Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  66  67     всички  напред  последна
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: junkpaper   
Дата:   12-11-10 18:40

off topic [не бе ivenchev, просто се опитвам да поддържам позитивно мислене и отношение, за разлика от повечето хора тук. знаеш, агресията не е въпрос на чест. и не виждам нищо смислено в това да се надсмееш на хора, които проявяват интерес към темата ти и споделят кефа от макрото. затова опитах да обърна в друга посока. а относно (.)(.), пусни си телевизора и ако имаш късмет да не дават Бойко, със сигурност ще дават ц*ци [smilie24]
и ако искаш да знаеш наистина харесах снимките му, за моя изненада [ezik] ]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   13-11-10 18:27

junkpaper
Господа опитвам се да споделя опит с цел да подстрекавам конкуренцията и "обучавам"[smilie5] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: dpurple   
Дата:   13-11-10 18:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: junkpaper   
Дата:   15-11-10 15:26

MauMyHa подстрекател [ezik] :) може ли съвет за достъпен макро-обектив ~ 300лв. за Olympus? подмятам тука едни 14-42 и 40-150 и все по-малко ги ползвам... а макрото все по-интересно ми става, та си мислех да ги продам и с доплащане да си взема нещо подходящо за "буби" и дребни растенийца. разумно ли е?
а конкуренция скоро няма да ти стана ;)

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   16-11-10 08:33

Винаги си заслужава светъл и качествен обектив. По не си остави широкото за общи пиянски вечери[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: ivanov.10   
Дата:   16-11-10 09:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: iordanov   
Дата:   16-11-10 10:34

Маймун, помогни ми!
Препоръчай ми един хубав и светъл обектив за Никон [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   16-11-10 10:38

ivanov.10
То и аз се преорентирам но не отричам дивото макро. Ето няколко линка[smilie5]
1. http://en.fotolia.com/id/27541797

2. http://en.fotolia.com/id/27454609

3. http://en.fotolia.com/id/27197714

4. http://en.fotolia.com/id/17332049

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   16-11-10 10:39

iordanov
ти не си ли купи острилката[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: iordanov   
Дата:   16-11-10 11:21

Подострям на ръка [smilie5]
Кажи сега някой хубав и светъл обектив

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   16-11-10 12:51

Всички никорчета са хубави за фулфрейм обаче и Тилт шифт да си вземеш. Всеки МИКРО обектив си има предназначение според мен и скромният ми опит най-добе 60мм и 180мм на 2.8ф едното е за да се приближаваш достатачно близко и да влючваш повече детайли а другото е да снимаш от разтояние обекти които не понасят доближаване било то чуствителни пеперуди, бързи скокливи паяци, гущери, змии и т.н.
Споделям личен опит[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: junkpaper   
Дата:   16-11-10 12:52

MauMyHa ем не пия, аз за [smilie7] вечеринки имам нужда от нещо не толкова широко :) а съвет за светло макро за Олимпус все пак? Имам един 50мм на 1.8 но... ем не мога да правя такива неща с него и туйто :)

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: iordanov   
Дата:   16-11-10 14:05

Кой 180?

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: tziko   
Дата:   16-11-10 15:29

на 105вр кво му е?

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   16-11-10 15:57

iordanov
180/2.8 AF Nikkor Трябва да има такъв виждал сам даже [smilie5]
tziko
105-та е компромисен вариант единственият му недстатък е че не е остър като 60-така
сравнителен тест[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: iordanov   
Дата:   16-11-10 16:37

Че той макро ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: junkpaper   
Дата:   16-11-10 19:03

да споделя нещо, което харесах доста днес из форума:


https://photo-forum.net/static/forum/2010-11/fosk6530.JPG


http://87.121.7.213/site_pics/107/k_1288551474_ff.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   17-11-10 11:45

junkpaper
това че ти харесва е добре но първо трябва да си зададеш въпроса какво ти харесва какво не ти харесва за да можеш да отсееш предиимствата и недостатъците на въпростната фотка.

Моето мнение, че не е добра фотография предвид водещите линии които те въвеждат в кадъра стигат до фокусирната зона, там обаче няма какво да ти спре погледа и погледа ми продължава да търси и не намирам нищо което да ангажира вниманието ми[cool]

Дълбочината(след фокусната зона) е трябвало да бъде точно толкова колкото предният план, а по-едрият преден план да е максимум една трета по вертикала за да не отнема толкова от внимонието и така ако фокусиранат зона беше изтеглена с 1/3 към предният план и зад обекта беше оставено повече пространство щеше да бъде добре направена според правилата и не само. Правилата не са измислени те са проверени[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: El_Fuego   
Дата:   17-11-10 12:52

Маймуне, за отбелязване е натрапващата се настойчивост, с която се опитваш да се изявяваш като корифей в тази област. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: junkpaper   
Дата:   17-11-10 13:10

т.е. мисълта ти е, че трябва да има обект в зоната на фокус, който да се рзличава от общото?
аз гледам малко по-цялостно на нещата - харесва ми, че е просто паяжина, но видяна под такъв ъгъл и пресъздадена в един и същи кадър по няколко начина в зависимост от фокуса.
това което виждам, е разнообразие, нежност, акцент, прецизност - там където е преценил автора. някак не е нужно нищо повече, за да осмисли снимката (само обяснявам какво ми харесва и защо, без претенции, уча се)

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: iordanov   
Дата:   17-11-10 14:37

Маймун, не ми разказа за 180/2.8, имаш ли го, доволен ли си от него, някоя снимка, ако обичаш. И колко е макрото?

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   17-11-10 15:04

junkpaper
да не забраваме че изразявам собствените си похвати в снимнането не го имай за чиста монета и 100% успешен подход

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   17-11-10 15:06

iordanov
Не нямам го но също така има и 200/4 Микро за около 1300паунда

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   17-11-10 15:08

Гледай ки ти профилът направо съм си Корифей за тебе[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   17-11-10 17:55


iordanov

180/2.8

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  66  67     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »