Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  78  79  80 ..  90 ..  100 ..  109  110     всички  напред  последна
 Re: Снимки с телефони 2
Автор: marves   
Дата:   10-03-19 15:47

Единия кадър е ISO 1400 +++ и е по-чист не само от всичкото телефон до момента, ами и от доста безогледалки. Добра динамика в RAW за обработка, добри нюанси... страхотна машинка се очертава, при това скоро и в моя джоб.

Стартовата цена по БГ магазините вече знае ли се?

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони 2
Автор: Sassho   
Дата:   10-03-19 16:05

Ама дайте някой конверт от прехвалената "Nokia" и моля в дифоултните 4032х3016 , стига приказки от 100001 нощи и ресайзове с размери на пощенска марка. Не казвам че Нокиата е зле , но не казвам и че е добре [smilie18]

Пролет by Mаte 20 PRO ))

http://images.vfl.ru/ii/1552230155/8b139ff8/25707830.jpg




Публикацията е редактирана (10-03-19 17:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони 2
Автор: nyamago   
Дата:   10-03-19 17:10

> Ама дайте някой конверт от прехвалената "Nokia" и моля в
> дифоултните 4032х3016 , стига приказки от 100001 нощи и ресайзове с
> размери на пощенска марка.

Свали си от линка на Бошо и си конвертирай 'насаме' да не нарушим желанието на оригиналния собственик за неразпространение.

Аз си конвертирах и поиграх с редакции - не искаше никакво чистене на шум и практически беше готово за публикуване "право от камерата", но търпеше доста заигравка с динамиката (като повдигане на сенки) без изваждане на шум, бендинг и никакви артефакти; търпи и (ненужно, но търпи) корекции на фокуса без никакви хало- явления по ръбовете и други артефакти, типични за 'прешарпване'. Изобщо, материалът беше идеален и за любителите на директни необработени снимки, и за маняците на обработката (защото позволява безнаказано прекаляване с корекциите без да страда качеството).

Ако си видял някъде 'пощенска марка', то е защото си отварял само в браузера, а браузерът ти не чете DNG и ти показва само представителен тъмбнейл. Свали си файла - той си е в пълен размер!
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони 2
Автор: Sassho   
Дата:   10-03-19 17:27

Благодаря за напъствието @nyamago , от един месец следя слуховете за "Nokia 9" , 95% от показаните неща са в мини-ми размер , ресайзове , кропове , кропове от кропове ,но не и в пълен размер. Сякаш нещо се крие , недоизказва или просто не е наред.
С много мъки и търпение намерих няколко неща явно на Авто без помощта на Лайтруум и други пособия

http://images.vfl.ru/ii/1552231255/0003a5bc/25708083.jpg




http://images.vfl.ru/ii/1552231269/bc665b2c/25708092.jpg




http://images.vfl.ru/ii/1552231296/dee07d14/25708096.jpg



...и от RAW , кое е уникалното ?

http://images.vfl.ru/ii/1552231621/ce921732/25708172.jpg


..аха..тук вече става наистина интересно с този фокус / дефокус от един метър

http://images.vfl.ru/ii/1552231952/eef29af3/25708254.jpg




Публикацията е редактирана (10-03-19 17:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони 2
Автор: stukloplast   
Дата:   10-03-19 18:12

Киселее гроздето, нещо ми се струва. Хуавея дали щеше да остави лампите в горната част на последния кадър на фокус, понеже са в една равнина с фокуса долу, или щяха да са мазньоч [smilie21]

Марио, по бг магазините, очаквано мисля че сигурно ще почне поне от 1800, което ако се окаже вярно, ще си направя трипче до швабия, ще си го взема за 1200 и ще ми останат пари за бира...



Публикацията е редактирана (10-03-19 18:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони 2
Автор: Sassho   
Дата:   10-03-19 18:33

@stukloplast - възможно ли е да има семплиран RAW от двете камери ? Инак няма как да си обясня дефокусирания фон при фокус 1м. Или пък е фейк RAW от някой безогледално-огледален апарат.
Като каза за "пакойниците" , скоро ще почнат да продават само празни мулажи / кутии на камерите си та човек да си пъхне вътре телефона за да изглежда по-профи и да настоява за парЕ [smilie18]



Публикацията е редактирана (10-03-19 18:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони 2
Автор: stukloplast   
Дата:   10-03-19 18:59

Ми не помня 1200 или 12000 слоя на фокус имаш с ТОФ-а. Какво чудно има...

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони 2
Автор: Sassho   
Дата:   10-03-19 20:28

Най-сетне Тонове снимки от Nokia 9 в Авто режим и някакъв....."леко" прегорял режим.
И тва ли е прехвалената "Nokia 9" с 1200 оттенъка прегоряло ? [smilie5]

http://images.vfl.ru/ii/1552280702/e5e0352e/25715912.jpg




Публикацията е редактирана (11-03-19 07:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони 2
Автор: nyamago   
Дата:   10-03-19 23:23

> Най-сетне тонове снимки от Nokia 9 в Авто режим и
> някакъв....."леко" прегорял режим.
> И тва ли е прехвалената "Nokia 9" с 1200 оттенъка прегоряло ?

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Най-сетне успя да откриеш нещо, с което да си докажеш, че киселото грозде е по-зле от твоя супермодел. [smilie5]

Само че от 'тоновете' снимки (те наистина са доста, на този линк) показваш тук единствената, която изглежда зле. И не казваш, че тя НЕ Е краен резултат, а само една експонация от няколко за сглобяване. Непосредствено до нея на същия сайт има доста по-добре изглеждаща версия на кадъра, но тя нямаше да докаже тезата ти, че Нокията е скапана [smilie8]

Пак разгледай - повечето примери НЕ СА крайни резултати, а нещо като преекспонираните и недоекспонирани кадри в клин за HDR (твърде опростено сравнение, но точно за това се правят с различни параметри - за стакване в оптимален краен резултат).

Изобщо търсенето на RAW нищо не показва на търсещите, освен тяхното неразбиране на принципа на този вид фотография:

- Всеки отделен суров кадър в компутационната фотография е преднамерено неоптимален, за да съдържа само една важна информация, а останалата да се игнорира (примерно само близък или само далечен фокус, само светлини или само сенки - и останалото неизбежно е планиран брак).

- Дори в 'класическия' смисъл на RAW файл, необработен такъв не съществува, защото никой стандарт на производителите не е буквален запис на прочетените стойности от сензорните елементи, а се извършва важна вътрешна обработка преди формирането на файла и независимо от последващи обработки, свързани с корекции и конверсии в JPEG.
...

Продължавайте да търсите RAW - който търси, намира! [smilie5][cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони 2
Автор: Sassho   
Дата:   11-03-19 07:36

Добро утро / вечер @nyamago , зависи от коя страна на света се намираш [beer].

Не си съвсем прав - горе пуснах единствения странен JPG който ставаше за нещо , нямам на идея как но в него короните на дърветата са грозно прешарпени , долната половина да приемем че е "добре". Ъпдейтнах поста като "семплирах" двата кадъра с експозиция в плюс и нормалния. Не бих казал че се получава нещо годно за гледане. Принципно в Light идеята има нещо хубаво , но Основното за хубавата снимка е Големия Сензор. От тук се тръгва и ако го нямаш както даденост от там насетне всичко са пожелания и много мъка. От видяното досега от Nokia 9 + Light технологията нищо хубаво не видях. То и няма начин да се види по гореспоменатата причина. Телефона като цяло е готин , има всички съвременни неща и е на добра цена, но като Камерафон аз не бих го взел. Още не е ясно кое как е и как се снима с това "чудо" , от досега лийкналите се неща вероятно от един кадър се правят 5бр RAW с които вече може да се работи дълги години ))



Публикацията е редактирана (11-03-19 11:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони 2
Автор: stukloplast   
Дата:   11-03-19 07:44

Ми явно трябва да почетеш повече за технологията на снимане на този телефон, защото очевидно нищо не си разбрал... Тука стана като каникон срещу сони, докато първите не извадиха безогледална техника [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони 2
Автор: Sassho   
Дата:   11-03-19 08:17

Да четох , гледах , лийкнаха се някакви семпли и стигнах до този извод. Къде "бъркам" ?
Искате перфектно качество от телефон - вземeте истинската Nokia 808 PureView или Pаnasonic CM1.
Компромисен вариант Lumia 1020 / 1520 , LG G4 , Galaxy S6(RAW).
От актуалните смартфони като голям компромис - Pixel серията , Iphone XS Max , Mate 20 / Pro , P20 Pro , Galaxy S10.

808PV без Light , без 5 RAW с 1200 оттенъка прегоряло и 1200 слоя дефокус [smilie18]
http://images.vfl.ru/ii/1552284680/24300e9d/25716502.jpg




Публикацията е редактирана (11-03-19 08:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони 2
Автор: Sassho   
Дата:   11-03-19 09:34

..упсс...нещата с много мъка взеха да се "Проясняват" нищо че снимките са все така мътни.

Дефокусирания 10mb JPG всъщност е точно със споменатите 1200 слоя DoF , за да работите с него трябва да се отвори с Google Photo и да зададете нужния Ви фокус. Не бих казал че става за нещо друго освен гледане на телефона , така че наистина мислете какво и защо ще взимате. Внимание 15mb фЕйл ))

https://b.radikal.ru/b11/1903/c9/d69fd334cc0et.jpg




Публикацията е редактирана (11-03-19 09:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони 2
Автор: nyamago   
Дата:   11-03-19 12:11

Не съм ги поглеждал на телефона. На компютър (с много добър монитор) съм останал със споделеното впечатление, чче кадрите са много добре. Няма НИЩО мътно - в дадените от тебе по-горе примери (кухненския с поничките, стълбите с жълтия конус/ирамидка). НИШО мътно и никъде не трябва да се ходи (в Гугъл-мугъл) и да се цъка на 1200 слоя: просто си имат фокус където трябва и естествено изглеждащ дефокус в дълбочина.

Мътно може да има в зрението ни, но тогава сме за очен лекар. Погледни бялото цвете в твоите примери - отблизо, с лупата както обичаш. Сравни го с твоето жълто цвете малко по-горе. Ако твоето ти изглежда с по-добро качество, този разговор е приключен за мен.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони 2
Автор: serjy   
Дата:   11-03-19 12:26

добре де, толкова ли е тругно да пуснеш тук това перфектно изображение, да му се възхитим и ние? че темата стана много литературна, само приказки и никкави реални примери.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони 2
Автор: Sassho   
Дата:   11-03-19 12:30

@nyamago на компа с каква програма отваряш тия 1200 слоя ?
И да наистина , пусни нещо Ясно фуллсайз 4032 х 3016 и отивам на Очен [smile]



Публикацията е редактирана (11-03-19 12:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони 2
Автор: hotsnail   
Дата:   11-03-19 12:46

marves написа:

> Единия кадър е ISO 1400 +++ и е по-чист
> не само от всичкото телефон до
> момента, ами и от доста
> безогледалки. Добра динамика в RAW
> за обработка, добри нюанси...
> страхотна машинка се очертава, при
> това скоро и в моя джоб.
>
> Стартовата цена по БГ магазините
> вече знае ли се?


Сигурно ще е около 1300 лева. 650 евро e в Германия и почват да доставят след 25-ти Март. А дали ще дойде в БГ по магазините, предвид че е ограничена серия.

Много се чудя дали да заръчам една от някой немски сайт. Вероятно ще си остане легенда и ще е готина джаджа за стрийт снимки.

От друга страна Сони и Xiaomi започнаха партньорства с Light и може да видим интересни неща. Телефоните сигурно ще са от Xiaomi, а сензорите от Сони. Сони телефон със зверски добра кмаера на дали ще видим. Не са лоши, но и новия Xperia 1 не блести с камерата си пред другите - освен че е доста смислен и стaбилен дизайн.



Публикацията е редактирана (11-03-19 12:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони 2
Автор: Sassho   
Дата:   11-03-19 14:00

Хайде още един линк , сравнение в Сток Nokia 9 vs Galaxy S10

http://images.vfl.ru/ii/1552305625/e8c1c413/25720601.jpg




Публикацията е редактирана (11-03-19 14:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони 2
Автор: serjy   
Дата:   11-03-19 14:25

ми аз не виждам нищо извънземно, напротив, самсунга има по-балансирано изображение с по-малко прегоряло и без отвратително прешарпване. хуавея от про серията определено ще я смачка.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони 2
Автор: Sassho   
Дата:   11-03-19 15:22

Сержи не си прав , тя "силата" на Nokia 9 била в RAW-a [smilie18]
Интересно обаче че вече почти месец е на пазара а няма една-единствена читава снимка или конверт. "Посветените" хвърлят някакви тайнствени намеци , словосъчетания и "пощенски марки" но забележете -
Никави Доказателства , нищо. Сякаш си имаме работа с НЛО [smilie3]



Публикацията е редактирана (11-03-19 15:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони 2
Автор: nyamago   
Дата:   11-03-19 16:19

> добре де, толкова ли е тругно да пуснеш тук това перфектно
> изображение, да му се възхитим и ние? че темата стана много
> литературна, само приказки и никкави реални примери.

Реалните примери ги даде Sassho по-горе, аз само ги разгледах и цитирах. Темата става литературна от постове като твоя, само думи и никакъв коментар по вече качените примери, още по-малко - примери от тебе.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони 2
Автор: nyamago   
Дата:   11-03-19 16:24

> @nyamago на компа с каква програма отваряш тия 1200 слоя ?

Не ми трябва да отварям 1200 слоя, искам просто снимка. Гледам я с браузър (Chrome), в пълен размер - и съм доволен от това, което виждам. Защо точно търсиш хиляди слоеве? (Те не са предназначени за гледане, а са просто съхранена информация за комбиниране при вътрешна обработка. НЕ СА за тебе, а за камерата).

> И да наистина , пусни нещо Ясно фуллсайз 4032 х 3016 и отивам на Очен

Споменах желанието на оригиналния автор снимките да не се разпространяват и затова в първия си пост не качих нищо, само препоръчах Бошовия линк. Снимки качи ТИ - защо трябва да качвам и аз (същите, засега няма много други)? Болшинството от вече качените са повече от ясни. Защо не са ясни за тебе? (Питай очния [smilie5] )

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони 2
Автор: Sassho   
Дата:   11-03-19 16:26

Аз обаче намерих още няколко "фотографии"

Full power of Nokia 9 ,тук мисля че не само на мен ще трябва добър Офталмалог [smilie3]

http://images.vfl.ru/ii/1552314286/21544c8b/25722702.jpg




Публикацията е редактирана (11-03-19 16:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони 2
Автор: nyamago   
Дата:   11-03-19 16:29

> Сержи не си прав , тя "силата" на Nokia 9 била в RAW-a

Никой не е казвал това. ТИ си тоя дето (по непонятни причини и без никаква нужда) търси да гледа RAW.

> Никави Доказателства , нищо. Сякаш си имаме работа с НЛО

Посочих ти доказателство, което ТИ сам даде, но удобно 'не го забелязваш'. Вече няколко поста не казваш нищо за бялото и жълтото цвете? [smilie8] [smilie2] Кое от двете има повече детайл, по-добра динамика и по-плавни градиенти? Кое е по-доброто избражение?[smilie11]

[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони 2
Автор: Sassho   
Дата:   11-03-19 16:42

@naynago , още не съм почнал с цветята - имам хубави цветчета , но ме е срам да ги пусна - ще вземете да плюете массово Нокията ))

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  78  79  80 ..  90 ..  100 ..  109  110     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »