Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 външна светкавица за фуджи
Автор: unikalen888   
Дата:   25-07-12 16:26

здравеите,нов съм и ако кажа някоя простотия ,моля да ме извините.имам апатар FUJIFILM FINEPIX SL300.искам да си взема външна светкавица но оригинална за него е на цена колкото самия апарат,спрял съм се на това текст по точно ме интерисува?самото захващане е ясно но отдоло светкавицата има само едно краче за комуникация.а апарата освен централната голяма пъпка има и 3 по малки,интерисува ме ще работи ли светкавица с една голяма метална пъпка на този апарат.другото което е ще мога ли да я ползвам като запълваща светкавица а не само на ауто,сега като пусна опцията на апарата за външна светкавица и немога да влезна в менюто за настроики на светкавицата и се чудя като взема външна как да я настроя за запълваща и тем подобни.може би ако сложа менюто ще стане активно[smilie10] .благодаря предварително

Отговори на това съобщение
 Re: външна светкавица за фуджи
Автор: didesignbg   
Дата:   25-07-12 16:52

Оригиналната светкавица за твоето фуджи е Fujifilm EF-20. С нея ще имаш ттл мерене. Цената на която се продава в английския амазон е 75 паунда. Не се сещам за по-евтина фирмена светкавица с подобни характеристики.
Със другите светкавици няма да имаш ТТЛ мерене, ще имаш евентуално авто режим на светкавицата, ако тя поддържа.

Отговори на това съобщение
 Re: външна светкавица за фуджи
Автор: jrr   
Дата:   25-07-12 17:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: външна светкавица за фуджи
Автор: unikalen888   
Дата:   25-07-12 17:46

а каква е разликата в това че има само едно голямо краче и друга с няколко крачета

Отговори на това съобщение
 Re: външна светкавица за фуджи
Автор: jrr   
Дата:   25-07-12 17:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: външна светкавица за фуджи
Автор: didesignbg   
Дата:   25-07-12 23:09

jrr написа:

> Тая дето си я харесал по никакъв
> начин няма да стане щото е
> канонски контакт. На теб ти трябва
> никонски, ако няма да е фирмена,т.е.
> Fuji.
> И всичко което е писано по-горе.

Напротив, никонският контакт не му върши никаква работа. Разположението на контактите на Фуджи е точно както при Канон. За съжаление ттл комуникацията си е Фуджи, т.е. канонските светкавици не я разбират въпреки че имат същото опроводяване. Възможно е само да се ползва канонски ттл кабел за палене на свалена от тялото Фуджи светкавица с поддръжка на ТТЛ.
Фуджи светкавиците се правят от Сънпак и са аналог на техни модели, ТТЛ комуникацията обаче си е Фуджи.
Ако решиш да ползваш не-фуджи светкавица ще се ползва само средния пин, т.е. само ще се пали светкавицата без да знае какви са настройките на камерата. Ако смяташ да ползваш такава светкавица, то гледай да има автоматичен режим, т.е. да и задаваш исо и диафрагма и тя да си преценява мощността. В противен случай ще трябва да ползваш ръчен режим, и/или да играеш с исо и диафрагма.

Отговори на това съобщение
 Re: външна светкавица за фуджи
Автор: unikalen888   
Дата:   26-07-12 07:47

благодаря много за отговорите така си и мислех,по-добро от оригиналното за модела няма но и цената е ........не си заслужава

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »