Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Да ти разпечатат снимката в 324 000 тираж без да знаеш :X
Автор: Canon   
Дата:   30-07-13 00:29

hotsnail
@Canon това за заплащането на президентската снимка е твоя спекулация...

Сега може дори да ме обвиниш, че съм я свалил от обръщението и съм я качил под друго име в стоковия сайт.
Я питай на лични Жоро админа, дали аз бях експертно лице, точно в делото му и че установихме, за изпълнител на материала е някаква рекламна агенция, но съдебно виновен по делото му беше ПОРЪЧИТЕЛЯ.

Мисля, че тази бойкоборисова арогантност и отричане на реални факти в поста ти, се налага засега предимно в София. От "моралните", подкрепени от "моралния" президент, издигнат от "моралния" лидер на Герб.

Морал до морала,
кон до коня,
майко льо

Ако държиш да изпиташ силата на фактите и медиите, след седмица, две може да гръмнат и английските вестници, щото просто мога да изпратя мейл с копие на излъченото по БНТ и малко фактологична информация на засегнатия и за съжаление, не лично президента, а ние, България, ще плаща с пари и авторитет за твоята наглост.
Да, в английски съд ще се гледа, а не в корумпиран български.
Да позная резултата от раз, искаш ли?


За пазаруване, откраднатата снимка е все още налична в сайта им:

http://www.superstock.co.uk/preview.asp?image=1091-115&imagex=&pageStart=&pageEnd=&cart=


Има си и цена от ценови калкулатор, ако искаш, може да си я купиш.

А, само за уточнения, за далече по-малко приложение от национално, цената, без завеждане на дело, само със споразумение е 6000. Платени са от българска фирма за едно банерче, с маленка снимчица от 100 пиксела размер, направен за нов и неизвестен сайт.
Колко ли ще струва заплащането на резила за национално обръщение по телевизията.

Това е снимката:


http://wwwdelivery.superstock.com/WI/223/1091/PreviewComp/SuperStock_1091-115.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Да ти разпечатат снимката в 324 000 тираж без да знаеш :X
Автор: Canon   
Дата:   30-07-13 00:30

Да, питай ги ти лично дали е кражба, става ли?

SuperStock UK Sales and Research
email: info@superstock.co.uk
phone: 020 7036 1800
fax: 020 3384 1911

Отговори на това съобщение
 Re: Да ти разпечатат снимката в 324 000 тираж без да знаеш :X
Автор: Canon   
Дата:   30-07-13 02:02

metodiev_martin
Мисля, че ти си наясно за защитата на правата ти - видно по водния знак на снимката долу дясно, твоето име пише.
Липсата на такъв в горната лява (издирих я през гугъл, от доста копия по сайтове, това е най-голямата) не ти сваля правата (и ако е твоя), но навежда на размисъл, в съпоставка със съседната.

на двете снимки е една и съща кака - Elisaveta_27.jpg по името на файла.

Та възниква следния "следователски" въпрос.
Ти познаваш ли я? Защото името ѝ е вярно.
Той кореспондира със следващия.
Това кръв ли е?
Защото и на другата снимка (която не е твоя) пак изглежда като кръв, но....
е нарисувана по-различно, има и по средата на челото и средата на носа и, но не е размазана и липсваща на определени места, както е при на твоята снимка.

Демек, не се стряскай, ако те привикат някои власти за твои действия, като съучастничество в заблуда с цел уронване на ... и облаги ... , па може и само като свидетел, но и ще ти преровят архивите за оригиналните файлове ...

Трета снимка (долу ляво) е ясно, трима яко нахилени и единия боядисан по челото с "кръв" младежи, хепънигстват зад парламента.




http://farm4.staticflickr.com/3800/9394670607_1fda98c6d2_o.jpg




п.п. за вестника, си пей сърце, смятай си го осъдил от въздуха, още една допълнителна точка в прегрешенията им има, изрязали са ти съзнателно водния знак/логото.

п.п.,едит, забравих да ти кажа члена за водния знак:

(8) (Нова - ДВ, бр. 28 от 2000 г., в сила от 05.05.2000 г., предишна ал. 7 - ДВ, бр. 77 от 2002 г., в сила от 01.01.2003 г.) Санкциите по ал. 1 или 2 се налагат и на лице, което, без да има право на това и като знае или има основание да предполага, че това действие ще причини, позволи, улесни или укрие нарушение на закриляно от този закон право:

1. премахне или измени представена в електронна форма информация за режима на правата върху обект на авторско или сродно на него право;



Публикацията е редактирана (30-07-13 02:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Да ти разпечатат снимката в 324 000 тираж без да знаеш :X
Автор: IvanAndreev   
Дата:   30-07-13 10:20

#metodiev_martin
Иди до редакцията на "Уикенд" и обясни претенциите си. Със сигурност е получиш хонорар.

Отговори на това съобщение
 Re: Да ти разпечатат снимката в 324 000 тираж без да знаеш :X
Автор: ZED   
Дата:   30-07-13 11:13

Третата снимка долу в ляво е същата жена от горните снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Да ти разпечатат снимката в 324 000 тираж без да знаеш :X
Автор: TheBossBG   
Дата:   30-07-13 13:58

Естествено, че е!!! На сл. ден даже даваше интервю. Но нито имаше следи от шевове, нито дори и марля или лепенка.

Информация за размисъл: на около 300 метра от мястото на събитията има Куку магазин(ул. Г.С.Раковски 117) Не открих сайтът им, но в друг сайт има интересен артикул [cool] както прави девойката

Отговори на това съобщение
 Re: Да ти разпечатат снимката в 324 000 тираж без да знаеш :X
Автор: krist   
Дата:   30-07-13 14:21

а, тая дали е ранена наистина?:

http://btvnews.bg/video/tazi-sutrin/postradala-politsaika-pri-sblasatsite-pred-parlamenta.html



Отговори на това съобщение
 Re: Да ти разпечатат снимката в 324 000 тираж без да знаеш :X
Автор: FAQ   
Дата:   30-07-13 18:42

написа:

> Естествено, че е!!! На сл. ден даже
> даваше интервю. Но нито имаше
> следи от шевове, нито дори и марля
> или лепенка.
>
>

Да си чувал за хирургическо лепило?
Използва се от години.


Отговори на това съобщение
 Re: Да ти разпечатат снимката в 324 000 тираж без да знаеш :X
Автор: imitev   
Дата:   30-07-13 19:37

Да бе - още малко и швепс в Бърза помощ.

С конците зараства по-бързо - последни тестове с херниите на дъщеря ми...

Отговори на това съобщение
 Re: Да ти разпечатат снимката в 324 000 тираж без да знаеш :X
Автор: shagy   
Дата:   30-07-13 21:15

Каноне, това не го разбрах:
Та възниква следния "следователски" въпрос.
Ти познаваш ли я? Защото името ѝ е вярно.
Той кореспондира със следващия.
Това кръв ли е?
Защото и на другата снимка (която не е твоя) пак изглежда като кръв, но....
е нарисувана по-различно, има и по средата на челото и средата на носа и, но не е размазана и липсваща на определени места, както е при на твоята снимка.



Обясни ми го пак, за да мога да ти отговоря. четох го 3 пъти но не го разбирам



Публикацията е редактирана (30-07-13 23:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Да ти разпечатат снимката в 324 000 тираж без да знаеш :X
Автор: Canon   
Дата:   30-07-13 22:51

Shady,
И в качеството си на какъв ще ми отговаряш?
Моя въпрос има ясен адресант, не съм чул да е подсъдим, за да адвокатства някой за него.
Аре всеки да си гледа работата, която разбира, че ми писна от идиоти на квадрат, дето подлудяват страната.
Някаква ИВЕТ (май ПР-ката на президента) се изцепва в нета, че стъкло на "БЕЛИЯ автобус" било строшено от полицията нарочно, отвътре, от полицай, със щит, илюстрирано със снимка, на която се вижда щита отвътре. Няма ЕКСИФ на снимката, час, ...
Тази явно няма и шофьорска книжка, не знае за многослойните стъкла, техниката им на безопасност при строшаваме, аре да не
задълбавам в подробности...
Ако го прочетат от Мерцедес, (техен е автобуса) ще я съдят за клеветничество и уронване на престиж , просто, отвътре, ако блъскаш със щит, ти трябва натиск над половин до един тон, за да се строши стъклото.
Норми на ЕО, ся остава да го видим тоя супер сумист-полицай. Гинеса не му мърда, а на тази, дето манипулира некомпетентните, си осигурява вероятното повтаряне, на седмокласното образование по физика.



Публикацията е редактирана (30-07-13 23:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Да ти разпечатат снимката в 324 000 тираж без да знаеш :X
Автор: shagy   
Дата:   30-07-13 23:12

Интересно ми стана, че всеки трети почна да писка, че са му откраднали "снимката от протеста" , а той самия не си знае правата и не знае в качеството си на какво, трябва да търси нещо си там. Прочетох темата и стигнах и до снимките с окървавените жени, които си пуснал.За тези снимки, никой не писка, че са откраднати, а явно и те са снимани от някой и обикалят интернет. От написаното помислих, че и въпросните снимки са на същия автор, затова попитах какво имаш в предвид (даже редактирах съобщението като удебелих цитата). Много скалъпена история ми се струва - двама трима, от стотици снимащи да направят "уникалните кадри", и после някой да им ги открадне за да станат още по популярни.
Само да допълня, че като си качите снимките във фейсбук, нямате никакви права над тях вече.



Публикацията е редактирана (30-07-13 23:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Да ти разпечатат снимката в 324 000 тираж без да знаеш :X
Автор: FAQ   
Дата:   30-07-13 23:23

написа:


> Аре всеки да си гледа работата,
> която разбира,
> просто, отвътре, ако
> блъскаш със щит, ти трябва натиск
> над половин до един тон, за да се
> строши стъклото.
> а на тази, дето
> манипулира некомпетентните, си
> осигурява вероятното повтаряне,
> на седмокласното образование по
> физика.
>

Канон, хората от "занаята" знаят как лесно да счупят стъкло, също и тези от службите.



Операция "Свещарите"

Има и по-хамалски методи - цък [cool]



Публикацията е редактирана (30-07-13 23:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Да ти разпечатат снимката в 324 000 тираж без да знаеш :X
Автор: metodiev_martin   
Дата:   30-07-13 23:51

Ей, откакто изчистих списъка с блокирани абонати, всякакви индивиди отново демонстрират мощно ораторско творчество, макар и в писмен вид. Добре, че спрях да ви се връзвам на тъпизмите.
Явно, че канон се изнерви, че не аз съм му задал/отговорил на въпроса, та съвсем почна да изопачава темата. В снимката качена тук, ясно съм написал, като коментар, какво стана и какво съм видял. Няма да изпадам в подробности. Кой ще ме привиква като свидетел, истинска ли и кръвта, познавам ли хората от снимката, плащат ли ми "Уикенд" за да им популяризирам снимките, ще си останат само въпроси във форумната кръчма. Защо не бяхте толкова мнителни към случващото се 23 години, а сега правите тука експертизи дали може да се счупи стъкло на автобус с щит, дали кръвта по главата е размазана предварително...

За да "писнете" още повече, ще ви представя, една снимка на която човекът с разбитата глава (с когото предварително се уговорихме, както умело разобличихте) ми позира - използвах два дифузера отстрани с постоянно осветление (на заден план се вижда генератора за ток), "пчелна пита" за да сната добре светлосенките и кръвта, две студийни светкавици, насочени право към небето (ей така, за идеята) и рингова светкавица. От страни имах двама шерпи, които държаха отражателни дискове и в същото време мятаха камъни по автобуса. В снимката има и балерини, но все още не сте ги видели


https://photo-forum.net/static/site_pics/195/1375217318_67.jpg



Призовавам въпросната снимка да се публикува във всички жълти медии, на първа страница и да се пуска по минута преди новините по БНТ.

Чешайте си езиците, колкото щете. Отдавна загубих интерес, към въпросната евтина провокация, затова и не смятам да отговарям персонално на каквито и да е глупости по мой адрес

Отговори на това съобщение
 Re: Да ти разпечатат снимката в 324 000 тираж без да знаеш :X
Автор: Canon   
Дата:   31-07-13 00:21

Мисля, че всъщност ти се изнерви, ако не си забелязал, даже съм ти дал добър правен съвет и то безплатно и колегиално.
Ся, твоя си работа, аз няма да се повтарям за арогантността, мъжа май няма никакви други снимки из нета, щото явно само ти си единствения и великия, който го е открил.
Само не разбрах, този съвсем еднакъв рисунък на линиите на кръвта по лицето му отдолу, защо прилича на театралната рисунка на ухилената от боя кака?
Май си снимаме софийско театро на жълтите павета, за да продаваме снимки на гланите от кризата медии?

Отговори на това съобщение
 Re: Да ти разпечатат снимката в 324 000 тираж без да знаеш :X
Автор: MikeDimit   
Дата:   31-07-13 01:40

Хора,
Излагате се невероятно. Би трябвало да знаете кога да спрете.

Отговори на това съобщение
 Re: Да ти разпечатат снимката в 324 000 тираж без да знаеш :X
Автор: e-mil   
Дата:   31-07-13 07:03

Автор: shagy
Дата: 30-07-13 23:12
"Само да допълня, че като си качите снимките във фейсбук, нямате никакви права над тях вече."


Я и аз да повторя: спрете се, бе! Излагате се невероятно. [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Да ти разпечатат снимката в 324 000 тираж без да знаеш :X
Автор: metodiev_martin   
Дата:   31-07-13 12:30

Емиле, ти повтаряш, ама глупости повтаряш. Коя е снимката от фейсбук, и къде в българското законодателство фигурира текст, че снимка качена във фейсбук, няма авторски права?

Каноне, ето ти театрото от жълтите павета. Много по сполучливо от театрото на милата полицайка с палката, електрошока и флакона със сълзотворен газ, която твърдеше, че работата и е да бди като ангел над протестиращите и да ги пази от тях самите.
Смятам, снимката ти даде отговор на поне 2 въпроса.


https://photo-forum.net/static/site_pics/195/1375262346_67.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Да ти разпечатат снимката в 324 000 тираж без да знаеш :X
Автор: e-mil   
Дата:   31-07-13 12:50

"Емиле, ти повтаряш, ама глупости повтаряш."

Това за излагацията не беше към теб, а към бисера на shagy, който съм цитирал.

Отговори на това съобщение
 Re: Да ти разпечатат снимката в 324 000 тираж без да знаеш :X
Автор: shagy   
Дата:   01-08-13 18:50

Да ме извиняваш, ама и тая снимка ми стои театрално. До голяма степен подкрепям протестите, но не и в тази им част [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Да ти разпечатат снимката в 324 000 тираж без да знаеш :X
Автор: borkond   
Дата:   02-08-13 17:28

Искам все пак да кажа, че разходите при едно спечелено гражданско дело, а не само сумата, която се отсъжда в дадения случай, се поемат от губещата страна, сиреч печатното издание трябва да ти заплати не само сумата по обещетението, но и разходите за адвокат и за работата на съда/не разбирам защо адвоката не ти е обяснил това/!

Отговори на това съобщение
 Re: Да ти разпечатат снимката в 324 000 тираж без да знаеш :X
Автор: vga   
Дата:   02-08-13 17:48

Много интересни хора сте... ето ви го медицинското. Как па решихте, че някой би симулирал подобно нещо... [smilie8]


https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/21452_10201476911829826_1367074405_n.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Да ти разпечатат снимката в 324 000 тираж без да знаеш :X
Автор: MauMyHa   
Дата:   02-08-13 18:36

Методиев...
Ти си щастливец. Все едно си участвал в едни анонимен фотоконкурс и си уцелил момента.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Да ти разпечатат снимката в 324 000 тираж без да знаеш :X
Автор: daniil-k   
Дата:   02-08-13 18:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Да ти разпечатат снимката в 324 000 тираж без да знаеш :X
Автор: MauMyHa   
Дата:   02-08-13 18:52

vga
видях сутринта, пострадалия човек по телевизията. Не съм се и съмнявал че раната е реална. То му личеше и по белези и по поведение.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »