Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Няма очистване!
Автор: mugen   
Дата:   30-08-11 23:03

JORO, аз и mbs предложихме едно и също нещо, пробвай го. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Няма очистване!
Автор: victory13   
Дата:   30-08-11 23:03

5d...
http://www.youtube.com/watch?v=zoWLoz4JKZI&playnext=1&list=PLD7F2BE84F5517DF2

Отговори на това съобщение
 Re: Няма очистване!
Автор: pefoto01   
Дата:   30-08-11 23:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Няма очистване!
Автор: ZENON   
Дата:   31-08-11 00:18

аз пък му предложих на човека да му помогна ако е от СФ...[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Няма очистване!
Автор: mr_kras   
Дата:   31-08-11 00:28

Това от линка на victory13 дали не може да се направи със силикон ?

Отговори на това съобщение
 Re: Няма очистване!
Автор: GenaDP   
Дата:   31-08-11 12:58

@kkkolelo
Големите комплекти са налични, но преди да минаваш през офиса за нещо - обаждай се да кажеш какво искаш. Нещата стоят на склад, не ги държим в офиса, че за хората няма да остане място...

Бутилката колко ще устиска зависи колко дълго натискаш вентила. Според производителя капацитетът е 270 пръскания х 1 сек.

За маломощна прахосмукачка не се сещам, но нещо подобно на грийнклинското може да се направи с компресорите, които се ползват с аерографите (за рисуване). Може да се ползва и електростатична четка за махане на незалепналия прахоляк от вътрешността на камерата...

@J0R0
ще пробвам някакъв комплект с четчица
Четките вършат работа само при незалепнал прахоляк. За другото - течност и търкане му е майката.



Публикацията е редактирана (31-08-11 12:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Няма очистване!
Автор: Тед   
Дата:   31-08-11 15:26

Според мен в курсовете по фотография трябва да залегне задължително отделна тема за почистване на сензора на апарата и обектив.
Начини, инструменти, химия и последователност.
С практически занятия и всеки сам да си изчисти сензора и обектива.

Рано или късно отиваш да чистиш.[shtrak]



Публикацията е редактирана (31-08-11 15:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Няма очистване!
Автор: ZENON   
Дата:   31-08-11 15:27

Баси Тед,
ми тия дето не сме ходили на курсове...[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Няма очистване!
Автор: Тед   
Дата:   31-08-11 15:56

Zenon, в шеговит тон ти отговарям: "да го духаш с духалката" [shtrak]



Публикацията е редактирана (31-08-11 16:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Няма очистване!
Автор: джъмбо   
Дата:   31-08-11 16:04

интересно ми е... миете ли се сами или ходите друг да ви мие?!?!?!

Отговори на това съобщение
 Re: Няма очистване!
Автор: J0R0   
Дата:   31-08-11 16:07

mugen и mbs - не става с това нещо.
Купих го днес от ФП да го пробвам.
Това може и да става за почистване на фини детайли по обективите и камерата, но не и за матрицата.
Вкара повече прахоляк, отколкото имаше и я оцапа с нещо черно, като боя, дето после трябваше да го минавам 5 пъти с мокър тампон за да го махна.

Отговори на това съобщение
 Re: Няма очистване!
Автор: mugen   
Дата:   31-08-11 16:13

И при мен се изръси първият път защото не го ползвах правилно, забравих как беше, но се вкарваше в капачаката завърташ малко и след това го издухвах с духалка преди да търкам по сензора, при мен махна петна, които ми стояха над година за 5 минути. [smilie8]

От тогава не ми се е налагало да го ползвам.



Публикацията е редактирана (31-08-11 16:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Няма очистване!
Автор: Тед   
Дата:   31-08-11 16:17

Джъмбо, философски погледнато /дали е философски или глупашки е др. тема/, водата+сапуна(душ гела)+гъбата те мие, а ти може да търкаш с голи ръце колкото си искаш и да си останеш мръсен, та и по-мръсен.

Така, че е добре да се намери източник на чиста вода и миещо средство+хубава гъба, а баданарката се предполага, че може всеки да я прокара по матрицата.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Няма очистване!
Автор: hristo_sh   
Дата:   31-08-11 19:02

- На грийн клийн от синтезиса за 10лв.
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/243757000005.html

, много е важно четката да е за р-ра на сензора. Мокра и суха, имах подобен проблем и от центъра се преместиха в ъглите, но с повече търпение се почистват!

Отговори на това съобщение
 Re: Няма очистване!
Автор: J0R0   
Дата:   31-08-11 20:34

Е, точно с такъв Грийн Клийн започнах в началото.

...и с него завърших.
Не е идеалното почистване, ама е приемливо - остана някоя и друга прашинка по ъглите, но не е както беше.
Явно нямам необходимото търпение да ги изчистя и тях :)

(между другото с шпатулите за пълноформатен сензор си почистих и кропката, само че вместо хоризонтално - движих шпатулата вертикално)

Отговори на това съобщение
 Re: Няма очистване!
Автор: GenaDP   
Дата:   31-08-11 20:57

от центъра се преместиха в ъглите

А що не четеш упътването? Бърше се от ъглите към центъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Няма очистване!
Автор: sirkhann   
Дата:   19-09-11 11:28

Айде да повдигна темата

http://1x.com/photo/37302/portfolio/56629



[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Няма очистване!
Автор: kkkolelo   
Дата:   19-09-11 11:35

Тоя пясък в бъбреците е събрал [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Няма очистване!
Автор: danvan16   
Дата:   19-09-11 11:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Няма очистване!
Автор: GOSPODIN   
Дата:   19-09-11 21:58

Joro, грийн клийна не става. Когато го взех да си почистя матрицата (ФФ) така я омаза, че беше по-зле от преди.
После си купих този комплект и всичко се изчисти, даже ъглите почистих, а те са най-трудни.


http://www.photopavilion.com/i/products/Accesories/Cleaning_kits/ds_bk_eclipse_560x360.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Няма очистване!
Автор: danvan16   
Дата:   20-09-11 11:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Няма очистване!
Автор: dau   
Дата:   20-09-11 11:25

Бленда 22-32 ми звучи много плашещо на мен... при интериор от 11-16 макс нагоре какво ще спечелиш освен дифракцията, скапване на картинката като цяло и този шум незнам...

Отговори на това съобщение
 Re: Няма очистване!
Автор: J0R0   
Дата:   20-09-11 11:30

Изчистих колкото можах с Грийн клийн-а, не е като от завода, но горе-долу е приемливо.

Здравко, ще го пробвам и това, ама като се позацапа още малко :)

Отговори на това съобщение
 Re: Няма очистване!
Автор: kkkolelo   
Дата:   20-09-11 20:37

GOSPODIN преди месец - два и аз бях на твоето мнение за Грийн клийн-а и с радост прочетох мнението ти (в др. подобна тема) ... но за мен пак греда ... Още повече и този комплект го разпродават и май повече няма да внасят ... Мисля, че трябва да се опрахосмучи първо ... не съм натаманил още една силиконова / шлаух система към прахосмукачката ми ... много е мощна ... и след това мокро и сухо. Между другото Грийн клийн-а накрая сякаш най добре се справи и отчетливо се замърси мократа шпатула ... (изчистих 2 Пентакса - К7 и К100 Сега чета/търся най добрия материал, сам да си правя шпатулите, иначе много скъпо, а също и почистващата течност - може би метилов спирт ... Между временно се изръсих към 80 лв за


http://www.photopavilion.com/i/products/Accesories/Cleaning_kits/SKL1_SK1A_700x450.jpg



Ами не видях рази графитена четка нещо да улови / залепи ...

Отговори на това съобщение
 Re: Няма очистване!
Автор: GOSPODIN   
Дата:   20-09-11 22:58

kkkolelo, аз говоря от личен опит с ФФ матрица. Преди това изгледах почти всичко в нета, как се прахосмуче матрица и как се чисти с мокър и сух тампон. Има прах, която може да се изсмуче, но има и лекета, които са залепнали за матрицата и само мокра шпатулка може да ги разкисне, а после сухата да ги забърше.За комплекта - да намален е , но течността Еклипс, която е в комплекта е страхотна и се оказа, че чисти много добре, а и като гледам ще стигне за поне 10-15 почиствания.
Не бих те съветвал да ползваш , какъвто и да е домашно приготвен спиртен разтвор за матрицата.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »