Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Предложете DSLR от базара до 400 лева
Автор: vkk1   
Дата:   07-12-15 14:40

Преди малко попаднах на това

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете DSLR от базара до 400 лева
Автор: swqaz   
Дата:   07-12-15 14:42

Привет, PhotoBo! Страхотно! Покажете тогава на мен, за да види и автора на темата. Аз каквото имах за неговия ценови критерий показах :) Мнението си относно нещата с които съм запознат малко или много също. Нямам нищо против фуджитата или изобщо против каквато и да била техника. Просто настоятелно се пише ЗА еди какво си без подплата, на което аз съветвам автора да не се доверява :)

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете DSLR от базара до 400 лева
Автор: lamerko   
Дата:   07-12-15 14:42

Обявата ме загуби още на първата дума :)

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете DSLR от базара до 400 лева
Автор: kvakioh   
Дата:   07-12-15 14:47

swqaz , не знам откъде се пръкна, но не си прав. Не знам как по два кадъра мои тук прецени нещата, или само кадри от 30 и нагоре Мпикс признаваш. Хубави неща правиш, но явно си литнал доста високо...или надалеч.
Моите кадри са намалени и сбъчкани от поне 3 причини, не съм ги дал за някакъв супер пример, а че може с Фуджи да се изкарат пейзаж и други подобни, дори с най-евтините. С Никон Д3200 също може естествено, както и с Д50!
ЗА парите и възможносите, няма завист естествено, все пак и аз работя за същото и на същото ниво, но е смешно от гледната точка на Д810 да се гледа от високо и да се правят някакви заключения.
ВСе пак, тази тема за пореден път доказва какви "хора" има тук и къде човек не трябва да се изказва, въпреки с чиста цел единствено да помогне. Освен болни пикселманиаци, има и "хора", които се хващат яко за думите и кадрите, а не за самата тема и същината не нещата.



Публикацията е редактирана (07-12-15 14:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете DSLR от базара до 400 лева
Автор: vkk1   
Дата:   07-12-15 14:59

lamerko, верно е, че човека малко се е пресилил, но ми се струва не лоша оферта, изглежда запазен. Особено след като се разбере на колко сработвания е.
Аз съм от Пловдив и ако автора на темата има интерес, мога да го погледна.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете DSLR от базара до 400 лева
Автор: realnoncho   
Дата:   07-12-15 14:59

Да обобщя - за тези пари ще си вземеш тяло и обектив, с който ще разбереш, че не може да снимаш всичко с добър резултат, както е началното условие. Ако ставаше никой нямаше да си купува апарат със СМЕНЯЕМИ обективи или въобще какъвто и да е по-висок клас апарат [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете DSLR от базара до 400 лева
Автор: swqaz   
Дата:   07-12-15 15:00

Axx, kvakioh! Извинявай! Не знаех че си показал твои кадри. Нямах предвид, че са зле, а че тези които си постнал в темата са много малки и нищо не може да се разбере за качеството, което дава фуджи. Съвсем откровено помислих че си дал някакви линкове от нета. Автора е написал "качествени", а от примерите се вижда само, че са красиви, а какво е качеството не се знае.
Не бъркай раздразнението ми от липсата на конкретност в постовете, когато трябва да се помогне на начинаещ с надуване.
Опитвах се със жлична ирония :))) да насоча разговора в посоката, в която автора ще може лесно да вземе решение. До неотдавна и аз като него се лутах из нета търсейки отговори и такива като твоите не ми помагаха особено. Начинаещите имат няй-голяма нужда от конкретика и примери

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете DSLR от базара до 400 лева
Автор: kvakioh   
Дата:   07-12-15 15:02

sqwaz,eдва ли си се лутал много с Д810. Така всеки може.
Моите кадри тук са зле, винаги. Професионалните- никога. Но пък са безмислени да ги пускам тук. Няма да ги разберат едно 99.9% от хората, още по-малко да оценят.



Публикацията е редактирана (07-12-15 15:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете DSLR от базара до 400 лева
Автор: hrup   
Дата:   07-12-15 15:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете DSLR от базара до 400 лева
Автор: lamerko   
Дата:   07-12-15 15:08

vkk1: ами не знам... ако ще е DSLR - то Д3200 сякаш е по-оферта от Д3000. Последния не е първа младост, дето му се вика.

swqaz: вярно е, че си изкарал добри кадри от китовия Д3200, но има едно голямо НО - използвал си "тайната" партида от "добри" бройки. Съдейки по темата, за мен става ясно, че автора няма да обработва РОУ файлове, а ще се надява на "чистия" JPEG - там Фуджито ще бие Никона. Все пак DSLR-ите не са насочни към "Auto" и добре сготвен JPEG - просто идеята им е друга. Това е и причината доста сапунерки да генерират по-атрактивни кадри - тяхната насоченост е към крайния клиент, който в масовия случай не прилага дори елементарен кроп или дори дирекция на кадъра :) Безогледалките са може би някъде по средата и в случая според мен са по-удачни.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете DSLR от базара до 400 лева
Автор: swqaz   
Дата:   07-12-15 15:23

kvakioh, примерите които съм дал нямат нищо общо с 810.
А последния ти пост ме натъжи!

hrup, красиво изказване, което харесвам! Подкрепям! Споделям!

Сега дайте да му помогнем да си купи възможно най-доброто за 500 лв

Аз съм за 3200 или 5100 защото имам опит с подобнии.
Нека някой ако може с примери или нещо реално да покаже, че фуджито или нещо друго е по-добре нека го направи, че автора вече го сърбят ръцете :)

Аз поемам отговорността да му дам софуера(че ми бил градски), с който да си прави суровите кадри по-впечатляващи закупен от един руски тракер :)))

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете DSLR от базара до 400 лева
Автор: wubuxu   
Дата:   07-12-15 15:24

И аз съм за свободата на словото, но не ми помагате въобще със споровете.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете DSLR от базара до 400 лева
Автор: kvakioh   
Дата:   07-12-15 15:25

Въпросът опира най-вече до това дали наистина са 400лв само или не.
След това всичко е до желание или до недотам желание.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете DSLR от базара до 400 лева
Автор: swqaz   
Дата:   07-12-15 15:29

lamerko,авторът е написал това "Да, искам да мога да обработва значи RAW е задължително в случая."

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете DSLR от базара до 400 лева
Автор: hrup   
Дата:   07-12-15 15:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете DSLR от базара до 400 лева
Автор: lamerko   
Дата:   07-12-15 15:33

Е, безогледалките си има RAW. А и това уточнение идва на по-късен етап, веднага след това:

Леле, малко жаргона ви ми е чужд и дали и 10% от нещата ги разбрах.
Дайте ми ден да разуча ти странни за мен пониятия и пак се връщам да чета.


Личния ми опит - когато се "ъпгрейдвах" от сапунерка на DSLR, качеството ми на снимките спадна значително. И както изглежда - този феномен не е само при мен [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете DSLR от базара до 400 лева
Автор: vkk1   
Дата:   07-12-15 15:49

Този Д3000 от обявата, която линкнах по-горе, е на 26000 кадъра според продавача, някак "изглеждаше" на по-малко, аз бих се въздържал от него в този случай.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете DSLR от базара до 400 лева
Автор: wubuxu   
Дата:   07-12-15 15:52

Малко не ви хващам логиката.
Поставените изисквания са съобразени с бюджета. Ето и "превод":
Искам качествени снимки = Искам най-качественото за тези пари, а не изобщо.
Не е проблем и сега да дам 1000-2000 за фотоапарат, но след като и не съм хващал "професионален" досега как да избера?
Затова се търси втора ръка що годе съм съобразил, че за тия пари може да се вземе добър фотоапарат с който да поработя месец два и след това да се ориентирам вече към нов и "скъп".

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете DSLR от базара до 400 лева
Автор: hEka   
Дата:   07-12-15 16:02

Моето предложение 40д + 50/1,8 :) Старо, но златно, може да ми пишеш ако искаш!

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете DSLR от базара до 400 лева
Автор: Pac   
Дата:   07-12-15 16:17

Fuji офертата е много добра! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете DSLR от базара до 400 лева
Автор: wubuxu   
Дата:   07-12-15 16:29

написа:

> Fuji офертата е много добра! [smilie24]
Търси се DSLR?!?

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете DSLR от базара до 400 лева
Автор: Pac   
Дата:   07-12-15 16:32

Хората, които търсят DSLR, обикновено не знаят защо искат DSLR, просто си мислят, че това са "истинските" фотоапарати. Това е някаква инерция от времето, когато само в DSLR имаше приличен размер сензор. От доста време нещата вече не стоят така.
Ти можеш ли да обосновеш изискването си да имаш огледало?

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете DSLR от базара до 400 лева
Автор: hrup   
Дата:   07-12-15 16:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете DSLR от базара до 400 лева
Автор: wubuxu   
Дата:   07-12-15 16:45

Баси форума, сакън да не попита човек нещо.
1000 умника вече ми се изредиха, още има ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете DSLR от базара до 400 лева
Автор: hrup   
Дата:   07-12-15 16:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »