Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: mitku   
Дата:   11-08-11 11:29

siluet23 написа:

> ... а по горе някой писа че бил минал през годините през пентакс
> ...тъи че колека като поснимаш с новите тела на
> пентакс ..пак си помисли за никоня д90-то ;)

@siluet23, боли ме фара за новите тела на Пентакс. Както неведнъж се каза по-горе - истината НЕ е в телата, а в светлината и ЗАУ-то. Затуй и голямото болшинство от хора изобщо не пишат както казва и Славов - защото и тях ги бОли фара кой какво щял да купува. Всъщност - и аз много се чудя на себе си защо изобщо се занимавам да пиша в подобна безсмислена тема, но нейсе. [smilie7]

П.П. (едит) Йеееее... 200... [cool]



Публикацията е редактирана (11-08-11 11:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: luboar   
Дата:   11-08-11 11:33

..скоро видях на улицата, стадо фотографи на възраст 20-25г. всички бяха с Никон. В по-улегналите възрастови среди в които се движа, пък преобладават хората с Пентакс : )


Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: siluet23   
Дата:   11-08-11 11:33

повечето ни четат и ни се смеят :) ..ма нали трябва цирка да е пълен [smilie18]

а и да ти кажа сичките в тая тема ни болят фаровете ...ама си немаме работа та така :) [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: Myth   
Дата:   11-08-11 11:35

Добре де какво значение има къде колко хора с Пентакс :-) правете си кефа бе хора.
Иначе вярно е, че малко дефицитна стока, не че няма от къде да си купува обективите човек, но наистина малко са хората, не като да влезеш в базара и всчико втора ръка да е Пентакс :-).
Също май липсва и свястен сервиз за Пентакс, имат си някой дребни кусури Пентакс, но... а и с излизането на К5 доста неща са оправени. Е можеше и да има разни екстри, като евтини китайски светки за Пентакс, ама няма, хубаво щеше да е, да има екстри като Pocket Wizard, ама....
Иначе... обективите... ами имат страхотни обективи, които обаче също не са много евтини, като при другите системи, нищо ново, е сега примерно някои неща няма, други има... примерно ако трябваше да купувам аналог на 16-50/2.8 щеше да ми легне дооооооста по-скъпо но... пък на 50мм Пентакс пък нямат евтин светлосилен аналог на цени като тези при Канон и Никон та просто е различно, правиш сметката, какво ще правиш какво ще ти трябва и... като си начинаещ....няма как да знаеш какво ти трябва но....

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: serjy   
Дата:   11-08-11 11:38

да, на 50мм нямат евтин и долнопробен аналог като при "големите" [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: Alex-dan   
Дата:   11-08-11 11:38

Пентакс винаги са вървяли малко зад Никон и Канон ако удариш чертата за всеки един период от време... Сони и те така, ама поне вкарват иновации и ако се бяха намесили по-скоро сред високите класове само щяха да спечелят... Сега с К5 Пентакс наистина направиха удар, но за мен така или иначе това е най-якия кроп сензор в момента, Д7000 просто е класиран нарочно малко по-ниско като клас, но пак си е съвсем сравним с Пентакса. След 24-ти ако инфото е вярно за новото поколение Никон, пак ще си тръгне всичко както си е било [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: siluet23   
Дата:   11-08-11 11:41

Пентакс догонват ..така е [beer] даже бих казал че и канон и никон се гонят едни други ...ма така трябва да е ..представяте ли си ква скука щеше да е различни марки с еднакви тела ... тряя да има компенишън ..нема как

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: jorro_z   
Дата:   11-08-11 11:51

Mith,

някои неща вече не са чак толкова черни... Примерно, имат нов сервиз - много читав.
ЛАС официално го от*****.... рязаха. Новия Сервиз е Хепи-Фото. Техника е много компетентен, беше на специализация в централата на Пентакс.

Евтини китайски светки също има. YN460 (около 60-70 лв излиза чисто нова), YN560 (към 100-110 лв), новите Сигми също не са скъпи, 610 СТ версията е към 300 лв. Метц също имат хубави и не-много скъпи модели.

За Pocket Wizard не знам, не ми се е налагало да ползвам такова все още. Имам прост китайски радио-тригер, върши работа (е, все пак настройваш светкавиците ръчно).

А 16-50/2.8 де-факто е Токина (по-точно, токина и пентакс съвместно разработват доста обективи, и ги пускат с различен бранд). Токината е по-евтина от Пентакса, и то доста, понеже няма прахо- и водо-защита, няма СДМ, просветленията се токински някакви, а не СМЦ...

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: apollo   
Дата:   11-08-11 11:52

Чакам един Канонет за да сменя кака Пен-а... но това ще стане когато Никон пуснат такова или обратното или все тая [smilie18]

На производителите им дреме на шишарката за нас... така че защо ние да го правим [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: CyberGene   
Дата:   11-08-11 11:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: Alex-dan   
Дата:   11-08-11 11:56

Мисля, че можеха [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: siluet23   
Дата:   11-08-11 12:03

абсолютно може [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: jorro_z   
Дата:   11-08-11 12:04

http://pttl.mattdm.org/feature:wireless



Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: Myth   
Дата:   11-08-11 12:07

Китайски светки които да работят в ТТЛ няма иначе има една Pentax AF-540FGZ и една YN460 II, мисля да взема още някоя друга 460 или 560-ка.

А 16-50/2.8 де-факто е Токинатова е ясно но аз , примерно го взех, като цяло заради всичките му качества включително и прахо и водозащита :-)



Публикацията е редактирана (11-08-11 12:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: SmartKoko   
Дата:   11-08-11 20:56

Да бе много са и Никон и Канон и снимащите с тях, и са мнооого хубави, ама все си имат по някое гадно проблемче, та иде да го стовариш у земята [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: dpurple   
Дата:   11-08-11 22:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: pefoto01   
Дата:   11-08-11 22:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: tvk75   
Дата:   11-08-11 22:46

само не разбрах какво решихте,никона или пентакса [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: Myth   
Дата:   11-08-11 22:53

Автор: pefoto01
Дата: 11-08-11 22:43

При Пентакс не можеш да махнеш префлаша на вградената светка за да палиш с нея други светкавици.
1/180 не е достатъчен синхрон,а и на К-5 е така.
Не са им надеждни светкавиците при ПТТЛ,нямат повтаряемост на импулса.
Трябва и синхронната скорост да вдигнат и нови светкавици да изкарат,а няма такива очаквания.


Стига бе човек спри се, интересно как ли си палех моята преди да си взема синхронизатори.

@dpurple пиши бе човек, на мен почти винаги ми е полезно да те чета, освен когато не режеш хората :-) и не се майтапиш [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: pefoto01   
Дата:   11-08-11 23:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: Myth   
Дата:   12-08-11 09:48

за да палиш с нея други светкавици

Питам как палех аз моята светкавица и какъв е проблема да палиш отделени светкавици?

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: jorro_z   
Дата:   12-08-11 12:23

Мит,

пефото говори, че с вградената (която прави пре-флаш за да установи какви данни да предаде на отдалечените), се опитва да пали светкавици, които нямат П-ТТЛ поддръжка, а само фотоклетка за палене по светлинен импулс. Или, е изключил всякаква автоматика на отдалечените (което е на практика същото).

С две думи, опитвал е с "умната" вградена, да пали "глупави" външни (термините не съм ги измислил аз). Предава данни към отдалечените, които данни те не ги разбират, а се палят само по първия импулс.

Естествено, ако беше ползвал светкавици, които разбират П-ТТЛ, и освен това - настроени правилно, такива проблеми нямаше да има.


Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: niks1973   
Дата:   12-08-11 13:08

Мисля, че е време админ-а да затвори темата :))))


Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: Chestuer   
Дата:   12-08-11 13:31

що пък да я затваря, петък сме все пак

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: pefoto01   
Дата:   12-08-11 15:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »