Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: пътуване .на фотограф
Автор: milenmarinov   
Дата:   10-06-10 23:21

До Испания никакъв проблем..въпреки че се бях "олял"....13 кг./раничка/ръчен багаж, само фото техника.
На връщане в Барселона ме накараха да прекарам компютъра "Сепарейт"............

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване .на фотограф
Автор: maniag   
Дата:   11-06-10 14:13

[smile] благодаря на всички учасвали в темата
[beer] и последен въпрос могат ли за нещо от техниката да се заядат[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване .на фотограф
Автор: maniag   
Дата:   11-06-10 14:14

ина фокус от мен

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване .на фотограф
Автор: zizomir   
Дата:   11-06-10 14:22

можеш разбира се!да не ти казвам че носех 4 хапарЯтЯ, ...3 от които аналогови разбира се с единя мога човек да убия ако го фрасна... и чанта и статив нахаках в раницата си като ръчен на скоро, тук нашите малко се мръщят,но на връщане нямаше никакв проблем!това с описването сега го чувам! ;) успех


Отговори на това съобщение
 Re: пътуване .на фотограф
Автор: PolarBear   
Дата:   11-06-10 14:43

Могат да се заядат ако не отговаряш на изискванията за ръчен багаж на съответната авиокомпания - бройки, обем, тегло.

За нищо друго не могат - в рамките на ЕС просто минаваш тържествено през зеления коридир на митницата със съзнание и самочувствие на европеец. При това с пълно право.

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване .на фотограф
Автор: gkazakov   
Дата:   03-10-13 13:46

Здравейте,

Гледах по стари теми за пътуване със самолет, но не намерих отговор на следния въпрос:
Ще летя до Лондон само с ръчен багаж и мисля фотоапарата (5D2 с фиш-ай, без грип) да ми е на врата по туристически, а батерии, зарядно и една 50-ка - в якето. Идеята е да не ми заемат място и най-вече тегло в ръчния багаж. Въпросът е - ще ме пуснат ли без проблем или ще ме накарат да го прибера в ръчния багаж?
Компанията е RyanAir.

Идеи или съвети?
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване .на фотограф
Автор: nyamago   
Дата:   03-10-13 15:36

gkazakov написа:

> Ще летя до Лондон само с ръчен
> багаж и мисля фотоапарата (5D2 с
> фиш-ай, без грип) да ми е на врата по
> туристически, а батерии, зарядно и
> една 50-ка - в якето. Идеята е да не
> ми заемат място и най-вече тегло в
> ръчния багаж. Въпросът е - ще ме
> пуснат ли без проблем или ще ме
> накарат да го прибера в ръчния
> багаж?
> Компанията е RyanAir.
>

Никой няма да прави въпрос за нищо по джобовете ти или дори по врата ти - то е отделно от ръюния багаж и не се брои.

Преди авиокомпанията, проверките за сигурност (security) ще искат да свалиш всички метални (или съдържащи метал) предмети от себе си и да ги пуснеш през скенера, а ти да минеш "чист" през електромагнитната рамка. Можеш да си пуснеш за сканиране цялото яке без да вадиш нищо от джобовете му, а апарата от врата да пуснеш в една от тавичките, които дават за целта (в нея можеш да сложиш и монети и др. метални неща от панталона си - както и колана, който ще искат да свалиш. Ако в ръчния багаж носиш лаптоп или таблет, възможно е да искат да го извадиш отделно за сканиране (не вскчки летища го искат, но бъди готов).

Слвд тези порверки си прибираш всичко където е било и отиваш на гейта за самолета. Там не би следвало да имаш проблеми, но(!):

RyanAir са известни с шантави изисквания към ръчния багаж - прочети ги внимателно на сайта им и се приведи предварително в съответствие, защото всичките им ограничения са измислени за да платиш някоя екстра на входа на самолета (когато няма къде да бягаш вече :)

Не им знам точните изисвания, защото не летя с тях, но всички в авио-бизнеса (а и пътниците) ги сочат с пръст за идиотските им условия. Чети на сайта им!



Публикацията е редактирана (03-10-13 15:39)

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване .на фотограф
Автор: my.point.of.view   
Дата:   03-10-13 16:38

много хубави неща за Турция : )

гладен и жаден няма да останеш : )))

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване .на фотограф
Автор: metodiev_martin   
Дата:   03-10-13 20:56

В Турция не съм имал никакви проблеми.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »