Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  79  80  81 ..  90 ..  100 ..  109  110     всички  напред  последна
 Re: Снимки с телефони 2
Автор: bobyn   
Дата:   11-03-19 16:48

@Sassho
> Интересно обаче че вече почти месец е на пазара а няма една-единствена читава снимка или конверт.

Всъщност телефонът е все още на преордер. Доставките се очаква да започнат на 18-и. Да изчакаме още малко...
И малко офтопик, ако има някакви недостатъци този телефон, това със сигурност няма да е камерата.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони 2
Автор: stukloplast   
Дата:   11-03-19 17:21

И другото, което много ме съмнява, е тези "примери" дето ги вадиш от задния джоб, с прецакания дефокус и прегорялото, да са от Нокията. Ако беше чел нещо, както казах, за функционирането на 5те камери и ТОФ сензора, щеше да ти е ясно защо. В най-лошия случай да са правени от някой ламер от препродуктова бройка, но пак ме съмнява. Такива кадри и със Сони А73 мога да направя, стига да искам.
Аз дадох перфектни примери в РОУ формат, ама не ги виждаш, защото... Щото хуяВея е най-доброто(нищо, че използват снимки от дслр-и за реклама на камерите си и другите слухове за чиповете и сигурността).
Тоя път наистина приключвам с глупостите и хейта срещу всичко друго освен развеяния в тая тема, щото има достатъчно други глупости, които да ми тровят нервите.
Сик-Тир [smilie18]



Публикацията е редактирана (11-03-19 18:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони 2
Автор: Sassho   
Дата:   11-03-19 18:49

@stukloplast аз също съм шокиран от качеството на снимките и не допускам че причината е в телефона.
Остава варианта Nokia 9 камерафона на ламера [smilie5]

Няколко семпъла by Nokia 9

http://images.vfl.ru/ii/1552323317/2134b531/25725367.jpg




Публикацията е редактирана (11-03-19 18:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони 2
Автор: Duffer   
Дата:   11-03-19 22:01

Абе сори, че се намесвам, но да речем, че са го докарали на качество (при все, че "качество" е тоооолкова разтеглива категория, когато говорим за креативна, арт форма като фотография).
Пак опираме до вродените ограничения на телефона. В смисъл - това което спъва камерафоните да заменят класическите камери всъщност не е чак толкова "качеството" на заснемане.
Проблема е в липсата на гъвкавост (която ни осигуряват обективите с различни характеристики при фотоапарата) и комфорта на снимане.
Докато първото може да се заобиколи (донякъде) и дори стимулира креативността, както някой много правилно отбеляза по-назад в темата, това с удобството лично мен ми пречи и то бая.
Дори супер наточени камерафони, които съвсем целенасочено се маркетират като КАМЕРАфони т.е. ориентирани към фотографите, като линията на Huawei или въпросната Нокия даже не се опитват да подобрят комфорта на използване.
Липсва отделен бутон за спусък, което е детински лесно (и евтино) да се добави.
Много често когато ми се налага да снимам с една ръка ми се иска да можеше да съм октопод с поне 25 пипала, за да мога да боравя комфортно с контролите на телефона. Хуавей специално пък така и не направиха нищо да реорганизират поне малко по-интелигентно опциите в камера апликацията си - все още по-голяма част от "специалните" уж фотографски режими са погребани под един тон безумни менюта и докато се добера до тях и ги активирам обикновено съм изпуснал поредната интересна композиция.
Няма я онази лекота на използване, която предлагат дори елементарни point and shoot камери - просто насочваш, кадрираш и снимаш.
Ей за това ако вземе да помисли някой ще привлече сериозно вниманието ми - не с поредния малоумно напомпан сензор, който освен да радва броячите на пиксели друго особено много не постига. ОСОБЕНО ако няма и читав софтуер зад себе си.



Публикацията е редактирана (11-03-19 22:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони 2
Автор: Sassho   
Дата:   12-03-19 07:14

1200 слоя by Mate 20 PRO [smilie5]

http://images.vfl.ru/ii/1552367626/882fac0e/25730039.jpg




Публикацията е редактирана (12-03-19 07:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони 2
Автор: serjy   
Дата:   12-03-19 08:02

при все, че "качество" е тоооолкова разтеглива категория, когато говорим за креативна, арт форма като фотография).
ами не, не е разтеглива категория! качеството е точно и конкретно нещо.

Липсва отделен бутон за спусък, което е детински лесно (и евтино) да се добави. ама това телефон! какви други бутони искаш? има си бутон отгоре, който може да се ползва за снимане точно като спусък. има и избор от няколко настройки за него.

Хуавей специално пък така и не направиха нищо да реорганизират поне малко по-интелигентно опциите в камера апликацията си - все още по-голяма част от "специалните" уж фотографски режими са погребани под един тон безумни менюта и докато се добера до тях и ги активирам обикновено съм изпуснал поредната интересна композиция.
менюто на хуавея е супер просто! не знам какво си ровил, най-вероятно не си го пипал този телефон.

Няма я онази лекота на използване, която предлагат дори елементарни point and shoot камери - просто насочваш, кадрираш и снимаш. е точно хуавей с 1500 автоматични режима и дори без нобходимост да отклчваш телефона, снима по принципа point and shoot. определено не си пипал телефона и говориш наизуст!
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони 2
Автор: Duffer   
Дата:   12-03-19 08:33

@serjy
единственото "качество" което се сещам и може да се измери е правилната експозиция, понеже общо взето почива на конкретна математика. ако добре експониран кадър = добра снимка всяка дигитална камера щеше да е фотограф сама по себе си.

Nokia Lumia 1020 един от първиоте камерафони с акцент върху фотографията имаше отделен, физически бутон за спусък. И не беше единственият модел с подобна функция - поинтересувай се.

Що се отнася до това дали съм пипал или не телефони, еле па на Huawei, порови назад в темата ще си отговориш сам на въпроса. А още по-добре пусни един сърч за Драгомир Дончев и виж какво работя :)
Жив и здрав!

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони 2
Автор: serjy   
Дата:   12-03-19 08:44

Жив и здрав да си Драго, но това, дето пишеш не ти приляга на професията. определено не вникваш в работата си. да разкъцаш нещо за 2 мин и да пишеш ревюта е несериозно. просто от всичкото по-горе за нищо не си прав. примерно, ти искаш бутон, още някакъв, мен такъв ботон не ми харесва и не искам да имам, та телефона ми да е някаква смешка и визуално недоразумение.
качеството на снимката няма общо с творческия процес, едното е функция на телефона, другото на човека, дето снима. И все пак в новите телефони това е реализирано с интелигентните автоматични режими... единствената ми забележка е, че в "про" режим няма хистограма! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони 2
Автор: Duffer   
Дата:   12-03-19 09:17


https://images.techhive.com/images/article/2013/07/nokia1020-100047849-large.jpg



Недоразумение викаш [smilie5] Тоя пич на снимката видимо се мъчи зверски с тоя телефон едва снима.
"Разцъкването за 2 минути" няма да го коментирам, чисто поради липса на обективни доказателства :) Ако намериш такива с радост ще ги изслушам.
Уточнението за професията ми целеше да подскаже, че през ръцете ми минават достатъчно много и различни дивайси, за да имам мааалко по-солиден ПРАКТИЧЕСКИ опит от стандартен потребител, който по обективни причини няма подобна възможност.

Виж ако беше врътнал назад в темата щеше да видиш, че конкретно за Huawei-а не говорим за ревю "по работа", а преки впечатления от моят личен телефон.
Със здраве :)

п.п. Темата е "Снимки с телефони" - хайде да не я пълним и тази с безсмислени спорове в стил Сони срещу Никон срещу Канон или Левски срещу ЦСКА.
Последните 2-3 страници са тотално офтопик - за това се намесих. Нямам против да дискутираме качествата или липсата на такива на Нокии и Хуавеи, но хайде да е в отделна тема.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони 2
Автор: serjy   
Дата:   12-03-19 09:38

еми офтопик е щото се възхвалява някаква нокия, а няма една снимка като хората от нея.

за телефоните, мисля, че е важно най-вече да са телефони, елегантни и красиви и ако снимат добре-чудесно. според твоите предпочитания панасоник ЦМ1 щеше да е безспорен лидер на пазара(има копчета, зуум и тнт), а не провал, какъвто е.

и пак да си кажа. не съм човек, дето неговото си е най-хубаво! но дайте да видим кой телефон снима по-добре, чисто технически(само да не е класация по експозиция) и лично ще пусна тема в негова възхвала. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони 2
Автор: Kalimas   
Дата:   12-03-19 10:25

Тоя пожарен кран е мазан допълнително от софтуера на апарата (или от човек) и то некадърно (калпав алгоритъм). Вижте веригите - от ляво пътя размазан, от дясно на веригата - се вижда структурата му.
Същото го има и при едни бирички от поредицата от снимки от преди няколко поста, между бирите е по-видима текстурата на масата.
Това явно им е грешка в алгоритъма, има я и в други кадри, просто по-малко забележима.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони 2
Автор: serjy   
Дата:   12-03-19 11:24

между другото в MOBILE DxOMark вече има достоен съперник на хуавея в лицето на Samsung Galaxy S10 Plus. та, ако ще говорим за качество, нека се насочим натам [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони 2
Автор: Sassho   
Дата:   12-03-19 11:27

@Kalimas - ясно е като Бял ден че Nokia 9 в Сток снима на нивото на посредствен китаец , далеч от Сяомитата с 12mp камери. Всички 1200 дефокус слоя , Ч/Б крежим и HDR не стават за нищо вследствие на отвратителния JPG. Остана да се види какво ще покаже в хубав кадър от RAW , не би трябвало да има проблеми. Май 1200слоя остават и в RAW.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони 2
Автор: nyamago   
Дата:   12-03-19 13:24

[smile] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони 2
Автор: bobyn   
Дата:   12-03-19 17:50

Досега не съм видял едно Xiaomi да снима като хората, ама НИТО ЕДНО! Сега ще видим Ми9, ама и за там имам съмнения...

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони 2
Автор: Sassho   
Дата:   12-03-19 19:38

Аз не съм видял Гагарин - значи не съществува [smilie18]

Xiaomi Mi8

http://images.vfl.ru/ii/1552412284/5130fd44/25739547.jpg




Публикацията е редактирана (12-03-19 19:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони 2
Автор: Sassho   
Дата:   12-03-19 19:49

..и Ти да видиш нови Сток снимки by Nokia 9 - мисля че "скапаното" Mi8 горе направо я сцепва [smilie18]

http://images.vfl.ru/ii/1552412969/87b2729f/25739682.jpg




Публикацията е редактирана (12-03-19 19:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони 2
Автор: hotsnail   
Дата:   13-03-19 08:46

Хм китайските ментаци на хуауей може да нямат бутон за снимки ама Сонитата имат от много години насам. Самсунг ползвам от скоро сравнително и също си ползват бутоните за камерата......

Има разлика между китайските телефони и самсунг, Сони, lg и други уважавани фирми с традиции в ергономия в стандарти как се правят телефони. Хуауей-а и ми-то към нищо не можеш да го свържеш, най-вероятно ако им отворя форумите ще е пълно с проблеми, че не работи с еди кои си слушалки, с еди коя си уредба, в еди коя си кола......не си купувайте китайско това е. Един s9 или ноте 8 сега е на по-ниска цена и върши повече работа от последния писък на китайски недоправки.

Карах една, май почти две години с китайски лъскав супер бърз флагман....флагман баба ти. Нищо не работи като света, нямал еди какъв си Bluetooth, нямал кодек, нямал mirrorlink, нямал миракаст, нямал не знам си какво, прекъсва му блутут щото са объркали вече 6 поколения антените за вифи и блутут и се мешат.....това е за сега кутайската електроника тонове проблеми от спестени лицензи



Публикацията е редактирана (13-03-19 08:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони 2
Автор: Sassho   
Дата:   13-03-19 11:05

>>>>>Има разлика между китайските телефони и самсунг, Сони, lg и други уважавани фирми с традиции<<<<

Подкрепям напълно , така е.
HTC , Samsung , Sony са от самата зора на телефоните и Андроид и при тях основните неща работят още от кутията. Huawei отскоро е Световен бренд и е пълно удоволствие да се работи с тях и EMUI [smilie24]

Критично ревю на Nokia 9 , което мисля че ще свали мераклиите малко на земята......ама надали [smile]
..и още едно


http://images.vfl.ru/ii/1552468488/caa98011/25746029.jpg




http://images.vfl.ru/ii/1552471578/54558b8e/25746821.jpg




Публикацията е редактирана (13-03-19 12:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони 2
Автор: Duffer   
Дата:   13-03-19 11:33

написа:

> Хм китайските ментаци на хуауей
> може да нямат бутон за снимки ама
> Сонитата имат от много години
> насам. Самсунг ползвам от скоро
> сравнително и също си ползват
> бутоните за камерата......
>
> Има разлика между китайските
> телефони и самсунг, Сони, lg и други
> уважавани фирми с традиции в
> ергономия в стандарти как се
> правят телефони. Хуауей-а и ми-то
> към нищо не можеш да го свържеш,
> най-вероятно ако им отворя
> форумите ще е пълно с проблеми, че
> не работи с еди кои си слушалки, с
> еди коя си уредба, в еди коя си
> кола......не си купувайте китайско
> това е. Един s9 или ноте 8 сега е на
> по-ниска цена и върши повече
> работа от последния писък на
> китайски недоправки.
>
> Карах една, май почти две години с
> китайски лъскав супер бърз
> флагман....флагман баба ти. Нищо не
> работи като света, нямал еди какъв
> си Bluetooth, нямал кодек, нямал mirrorlink,
> нямал миракаст, нямал не знам си
> какво, прекъсва му блутут щото са
> объркали вече 6 поколения антените
> за вифи и блутут и се мешат.....това
> е за сега кутайската електроника
> тонове проблеми от спестени
> лицензи
>

>
> Публикацията е редактирана (13-03-19
> 08:49)

Всеки смартфон на пазара има силни и слаби страни. ВСЕКИ. Както казах преди няколко поста - разговора е безкрайно дълъг и не е за тема озаглавена "СНИМКИ с телефони", не "РАЗГОВОРИ за телефони".
Не си прав за китайските брандове по хиляди причини - най-вече защото както сам сподели нямаш достатъчно практически опит, за аргументирано мнение.

Разликата между "китайците" и "корейците" всъщност е единствено в бюджета отделен за маркетинг. Да не говорим, че 90% от "проблемите" на този клас устройства идват от все още недъгавия Андроид + умопомрачителната фрагментация на платформата.
Единственият бранд на пазара в момента, който поне малко се доближава до това митично "работи без проблем веднага като го изкараш от кутията" е Apple. И то по една много проста причина - затворена платформа и респективно драконовски мерки за QA. Само, че това струва пари и то бая - хенс малоумната цена.
За тва все още не мога да преживея краха на Windows Phone идеята защото тя предлагаше именно този сорт плюсове - затворен код, работещ върху хардуер със строги параметри, спуснати от разработчика на кода - Microsoft.
В този ред на мисли най-много до тази концепция в момента от всички китайци се доближават именно Huawei.
Дивайсите им използват разработен от тях хардуер в комбинация с оптимизиран (пак от тях) Android скин. Но да, не е достатъчно защото колкото и да го циклиш Робота си е Робот и се дъни. Но за това оплакванията към Гуглето.
Скоро като е готова тяхната собствена ОС, Huawei ще ви го предложат това "работи без проблем направо от кутията". Да видим тогава дали няма да има пак глупости от сорта "мани ги тея китайци, Сони и Самсуняка са най-велики". Което всички си знаем, че не е подкрепено от никакви факти, а е плод на целенасочените промивки на мозъка по маркетингова линия.
Специално за Самсунг много бързо забравихме явно как гърмяха телефони. Ей така - направо от кутията [smilie5]



Публикацията е редактирана (13-03-19 11:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони 2
Автор: serjy   
Дата:   13-03-19 12:47

При все, че над 10 години ползвам самсунг, 3 таблета и не знам колко телефона, хуавея от раз страшно ми хареса! До момента не съм забелязал нещо да не работи, или да работи бъгаво. Но забелязах доста плюсове, много готин шер в мрежа, виждам си го директно като драйв на компа и то безжично, с натискане на едно бутонче. Инфраред дистанционно, дето ми хвана всички уреди вкъщи и работи отлично, уникален бърз заряд и ТО някак студен, телефона почти не се загрява, лицевото разпознаване и пръстовия отпечатък работят мигновено и много точно(на самсунга и сега цъкам по 5 пъти понякога докато ми разчете пръста), уникален дисплей, по мое мнение по-добър от стария ми ейдж s6 и от таблета ми... въобще, досега съм забелязал много плюсове и никакъв минус спрямо самсунгите!

...ааа, забравих най-важното! А камерата му как кърти, въобще няма база за сравнение със самсунгската [shtrak]



Публикацията е редактирана (13-03-19 12:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони 2
Автор: Sassho   
Дата:   13-03-19 14:41

Тръгнаха най-сетне ревютата :

Nokia 9 vs Limia 950.
Вижте и долу коментарите от юзърите на Nokia 9



Публикацията е редактирана (13-03-19 15:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони 2
Автор: kudra   
Дата:   13-03-19 15:47

Lumia 930 :)


https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-10/1508949360_30_26.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони 2
Автор: bobyn   
Дата:   14-03-19 15:50

@Sassho написа:

"Тръгнаха най-сетне ревютата :

Nokia 9 vs Limia 950.
Вижте и долу коментарите от юзърите на Nokia 9"

Добре де, третото изречение на ревюто започва с "Amazingly, I still haven't even touched a Nokia 9..."

Е какво да чета по-нататък...

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки с телефони 2
Автор: Sassho   
Дата:   14-03-19 15:53

Amazingly, I still haven't even touched a Nokia 9 [smilie18]

http://images.vfl.ru/ii/1552571577/8da6e0b5/25763199.jpg




Публикацията е редактирана (14-03-19 15:57)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  79  80  81 ..  90 ..  100 ..  109  110     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »