Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: sirkhann   
Дата:   25-02-13 15:28

Обаче Canon 5D върви на и под тази цена ;) Или искаме всичко и без пари.

Аз говоря, че старите апарати на Никон нямат екстри и са изгубили предимството си на висок клас спрямо съвремените апарати от нисък клас, а ми обяснявате, че искате много неща за без пари.

Какво се получава - Nikon ползват един и същи винт с разни стърчащи механизми за определяне на блендата, пуска му двадесет ревизии, пък мотори, пък безмотори, пък вместо ново тяло, започва да изрежда буквите на азбуката, и накрая хората си вярват, че едно тяло струва повече заради тъпия мотор и мерене, който всеки един Canon си го има вграден и в най-базовия клас?

[smilie18] [smilie18] [smilie18] МУХАХАХАХАХАХА
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   25-02-13 15:33

Аз сигурно съм глупав, ама не мога да хвана като какъв ти е всъщност проблема? Не искаш Никон, смяташ че Канон имат в базовия клас неща, дето ги нямат Никоните - и няма да си купиш Никон? Ами добре, недей [smilie24]
Къде е обаче драмата? Мъчно ти е за нас останалите и ни съчувстваш или какво?
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: sirkhann   
Дата:   25-02-13 15:37

А, мислех, че и аз съм в Никонската клика, ама щом не ме искате, ок.
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   25-02-13 15:41

Ами ако си в някоя клика, извинявай ама оттам ти идва проблема [smile] Не ми се сърди, ама това е положението [smile] Никонска клика, Канонска клика, Сони фенове, Оли талибани - все начини да не оценяваш обективно нещата [smile]
Ако ще си вземаш D200 само щото си от т.н. Никонска клика, ама ти се струва неоправдана цената, то аз просто вдигам ръце ... [smile]
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: marrio31   
Дата:   25-02-13 15:42

много странна тема[smile]
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: sirkhann   
Дата:   25-02-13 15:45

Говорим си за обективни критерии, а не кой клика, кой кляка и кой какво.

Пумата твърди, че D300s му е по-доброто тяло, но снима с D7000? [smilie11] Кое му е по-доброто?

И защо, ако е вярна така изложената логика, хората си купуват нови апарати от по-нисък клас, а не стари от по-висок. Не виждам никой да снима с D2, 1DN, Kodak... [smilie5]
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: autosvet   
Дата:   25-02-13 15:45

Както казах преди петъка се измества все по-рано през седмицата.

Всъщност смятам, че тази тема е своеобразен протест от страна на sirkhann по повода липсата на форум "клубен живот".
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: marrio31   
Дата:   25-02-13 15:53

е добре де,какво като д7000 е по-добро в някой показатели тяло от д300,ти искаш д300 да ти го продадът за 500лв??само щото има по-нов модел[smilie10] а д200 направо за 200лв да ти го дадът, еняма как да стане
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: sirkhann   
Дата:   25-02-13 16:03

Последните две обяви във форума:

D300 - 1400 лв
D300s - 1750 лв

[smilie3]
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: marrio31   
Дата:   25-02-13 16:08

е сам разбираш,че това не са реалните цени,не ми се вярва да има продажба на такава цена..от както е новия базар има такива изцепки,но търсенето ще ги регулира:) ще повисят няколко месеца и ще се откажат
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: kiromn   
Дата:   25-02-13 16:11

Ето ти обективни критерии.
Про-клас телата изкарват по-добра картинка от другите поради по-качествения АА филтър и по-малката компресия на изображението в роу-файла.
Преди да си купя Д300 правих тестове с Д7000 и Д300 един до друг. Определено Д300 фокусира по-сигурно със светлосилни обективи и дава повече детайл както на ниско така и на високо ИСО. Д7000 изглежда на пръв поглед с по-добро високо исо, но то е за сметка на финния детаил. Просто си има стабилно шумоподтискане на роу файла за да изглежда с по-малко шум.

Та номерата на производителите са за да заблудят кифлите и пишман фотографите. Учудвам се, че и колеги тука захапват на номера с "екстрите" и "мегапикселите".
Ако тези неща не ви вълнуват, снимайте си с нексовете и да не ви пука :)
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: sirkhann   
Дата:   25-02-13 16:20

При положение, че производственият процес на сензорите на D300 и D7000 е различен, е несериозно да се прави сравнение. Например динамичният обхват е по-добър. Не всичко е AA филтър.

Аз с D7000 не съм виждал проблеми със светлосилни и тъмносилни обективи. С D300 не съм снимал, честно казано. Ама не вярвам D200 да е по-добър в това отношение.

Мисля, че малко едностранчиво се гледа на нещата и не се сравняват подобренията, а само някакви откъслечни параметри, които имат значение за много малка част от потребителите. Като сравняваме, дайте да сравняваме. Сравнявате по-хубавия AF сензор, ама не сравнявате по-добрата матрица с по-добра динамика, по-добро ISO и т.н., 1000k точки дисплей срещу 230к точки... такива неща.

Най-готино е, че потребителите плащат заради производствения толеранс на производителя и лошият качествен контрол.

При автомобилите логиката винаги е била- по-добре малка кола с всички екстри, отколкото голяма и без екстри. [smilie11]
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   25-02-13 16:20

sirkhann написа:

> Последните две обяви във форума:
>
> D300 - 1400 лв
> D300s - 1750 лв
>
> [smilie3]

Абе нали трябва да свалят цената, за да си дигнат обявата или както там се получава. Пък и в стария формат на базара обикновено хората тръгват отгоре и постепенно свалят докато си намерят пазарната цена. Точно в този момент в базара има и D300 за 1000 лв., по-нататък, D200 за 410 лв., още едно D300 за 1000 лв. и после още едно за 890 лв., за което пише "без забележки"... Сега ако и 890 лв. за D300 смяташ за неоправдано високи ... Друг е въпросът какво стои зад тези обяви в конкретния случай - ако наистина си търсиш D300 провери конкретно как е тялото за 890 лв.[smile]
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: sirkhann   
Дата:   25-02-13 16:22

Ами значи има бъг в системата някъде. Имаш право на ъп на 10 дни. Едно D200 тръгна от 800 лв, сега е стигнало май до към 450 [smilie18] Ама цял месец не може да се продаде.
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: sirkhann   
Дата:   25-02-13 16:25

"постепенно свалят докато си намерят пазарната цена"

Барем някой баламурник да закачи? [smilie8]

Ами ако сме от хората, дето не сме от хората, дето обичат да се пазарят за 2 лева, какво правим? Т.е. излиза, че някой някого наистина се пробва да прекара. [smilie18]
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   25-02-13 16:26

sirkhann, това е идеята. Всеки сам си решава как и какво да предлага. Всеки сам си решава какво и как да купува.
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: marrio31   
Дата:   25-02-13 16:26

зависи за какво ти трябва,ако го експлоатираш яко-д300 е избора,страхотно тяло като изработка и здравина,повече бутони,за спорт и птички пак е по-добре,иначе според мен д7000 е по-добрия избор,технологията напредва бързо[cool] но като че ли се измества темата така:)
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   25-02-13 16:28

Упссс, сбърках поста, на който отговарям [smile] Сори



Публикацията е редактирана (25-02-13 16:30)
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: pumabg   
Дата:   25-02-13 16:29

kiromn- В много голяма грешка си!
Точно обратното е! При Д7000 АА филтъра е по тънък, като добавим и по голямата резолюция детайлна е много повече...
Имаш толкова много други предимства да изредиш на тяло като Д300 сравнено с Д7000 а ти улучи, точно недостатъка.. [smilie5]
И това за силното шумоподтискна на Д7000 в Роу и слабото при Д300 тутак си го забрави.. [smilie3]

 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   25-02-13 16:29

sirkhann написа:

> "постепенно свалят докато си
> намерят пазарната цена"
>
> Барем някой баламурник да закачи?
> [smilie8]
>
> Ами ако сме от хората, дето не сме
> от хората, дето обичат да се
> пазарят за 2 лева, какво правим? Т.е.
> излиза, че някой някого наистина
> се пробва да прекара. [smilie18]

Добре бе, пич, искаш да кажеш, че само собствениците на Никон сме такива мошеници едва ли не, и пускаме висока цена да излъжем някой, пък всички останали са хора, дето още с първото пускане обявяват цена 10% под пазарната ... Ти да забелязваш, че доста много хора продават оборудване от различни марки и винаги използват този, между другото съвсем нормален начин за продажба на старо? Почвам все по-малко да те разбирам [smile]
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: kiromn   
Дата:   25-02-13 16:33

Аз сравнявам параметри, които имат отношение към крайния резултат.
-Детаил
-Шум
-АФ система.
За динамичния обхват не съм тествал но Д300 има много добра динамика.
Та не знам точно кое им е по-добро на новите играчки среден и нисък клас.
Единствено теглото е критерии по който новите ДСЛР-та и безогледалки бият старите тухли.
Д200 също до 1600 исо е екстра.
Естествено говоря за снимки кадърно конвертирани от Роу. JPG директно от камерата не го коментирам, тъй като не бих го ползвал.
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: sirkhann   
Дата:   25-02-13 16:35

Може на мен да ми прави впечатление, че се оглеждам за нещо цифрово, ама попаднах на няколко обяви подред, които ме шашнаха. Имам Никонски обективи и за удоволствието да имам мерене с тях, трябва да си купя минимум D200. Оттам почнах да следя цените и някои неща ме шокираха. В същото време видях няколко 5D, 1Ds II, 7D, 50D, 40D да се продават на много добри цени.

Но преди като снимах с Canon, и Никонаджиите в тоя форум много ме дразнеха [smilie5]
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: marrio31   
Дата:   25-02-13 16:38

kiromn,изместваме темата[smile] но д200 и 1600 исо[smile] имал съм ги всичките тия-д70,д80,д200,д300,д90 и разбира се титуляра д7000[smile]
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: pumabg   
Дата:   25-02-13 16:38

После обаче разбра, къде е истината и вече се нервиш на самия себе си.. ? [smilie18]
 Re: Nikon-ска пародия втора ръка
Автор: kiromn   
Дата:   25-02-13 16:39

Pumabg, сравнявал ли си една и съща сцена снимана с единия и другия апарат. Аз на писаници в нета не вярвам и си направих тест.
Та от теста се оказа, че снимките на високо исо от д7000 са доста омазани в Роу-а. От Д300 бяха с фин шум но с повече детаил. Съответно при конвертирането и прилагане на шумоподтискане се получава по-добър кадър.
АФ-то го тествам на концертно снимане следящ фокус на 1.4 с 85/1.4Д и 50/1.4Г там Д7000 издиша.
Както и да е, спорете си на база прочетено в Интернет.
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.