Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Обектив за лентов Никон...
Автор: Stoychev   
Дата:   17-03-09 21:05

Пак съм аз. [smilie5]
Ще предложите ли някой обектив за лентово тяло, по-светлосилен от 28-80/3.5-5.6 и горе-долу с фокусни разстояния в същия диапазон, но не по-дълъг от 28мм в широкия край (дългият край мога и да го прежаля), до 100-120 лева? Ще се ползва най-вероятно на f-601. Автофокус не ми трябва, но мерене - задължително!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за лентов Никон...
Автор: джъмбо   
Дата:   17-03-09 21:07

на лента кефа е да снимаш с твърди [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за лентов Никон...
Автор: Stoychev   
Дата:   17-03-09 21:10

Знаааааам. Но предпочитам гъвкавост при избора на фокусно разстояние. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за лентов Никон...
Автор: джъмбо   
Дата:   17-03-09 21:16

ти си знаеш....
за гъвкавост и бързина има дигитал....

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за лентов Никон...
Автор: Stoychev   
Дата:   17-03-09 21:31

Стига де. [smilie2] Не ме знаете какъв съм колеблив и колко мисля и преосмислям всяко нещо, сега пак към дигитален да се върна...
Добре, прав си, но...
Толкова ли са зле зуумовете?

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за лентов Никон...
Автор: джъмбо   
Дата:   17-03-09 21:36

кой ти е казал да се отказваш от дигитала....

на мен лентата ми излиза доста скъпо удоволствие.... затова си нося и дигитала


е на в неделя се качих на витоша и това ми излезе 70 кинта само матрялеца с проявяването за 40 кадрета от които 2-3 си заслужават да инвестирам перфектен скан [smilie8]

като снимаш на лента се мисли повечко и се снимка по-бавно....

аз поне съм виждал на лента видими разлики между варио и твърд.... Ф100 го бях оборудвал с около 5 никора твърди... вариото го ползвах като бързах да снимам по сватби

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за лентов Никон...
Автор: Stoychev   
Дата:   17-03-09 22:38

Отказах се от закупуване на дслр, понеже по груба преценка, за 5 години и половина ще дам толкова пари за консумативи за филмова фотография, колкото бих дал днес за д90, което пък след 5 години и половина ще е морално остаряло и не знам дали изобщо ще издържи. И по-важното - нямам толкова пари. Мога да купя д60 кит и един портретен веднага, но има ли смисъл?

Имам лентово тяло Зенит ЕТ (то стана малко като лайката на волокин или никонЯ на нейви [smilie18] ) и мога да кажа, че ако имаше по-точен светломер и не се налагаше преди всяка снимка да правя пробен кадър с дигиталния, изобщо нямаше да взимам друго тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за лентов Никон...
Автор: джъмбо   
Дата:   17-03-09 22:46

светломери под път и над път

ако това ти е оправданието....

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за лентов Никон...
Автор: Stoychev   
Дата:   17-03-09 22:53

... и малко по-дълги скорости. Предимно снимам при ограничена светлина и 1/30 ми е много бързо. С B понякога се получава, понякога не. Разбираш, че не съм чак толкова прецизен. :D
Светломери да, но друго си е да насочиш апарата и да снимаш, нали? За портретите Зенита си остава. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за лентов Никон...
Автор: джъмбо   
Дата:   17-03-09 23:00

според зависи е това с насочването..... след много практика да....

лентата и спот метъра са неразделни :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за лентов Никон...
Автор: ecobo   
Дата:   17-03-09 23:10

Баце, а защо реши, че точно Д90 трябва да вземеш? В базара имаше добри предложения за доста по-евтини тела на много добри цени. И сега има един Д70, който си е разкошен апарат.
С филмите освен че ще дадеш повече мангизи, едва ли ще имаш по-добро качество. Без читав филмов скенер или добро оптично копиране филма е само за занимавка. Филмов скенер е скъпо удоволствие, а читаво оптично копиране аз не се сещам да има някъде. А да чакаш да ти сканират добре филма във фотото си е causa perduta.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за лентов Никон...
Автор: Stoychev   
Дата:   17-03-09 23:46

не знам, не знам...
в последно време нещо много се настроих против дигиталната фотография [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за лентов Никон...
Автор: Stoychev   
Дата:   17-03-09 23:50





Публикацията е редактирана (17-03-09 23:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за лентов Никон...
Автор: autosvet   
Дата:   18-03-09 00:11

Ми карай на пинхолка и тичай в насрещното. Ако наистина търсиш качество за не много средства ДСЛР е решението. Качествените филми струват парички и си зависим от куп неща - проявяване, сканиране, копиране ... които пак са скъпи и ще стават още по-скъпи. Един Д50/70/80 на старо ще ти свършат много повече работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за лентов Никон...
Автор: Stoychev   
Дата:   18-03-09 00:19

Какво значи качество? Стерилни изображения без нито една точица и бокета с остри ръбове? [smilie10]
Пък и го правя за удоволствието. ;)
Дигитал - като забогатея. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за лентов Никон...
Автор: exile   
Дата:   18-03-09 00:22

пък ако снимаш за кеф тея приказки за качеството можеш да ги отсвириш.
качество... като чуя тая дума и се втрисам.
се едно не съм вадил 20х30 от тъпи сканове на евтини филми. а все едно не съм виждал добри сканове от скъпи филми... просто за любителски нужди поне на тема качество глупостите за филма са смешни. знам, че има бол хора, котио като знаят, че съседа има апарат с два мегапиксела и 1/3 бленда повече динамика в светлия край се спукват от яд, ама да са живи и здрави.

снимай си на филма и се кефи, но се оглеждай и за някое д50 евтинджос втора ръка, че наистина идва скъпо в един момент.
тези пари, които ще ги даваш за филми са ти месечните вноски за един дслр... аз като теглих чертата... и си взех оли е-410 с два обектива за 640 кинта без ддс-то, а в същото време си снимам и с филмовата техника, даже в момента се замислям за среден формат.
дслр-а ти развърва ръцете да реализираш и експериментираш с неща, които при филма биха ти коствали много пари, а нищо не ти пречи да приложиш натрупания опит в снимането със скъпички филми, където си пестиш кадрите.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за лентов Никон...
Автор: exile   
Дата:   18-03-09 00:29

и освен това слушай джъмбо за твърдите обективи.
и защо никон като система, забелязал съм, че цените на обективите на никон и канон за лентовите им апарати са доста завишени, понеже са популярни системи и хората бая ги купуват.
виж за какви пари се продава никор 50 1.8 в базара - например минолта мд 50 1.7, какъвто аз имам, се продава за наполовината на цената, даже още надолу, а смея да твърдя, че го превъзхожда по някои показатели, при положение, че съм снимал и с двата и съм ги сравнявал с идентични филми и ситуации.
можеш без проблем да поддържаш две различни системи - филмова и цифрова, като пари разликата не е фрапираща, стига да купуваш разумно. а и така и така си имат различни изисквания и ще видиш, че като купуваш обектив единия път се съобразяваш с едната, другия с другата и накрая винаги си пак набутан с парите. Освен ако не си фен да поддържаш ФФ цифрова система и 35мм филмова система, ама човек с фф дслр да не гледа към среден формат филм е малко странно за мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за лентов Никон...
Автор: Stoychev   
Дата:   18-03-09 00:40

Мерси за мнението. [smilie24]
Сега ако взема една 35мм система за 300 лева, остават още достатъчно пари за дигитално тяло втора ръка; до есента може и дслр да си купя, спокойно. :)
Насочих се към тези популярни системи, точно защото не искам да експериментирам с други марки. Но не отричам, че има даже по-добри варианти при другите.

За твърди обективи и други хора ме посъветваха, но едно ме спира: взимам 35мм и после съжалявам, че е прекалено дълъг или взимам 28мм и съжалявам, че е прекалено широк. Това е. Също не е за отписване фактът, че цените са сравнително високи. Ако не беше така, щях да взема и 35мм, и 28мм. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за лентов Никон...
Автор: exile   
Дата:   18-03-09 00:48

Преди 3 или 4 години не помня вече си взех моята минолта х300 с 28 2.8, 50 1.7, 28-80 макро даже и 80-205 обективи, готова, взимаш и снимаш за 220 кинта.
В момента може да се вземе и по-евтино. Да не говорим, че май май ще я продавам, защото искам да си взема телеметричка и нещо средноформатно, а хората не искат бартери и чак ме е срам колко ниска цена мога да поискам на комплекта.
Реално късото варио не съм го ползвал, дългото много малко.
Значи трябва ти 28мм обектив, промерно, 50мм и някакъв теле от сорта на 135 реално. Скоро един 135 2.8 за минолта замина в ибей за 14 долара.
Смятай.
За 200 кинта можеш да имаш система мечта.
За 300... ехеееее [smilie5] даже филтри ще си вземеш [smilie25]
Като стане въпрос за филмови системи експериментирай СМЕЛО.
Просто не знаеш какво изпускаш. Преди 30 години канон и никон далеч не са били чак такива монополисти. Що марки има, които хората са забравили и сега се разпродават за стотинки. Прекрасни тела заминават, прекрасни. То олимпуси, минолти, контакси... сега цялата система мога да си я продам на цената на един никонски обектив 50 1.8 - е как да го направя, като знам, че това не е реална цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за лентов Никон...
Автор: exile   
Дата:   18-03-09 00:51

А за широкото - това са глупости.
Най-оброто варио е крачното.
Останалото е ала-бала. Взимаш 28 и да не ти пука.
Та 28, та 35, та 45, та 58, та 85мм... грандомански истории... нямаш нужда, пък ако си мислиш, че това, че нямаш 35мм, а 28мм те ограничава по някакъв начин, значи проблема е в ЗАУ-то [smile]
Моя 28 2.8 за минолтата го продадох за 40 или 50 кинта, забравих, на един съфорумник. Прекрасен обектив целия метален, направен в япония, сигма брандиран като куантарей. Това ако ти е скъпо :)

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за лентов Никон...
Автор: Пешо   
Дата:   18-03-09 00:53

Зимай един Никон ФМ2, ФЕ2 или в краен случай ФГ с някой 50мм и си в джаза за 150-200 кинта.

То там насетне един 35мм и един портретчик. И хубавото е, че можеш да закачаш старите обективи на дигиталката. Скоро Д200 ще вървят по-около 600 кинта...

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за лентов Никон...
Автор: autosvet   
Дата:   18-03-09 00:53

То реалната цена е тази на която някой ще ти го купи ... пазрана икономика. Иначе по същата причина си пазя семейната соц. сапунерка Вилия и един ГДР-йски звяр Практика Л2 никакви пари няма да им взема, макар да снимам рядко на филм. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за лентов Никон...
Автор: exile   
Дата:   18-03-09 00:56

така е. аз затова съм пуснал една оферта в базара, че си бартеросвам системата за някоя телеметричка или пентакон 6, ама никой не ще по същата причина. хората знаят, че ще сменят празно за празно и получавам само оферти за кеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за лентов Никон...
Автор: Stoychev   
Дата:   18-03-09 01:20

Еми ще мисля. Без това в момента няма обективи из базара.



Публикацията е редактирана (18-03-09 01:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за лентов Никон...
Автор: frenchev   
Дата:   18-03-09 09:29

забрави за лента освен ако нямаш някаква точно определан цел. ако си мислиш, че ще ти излезе по евтино много се бъркаш. снмал съм на лента много.

джъмбо ти го е казал:

"е на в неделя се качих на витоша и това ми излезе 70 кинта само матрялеца с проявяването за 40 кадрета от които 2-3 си заслужават да инвестирам перфектен скан [smilie8]"

дори и 60ка да си вземеш ще си много по доволен и ще снимаш когато ти се снима. тъй като гледам по принцип не разполагаш с много финанси. и аз бях така и снимах на лента. няма да ти кажа колко пъти ми се е снимало а нямам пари да си купя лента, камо ли да проявявам или сканирам. имаш ли дигиталка снмиаш на воля ако ще и 20 стотинки за кифла да нямаш

освен ако нямаш пари да си платиш тока и не можеш да си заредиш батерията [smilie5]



Публикацията е редактирана (18-03-09 09:45)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »