Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: tvk75   
Дата:   09-08-11 21:56

какво да видим :)
засега гледам весели постове

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: siluet23   
Дата:   09-08-11 21:58

ама кое ти е страно ..че се сравняват тия две тела или по принцип като марки ...между другото в тая тема от самото начало посовихме кое е по доброто и не сме сравнявали ..ясно е кое тяло е по добро ..

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: SmartKoko   
Дата:   09-08-11 21:59

и кое е по-добро? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: siluet23   
Дата:   09-08-11 22:00

5-тия пост на темата ... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: SmartKoko   
Дата:   09-08-11 22:03

от петият пост се разбира, че никон е по-добър, ама пентакс с по-хубава картинка...

баси ... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: siluet23   
Дата:   09-08-11 22:04

чети пак и не наливай бензин в печката :) умен Коко :)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: B.S.   
Дата:   09-08-11 22:09

SmartKoko, Варна (siluet23 - Zion, B.S. - Woodstock и т.н.) се будалкаме приятелски с pefoto01:)



Публикацията е редактирана (09-08-11 22:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: tvk75   
Дата:   09-08-11 22:13

ала бала портокала,самото име Nikon пред Д90-то е достатъчно за да реши дилемата,иначе пентакса има по-готин ремък [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: siluet23   
Дата:   09-08-11 22:16

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: Найден-Стоянов   
Дата:   09-08-11 22:23

Щото tvk75 е кометенция по всички въпроси и е Олимпиец,което е хубаво де [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: tvk75   
Дата:   09-08-11 22:40

да,комплименти от Найден Стоянов пак :)
комПетенция се пише Найдене
инак имах и Никон преди Олимпусите,та имам и известна бегла представа ,,,,



Публикацията е редактирана (09-08-11 22:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: B.S.   
Дата:   09-08-11 22:52

tvk75, защо запали моторетката? ...

най-вероятно автора на темата вече си е взел Д90 (дано с 35/1.8, а не с 18-105 и т.н.) и чете здраво ръководството:)...

... Какво значение има името на техниката (тяло, обективи, т.н.)?!

Пак припомням думите на г-н Тодорински - накрая всичко се свежда до светлина...

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: tvk75   
Дата:   09-08-11 22:55

светлина ли,на тъмно не може ли да се снима ?

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: Славов   
Дата:   09-08-11 22:57

Снимайте и се радвайте на снимките си бре човеци....... ама за някой хора радостта е от ремъка с жълтия надпис май .... в което също няма лошо....

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: pefoto01   
Дата:   10-08-11 01:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: dpurple   
Дата:   10-08-11 02:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: Myth   
Дата:   10-08-11 09:47

tvk75 айде недей да разсмиваш и ти като pefoto01.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: jorro_z   
Дата:   10-08-11 11:36

аз пък си мисля (но може и както винаги да не съм в час), че има два генерални начина на снимане.

1. Опитваш се да заснемеш момента/сцената, такъв какъвто се случва около теб, без да (можеш; искаш; имаш възможност) да го променяш. Т.е. фотографа е регистратор на момента/сцената.

2. Създаваш момента/сцената, който искаш да заснемеш, по твоя идея, вкус и начин. Т.е. си създател (креатор) на момента/сцената.

Към първия начин на снимане спадат генерално, но не само: Спорт; Диви животни и птици; Репортаж; Сватби (да речем наполовина); Деца и др.

Към втория начин: Портрет; Студио; Пейзаж (макар че там не го създаваш, но...); Сватби (пак донякъде); Сток; Предметна и каталожа фотография и др.

Та, ако снимаш предимно по втория начин - Да, г-н Тодорински е напълно прав за светлината. Както и че, никон със своята ЦЛС система е по-удобен (не по-добър, а САМО по-удобен; и то ако се ползват малки никонски светкавици). Ако се използват студийни светкавици обаче, нещата могат да се направят със всяка една марка апарат, ако са изпълнени условията:
1. Светломер;
2. Радио-синхрон;
3. Не те мързи да ходиш до светкавиците и да ги настройваш ръчно;
4. Малко по-търпелив модел.
5. Светкавици (дори напълно ръчни) със съответните средства за модифициране на светлината;

Обаче, ако снимаш по първия начин (т.е. си Регистратор, а не Създател), то тогава се стремиш да уловиш момента, който се случва, а не толкова да моделираш светлината. Въпреки че и там се използват светкавици, по-скоро в напълно автоматичен режим.

А всъщност любителите, особено по-начинаещите, просто "щтракат" предимно по първия начин (т.е. гонят моментите) и не се замислят върху тази материя.

Така че, аргумента "Никон е по-добрия избор за теб, защото с неговата система ЦЛС по-добре ще управляваш светлината" е по-подходящо да се отправя към един професионалист или ентусиаст със познания, а не толкова към един начинаещ любител. Особено който има намерение да си вземе само едно тяло с китов обектив, и вероятно в близко бъдеще нищо повече (най-много един по-дълъг китов, когато осъзнае, че чудесния му нов апарат няма много зууууууууум).
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: serjy   
Дата:   10-08-11 12:07

то тук, 99% снимаме студиино с повече от 3 светкавици и това са функции от изключителна важност [smilie24] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: cristo   
Дата:   10-08-11 12:17

Сега като гледам развитието на темата, явно съм останал неразбран.
Всъщност аз вчера исках само да кажа, че лесната работа с ръчнофокусни обективи, което често се изтъква като голям плюс на системата на Пентакс, изобщо не може да бъде критерий за избор. Защото работата с такива обективи е еднакво лесна и еднакво трудна и с другите системи. Това, че по-евтините Никони нямат мерене не е проблем - с 2 тестови кадъра за 10 секунди нагласям експозицията. Проблема е ръчния фокус, а това е еднаква трудност за всички системи, просто защото фокуса е ръчен! А критерия, че за Петнакс се намират много евтини твърди М42 и К обективи - не, мерси! - аз не искам да снимам с такива. А хубавите стъкла стари стъкла, са еднакво скъпи и за всички актуални системи. Даже е по-лесно и евтино да купиш качествен 85 милиметров Никкор, отколкото за Пентакс.

Това е.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: Славов   
Дата:   10-08-11 12:44

и с това си изказване пак ще останеш неразбран за мноооого хора, тез дето ще те разберат или не пишат тук, или много лаконично..... само вдигаш излишно тази изчерпана тема .... кой каквото имаше си го е казал ... ти с това "това е" нали не мислиш че изчерпваш темата, това е само твоето лично мнение на което имаш свещано право, но за други може да е глупост, и те ще са прави за себе си, всеки има право на мнение ....

И не забравяй, че за цялата история на фотографията, огромната част от времето е била без автофокус, да не я зачеркваме....

Както казва племенника ми, "абе вие без компютри как сте живеели ..." ...

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: Myth   
Дата:   10-08-11 13:09

cristo едно си баба бае, едно си знае, аз му казвам, че ръчния фокус е най-малкия проблем на ръчнофокусните обективи и, че кадъра с моторите горе не е късмет, той продължава да ми обяснява, "Проблема е ръчния фокус"

А по твоята логика те иостаналите полуавтоматични режими също са излишни щото за 10 секунди с два тестови кадъра ще нацелиш точната експозиция. [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: Славов   
Дата:   10-08-11 13:18

Ще цитирам Myth:
"А по твоята логика те иостаналите полуавтоматични режими също са излишни щото за 10 секунди с два тестови кадъра ще нацелиш точната експозиция."

Не исках да съм груб, но с това си му изказване той обезмисля изобщо смисъла на експозицията ....

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: Myth   
Дата:   10-08-11 13:29

Да не говорим, че примерно кадъра със щъркела който съм постнал... дали ще има 10 секунди за два тестови кадъра, за това пък има още 1-2 кадъра в полет на тоя щърко и всики са на фокус.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-r или D90
Автор: dpurple   
Дата:   10-08-11 14:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »