Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: steeens   
Дата:   29-08-11 09:01

100[beer] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: georgioiv   
Дата:   29-08-11 09:10

detlene: поредния който не е снимал с некс, не е смнимал и на филм, обаче е виждал как един приятел го прави и вече е компетентен....
Снимането на филм лайка формат е в историята.
Да, има хора които от носталгия, от оригиналност или просто за да използват подходящите изразни средства снимат на филм. Да, и аз снимам на филм като имам чак толкова много време :) Обичам си много и средния формат, имам любими черно бели кадри от него и сега си седи зареден готов в чантата.
Обаче да сравняваш това което ти дава некса - възможността да използваш неограничен брой хубави обективи на aps-c матрица е далеч далеч над това, което може да ти даде един стар филмов апарат с набор обективи като възможности.
А като качество на изображението - мога веднага да приключа спора. Следващата събота отиваме на една циганска сватба примерно, или на фотосет с девойки в гхрадината или на каквото и да е събитие за снимане.
Аз с некса с китовия и още два ръчни обектива и някой отворко с филмов апарат, какъвто и да е той, ако ще да е на лайка майка и.
Снимаме от обед до 19.00 Вечерта до 22.00 трябва да публикуваме в интернет 50 хубави кадъра, размер минимум 1024 по дългата страна... Или от мен да мине - до обед на другия ден... И после смятаме - кое колко струва, кой успял, кой не, и чии кадри в оригинал разпънати на пълен размер седят по-добре на монитора...
Защото това е 95% от ситуациите в които използваш фото-техниката любителски - хубава разходка, снимки, споделяне в интернет...
Да, отговорът е ясен...
Няма нужда да се пънем в безмислени спорове... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: the_drug   
Дата:   29-08-11 09:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: hotsnail   
Дата:   29-08-11 10:50

бони беше праивл сравнение на а900 със филм.

Хем беше избирал мнгоо внимателно филма и апрата и скенер беше някакъв по-специален. Резултата беше противоречив. Та над 24МП и със сигурност над 35-36МП обикновенния 35мм филм ще озостане дори да е супер добре използван и да супер хубав.

За мене факта е, че от филм доста от кадрите ми дори на 10х15 нямаха добър детайл.

От 4мп цифорово тяло през 2002-а детйала беше невероятен и въобще не ми е минавало на ум да снимам на филм от тогава. А сега говорим за 14, 16 или 24мп с пъти по-добра динамика, поносимо исо 1600 (дори 3200 - има ли филм 3200 въобще), апарат дето ми влиза в джоба и тежи 300-400 грама с обектива....

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: mugen   
Дата:   29-08-11 11:14

Сега пък и 24мп се оказват малко срещу филма, значи да вдигат още [smilie24]



Публикацията е редактирана (29-08-11 15:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: detlene   
Дата:   29-08-11 11:48

gorbi, приятелю, в никакъв случай нямам претенции, че съм компетентен в снимането на филм и изобщо в снимането.
А кое е в историята и кое не, само историята го определя.
За мен специално гледането на монитор не е финалната права на един кадър. 95 процента от ситуациите в които ползвам фото техниката си не съм на хубава разходка и изобщо не споделям кадрите в интернет.
Но това му е хубавото на фотографията, може да задоволи и моите и твоите творчески нужди, а в същото време остава по-далече от носовете на двама ни.
Успех ти пожелавам. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: eon4e   
Дата:   29-08-11 12:04

Зачетох се в дискусията ви и разгледах до къде са го докарали безогледалките.
Към настоящия момент както и да го върти хотснейл м4/3 е с далеч по добър избор на обективи (без адаптор). 8/3.5, 12/2, 25/1.4(или 20/1.7), 48/1.8 са изкушаваща комбинация. Олимпус пък имат плюса на вградената стабилизация в телата им. Панасоник все още предлагат най-добрия аф и по-добрата м4/3 картинка.
Сони пък сега представят тяло, което като ергономия изглежда едно ниво над ГФ1 - моя фаворит до сега, а предполагам и картината ще е по-добра.
Следват недоделките от моя гледна точка:
- 12/2 явно е недоизпипан оптически като за парите, които искат Оли, а за 48/1.8 не съм видял нищо още;
-изненадващо за мен 12/2, 25/1.4, 48/1.8 са дълги колкото три от моите твърди Сони обективи, +/- 2мм. (фиша е по-малък [smilie24] )
-Пана предлагат по-добрата м4/3 картинка, но нямат стабилизация, Оли - обратното;
-Сони пък вадят най-доброто изображение, но обективите им за Некс са смотани - 16/2.8 е с кофти ъгли, затова пък 50/1.8 е по-дълъг от дслр-аналога си и 50мм на апс-ц си остава неудобна дължина.
Следващата година мисля да сменям тялото си и с нетърпение чаках А77. Некс7 и новите Оли-обективи ме замислиха за момент дали вече не е дошло време да се откажа от дслр-ите, но в момента за мен никоя малка система не изглежда достатъчно примамлива.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   29-08-11 15:59

От предишната тема стана ясно, че да се бъзикаме с другите марки в нашата си тема става, ама някой ако каже нещо съвсем обективно в защита е спам и нервите ни не издържат. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: CyberGene   
Дата:   29-08-11 16:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   29-08-11 16:09

Опитах се тактично да обясня след базика на Батив за канон, че те в момента имат сензор на 1,3 16мп който не е по-лош по отношение на шум примерно от 12мп фулфрейма на Никон, което е страхотно постижение и само си представям какво ще е в следващия 1Дс примерно... Всяка ебавка по отношение на другите е новина за Сони, а отговора е спам [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: eon4e   
Дата:   29-08-11 16:13

Писнало му е... [smilie3]
Аз там питах за разположението на кръстосаните аф сензори, ама целиот форум тъкмо се беше изсипал да бистри дифракцията, та не се оставиха да бъдат разсеяни от некви си въпроси по темата. Даже късно я затвори бих казал. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: the_drug   
Дата:   29-08-11 16:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: CyberGene   
Дата:   29-08-11 16:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: s_dyakov   
Дата:   29-08-11 16:32

Истински, истински .. колко да е истински.
и да е дошъл,дошъл .. колко да е дошъл [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: the_drug   
Дата:   29-08-11 16:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: hotsnail   
Дата:   29-08-11 17:10

ама мен темата ме кефи..... тука там малко простотия има. Това е солта на форумния дебат. Без тея неща е някак безвкусно и няма интрига.

Сега с това за затворената тема отклонихте дебата от това дали е по-хубаво да си купя некс или да пуцам със Зенита на дядо на плёнка Свема.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: hotsnail   
Дата:   29-08-11 17:11

еон4е при некса всички сензори са кръстосани или ако искаш нито един не е а най-точно на никой не му дреме. Апарата си снима

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: n1x0n   
Дата:   29-08-11 17:48

Лично за мен - NEX-овете промениха вижданието за това, какво човек може да получи като изображение от апарат с размера на кутия цигари.
Нещо, което нито една от камерите m4/3 не можа да направи.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: CyberGene   
Дата:   29-08-11 17:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: Breach   
Дата:   29-08-11 18:19

Супер, сега да минимализират и обективите до подобен размер обаче ;-)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: kapitancho   
Дата:   29-08-11 18:43

Това с размерите на обективите много е говорено и след като се чу, че са взели предвид оплакванията, остава да дочакаме палачинките. Наистина Некс 7 + адаптер ще е по-хитро, освен откъм управление.
А за успехът на Некс - пак пишеше някъде, че самите Сони не са очаквали чак такъв успех. В крайна сметка си е заслужен!

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: CyberGene   
Дата:   29-08-11 18:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: kapitancho   
Дата:   29-08-11 19:22

За а77 има все пак някакви надежди, защото има немалко алфаджии с А700, които няма как да паднат в по-нисък клас и да си вземат а55.
Просто интересната технология я бяха набутали в тяло, което е нищо особено, докато сега е друга ситуацията.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: CyberGene   
Дата:   29-08-11 19:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: the_drug   
Дата:   29-08-11 19:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »