Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  39  40  41 ..  50 ..  58  59     всички  напред  последна
 Re: Музика
Автор: nyamago   
Дата:   15-04-21 00:21

^ Много гот! [smilie24] Не съм сигурен, че бих слушал музиката в концертна зала (цял концерт), но е отличен съпровод за визуални преживявания. Танцът е по-интересен, да не говорим за природната сцена...

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: nyamago   
Дата:   15-04-21 00:28

И нещо съвсем прясно и противоположно на горното:

https://youtu.be/MN9YLLQl7gE


Текстът е особено як - и е изписан по екрана, за който не улавя всичко на слух...

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: fragranse   
Дата:   15-04-21 00:50

Episode Two


Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: fragranse   
Дата:   15-04-21 00:52

Dream On


Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: nyamago   
Дата:   15-04-21 02:56

> Episode Two
Пак ми се ходи до Комо [smilie8]


> Dream On
Класика на куб [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: Sassho   
Дата:   15-04-21 07:59

Отвратително изпълнение на култовата песен, предлагам на Вниманието Ви далеч по-достойна кавър версия [smilie3]

Dio & Malmsteen - Dream On cover

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: nyamago   
Дата:   16-04-21 00:58

Военна духова музика , ама леко различна [smilie6]

(За китарно-ориентираните към 'повишена трудност' - солото в средата)
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: Sassho   
Дата:   16-04-21 10:56

nyamago:"...Военна духова музика...."

При военните няма шега - не свириш ли здраво няма отпуска, само чанч [smilie24]

Обаче прави ми неприятно впечатление мързела обхванал свтовния китарен елит. Бързите пасажи се минават с легато, без перце а именно перце-нота ( шред ) е тръпката в китарното свирене.
Не е необходимо да е бързо, просто да се чува и усеща.
Гледам и самия дядо Малмстийн отдавна заряза хубавата техника и мина на легато

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: nyamago   
Дата:   16-04-21 15:12

Според други именно в легатото е красотата (така са ме учили като цигулар някога и композиторите са писали по много ноти на един лък)...

Шредът беше едно временно увлечение и - ако не си го забелязал - отдавна УМРЯ [smilie6] 'Тръпка' е само за онези, които гледат на свиренето като спортно състезание и е 'тръпка' само когато е бързо, защото е трудно. Именно трудността кефи някои хора, но няма нищо общо с естетическата наслада от музиката.

За твоя утеха, друга временна мода още не отминава - тапингът все още е популярен и кефи както 'спортните' фенове на техничарски умения (които го гледат, повече отколкото слушат), така и меломаните, които предимно слушат (и се кефят дори когато не виждат кой и как свири). Може би защото тапингът е... легато? [smilie11][smilie8]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: Sassho   
Дата:   16-04-21 20:25

nyamago: "....Според други именно в легатото е красотата..."

Така е, но само като крaткотраен момент / еффект / trill,

през цялото време да се свири на легатo с лявата ръка, за какво тогава е дясната ?

Тапинга е подобен на свирене на пиано - труден, интересен, хармоничен, но не е характерното Китарно звукоизвличане.


Легатурно , Таппинг свирене

Greg Howe - Kick It All Over (Full Album) - вярвам че всички са го чували

Vanessa-Mae - The Devil's Trill


Възпламеняващо Китарно свирене [smilie24]

YJM / Alcatrazz - No Parole From Rock 'N' Roll (Full Album)

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: fragranse   
Дата:   16-04-21 21:35

Ray


Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: nyamago   
Дата:   16-04-21 22:39

> Ray

[smilie24][smilie24][cool][cool][smilie24] [smilie24]



Публикацията е редактирана (16-04-21 22:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: Sassho   
Дата:   16-04-21 22:49

B.B. King - The Thrill Is Gone (with Eric Clapton)

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: Sassho   
Дата:   18-04-21 23:05

DIO & Black Sabbath - Heaven And Hell(Live 2007)

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: menton   
Дата:   19-04-21 09:15

https://www.youtube.com/watch?v=Jo-7gITD-34

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: Sassho   
Дата:   19-04-21 11:58

@menton - компания за Pretty Bоys [smilie3]

Pretty Maids - Back To Back (1985) HQ

Pretty Maids - Waiting for the time

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: petervassilev   
Дата:   19-04-21 15:45

Нещо съвсем ново от Соня Йончева


Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: Zdram   
Дата:   19-04-21 16:22

LTE 3


Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: nyamago   
Дата:   19-04-21 16:40

> Нещо съвсем ново от Соня Йончева

[smilie24] Слава Богу, че още има с нещо да сме известни по света и да се гордеем, нищо че нямаме поп идоли по световните сцени... Слушах я в Лондон преди няколко години, а имам и един клиент - испанец (висш банкер в лондонска банка), който ѝ е луд фен и я следва по сцените на Европа където успее да иде да я слуша...
- - -

Отново забелязвам със завист, че и Париж (както стана дума за София неотдавна) си е имал живи концерти през Март, докато тука всичко беше - и все още е - заключено[smilie2] (Дали пък затова французите да не водят Европа по заразени и умрели т короната, а и в нашенско на глава не сме много зад тях?[smilie3] )

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: Sassho   
Дата:   19-04-21 17:16

@Zdram - Петручката ще вземе и да отлепи на стари години [smilie24]
95% от шредърите нямат и на идея как се шреди [smilie18]

Изскочи ми като реклама тази банда, преди да почнат LTE

Azure - Outrun God (Official Playthrough)



Публикацията е редактирана (19-04-21 17:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: nyamago   
Дата:   19-04-21 17:22

> LTE 3

И това е супер яко[cool]- но не е за всеки [smilie8] (Това им е общото със Соня Йончева, не са за всеки [smilie6] ) Даже на Сашо не съм сигурен, че ще му хареса, въпреки неистовото темпо (и броя ноти в секунда) - защото не е шред ('на всяка нота - перце') и може да му дойде премного легато-то в парччето (и в стила на Петручи като цяло)... Мен винаги ме кефят.

Редакция: виждам, че даже на Сашо му е харесало, въпреки легатото [smilie5] Това можем, дядовците - още не сме седнали в инвалидните колички и ритаме. Яко.
- - - - -

И за малко контрапункт - нещо по-земно и общоприемливо. Снощи Джо Бонамаса излъчи (за втори път) мега-концерт на живо с над 30 големи звезди от цял свят - 3 часа и половина блус и блус-рок. Наздраве!
[beer]



Публикацията е редактирана (19-04-21 17:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: petervassilev   
Дата:   19-04-21 17:52

"Слава Богу, че още има с нещо да сме известни по света и да се гордеем"

Соня Йончева е една от десетките български оперни певци на световно ниво в момента, но вече няколко години е най-популярна в света след несравнимата и по-възрастна Нетребко. Гледал съм я 7-8 пъти в София, Ню Йорк и Берлин (разговаряли сме няколко пъти с нея, много симпатично момиче), реакцията на публиката е точно като в България - обожават я. Пее специфично и не съвсем класически, според мен, но това явно се харесва.

И наистина продължаваме да сме номер 1 в света по оперни таланти на милион население, докато руснаците са номер 2 [smile]. Още от времето на Борис Христов (в коридорите на ROH има негови снимки), Гяуров, Гена и Кабаиванска.

Преди 4 дни гледахме Пендачанска и залата беше пълна на 30%, през 2 стола, според някакви правила. Разпознах се в последните кадри на 4-ти ред.

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: Sassho   
Дата:   19-04-21 19:15

nyamago: "...и в стила на Петручи като цяло...."

Dream Theater / J.Petrucci тръгнаха като амбициозен проект, уви Петручи се опитваше да свири неща над нивото си. Това продължи дълги десет години и хиляди "изядени" ноти, но сега забелязвам че стареца добре опъва жиците и е изчистил свиренето.

...с тези две парчета Дрийм Тиътър станаха популярни и специфичния глас на Джеймс ЛаБри

Dream Theater - Ytse Jam

Dream Theater - Pull Me Under

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: nyamago   
Дата:   19-04-21 19:39

> "Преди 4 дни гледахме Пендачанска..."

Не съм имал шанс да я слушам на живо. На времето (беше детенце) съм музикантствал халтури с баща ѝ (но не с по-прочутата ѝ майка [smilie8] )

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: Sassho   
Дата:   19-04-21 20:12

Да припомня откъде тръгнаха Арпежите в Рока( мъката на китарджията [smilie18] ) с това култово парче


Deep Purple - Highway Star 1972

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  39  40  41 ..  50 ..  58  59     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »