Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: mihajlov2   
Дата:   12-08-11 15:19

По нагоре luboar беше написал:
.скоро видях на улицата, стадо фотографи на възраст 20-25г. всички бяха с Никон. В по-улегналите възрастови среди в които се движа, пък преобладават хората с Пентакс : )

Аз пък снощи в градинката на гърба на двореца до Московска видях един дребен слабичък чичка на 60 и нещо годинки, който ходеше леко приведен, окачил на врата си D3 и 24-70...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: pefoto01   
Дата:   12-08-11 15:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: luboar   
Дата:   12-08-11 16:12


http://www.hsnovini.com/wp-content/uploads/cache/16906_BnHover.jpg


���� ?
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: mihajlov2   
Дата:   12-08-11 16:19

А, туй е дребно Никонче[smilie18]
В моя случай чичката все едно беше окачил почти базука [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: SmartKoko   
Дата:   12-08-11 16:21

ne na drebnite nikon4eta [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: luboar   
Дата:   12-08-11 16:26

Знае се, че като одъртеят се вдетеняват и мислят като деца :)[beer]
Скоро очаквайте и стада пенсионери, с расови Никони [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: luboar   
Дата:   12-08-11 16:35

тоя пък, цял живот не се промени.
От Че, та до сега ;) [smilie24] [beer]


http://www.20min.ch/dyim/6a61f5/B.M600,1000/images/content/2/0/9/20992878/1/topelement.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: jorro_z   
Дата:   12-08-11 18:00

Pefoto,

Аз не съм най-големия специалист нито снимане със светкавици, нито пък точно по Пентакската система светкавици. Аз снимам основно с ръчни обективи, на естествена светлина.

Но дори аз знам следното:

--------
Тези от Пентакс,ако си въобразяват че цял свят ползва за студийно снимане техни ФГЗ-светкавици пък и в П–ТТЛ режим,айде-нема нужда!
--------

Цял свят, за студийно снимане ползват моноблокове. Които между впрочем не разбират (с малки изключения) нито Пентакски, нито Никонски, нито Канонски сигнали, затова се използват радио-синхронизатори тип "Покет Уизърд". С които се предава информацията към съответния приемник, свързан със светкавиците.

Ако пък ти си въобразяваш, че ще снимаш студийно със, цитирам: светкавици с фотоклетка на фасунга - то, моите уважения, успех със Никонската система от вградената светкавица. Ама надали.

Отделно, ако все пак държиш да снимаш с "глупави" външни светкавици, то решението е много просто - един китайски синхронизиращ тригер, без въобще да се налага да ползваш вградената светкавица.

Все пак, китайска светкавица тип YN460 или 560 (със цена, близка до светкавица на фасунга), има фотоклетка и режим, в който пропуска пре-флаша и се пали от основния импулс. Така че с тях може да се направи това, което ти искаш.

Както и със всяка друга светкавица, поддържаща пентакската система П-ТТЛ, а такива има достатъчно. Както казах, някои не са никак скъпи.

А пре-флаша е необходим, за да може да се изчисли необходимата мощност на импулса, за да светнат правилно светкавиците. Доколкото ми е известно, Никон също прави пре-флаш със вградената светкавица.

Относно розовия свят, не си прав. Много добре знам и разбирам, че Пентакс нито е съвършена система, нито скоро ще бъде. Има достатъчно много неща, които не са перфектни при нея.

Не мога да се съглася обаче, когато се говорят не-истини, поради незнание или неумение, а понякога и умишлено... Или най-малкото се пре-иначават някои неща, други се пре-експонират, за трети тактично не се говори, за сметка на други, удобни за говорещия.

Впрочем, в крайна сметка... всеки има право на личен избор. Както и всеки има различни нужди. Аз например, нямам нужда от студийна система, изградена от малки светкавици, управлявани по безжичен път. В което Никон е много добра система, факт.

Но това не ме кара да отричам марката Никон като цяло, просто защото на мен не ми върши работа. На много хора им върши - чудесно!

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: siluet23   
Дата:   12-08-11 19:18

Жоро не се хаби ..Пефото няма да те разбере ..проблема не е в системата ..а в самия фотограф ...да смениш к20 с д7000 при положение че обвиняваш пентакса в некадърност най малкото трябва да си отснел с никона далеч или поне малко по-добри кадри ...докато не ги покажеш е срамно да говориш глупости ..мен щеше да ме е срам ако както казва той с далеч по добра система правя еднакви кадри ...а ако има по добри кадри да ги покаже [beer]

ако не покаже е ясно че не му е виновен пентакса [smilie18]



Публикацията е редактирана (12-08-11 19:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: dpurple   
Дата:   12-08-11 19:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: Славов   
Дата:   12-08-11 19:22

Бре как да не го осъзнаваме, нали 99% от членовете на форума сме профита .... [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: luboar   
Дата:   12-08-11 19:25

е.ах тоя клиент. чак слънце да му пускам. умирам от радост да чета малките профита [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: siluet23   
Дата:   12-08-11 19:32

Пърпъл ти каде видя разбирачи мммм ..човека ясно си каза че не е специалист и как снима ...някаде да прочете че със светкавици се снима само в студио или на закрито ...аз не прочетох такова нещо ..пък и в тая тема най големи претенции за разбирач си ти ...та нали си профи ....би трябвало да е така ...достатъчно ясно натърти че работиш за пари и си голема работа ...

благодаря ти че ни озари с информацията че като се снима за клиент не се чака слънцето а си ходиш с осветлението ..това не го знаехме [smilie18] верно ли е така ...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: luboar   
Дата:   12-08-11 19:34

секо л..но, фанало хаселблад за малко се мисли за про.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: Myth   
Дата:   12-08-11 19:36

@dpurple никой не отрича знанията ти и постиженията ти, знаем че понякога си малко нетактичен и рязък [beer] но това не ти дава право да се държиш пренебрежително към тези които не снимат сериозно, а им е хоби и да ги наричаш, както казах вече "щракача" все едно видиш ли ... те са никои.... и т.н.

Не мисля, че си прав.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: dpurple   
Дата:   12-08-11 19:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: Myth   
Дата:   12-08-11 19:38

@pefoto01 ти колко от серизоно снимащите познаваш които ползват светкавици на фасунги? Стига, че пак будиш смях.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: siluet23   
Дата:   12-08-11 19:41

бе те са големи профита и времето им е пари ..ама го губят в писане с фенчета като нас [smilie18]

колко ти дължа за това че ме светна кога се ползва светкавица [smilie18]

ние снимаме за кеф и си чешем езиците тук ....сети ли се че като снимаш за пари това не те прави по силен и това пренебрежение си го прибери в джоба ....ааа забравих ..там е пълно с пари от работа [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: Славов   
Дата:   12-08-11 19:58

Хах и тва доживях, некви профита да се виждат много големи, сравнявайки се с мене..... голем смех.... все едно да се взимам за много як в сравнение с някой 10 годишен.... смех... смех ....

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: luboar   
Дата:   12-08-11 20:01

пърпъл, кога ще узпием една бутилка уиски с теб ?
(сериозно)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: siluet23   
Дата:   12-08-11 20:04

Славов и после да ти казва че ти имаш комплекси [smilie18] [smilie18] [smilie18]

той Профито дошъл тук да ни учи и да ни се подиграва ..после ние сме имали комплекси [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Пърпъл колкото и голем фотограф да си първо трябва да ти е голема душицата ...а един профи с голема душица никога нема каже на аматьорите че имат малки душици ....следователно или толко ти е профито или толко то е душицата ...

видях доста твой работи и е ясно кое ти е малко [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (12-08-11 20:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   12-08-11 20:07

Лелеееееее ....

Някой езуит ако надникне тук, мнооооого може да научи ... [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: jorro_z   
Дата:   12-08-11 20:49

Г-н Тодорински,

Вие сте напълно прав. Не мога и няма да споря с Вас. Само искам да вметна следното:

Всички Ваши постове се обединяват и се градят върху тезата, че Професионалиста снима за пари, снима за клиент, не се съобразява със себе си, а само с клиента, и всичко което прави, съответно техниката, която ползва, също се подчинява на това.

Това е вярно. Не го отричам.

Обаче, такива Професионалисти като Вас са 50-100 човека в цяла България. Останалите няколко десетки хиляди "щракачи", въобще не сме на това ниво, и съответно Вашите съвети и мнения по никакъв начин не са полезни.

Все едно е, Рембранд да си говори с ученик в 3-ти клас в час по рисуване, и да се сърди, че е останал неразбран.

Цялата тема тръгна оттук:

-------------------------
Pentax k-r или D90

Автор: valkoskr
Дата: 05-08-11 19:17

Здравейте,интересуват ме евентуалните предимства на единия или другия,като се надявам мненията да бъдат на хора,които притежават съответните тела...
-------------------------

Аз лично, в първия си пост се опитах максимално безпристрастно да му кажа, каквото знам за едното и за другото тяло. Не съм писал нищо за светлината, първо, защото не разбирам много, и второ, защото човека всъщност не пита това.

Последващото развитие на тема се измести твърде встрани от първоначалния въпрос, като автора на темата отдавна-отдавна спря да влиза тук.

Мисля, че темата наистина е изчерпана.

Може би, ще бъде добра идея да се отвори отделна тема, в която да се обсъжда светлината, клиента, методите за снимане за клиента, слънцето, светкавиците и всичко останало. Обещавам, че там няма да пиша, но ще чета с интерес.
[beer]

П.С. Апропо, понеже казвате, че много Ви кефи да четете, как някой който нищо не разбира, казва с какво се снима в студио - бих искал да Ви попитам: Вие в студио с какво снимате? Нима не ползвате моноблокове? Нима използвате малки никонски светкавички, синхронизирани по ЦЛС? А навън? Също ли?

Защото аз все пак смятам, че професионалистите използват моноблокове, както в студио, така и навън. Особено, когато снимат за клиент. И ако Вие се справяте за Вашите клиенти с 3 никонски светкавици, шапка ви свалям, напълно сериозно.



Публикацията е редактирана (12-08-11 20:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: Alex-dan   
Дата:   13-08-11 00:26

с три никонски или каквито и да било светкавици доста неща могат да се направят, бтв [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: pefoto01   
Дата:   13-08-11 00:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »