Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 относно CPL???
Автор: emoxide   
Дата:   22-03-09 04:55

Препоръчайте ми поляризационен Филтър?
(ще го завъртя на Nikkor 16-85VR)

Kenko CPL PRO1 D 67mm = 116лв.

HOYA CPL Pro 1 Digital 67mm = 129лв.
или CPL HD 67mm = 145лв.

SIGMA CPL DG 67mm = 165лв.

B+W CIRCULAR-POL SLIM MRC 67mm = 219лв.

Моля, който има опит с различните марки и модели, да ми препоръча и сподели впечатленията си.

Кажете относно здравината и износоустойчивостта, относно винетирането и т.н....

Тези алтернативи различават ли се по качества, по отношение на изображението? И съответно, дават ли някакво различно тониране, към топла или студена гама, според марката на производителя....?

Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: ??? C-PL for Digital SLR???
Автор: emoxide   
Дата:   22-03-09 05:13

Относно по-скъпия модел на HOYA CPL HD

HOYA, the world renowned optical glass
manufacturer, presents an innovative
high definition line of filters..

HARDENED GLASS
Hardened optical glass that has 4 times the breaking strength in ANSI standardized testing (ANSI Z80.3 : 2001) where a steel balls of varying size and weight were dropped from a height of 50 inches onto the glass.

HIGH TRANSPARENCY POLARIZING FILM
The polarizing film is the same as that used in the latest high
definition LCD TV screens. It has 25% higher light transmission than standard polarizing film used in current photographic filters.


https://photo-forum.net/static/forum/2009-03/xkqf3800.JPG


http://www.hoyafilter.com/products/hoya/HD/HD-G1.gif



WATERPROOF / SCRATCH & STAIN RESISTANT MULTI-COATING
Specialized coatings that are not just water-proof to repel water spots but also hardened to be scratch and stain resistant. Of course these coatings are from HOYA so they are greatly reduce reflections off the surface of the glass allowing you to capture more light in your photos.


Отговори на това съобщение
 Re: CPL?
Автор: emoxide   
Дата:   22-03-09 22:15

Явно никой в този форум не ползва циркулярен поляризационен филтър или му е през УЯ за моите въпроси...

Отговори на това съобщение
 Re: CPL?
Автор: emoxide   
Дата:   22-03-09 22:17

[smilie23]



Публикацията е редактирана (22-03-09 22:29)

Отговори на това съобщение
 Re: CPL?
Автор: джъмбо   
Дата:   22-03-09 22:18

аз ползвам.....

в момента съм с Б+В топ модел....
иначе имам ув сигма който е страхотен...
защо не си взвх и пола сигма?.... стечение на обстоятелствата....

който и от двата да вземеш няма да имаш съжаления

Отговори на това съобщение
 Re: CPL?
Автор: emoxide   
Дата:   22-03-09 22:28

B+W 67E SLIM KAESEMANN CIRCPOL MRC от къде може да се намери?

А какво ви е мнението за HOYA ?
Или да си го НА-ХОЯ?



Публикацията е редактирана (22-03-09 22:38)

Отговори на това съобщение
 Re: CPL?
Автор: джъмбо   
Дата:   22-03-09 22:33

б+В ги има в синтезиса... е не знам дали има кайземан... понякога е по-поръчка

Отговори на това съобщение
 Re: CPL?
Автор: ka7   
Дата:   22-03-09 22:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CPL?
Автор: blr2   
Дата:   22-03-09 22:38

Ползвал съм HMC поляризаторите на Хоя. Не са лоши но лесно се цапат и много трудно се почистват. На B+W им се носи славата като най-доброто възможно, но над 200 лева за филтър на мен ми идва солено, като се има предвид, че не ги ползвам толкова често.

Отговори на това съобщение
 Re: CPL?
Автор: icodin   
Дата:   22-03-09 22:52

Имам такъв на Хоя, ползвал съм го и съм на мнение, че ясно слънце зад гърба е по-добре за интензивно синьо небе, а ако трябва да се избиват бликове при по-особени ситуации не може да се мине без него. Покритието му по моя преценка е доста по-устойчиво от това на UV филтрите на същата фирма. С други марки опит нямам.

Отговори на това съобщение
 Re: CPL?
Автор: Giorgio.K   
Дата:   22-03-09 23:00

Вземай направо най-доброто, че да не купуваш два пъти като мен ... първо взех Hoya но винетираше осезаемо, не помня точно кой модел беше, че я дадох на приятел ... сега съм с B+W slim MRC и нямам никви грижи ... скъпи са но явно има защо.

Отговори на това съобщение
 Re: Циркулярен поляризатор (CPL) ?
Автор: blr2   
Дата:   22-03-09 23:16

Джорджо, те Хоя имат слим поляризатори, който не би трябвало да винетират. Кажи как е спочистването на Б+В-то, че хоята беше мъка.

Отговори на това съобщение
 Re: Циркулярен поляризатор (CPL) ?
Автор: Giorgio.K   
Дата:   22-03-09 23:32

да, Хоята дето я бях взел не беше слим и явно заради това винетираше ... Ами и този се чисти трудно, та гледам да не си оставям пръстите там, въпреки че като сложиш сенника трудно се върти - иначе ако е само прах не е голям проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Циркулярен поляризатор (CPL) ?
Автор: emoxide   
Дата:   22-03-09 23:41

От Super MRC HOYA нагоре всичките са добри защото имат
- пръво: много тънък профил, съобразен с винетирането
и второ: най-външните слоеве двустранно на филтъра са закалени и устойчиви на надраскване.
Като за Дигитално огледално-рефлексен апарат е за предпочитане DIGITAL моделите, а именно Pro1Digital или най-новите HD DIGITAL, като последният е до 4 пъти по-здрав на удар от предишните модели и +25% по-светлопропусклив!
Заключавайки от това че при 99,7% светлопропускливост за HOYA Super-MRC CPL, то за на новия HD модел имаме някъде от порядъка на поне 99,8% !!!

Явно просто аз се оказвам най-ориентиран с поляризационните филтри.

По-добър от HOYA HD DIGITAL е единствено B+W SLIM KAESEMANN CIRCPOL MRC който е напълно прозрачен и пропуска светлината на 100% без некакво отразяване!

Евалла!

Отговори на това съобщение
 Re: Циркулярен поляризатор (CPL) ?
Автор: blr2   
Дата:   23-03-09 08:34

emoxide.

Хубаво е, че си прочел прессъобщенията на отделните марки и модели. Аз разбрах идеята на темата ти като споделяне на впечатления от хора, които са ги ИЗПОЛЗВАЛИ на практика и имат какво да напишат по въпроса. Аз ти писах какво съм използвал. Поляризаторите качват контраста, така че е трудно да се определи дали има загуба на контраст от лошото качество на покритията. Що се отнася за flare не съм ползвал филтър, който да не го подсилва в една или друга степен. Основната ми забележка към Хоя-та беше трудното почистване. Оказва се, че ис Б+В нещата не стоят много по-добре. От друга страна, като изработка Б+В е определено най-доброто. Пръстените са месингови, ръбовете на стъклото са потъмнени. Б+В и Хелиопан се водят за най-качествените филтри, следвани от скъпите серии на Хоя/Кенко и сигма. Всичко останало е със съмнително качество.
Както се написа по-горе, ако бюджетът ти го позволява взимай най-скъпото и забрави за всичко останало.



Публикацията е редактирана (23-03-09 08:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Циркулярен поляризатор (CPL) ?
Автор: emoxide   
Дата:   23-03-09 09:57

blr2 последният ми пост беше провокация, за да предизвика някой като теб, да представи впечатленията си по-обстойно. [smilie3]

Аз също имам опит с поляризатор, но само с HOYA 58мм Super MRC CPL, който разбира се също си се цапа лесно, но пък е без винетиране и ми е давал добри резултати със прехвалената сапунерка Canon PowerShot G9, разбира се с адаптор.

По принцип съм се насочил към най-скъпия и нов модел на същата марка - HOYA CPL HD за 67мм, който като цена качество ми се струва най-удачен. Ако ще купувам най-скъпото, трябва да го поръчвам и чакам от чужбина, поне на двойна цена, а именно B+W 67E SLIM KAESEMANN CIRCPOL MRC ~$279.00EA, което определено би си струвало, ако бях търпелив и професионалист. Аз обаче не съм такъв и за това няма смисъл да се вманиачавам повече от една класна Хоя.

Благодаря на всички за изказаните мнения [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Циркулярен поляризатор (CPL) ?
Автор: ivodam   
Дата:   23-03-09 10:01

Сигмата е много убава, поне на 77 мм, тъничка, абе бива.

Отговори на това съобщение
 Re: Циркулярен поляризатор (CPL) ?
Автор: blr2   
Дата:   23-03-09 10:23

Още нещо. Виж как стоят нещата с резбата от външната страна на филтъра. Не помня точно, но имаше една серия на Хоя, които нямаха и при поставен филтър капачката на обектива не хващаше (поне Никонската). Това за мен си е сериозен недостатък защото филтърът ще се цапа и драска много по-лесно.

Отговори на това съобщение
 Re: Циркулярен поляризатор (CPL) ?
Автор: emoxide   
Дата:   23-03-09 10:30

Hoya S-MRC CPL няма такава резба и няма възможност за закрепване на капачка за обектив, разчита се на това че фелтърът е с недраскаемо покритие, та да си забърсваш редовно... Мисля, че Pro1 и също HD сериите са направени да държат и капачка отпред. Днес ще проверя в магазина и ще сравня със CPL SIGMA DG

Отговори на това съобщение
 Re: Циркулярен поляризатор (CPL) ?
Автор: giorgio.k   
Дата:   23-03-09 10:32

emoxide,

чудесно че си вече специалист по филтрите! [smilie18]
... ще си позволя въпреки това да ти дам един последен приятелски съвет - вземай SLIM за да не страдаш после ... а пък марката каквато си си харесал там - все пак нали имаш сериозен опит с турбосапунерата [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Циркулярен поляризатор (CPL) ?
Автор: blr2   
Дата:   23-03-09 10:42

Една малка корекция. На хоя филтърът е S-HMC. MRC (multi resistant coating) e вариант на B+W. Доколкото знам Про1 се продава със собствена капачка, но казват, че била калпава и след време започвала много лесно да пада. Като знам каква мъка е чистенето на Хоя филтрите, дори и да не се драска лесно, никога не бих взел такъв, на който не мога да поставя капачка.
Ще чакаме резултатите от проверката ти в магазина [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Циркулярен поляризатор (CPL) ?
Автор: emoxide   
Дата:   23-03-09 11:04

blr2 прав си, ще споделя след като видя какво има в магазина.
А на giorgio.k не разбирам, кво чудно му се вижда, че съм си ползвал филтър на Цaнон-Цето.
То без филтър,почти никога, не бих имал снимка със синьо небе. Динамичният обхват е толкова зле, че нямам думи просто!
Саг съм с FinePix S5, но пък при сегашното положение, при динамика на 400% толкова сивее, че чак на умрело, та си мисля с филтъра, да му вдигна контраста и цветовете.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Циркулярен поляризатор (CPL) ?
Автор: compur   
Дата:   23-03-09 12:38

като си тръгнал в тоя ред на мисли виж и това:
http://www.singh-ray.com/table.html


дет съ викъ ролс ройс! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Циркулярен поляризатор (CPL) ?
Автор: IDA   
Дата:   23-03-09 13:54

На "циркулярните" мястото им е в дъскорезницата !!!

На чист български език тези филтри са "кръгови" поляризационни, защото са с кръгова поляризация на светлината.

Отговори на това съобщение
 Re: Циркулярен поляризатор (CPL) ?
Автор: landstar   
Дата:   23-03-09 15:22

емоксайд - не му е през уя, ами такива теми е имало много. та отговора е - УЯ, от по-скъпите, те са най-добри от изброените, имам такъв на 77мм.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »