Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20  21  22  23 ..  30 ..  37  38     всички  напред  последна
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: boni   
Дата:   05-11-16 20:08

Не Краси, то става. Няма проблем и не само това става. Въпросът е дали за мен е най-подходящо точно това апаратче. Моят отговор е не, защото ми е бавен.А аз си имам един дълъг списък от съображения защо ми трябва възможно най-бърз апарат:) Ама трябва да изпише 8 страници с примери, с анализ на клиентите, на пазара и т.н.
И мен ме кефят малките "секси" апарати с обективчета от метал и стъкло, но по-ме кефи да нямам брак и да имам свободно време....
Това ми е лично мнение, всеки да снима с каквото иска, няма лошо.
Колкото до това с какво се напълни базара, знам няколко души с голям ентусиазъм, леко охладен след това...За съжаление. Аз също замалко да го поръчам, но реших че бърза работа нямам и ще пробвам първо.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Vanquished   
Дата:   05-11-16 20:11

Краси, злорадството е една от най-тъпите човешки изяви. Влизаш в тази тема само да сееш сарказъм и злоба, явно това ти доставя невероятно удоволствие? Айде, бегай у лево, ако няма какво да кажеш по темата, Бони поне е пробвал камерата и защитава думите си с факти.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Krassy   
Дата:   05-11-16 20:13

За моят динамичен начин на снимане, когато окото ми е във визьора а блендата "разкрачена"... надали скоро безогледалка ще ми пасне...
Ако знаеш какви динамични моменти имам, без никон просто нямаше да ги имам [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: boni   
Дата:   05-11-16 20:17

Всъщност не искам да спамя повече темата:) Само един съвет, понеже доста народ познавам, който напоръча без да е пробвал
Нямате бърза работа, първо пробвайте, после купувайте.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Krassy   
Дата:   05-11-16 20:21

Vanquished, не... не си ме разбрал...
Просто искам да сваля повечето, дето летят малко по-нависоко...

Щом преди няколко дена ми писа момиче, което снима сватбена фотография и има Д800... че е сравнявала X-T2 срещу Nikon D7200 за автофокус и споделя, че фуджито било много по добро...

Еми нямам думи, ама щом така остро реагираш няма да пиша, не, че имаш право да ми държиш сметка [smilie7] Се ми е тая...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: hemilio   
Дата:   05-11-16 22:07

Стига бре,спрете се,заради такива хейтъри се наложи да си направим фуджи форум.

Краси дразниш човече престани,не влизай в тази тема не си добре дошъл,разбрахме,че не харесваш X системата,разбрахме също,че и идея си нямаш от нея,а от това разбрахме че си просто поредния хейтър.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: SteliyanStoyanov   
Дата:   05-11-16 22:09

Що не снимате и да си се кефите, ясно е че в много редки случай камерата ще направи един фотограф по-добър. Май и от този форум ще избягам рязко както от всички български аудио форуми. Няма такава злоба и такова заяждане.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: iliyanb   
Дата:   05-11-16 23:01

Boni, [smilie24] за примерите и позицията. Кратко точно и аргументирано. [smilie24] най-вече за неанонимното включване, тоесто подплатено с фотография. При Бони техниката няма голямо значение, освен за негово спокойствие вероятно.

Krassy, видях ти и сватбената и арт фототрафия. Поне това, с което си удостоил обществеността. Честно да ти кажа, дръж на настоящото ниво техника, щото това те спасва[smilie7] Ти си от примерите кога техниката е от основно значение[beer].

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: didesignbg   
Дата:   05-11-16 23:03

Темата се напълни със сватбари дето си налагат мнението [smilie5]


Пак напредък де, преди бяха птичари [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Lycan   
Дата:   06-11-16 00:04

Нашенските сватбари не са добро мерило с много малки изключения! Я се доберат веднъж в живота си да снимат събитие в Уиндзор, я не. Каквато пачанга отнасят трябва паметник да им направят :)

Всъщност, да, техниката не би трябвало да има значение за снимащия освен за собствения му кеф.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: stzz   
Дата:   06-11-16 09:09

На мен пък,........... не намирате ли и вие, че последните няколко страници са меко казани абсурди с аргументите и контра аргументите си!

.............[smilie11] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie11] ..........

-itilien казва, няма детайл в задния план.
Обяснява му се че не ползва правилния конвертор - нямаше ли да е по-лесно с пример, който да го опровергае..........пък и нали jpg-а на Фуджи е непобедим, защо те не предложат и конвертора, който да го победи(това прочее е извън темата и е израз на недоумението ми, защо производителите на фото техника не предлагат нужния софтуер!!!)

-boni казва, камерата е бавна.
Обяснява му се че ръчния фокус е функционален до степен, която не ограничава!
............разбираемо, след като любителите на безогледалки, възхвалявайки компактните размери и по-ниското тегло, не пропускат възможността да си напълнят чантите със стари стъкла за без пари!!!

Стигаме и до любимите ми:
- обвинение в злоба и завист
- разбирането за фотографията, единствено като художествено творчески похват, достъпен за малцина избрани.

........това че безогледалките вече бият по цена топ кроп ДСЛР-ите, няма да го коментирам - щото съм беден!!!

[smilie7] [smilie7] [smilie7]

пп
това го измислих в деня за размисъл, пиша го днес в деня на изборите............................[smilie18] [smilie18] [smilie18] ...вие направихте ли правилния!

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Vanquished   
Дата:   06-11-16 09:28

stzz - всеки прави правилния за него си избор. Ти ако гласуваш за Цачева, а аз за Радев, дали в моите очи ти си направил правилния избор или обратното?
А за цените си прав - наср@ха се.



Публикацията е редактирана (06-11-16 09:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: burningice   
Дата:   06-11-16 09:44

Сватби могат да се снимат на ръчен фокус (видеото), също и снимки могат да се правят, но като гост.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: motif   
Дата:   06-11-16 11:07

Явно всички фотографи преди 90-та година са били гости на сватбата....:)))) Когато е имало само ръчнофокусни обективи....

Добрият професионалист може да си свърши работата с каквато и да е техника...да не говоря за тази, която се продава в момента по магазините.Мога да кажа,че е доста съвършена.



Публикацията е редактирана (06-11-16 11:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: burningice   
Дата:   06-11-16 11:14

А преди още 190 години, даже не са се снимали по сватбите :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Vanquished   
Дата:   06-11-16 11:16

А преди 30000 години и сватби не е имало.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: BAT   
Дата:   06-11-16 11:17

Интересна дискусия. А преди 50 години с как са пътували хората с тея москвичи, добрия шофьор може да кара всичко. Добрият професионалист може да си свърши работата с каквато и да е техника, но си купува най-добрата и най-подходяшата за неговата работа, защото е добър професионалист, иска най-доброто за клиентите си, иска да е конкурентен и си цени времето . За всяка област важи. Медицина, строителство, автомобилни състезания и други.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Sauron69   
Дата:   06-11-16 11:48

Нещо много сватбарска стана темата, май беше за Фуджи [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Vanquished   
Дата:   06-11-16 11:50

Ами хората искат да снимат с Фуджи сватби, ама не им се получава. За това си снимат сватбите с други неща, Фуджи остава за всичко останало :D

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: motif   
Дата:   06-11-16 12:44

Скоро мисля ще има доста доказателства за обратното...
За доказателства на запад няма да говоря, защото примерите са стотици...или техните сватби не са сватби...?



Публикацията е редактирана (06-11-16 12:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Emoxide   
Дата:   06-11-16 12:55

Владо, за сега колко Т2 се продадоха чрез вас, можеш ли да споделиш?
Съответно тази бройка може да умножим по х2,5, заради това, че някои хора купуват от алтернативни места, та да се добие грубо представа, за какво става дума.... щото на мен интуицията ми подсказва, че това ще е най-продаваното и успешно безогледално кроп тяло за тази и следващите две години.
За разлика от флагмана на OLY M1-II, X-T2 има маргинално увеличение на цената, спрямо предшественика си, а продължава да е made in Japan. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: motif   
Дата:   06-11-16 12:59

За сега са идвали около 6 бройки в Бг официално...Всички са продадени...А за това,че Т2 ще е най-доброто и продавано безогледално кроп тяло, няма спор.Записалите се за него са още поне 2 пъти повече...Интереса от фотографите е доста голям...Цената е заслужена!Oly няма никакъв шанс за продажби тук заради супер високата си цена на кита около 5200 и 4000 на тялото,които се очакват.Конкуренцията е от страна на Сони с техните 6300 и 6500, но като цяло тези тела се ползват за видео повече или от напреднали любители и като цяло интереса към тях последно време спадна.



Публикацията е редактирана (06-11-16 13:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Emoxide   
Дата:   06-11-16 15:06

FUJIFILM X-T2 реално няма фотографска конкуренция от страна на безогледалките в момента. Дори SONY си признаха, че техните а7-ци не са на нивото на FUJIFILM.
Аз единствено новия EOS-M5 бих заподозрял като евентуален конкурент (на бъдещия X-T20), но само и единствено ако имаха линия обективи като FUJINON-X

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: motif   
Дата:   06-11-16 15:11

Аз не мисля,че Канон-а ще е конкуренция...Това е последната безогледална система, която пък ще бъде конкуренция.Тя е умряла преди да се появи...:)))) Канон не са силни в това а и никой не търси безогледалките им...
За мен това е равносилно да си вземеш ДСЛР на Сони тепърва...Трябва не знам какви магии да нправят от Канон за да си наложат системата...и то може би само на запад.



Публикацията е редактирана (06-11-16 15:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Emoxide   
Дата:   06-11-16 15:13

Що се отнася до E-M1 II тръгва да се перчи на къде по-сериозен репортажен първенец, какъвто е Nikon D500. А на неговия фронт аз виждам OLY само да губи. Когато става дума за снимки 4к видеото и колко е добро и това че е вдигнало цената няма никакво значение.
Да беше Samsung останал на пазара и сега да предложи ревизиран NX1 (v2) на цена около 1600EUR на всички топ безогледалки щеше да им е на зор и съответно да има по-сносни цени.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20  21  22  23 ..  30 ..  37  38     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Албум преди 6 часа
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: