Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Ъпгрейд от D80 към D90?
Автор: apollo   
Дата:   29-08-10 20:06

Учудвате ме с "ъпгрейди" от кропка на кропка... нали вече и Никонци си имате ФФ... еее по-скъпички ама така е след като дълги години казвахте че не си заслужава [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от D80 към D90?
Автор: kapitancho   
Дата:   29-08-10 20:21

Правилно ти го казват - Д90 в момента е набутвация - или чакаш новия но скъп модел, или като излезе същият този нов модел, взимаш Д90-ки на изгодни цени - кеф ти нови, кеф ти от базара. Цените ще са много надолу. Моментът за ъпгрейд не е никак подходящ в твоя случай.
Успех [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от D80 към D90?
Автор: Giorgio.K   
Дата:   29-08-10 20:30

Да ти кажа тези 50 мм. на кроп са малко странна дължина - нито е достатъчно дълго за портрет, нито достатъчно широко за някакви ежедневни снимки ... иначе за 200 лв. обективчето си е перфектно, но ми се струва че няма да го ползваш много. Та съвета ми е купи си първо 85/1,8 поне да знаеш че имаш класически портретен обектив, пък 50-тицата винаги можеш да я вземеш. Даже преди това помисли за 35/1,8, който би бил много по-приложим за ежедневно снимане, т.е. класацията ми е:
1. 85/1,8
2. 35/1,8
3. 50/1,8

... съвсем лично мнение


Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от D80 към D90?
Автор: marrio31   
Дата:   29-08-10 21:03

и кво, d80 и d90 ги изкарахте направо еднакви[smilie18] [smilie18] чувал съм и по-смешни неща[smilie18]
ъпгрейда си заслужава на 200% ще усетиш огромна разлика[smilie24] но и без обективи не може разбира се[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от D80 към D90?
Автор: Alex-dan   
Дата:   29-08-10 21:11

[smilie24] Аз писах подобно преди малко, ама ми се прееба нета. Доста кекав е и затова бързам да пиша и поствам, и затова толкоз редакции [smilie2] Д90 си заслужава абсолютно на цената която е в момента, както и занапред [smilie24] Имам познати, които направиха тоя ъпгрейд и са безкрайно доволни, както и аз като притежател на Д80 и после на Д300 /визирам картинката единствено/.

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от D80 към D90?
Автор: jordich   
Дата:   29-08-10 21:27

ъпгрейда си заслужава - а ако новия д95/д7000 се окаже толкова "добър", колкото новия канон 60д - си заслужава още повече сега докато го има ...

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от D80 към D90?
Автор: vgramatikov   
Дата:   29-08-10 21:32

д95 ще е хубаво тяло но малко хора забравят ,че ако д95 е по-добър и по-висок клас от д60 ще поне 2500лв в българия [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от D80 към D90?
Автор: harvester_vn   
Дата:   29-08-10 21:50

Щом ти трябва портретен, вземай 85/1,8. 50ката в повечето случаи идва къса и трябва да се навираш в модела.

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от D80 към D90?
Автор: Mec   
Дата:   29-08-10 21:56

__SpOO__ написа:

@ Мес:

Не съм сигурен, че те разбрах. Къде е проблема да си купя обектив без мотор след като тялото, с което снимам има вграден такъв и няма грижи с AF обективите?

А аз принципно каквото тяло и да ползвам сега и по принцип винаги ще гледам да е такова с вграден мотор. Това погрешно мое схващане ли е?


Ами може да е и погрешно.
Сега има един Д5000 който бил с същия матричен сензор като Д90, със същото мерене, със същата картинка като краен резултат. Ако не си купуваш безмоторни обективи, би могъл спокойно да си ползаш него вместо Д90.
Винаги безмоторните Никони ще са по-евтини нови от тези с мотор, защото от Никон така са решили че е "правилно" за тяхния бизнес.
След като не можеш да се сетиш и сам дали на 85мм ще му липсва стабилизация, значи си можеш и без Д90.
На твоя зум 55-200мм нали можеш да му я спреш стабилизацията ако има такава и да снимаш портрети на 85мм. Сам ще видиш дали са ясни, чисти, на фокус снимките или са мътни.

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от D80 към D90?
Автор: harvester_vn   
Дата:   29-08-10 22:17

Не, няма да види, защото 85ицата е с три стопа по-светла и ако с 55-250 на 85мм снима на бленда 5 и скорост 1/30 примерно и естествено омазва, с 85/1,8 ще може да снима примерно на 2.2 при скорост около 1/200, което е повече от достатъчно, че даже и още половин стоп може да отвори.

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от D80 към D90?
Автор: marrio31   
Дата:   29-08-10 22:25

Меc има интерсни разсъждения[smile] какво ли ще стане със стабилизацията ако обекта се раздвижи леко[smile]
harvester_vn[smilie24]
много ми е странно като се сравняват 2 коренно различни обектива,единия много добър а другия посредствен,нищо че е стабилизиран[smilie23]



Публикацията е редактирана (29-08-10 22:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от D80 към D90?
Автор: Mec   
Дата:   29-08-10 22:31

harvester_vn
кво разправяш ?
Нещо пречи ли му да сннима на скорост 3 по 85 и да види дали размазва ?

п.п. я виж тука нещо невероятно, но факт.

http://87.121.7.213/site_pics/101/e_1279391749_nektarpr.jpg


та снимано е
От ръка на ISO 200, 300mm, F8, 1/100sec
няма стабилзация.

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от D80 към D90?
Автор: harvester_vn   
Дата:   29-08-10 22:37

Мес, опитай се да задестваш поне две от мозъчните си клетки и си отговори сам на малоумния въпрос...

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от D80 към D90?
Автор: Mec   
Дата:   29-08-10 23:11

marrio31
човека е чул че за портрети трябва 85мм и пита тука.
Един зум като го сложиш на 85мм и снимаш глава до началото на раменете, поне виждаш дали има перспективни изкривявания от рода на уголемен издаден напред нос и свити назад уши. Та има какво да се провери.
Ако не му трябва стабилизация на 85мм със зума на скорост от 1\250 сек , значи няма да му трябва и с твърдия 85мм.
Стабилизацията за портретен обектив 85мм е само средство за надуване на цената на обектива. Стабилизацията по никакъв начин не стабилизира мърдането с ръка на снимания човек.

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от D80 към D90?
Автор: Giorgio.K   
Дата:   29-08-10 23:19

... тоя пак влезе във фаза [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от D80 към D90?
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   30-08-10 10:01

__SpOO__ написа:

> Малко се обърквам с тези 50 и 85-ци :) едни казват 50-ката е
> портретен, други не, 85-цата е. Явно и двата стават, но на мен
> лично ми е трудно да реша какъв портретен обектив да си взема.

85-цата 1.8 е твоят обектив. Всъщност за определен тип снимане и 35, 50, 85, 105, 135мм са си задължителни. Спокойно можеш да взимаш AF обективи имаш мотор в тялото. 50-цата, както ти казаха е "почти портретен", т.е. на никонски кроп ти идва 75мм. Според мен става, но точно за определен тип портрети. 35мм ти идва нормален, затова е по универсален, 50мм в определени ситуации се дъни, защото идва дълъг. 85мм иска пространство, но ще ти предложи това, което ти трябва в момента.

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от D80 към D90?
Автор: Myth   
Дата:   30-08-10 10:15

Хората са ти казали правилно ОБЕКТИВ, не мога да разбера ЗАЩО мислиш за ъпгрейд, при положение, че не се оправяш и с това тяло още, щом казваш, че не се оправяш то значи и не си на ясно какво може и какво можеш ТИ да направиш с него, какво мислиш, че ще ти даде в повече Д90?
При други условия ъпгрейда би си струвал.

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от D80 към D90?
Автор: Amigo   
Дата:   30-08-10 10:32

ошашавихте го човека [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от D80 към D90?
Автор: Mec   
Дата:   30-08-10 10:53

Я още малко да го доошашавиме,
ако снимаш само глава (нещо като снимка за паспорт) и 85мм идва къс от гледна точка на това да не му се "навираш в носа" на снимания модел. Като им насочиш обектив от прекалено близо, някои хора застават я мирно като воиници на стража, я гледат като подплащени и снимките после са кофти.
Снимането така че главата да изпълни почти целия кадър, позволява после да видиш всичките дефекти по кожата на новото гадже. Виждат се детайли които при нормално оглеждане на око минават незабележими. Та има повече вероятност да я щракнеш успешно с 135мм обектив, така че да изглежда естествена и непринудена.
Значи 85мм може и да отпадне от списъка, според това какви портрети ще снимаш. Ако ги снимаш в цял ръст по-евтиния 50мм Ф1.8 ще си е перфектен.

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от D80 към D90?
Автор: mitku   
Дата:   30-08-10 11:08

За снимка в цял ръст или до кръста - 35/1.8 си е екстра. [smilie24]
За по-близки портрети - 50/1.4 (или 1.8) нямат никакви грижи. [smilie24]
Останалото са си форумни лафове дето всеки гледа да се изхвърли с кат ножка на мокър пясък... еле пък и, как 85мм бил "къс" (и то на кропка) и трябвал бил 135мм. Да бе - 200мм "трябва", защо не пък 300мм или най-добре 600мм. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от D80 към D90?
Автор: Alex-dan   
Дата:   30-08-10 11:11

От опит знам, че 105 понякога дори и на открито, където има място може да изглежда дълъг, да - снимките са по-естествени, но пък след тази дължина като че ли се губи контакта с очите и модела...

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от D80 към D90?
Автор: Mec   
Дата:   30-08-10 11:27

mitku написа:

За снимка в цял ръст или до кръста - 35/1.8 си е екстра.
За по-близки портрети - 50/1.4 (или 1.8) нямат никакви грижи.


Освен законите на перспективата!

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от D80 към D90?
Автор: georgivelev   
Дата:   30-08-10 11:44

Мес, опитай се да задестваш поне две от мозъчните си клетки и си отговори сам на малоумния въпрос...

По-скоро да размърда едната от двете си мозъчни клетки. Тролът е тука за да ЗАДАВА въпроси и да пуска кьорфишеци, а не да отговаря на тях, чувайте ми приказката.

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от D80 към D90?
Автор: Mec   
Дата:   30-08-10 13:15

Нема трол, нема тролей, има само проницателни наблюдения и припомнянето на фактите за тези които са ги забравили "нарочно".

п.п. кво е трол ? в българския тълковен речник такава дума няма, нещо на турски да не е ?

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от D80 към D90?
Автор: mitku   
Дата:   30-08-10 14:52

Mec написа:

> Освен законите на перспективата!

То не става само с (лошо) заучени лафове, трябва и човек да помисли поне малко. Именно "законите за перспективата" са пречка при 35мм на кропка за близък портрет (по-близо от до кръста), но отново те НЕ са пречка за портрет до кръста или от по-далеч... а за 50мм обектив (на кропка), вече няма никакъв проблем от перспективни изкривявания и за портрет само на главата. Човек трябва и да е опитал на практика как е, а не само да е чел-не-дочел нещо си. [cool]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »