Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Лични фотографи за абитурентски снимки.
Автор: special_k   
Дата:   25-05-11 12:59

На мен пък хич не ми дреме кво снимам.

Отговори на това съобщение
 Re: Лични фотографи за абитурентски снимки.
Автор: nomadsl   
Дата:   25-05-11 13:02

Хайде една забежка за граматиката.

Едно време, като ученик и студент, бе придобила гласност нормата, че правилният български език е този, който се използва от медиите и се преподава в универдитетските центрове.

Относно първото - сега медиите неоспоримо се компрометираха, като стожери на културата и жална му майка на народонаселението, ако езика или посланието на един ТВ канал или лайфстайл списани /примерно/ са някакъв коректив.

Относно граматическите форми, залегнали в правилата и помагалата на Министерството на просветата и образованието - пределно ясно е, че те са носители на една консервативна традиция. Самият факт, че те непрекъснато се осъвременяват и променят говори недвусмислено, че живите форми на общуване само в относителна степен съблюдават нормотворческите правила. Езикът се променя, "незаконните" и "грешни" думи след време стават новият норматив.

С това не казвам нищо ново, а само обръщам внимание, че граматиката е доста хлъзгава почва.

С последното, естествено не твърдя, че съм привърженик на някакво безредие и хаос. Моето мнение е, че използваният език е значима автопортретна характеристика на конкретни културни, географски, професионални, възрастови и др. практики и важното е, че те носят информация за състоянието на дадени културни общности, такива каквито те са и бележат следите от непрекъснатите междугрупови общувания.

Накратко - да посочиш една "грешка" в граматическа употреба извън културен контекст е жест върху твърде несигурна основа. Особено за транскрипция на чуждици.


Отговори на това съобщение
 Re: Лични фотографи за абитурентски снимки.
Автор: radi_nrj   
Дата:   25-05-11 14:32

Оффф... Утре е бала на моя племенник и в последния момент и той се уреди с фотограф, демек аз [smilie5]

То нито фотографа, нито апарата са "като хората" ама за без пари толкоз [smilie5] [smilie5] [smilie5] . После ще видим как съм се справил, все пак опита се добива с практиката.

Ето и едно клипче, което ми хареса как е заснето ама хич не ми хареса какво е заснето:
http://www.youtube.com/watch?v=N9w_VJrB2ok



Отговори на това съобщение
 Re: Лични фотографи за абитурентски снимки.
Автор: Lalinda   
Дата:   25-05-11 14:34

Още за граматиката:

Така, както си започнал изложението си, номаде-ес-ел, "като ученик и студент" се отнася към нормата.

За да бъде правилно от граматическа гледна точка, трябва да бъде: "Едно време, когато бях ученик и студент..."
[smitten] [smitten] [smitten]

За протокола: Министерство на просветата и образованието нямаме (тук има и непростима тавтология, жална му майка!), а имаме такова на образованието, младежта и науката.

Е, наложи ми се веднъж да кажа на колегите си да обърнат внимание и на факта, че същото не е на образованието, СТАРОСТТА и науката.

Бъдете точни в изявленията си, ако ги замисляте като критични.
[smitten] [smitten] [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Лични фотографи за абитурентски снимки.
Автор: Тед   
Дата:   25-05-11 14:45

Към Бони:
Наистина за мен абитур. бал не се отличава по нещо от една сватба.
Тъпани, дзурли, чалга и простотии като се напият.

Аз не виждам разлика м/у едното и другото снимане. Иначе самите абитуриенти не се чувстват в кожата си с тия скафандри и лъскави коли.

Хубаво е, разбира се, че можеш да си избираш "европейски" тип сватби, а не тип "ориентаЛ". Щото е ясно, че на другите като им дойде датичка подскачат от радост.

Откъм снимане - абитур. бал е много по-ларж от една сватба, но явно и за някои про-та и това е ташкън. Бива, бива посредственост ама то...пък ...щом е щерката ...иди дойди...
Малко народ може да снима и това е ясно, но с въздух и табела "профИсионалист" - кадри не се правят.

Иначе потенциалът е, че на тези младежи им предстоят и сватби и ако ти харесат снимките си ... техен...
То и след сватбените снимки работата ти се умножава [smilie24]
Не вярвам някой специално на теб да ти нарежда, но чешити има винаги[smile]
Аз не съм про, ама като правя нещо гледам да го правя както ми дава светлината и да не обсъждам какви $ съм взел. Ясно е, че се нароихте много и има малко семки по земята, така че и кълването един-друг е здраво .



Публикацията е редактирана (25-05-11 15:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Лични фотографи за абитурентски снимки.
Автор: MauMyHa   
Дата:   25-05-11 15:00

според мен и не само, Абитуриентският бал се е превърнал в индустрия за ресторанти, музиканти, фотографи, отдаване на коли под наем(лимузини) дизайнери, бижутери и друго не се сещам.
Не разбирам що дъвчете темата дали трябва или не трябва.
нека поясня. ТРЯБВА да има който може да си го позволи личен фотограф и видеооператор[smilie5]
Нали все пак се запаметява един наистина уникален ден и моменти[cool]
тези деца утре като се пенсионират по какъв начин ще си спомнят как са изглуждали с каква прическа са били кой е бил от класът им къде са празнували и т.н.
Възможно ли е да си спомнят всички подробностти от разказите на оцелялите през времето до пенсиониране от своите съученици[smilie11]
Я, по голямите да споделят опит[smilie7]
И не се дъвчете на тема хубави снимки[smilie5]. Щото в една съседна тема още не сте дали определение за професионалист[smilie18] Човекът с Д3 и 35мм-ят обектив няма да се справи в тълпата.
Трябва си зумче най-добро за ситуацията е 16-85 AF-S НИККОР-че [smilie5] [smitten] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Лични фотографи за абитурентски снимки.
Автор: ando   
Дата:   25-05-11 15:10

Ето един стар абитуриентски клип от мен. Много простотия и един незабравим спомен [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Лични фотографи за абитурентски снимки.
Автор: dd5   
Дата:   25-05-11 15:24

24-70 e по-добре [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Лични фотографи за абитурентски снимки.
Автор: svi25   
Дата:   25-05-11 15:39

Избира какво да снима този...който може да си позволи да избира


Отговори на това съобщение
 Re: Лични фотографи за абитурентски снимки.
Автор: mi_dan   
Дата:   25-05-11 15:53

Те и тук има бал ама танцуват салса не чалга!!!
[cool]http://www.youtube.com/watch?v=WvTZoOGw96U&NR=1




Публикацията е редактирана (25-05-11 15:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Лични фотографи за абитурентски снимки.
Автор: boni   
Дата:   25-05-11 15:55

Каквото ти е портфолиото, такива са ти клиентите. От всеки лично зависи какъв наклон на портфолиото си да даде:)
В началото докато натрупаш опит, снимай всичко, но не показвай всичко. Ако искаш по-малко чалга и простотии и повече културни клиенти, показвай такъв тип снимки, които ще се харесат на този тип клиенти.
Оформяйки портфолиото си привличаш едни клиенти и отблъскваш други. Същото е и с филмите, музиката, стоките, заведенията и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Лични фотографи за абитурентски снимки.
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   25-05-11 15:57

Да се включа и аз в темата , макар да не съм професионалист. Много рядко снимам хора, но на любимата племенница не можах да откажа [smilie5]. Бих приела всякакви критики ... А за "личния" фотограф, точно като такъв се почувствах, през цялото време беше- "Лельо тук, лельо там :)))))"

https://photo-forum.net/static/forum/2011-05/hnhh5790.JPG


http://photo-zona.net/images/user61374/album27248/large/1306327541_huli8163_IMG_5319.JPG



https://photo-forum.net/static/forum/2011-05/jcoi8594.JPG


http://photo-zona.net/images/user61374/album27248/large/1306327542_ysyu8318_IMG_5330.JPG



https://photo-forum.net/static/forum/2011-05/gisz6400.JPG


http://photo-zona.net/images/user61374/album27248/preview/1306327544_hqgr1029_IMG_5347.JPG



... и още много, с този и онзи [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Лични фотографи за абитурентски снимки.
Автор: dd5   
Дата:   25-05-11 15:59





Публикацията е редактирана (27-05-11 11:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Лични фотографи за абитурентски снимки.
Автор: Miro__Slav   
Дата:   25-05-11 16:04

Е какво са ви виновни хлапетата , че таква мода е наложена тука. То пък ще е много яко ако е хеви метал [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Лични фотографи за абитурентски снимки.
Автор: bOzO   
Дата:   25-05-11 16:13

Автор: boni
Дата: 25-05-11 15:55

Каквото ти е портфолиото, такива са ти клиентите.

------------------------------------
Това е положението. Великите писаници и словесни изцепки за "истинско произведение на изкуството" ги пазете за бабичките от квартала.
Портфолиото позиционира продукта.

Отговори на това съобщение
 Re: Лични фотографи за абитурентски снимки.
Автор: GOSPODIN   
Дата:   25-05-11 16:19

Колегите са направили хубави снимки, но защо тези деца, които са на 18 са се направили да изглеждат на 28.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Лични фотографи за абитурентски снимки.
Автор: malakar   
Дата:   25-05-11 16:30

Аз само за българския да се включа... има една "книжка" - Граматика на съвременния български език, в 3 тома (1. Фонетика, 2. Морфология (в 2 части) и 3. Синтаксис), издание на БАН. Там всичко си е написано ясно и точно, тоест граматиката далеч не е "хлъзгава материя", а си има ясни и точни правила, поне за 99.99% от българите. Аз лично за себе си приемам правилното изразяване на писмен български език като проява на себеуважение. Ако си си направил труда да пишеш на кирилица, то би ти коствало съвсем малко да сложиш една елементарна коректура - запетайки, пълни и кратки членове, изядени буквички и прочее :)

За да не звучи съвсем като спам ето и малко по темата: чудесна традиция е да се празнуват абитуриентски балове - последните "безотговорни" и свободни дни на едно (полу)поколение. За съжаление, цялата традиция придобива извратени "чалга" форми, в повечето случаи поне, по мои наблюдения. И е тъжно как хора (родителите), които си броят стотинките постоянно, събират години наред пари, за да може сина/дъщерята да ги изразходи за 2 дни под формата на костюми/рокли, коли под наем, прически и т.н. Луда работа.

Снимането на подобно събитие не прави изключение от българския фотографски пазар - наситено предлагане и търсене, в следствие на което ниско общо ниво. Добрите и разбиращи клиенти си намират добри и разбиращи фотографи, защото и при едните, и при другите качеството е по-важно от цената...и така по цялата скала на информираността, докато се стигне до клиенти и фотографи, за които цената е по-важна от качеството. Или да цитирам Бони: Каквото ти е портфолиото, такива са ти клиентите.



Публикацията е редактирана (25-05-11 16:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Лични фотографи за абитурентски снимки.
Автор: Miro__Slav   
Дата:   25-05-11 16:33

bOzO какво има в твоето портфолио освен доматите и хамбургерите? Просто любопитствам... Само не казвай, че правиш кожен бук с домати и хамбургери за някоя квартална кръчма... с тендеция да се извисиш в недалеечно бъдеще до на най-евтината закусвалня Мак Доналдс [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Лични фотографи за абитурентски снимки.
Автор: bOzO   
Дата:   25-05-11 16:43

Miro__Slav
Къде видя мое портфолио? Или и този термин не ти е ясен?
Какво е това "кожен бук"?

Говорим в темата за продуктово позициониране, снимки, абитуриенти, какви закусвални те вълнуват?

Отново седиш някак си нелепо...взе да ти става навик.

Отговори на това съобщение
 Re: Лични фотографи за абитурентски снимки.
Автор: Miro__Slav   
Дата:   25-05-11 17:10

А на теб започна да ти става навик да се държиш като малка кукла за шлифера на баща си ... но пак си оставаш незабележим... [beer]
Чудя се кога ще пораснеш и ще имаш собствено мнение без да ползваш чуждо...
Това че цитираш казаното от Бони няма да те издигне в очите на никой пич...
Няма тема в която да не не се хванеш за шлифера му... като невръстно хлапе се държиш... [beer] където пише Бони хоп нашия умник го цитира... Смешен си...



Публикацията е редактирана (25-05-11 17:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Лични фотографи за абитурентски снимки.
Автор: bOzO   
Дата:   25-05-11 17:14

Miro__Slav
За да не изглеждаш като шляпорко посочи останалите теми, в които цитирам Бони.
И в същото време разгледай своите публикации.
[smilie18]
Ако не покажеш всички теми на Бони, където навсякъде го цитирам ще затвърдиш позицията си на празнословен шляпорко.
Приятно търсене. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Лични фотографи за абитурентски снимки.
Автор: stzz   
Дата:   25-05-11 17:25

Не че имам нещо общо с фотографския бизнес, но и при него важи общото(време е да го разберете и да не се водят излишни спорове) правило-няма алгоритъм, гарантиращ успеха и приложим при всяка ситуация.
Има много посредствени представители във всяка гилдия, радващи се на добра професионална реализация, както и обратното......... в няколкото възможни варианта.


п.п.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Лични фотографи за абитурентски снимки.
Автор: NeDDRaG   
Дата:   25-05-11 17:30

И аз отказах да съм личен фотограф. Днес трябваше да е, а аз съм на бач. Пък и нямам опит.

Отговори на това съобщение
 Re: Лични фотографи за абитурентски снимки.
Автор: J0R0   
Дата:   25-05-11 17:56

Утре и аз ще съм личен фотограф (на племеницата)
[shtrak] [cool] [shtrak] [cool] [shtrak] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Лични фотографи за абитурентски снимки.
Автор: chukov   
Дата:   25-05-11 18:01

boni написа:

> маро, честно казано мислех да го деактивирам директно, но ще му
> спра писането за известно време, за да се успокои малко, че
> явно се е превъзбудил и го избива на агресия.


Яаааааааааааааа
моят виртуален приятел и критик guesswho настъпал котлона [smilie5]

А колко ме ругаеше в оная тема за вулгарния ми език

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »