцата пред коня...
Какво ти пречи да работиш оптимално и да не приравняваш постоянно със заплащането... в един момент когато станеш наистина добър, тогава заплащането ще си дойде на мястото. Или тук ще ти се вдигне цената, или някой ще те вземе отвън...
Още повече след като знаят какви тарикати са повечето, никой няма да ти гласува доверие предварително [smilie7]

А за Виваком... цял ден мрежата е полудяла да се смее на тоя клип...

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: lamerko   
Дата:   21-11-16 00:13

Ако говорите за това - леко съм потресен

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: nositel   
Дата:   21-11-16 08:40

Смешно ми е, че някой е потресен[smilie18]. С този клип можеш да надъхаш само седмокласници, с това е смешен.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: bg2014   
Дата:   21-11-16 10:20

И кое е странното на тоя клип?
Типичен слаб и комичен опит за реклама. Щом на служителите си им харесва... явно това си е нивото. Не само на клипа, не само на премиер студио, ами и на служителите на Виваком. Няма лошо. Шарен свят.
Вероятно както каза някой по-рано БЮДЖЕТА може би е нисък...
По-рано в темата някой беше пуснал един готварски клип. Там в него се сменяха над 10 различни обектива за различните ситуации. Тук в този клип имам чувството, че е снимано само 50 мм обектив. Знам, че не е така, но такова усещане се получава. Основния обект на снимането постоянно излиза от кадъра. Освен това да е някакъв нов ефект знам ли. Все едно - Виваком.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: Krassy   
Дата:   21-11-16 11:16

За мен клипа е демонстрация на "мързеливата некадърност"...
Всяка една от сцените е заснета "както дойде".

Един добър режисьор/оператор ще повтаря всяка една сцена, докато се получи брилянтно добре, ако ще на модела да му се стопят лагерите.
Дубли, дубли, дубли... докато се получи това, което трябва.
Клипа на Виваком е само един от многото такива, които наблюдавам навсякъде. Всичко наше е заснето така, все едно е ТНТМ, без старание за изпипване на детайла. Примери - много! Всъщност примери за обратното не мога да намеря [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: hose   
Дата:   21-11-16 11:17

хахахахаха…. айде почнаха и тирадите за "неразбрания гениален български кинаджия"… не че няма и такива, напротив, но точно тези които реват че са такива са апотеоз на обратното… ще цитирам от ФБ приятел и колега киновед от последните дни:


" "..........................е сценарист, режисьор, продуцент и изпълнител на главната роля. ", както уви показва практиката в българското игрално кино по тази причина и единствен зрител:)))))))"


Krassy - това за бюджетите не е така обаче - просто тук няма и няма да има такава система, която да "избутва" най-добрите нагоре и към по-добри условия за работа - отне ми години да го разбера - просто сме осъдени да се въртим в омагьосиния кръг - няма пари-кофти продукция, кофти продукция-няма пари… като това битува в различна степен от кино академиите през оборотните телевизии до "голямото" ни кино…

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: lamerko   
Дата:   21-11-16 11:19

Техническото изпълнение е последния проблем на този клип... сега разбирам, че няма какво да се очаква като изпълнение от хора, които не са актьори, но сценария... той е потресаващ!

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: Krassy   
Дата:   21-11-16 11:27

hose, да, не съм отхвърлил и този вариант, затова съм написал и варианта някой да те "изтегли" от тук, ако те забележи. Явно средата ни е неплодотворна...
Остава човек да снима/монтира/ добре все едно го прави за себе си, въпреки заплащането, за да получава допълнително лично удовлетворение. Според мен нищо не губи... няма да му се "изтъркат" възможностите [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: hose   
Дата:   21-11-16 11:34

ами и това не е така… всичко отнема и време и нерви и ресурс… и пари… и накрая се обръщаш и се оказва че живота ти е минал за тоя дето клати гората… да правиш сватбарски клипове за стотинки... а останалите са вече направили кариери, семейства, деца, къщи…

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: Krassy   
Дата:   21-11-16 12:19

Култ към материалното, няма как [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: chrisnoch   
Дата:   21-11-16 17:45

Някой умник беше казал, че човек може да работи за три неща:
- за пари;
- за слава (признание);
- за собствено удовлетворение;
Идеалният случай е да работиш и за трите едновременно.
Можеш да работиш за които и да е две от трите - пак е ОК.
Ако работиш само за едно от трите - не става.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: Reader_BG   
Дата:   21-11-16 17:51

А четвъртия вариант? [smile]

> chrisnoch написа: "Някой умник беше казал, че човек може да работи за три неща"

Знаеш ли колко много хора има, които не работят за нито едно от трите?
Нито парите - пари, нито стават известни, а още по-малко пък им е кеф да ходят на въпросната работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: Krassy   
Дата:   21-11-16 17:55

Така... да се върнем на темата...

"Играх" си с фокуса с разпознаване на лица на D750 ... не е зле [smilie5]
Но най-много съм впечатлен от сочната картинка на изображението [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: chrisnoch   
Дата:   22-11-16 05:47

Автор: Reader_BG
Дата: 21-11-16 17:51

Знаеш ли колко много хора има, които не работят за нито едно от трите?
Нито парите - пари, нито стават известни, а още по-малко пък им е кеф да ходят на въпросната работа.


Че какво им пречи да си сменят работата, щом не ги кефи?
Човек винаги може да работи ПОНЕ за собствено удовлетворение.
Ама вместо да вземе правилното за него решение, по-лесно е да отлага и да се оплаква, че всички други му пречат.



Автор: Krassy
Дата: 21-11-16 17:55
...
Но най-много съм впечатлен от сочната картинка на изображението [cool]


Не знаех, че "картинка" и "изображение" са две различни неща! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: georgioiv   
Дата:   22-11-16 07:59

Краси, на ФФФ обсъждахме разни клипчета с един от лекторите - колкото и да е "сочна" картинката-изображение, на повечето клипчета при движение се вижда лошата "кодировка" на Никона. Т.е. - компресията е такавам, че при динамични сцени се наблюдават несъвършенства в картината, когато гледаш на достатъчно голяма резолюция. В това отношение разликата с камери които снимат с висок битрейт или в роу е повече от явна. Но за ютуб - става :)

crisnoch - повечето хора останахме за твоята лекция последния ден, жалко че не ти се получи, дано всичко да е ОК при тебе. Помисли за онлахн лекция - интересът ще е огромен [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: Krassy   
Дата:   22-11-16 11:22

Трябва да видя тази видима разлика... някъде... някога [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: Reader_BG   
Дата:   22-11-16 13:40

Автор: chrisnoch

Че какво им пречи да си сменят работата, щом не ги кефи?
Човек винаги може да работи ПОНЕ за собствено удовлетворение.
Ама вместо да вземе правилното за него решение, по-лесно е да отлага и да се оплаква, че всички други му пречат.


[smile]

Без да искам да обидя някого, но подобно изказване е характерно за човек, на който целия трудов стаж не надхвърля повече от 2-3 год.
Ако наистина е така (?) разговора на тази тема става безмислен, отделно, че не е и по темата.
Извинявам се на автора за спама.


Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: nositel   
Дата:   22-11-16 16:05

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: georgioiv   
Дата:   22-11-16 16:55

уж си reader_bg, пък не четеш ... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: colorphoto   
Дата:   22-11-16 17:39

Ночев,като как толкова лесно се сменя попрището,особено у нас,като става въпрос при много хора за оцеляване?!

Или,понеже ти си си намерил мястото покрай така наречените "промени" и известните "хъшове' и вече гледаш отгоре на ситуацията.

Защото ако беше 15 години по-стар сигурно щеше да правиш филм как "героичните ни граничари - стражи на социалистическата ни родина" се борят със "зли диверсанти".


Апропо,диверсионни групи наистина е имало,както и погранични конфликти със съседите и загинали граничари има,ама номера е да си политкоректен с времената в които твориш.

Та недей да обясняваш на на хората кой-как да си сменя професията и какво да работи че много нагло изглежда от позицията от която го правиш.



Публикацията е редактирана (23-11-16 00:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: samurai2   
Дата:   22-11-16 17:58

colorphoto [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: Krassy   
Дата:   22-11-16 20:38

Вие хубаво си поддържате спама... а аз си мисля да направя един тест.
Ще снимам дърветата на фона на жилищата през терасата... статично.
След това ще снимам при хоризонтален панинг...
Ще извадя кадър от движението и кадър от статиката и ще сравня, да видя колко информация се губи при този нисък според спецовете битрейт...

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: stef7   
Дата:   22-11-16 21:25

И ще видиш един хубав rolling shutter ефект. [smilie5] Ако искаш да видиш слабостите на кодека при движение снимай течаща вода или примерно морето когато е по-развълнувано. И камерата да е неподвижна.

Ама да ти кажа излишно ще трошиш време. Като ти чета постингите се набива на очи един лайтмотив - От Никоня по високо нема и от никонското видео по-убаво нема. Като ти е легнал на сърце тоя Д750 зимай го и да се приключва. Не ти трябват тестове. Що време потроши по тоя форум, че и нашето покрай това. [smile] .


Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: Krassy   
Дата:   22-11-16 21:36

А кой ще ми купи едно D750 [smilie5]

И ще ви се махна от главата [smilie18]

Тест за rolling shutter ДЕФЕКТИ правих... и не се видяха [smilie5]
Не казвам, че няма... просто тези, дето снимат ВИДЕО... не снимат ТЕСТОВЕ [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: e-mil   
Дата:   23-11-16 08:35

Автор: Krassy
Дата: 22-11-16 21:36
"...просто тези, дето снимат ВИДЕО... не снимат ТЕСТОВЕ"


Разбира се, че снимат. Може да не ги публикуват, но снимат. Всеки, който хване нова камера в ръка първо снима тест, за да може да се съобрази с ограниченията. Ако камерата не се държи добре при дадена сцена, то сцената или ще се снима по друг начин, или ще се снима с друга камера.
Никой опитен оператор не би си позволил направо да почне работа без да знае какво може и какво не може техниката му. Да, днес един неподготвен оператор няма да доведе до загуба на скъпа кинолента. Но времето на терен е все така много скъпо. Екипът няма да те чака тепърва да разучаваш камерата.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »