Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Nikon Coolpix A - джобен DX
Автор: nsirakov   
Дата:   06-03-13 15:18

фуджи е по-красиво :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix A - джобен DX
Автор: sirkhann   
Дата:   06-03-13 15:28

kvakioh в типичен стил на разсъждение - богатият избор разваля потребителите [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix A - джобен DX
Автор: didesignbg   
Дата:   06-03-13 15:32

Thom Hogan

The A Problem
Mar 5, 2013 (commentary)--Much of the reaction I'm seeing so far to the Coolpix A boils down to this: not enough, for too much, too late. Yeah, I see that, too. Had the Coolpix A come out six years ago when I wrote the Coolpix Challenge article, it would have been a groundbreaker and exciting, even at the launch price.

А Проблем
Мар 5, 2013 г. (коментар) - Голяма част от реакцията Виждам досега на Coolpix се свежда до това: не е достатъчно, за твърде много, твърде късно. Да, виждам, че също. На Coolpix излезе преди шест години, когато писах Challenge Coolpix статия, щеше да е groundbreaker и вълнуващо, дори и при стартирането цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix A - джобен DX
Автор: kvakioh   
Дата:   06-03-13 15:36

sirkhman- в твоя случай- тролене, спам, циклене разваля форума. Мога да го опиша и като ненадейно често изхождане и цапане на бельото откъм гърба.



Публикацията е редактирана (06-03-13 15:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix A - джобен DX
Автор: Emoxide   
Дата:   06-03-13 15:36

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix A - джобен DX
Автор: rorus   
Дата:   06-03-13 16:08

Много късно.
Много скъпо.
Доста безсмислено.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix A - джобен DX
Автор: sirkhann   
Дата:   06-03-13 16:17

kvakioh - моето е тролене за ретроградно мислещи хора като теб. Останалите могат да съберат А и Б и да си извадят изводи. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix A - джобен DX
Автор: apollo   
Дата:   06-03-13 16:37

Сони предлагат най-добро съотношение, Олимпус що годе... другите ще гепят парите на тоя ония [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix A - джобен DX
Автор: didesignbg   
Дата:   06-03-13 16:42

Да приемем че рх1 е конкурент на Кольо А, ама олимпус аджаба какъв конкурент имат не разбирам?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix A - джобен DX
Автор: kapitancho   
Дата:   07-03-13 10:01

Поредната слаба оценка за Никон. Даже към двойка върви.
1. Уж е малък, ама е грозен и безличен.
2. 18мм (28 приравнено) е твърде широко за обща употреба.
3. ф/2.8 е твърде пресилено да се нарече светло. Всички китаци а на ф/3.5, а пък са даже зумове.
4. MTF-ите показват слаб обектив.
5. Обективът се разпъва при пускане на апарата.
6. Бутоните и директните контроли са в сапунерски стил.
7. Цената може и да не я коментираме.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix A - джобен DX
Автор: sirkhann   
Дата:   07-03-13 10:11

Форумът на Nikon в DPreview също не побира много положителни отзиви. Странното е, че по-голяма част от потребителите са настроени негативно, въпреки, че вероятно самото апаратче ще е много добре направено (като при всеки един производител от големите).

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix A - джобен DX
Автор: uri64   
Дата:   07-03-13 10:16


> Поредната слаба оценка за Никон.
> Даже към двойка върви.
> 1. Уж е малък, ама е грозен и
> безличен.
> 2. 18мм (28 приравнено) е твърде
> широко за обща употреба.
> 3. ф/2.8 е твърде пресилено да се
> нарече светло. Всички китаци а на
> ф/3.5, а пък са даже зумове.
> 4. MTF-ите показват слаб обектив.
> 5. Обективът се разпъва при пускане
> на апарата.
> 6. Бутоните и директните контроли
> са в сапунерски стил.
> 7. Цената може и да не я
> коментираме.

ОК за 7, за 4 не знам, ама по останалите точки въобще не е така...и това за двойката просто....със сигурност като са го прочели всички от висшия мениджмънт на Никон са се наредили на дъъъъъъъълга опашка пред стаята за сепуко [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix A - джобен DX
Автор: sirkhann   
Дата:   07-03-13 10:28

Факт е, че народът иска 35мм еквивалент и мрънка за 28мм, което прави X100(s) по-предпочитания фотоапарат (извадка от воя в dpreview).

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix A - джобен DX
Автор: mitku   
Дата:   07-03-13 10:38

@kapitancho:
1. Въпрос на вкус дали е "грозен". Според мен пък е супер. "И с'я к'о пра'им"?
2. Екстра си е "широко"-то. Така с тези 28мм приравнени, от моя гледна точка цели златната среда хем да не е много широко, хем да не е много тясно, след като е фиксирана дължина. Както казах и по-напред - например аз снимам най-много именно на такваз дължина.
3. И да... и не. Наистина не е особено светлосилен с ф/2.8, но пък е доста компактен и доста широк. Въпрос на приоритети. Аз съм съгласен на ф/2.8 при тези милиметри. Вместо да го бяха направили да кажем на 35мм (~50мм приравнени) и на ф/1.8. Тази матрица спокойно си държи на високо ISO и е по-добре да има по-широчко, отколкото още някой стоп светлосила.
4. Това от къде го видя? Или си метнал боб?
5. Разпъва се, но има гривна за директен контрол. Далеч по-важно, отколкото да е една вградена "люспа" с никакво качество като на най-малките сапунерки.
6. Пак е въпрос на вкус... но стилът е стандартен за Никон. В този размер - толкоз. Много добре са си ги подредили. Освен туй - поне за мен копчетата никога не са били проблем. Както ги направят - тъй. Въпрос на някой и друг час за свикване.
7. Цената наистина е "малко" дебеличка... но като за начало може и за логична да мине.



Публикацията е редактирана (07-03-13 10:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix A - джобен DX
Автор: Emoxide   
Дата:   07-03-13 10:59

kapitancho представям си в такъв случай какво ще кажеш за Nikon 1 V2 (Nikon 1 V1)...

...казаното от теб е твърде субективно, според твоя вкус. Не го изказвай така обобщено и категорично. Аз като любител на сапунерките, мисля, че не си напълно прав.

-> 1. Уж е малък, ама е грозен и безличен.
Безличен, минималистичен - идеален е за шпионско снимане на неподозиращи хора по улицата. (Грозен е доста силно изказване, на някои подобна опростена машинка ще се понрави доста, особено на хора ползващи кочпетата за включване, за преглеждане на снимки и спусъка за снимане)

-> 2. 18мм (28 приравнено) е твърде широко за обща употреба.
Някои биха рекли, че 28mm е тясно и им се иска да започва от 24mm, ако не от 21mm, например любителите на пейзажите, както и за снимане на градски пейзажи и архитектура + интериор; За други любители на портрети например, 50mm приравнено би било по-добра дължина

-> 3. ф/2.8 е твърде пресилено да се нарече светло. Всички китаци са на > ф/3.5, а пък са даже зумове.
Да тук, си прав, но забележи колко компактен е останал обектива за сметка на не-широката бленда...
-> 5. Обективът се разпъва при пускане на апарата.
Да, както при всички сапунерки с прибираща се оптика се разпъва до работната си дължина; //Пример - нa моето FUJI X10 'чурката' му стърчи повече. И като я разпъна до работната дължина отговарща на ~28mm, и дори в 'прибрано' състояние, когато апаратчето е изключено; при това матричката му е ню-ню, някакви си 2/3" //

-> 4. MTF-ите показват слаб обектив.
като видим реални примери от снимки, нека тогава да съдим, все пак това е сапунера конкурираща висок клас сапунери, а не DSLR ;)

-> 6. Бутоните и директните контроли са в сапунерски стил.
ха-ха-хах, нали не очакваш в такова микроскопично апаратче, да ти наредят бутони за всяко едно действие, като в Nikon D4 ?
Много са си добре, според мен, за почти всичко най-необходимо имаш копче, а каквото е по-рядко използвано го има през 1 натискане на бутон, както и 2 Fn програмируеми бутона, какво недоволстваш ?

-> 7. Цената може и да не я коментираме.
Да, точно така, сега цената е такава, за който клъвне, ама занапред ще спедне до под 1300лв, колкото е един актуален NEX-5? + 18-55



аз бих добавил като сериозен (-) за мен:
Maximum shutter speed: 1/2000sec
Ето това е наистина сапунерски атрибут! [smilie23]



Публикацията е редактирана (07-03-13 11:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix A - джобен DX
Автор: sirkhann   
Дата:   07-03-13 11:01

Старата серия на Sigma DP е с прибиращ се обектив и е адски досадно, още повече, че онзи сензор яде елекричество като динозавър и батерията пада дори в енергоспестяващ режим, а нон стоп да включваш и изключваш е отврат. Ще го видим Никончето дали ще има този проблем, вероятно ще е реализирано малко по-интелигентно. Дано да е като при DSLR-ите, където режимът на изчакване не хаби чак толкова много батерия.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix A - джобен DX
Автор: kapitancho   
Дата:   07-03-13 16:49

Ех,
много се засегнахте нещо на моите коментари.
Съгласен съм, че изказвам моето (субективно) мнение.
Ето и моите дуплики:
1. Ок, няма да спорим - за едни е хубав, за други е грозен. Няма едно мнение.
2. Пак така
3. Забележете размерите на 23/2 на Х100 и тогава развивайте теории за това, как видите ли, 2.8 е, ама е компактен.
4. Има ги из сайотовете. По нощите го гледах и не помня точно в кой сайт беше. Има на 2.8 и на 5.6.
5. Да, по-добре е от сапунерките, ама това се отразява на удобството при снимане. Представям си как съм на улицата и аха да хвана някакъв впечатляващ кадър с тайното ми "оръжие" и хоп, чакам го 1 секунда да се разпъне и кадърът е отишъл. Ясно е, че има ДСЛР-и за тази работа, ама специално наблягам на компактността тук.
6. Тук пак ми идва да дам за пример Х100, ама май става вече много субективно.
7. На третия месец пак ще има безкрайни "nikon instant rebates", така като я гледам.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix A - джобен DX
Автор: sirkhann   
Дата:   07-03-13 17:00

Ама пък с X100 винаги има вероятност да ти викне някой недоизтрезнял - "Чш, кво снимаш тука, бе".

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix A - джобен DX
Автор: razorjack   
Дата:   07-03-13 17:06

добре де не може да се сравняват компактни апарати с големи slr такива, защото различните хора търсят различни качества в даден апарат.

иначе .... този не само че е по светлосилен в късия край и има варио, ами е и по евтин?
http://www.dpreview.com/reviews/sony-cybershot-dsc-rx100/

има ли нещо с което никона да е по-добър?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix A - джобен DX
Автор: sirkhann   
Дата:   07-03-13 17:16

[smilie5] В сензора

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix A - джобен DX
Автор: juslen   
Дата:   07-03-13 17:25

Тоя Никон е нещо като редова Sigma DP1-има подобни характеристики, форм-фактор и т.н. но с конвенционална технология. Голям плюс поне за качеството на изображението е липсата на лоу пас филтър-подобно като в Сигмите. И ако обектива е добър ще вади наистина качествени снимки. И ще се котира добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix A - джобен DX
Автор: io_bs   
Дата:   07-03-13 18:05

Наскоро май Никон съдиха Сигма за патенти по стабилизацията им. Загубиха и сега явно им го връщат [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix A - джобен DX
Автор: Emoxide   
Дата:   07-03-13 18:32

kapitancho:
3. Забележете размерите на 23/2 на Х100 и тогава развивайте теории за това, как видите ли, 2.8 е, ама е компактен.

Да, така е но приравнено отговаря на 35мм; Предполагам не е било проблем и Coolpix A да е с подобен обектив, явно това е решение на маркетинговите стратези и според мен са постъпили правилно. Не се заблуждавай, че лекото разпъване на обективчето ще те забави съществено. Времето за стaрт и готовност за снимане на FUJI X100 например е над 1 секунда, макар, че видимо нищо не се движи. Не мисля, че е невъзможно този бръмбъзък на Nikon да се справи по-добре. За справка NEX-5R + 18-55, за да достигне до готовност за снимки понякога губи 2до 4 сек. макар че ужким е с външен обектив, въпреки бързия процесор позволяващ Full HD 60fps

----------------------
Аз лично харесвам повече FUJI X100/X100s, но не заклеймявам и другите топ-сапунерки като безсмислени и грозни ;)
По твоята логика SONY RX1 е най-голямата техно-онанистична-простотия, но надали тези, които си го купуват мислят като теб [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix A - джобен DX
Автор: nsirakov   
Дата:   07-03-13 18:46

x100 ми пасна идеално...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix A - джобен DX
Автор: SLR   
Дата:   07-03-13 21:24

Признайте си просто че гроздето е кисело, както е казала лисицата от баснята.

Истината е че апаратчето е чудесно, но скъпо. Определено ако беше 750-850 лева щеше да е прекрасно.

...но то пък и няма нужда всеки любител да си купува светлосилни хай-енд сапунерки[smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »