Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Отзив за монитор HP ?!?!
Автор: varushev   
Дата:   24-02-09 15:56

Някой ползвал ли е този монитор HP LP2475w? http://h10010.www1.hp.com/wwpc/bg/bg/sm/WF06a/382087-382087-64283-3884471-3884471-3648442.html
S-IPS матрица на най-ниска цена поне според това, което аз съм намерил.. Заслужава ли си според вас? Имате ли по-добро предложение до тази цена (1050 лв с ддс)
Благодаря предварително за мненията.


Отговори на това съобщение
 Re: Отзив за монитор HP
Автор: varushev   
Дата:   24-02-09 16:01

[smilie24] че е спешно :)

Отговори на това съобщение
 Re: Отзив за монитор HP ?!?!
Автор: taricate   
Дата:   24-02-09 16:28

Според мен, ако цената е определяща, ориентирай се към Eizo S22ххх серията им (повечето са нови модели).Защо ли???
Ами първо - верно 2 инча повече за HP, но от личен опит мога да те уверя, че дума не може да става за сравнение с Eizo - просто класи отгоре, гледайки качество на изображението.
2.Не знам за HP-то (което си посочил), но Eizo има вградени хардуерни профили и такива, които ти може да(до)настроиш и запаметиш - примерно за принтер,скенер,филми и т.н
3.Еizo са с 5 год. гаранция...май[smilie8]
М/у другото HP много греят - моя лятото не се траеше...[beer]
Миналият месец ги "залепих" един до друг двата монитора Eizo FlexScan S2231W и HP LP2275W - ами разликата в цветопредаването е ОГРОМНА в полза на Eizo.
Тъй че, успех !



Публикацията е редактирана (24-02-09 16:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Отзив за монитор HP ?!?!
Автор: varushev   
Дата:   24-02-09 16:39

да, но и двата посочени от теб са s-pva матрица, този, който аз предлагам е s-ips -> 1 клас отгоре

Отговори на това съобщение
 Re: Отзив за монитор HP ?!?!
Автор: borisyankov   
Дата:   24-02-09 16:39

Такива обобщени изказвания на база производител рядко съдържат много истина.

Виж тези две ревюта:
http://www.prad.de/en/monitore/review/2008/review-hp-lp2475w.html


http://www.tftcentral.co.uk/reviews/hp_lp2475w.htm


И двете заключват че това е много добър монитор за цената си.

Къде го продават? Може би ще стана фен [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Отзив за монитор HP ?!?!
Автор: borisyankov   
Дата:   24-02-09 16:43

Ето закючението на едно от ревютата:

Overall I was very impressed by the performance of the LP2475W. While default colour accuracy was pretty poor, once calibrated the screen offered the best colour results we have seen in our reviews. Black depth was excellent for an IPS matrix, and even out-did many PVA matrices we have tested! These were very positive improvements for IPS technology, and hopefully this is a sign of things to come. The screens massive range of ergonomic adjustments and interfaces was also nice to see, and the HP had a very "Dell feel" in terms of finish, functionality and features. Responsiveness was very good, but there was some slight RTC overshoot which caused some dark artefacts in practice. However, the decent pixel responsivenss, combined with pretty good input lag, could make this a good screen for gamers, as well as those wanting an excellent all round performer. If you want a 24" monitor, this is a hard one to beat in my opinion. Given the extreme lack of IPS in this sector, HP are probably on to a winner here.

Отговори на това съобщение
 Re: Отзив за монитор HP ?!?!
Автор: taricate   
Дата:   24-02-09 16:44

....
да, но и двата посочени от теб са s-pva матрица, този, който аз предлагам е s-ips -> 1 клас отгоре
....
Не съм много сигурен, че е 1 клас отгоре [smilie11]
На книга може и да е така, но дето се вика "гледам и не вярвам на ушите си..."[smilie5]
Сигурно ще е добър, но силно се съмнявам дори да се доближава до качеството на EIZO.

Отговори на това съобщение
 Re: Отзив за монитор HP ?!?!
Автор: varushev   
Дата:   24-02-09 16:46

вече ги четох, благодаря за отговорите borisyankov, точно затова исках инфо от някой собственик ако се намери :)

Отговори на това съобщение
 Re: Отзив за монитор HP ?!?!
Автор: varushev   
Дата:   24-02-09 16:51

има го в http://mallbg.com и официалния вносител стемо

Отговори на това съобщение
 Re: Отзив за монитор HP ?!?!
Автор: varushev   
Дата:   24-02-09 16:53

taricate: не мониторът като цяло, а самата матрица е клас отгоре: http://www.pchardwarehelp.com/guides/lcd-panel-types.php



Отговори на това съобщение
 Re: Отзив за монитор HP ?!?!
Автор: ecobo   
Дата:   24-02-09 16:55

Вземи си този НЕК - няма да съжаляваш. Аз съм с такъв. Един от малкото на пазара с 12 битови ЛУТ-таблици, S-ISP. Поддържа хардуерна калибрация. Монитор от най-висок клас. [smilie24]
Верно че е малко по-скъп, но си заслужава всяка стотинка. Цената е убийствена за подобен клас монитори. Аз моя като го купувах беше ~1500 кинта без ДДС-то.
Това е "малкия брат" на SpectraView2090.

Отговори на това съобщение
 Re: Отзив за монитор HP ?!?!
Автор: taricate   
Дата:   24-02-09 17:01

varushev: Аз не споря с теб.Парите са си твои [smilie3]
Знам, че е по-нова технология, НО аз все още не съм видял нещо по-добро от EIZO в съответната категория [beer]
ПП:NEC, както спомена ecobo са също добри в тоя бранш...



Публикацията е редактирана (24-02-09 17:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Отзив за монитор HP ?!?!
Автор: varushev   
Дата:   24-02-09 17:02

и аз не споря :-)
да и НЕК са ок, но пак отиваме на 1300 за 20"
накрая ще си карам на 12"-ия лаптоп :)))

Отговори на това съобщение
 Re: Отзив за монитор HP ?!?!
Автор: ecobo   
Дата:   24-02-09 17:04

20", ама 4:3, 1600х1200 [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Отзив за монитор HP ?!?!
Автор: borisyankov   
Дата:   24-02-09 17:26

Аз не виждам какво ново инфо можеш да получиш.
Монитора за цената си е супер. Ако толкова само можеш да дадеш купуваш него.
Ако имаш 2000лв примерно имаш и други варианти.

Отговори на това съобщение
 Re: Отзив за монитор HP ?!?!
Автор: vanko_2   
Дата:   24-02-09 19:07

Аз съм с такъв, не съм го калибрирал.Четох някъде, че по-трудно се калибрирал от мониторите в по-горния клас.
При стандартните му режими, червеното му е в повече.
Ако го ползваш любителски, мисля че е чудесен избор.
Като го взех, не можех да се нагледам на снимките си.Все едно бяха други, допреди него бях със TFT Samsung 19".



Публикацията е редактирана (24-02-09 19:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Отзив за монитор HP ?!?!
Автор: oxcart   
Дата:   24-02-09 19:23

...и аз съм с такъв в къщи, според мен е мн добър, на работата съм с гореспоменатия НЕК, и мога да кажа че ХП-то по ми харесва...декември като го купувах цената беше 1135...червеното верно е в повече при заводските настройки, но това лесно се оправя

Отговори на това съобщение
 Re: Отзив за монитор HP ?!?!
Автор: ecobo   
Дата:   24-02-09 19:46

За фотография не е важно дали ти харесва един монитор, а доколко верни цветове възпроизвежда.
Има монитори с ТН матрици, които вадят много "хубави" наситени цветове (например тези на iMac), но тези цветове нямат нищо общо с реалните.

Отговори на това съобщение
 Re: Отзив за монитор HP ?!?!
Автор: oxcart   
Дата:   24-02-09 20:03

:)...дизайна на хп-то е много грозен...ама много...не ги сравнявам по красота, няма нужда да сравняваме и с-айпиес с тиен матрица...казвам че монитора си заслужава...пък на тая цена...мен широкоекранните ми харесват повече, някак си имам повече работна площ...незнам, пивота върши перфектна работа

Отговори на това съобщение
 Re: Отзив за монитор HP ?!?!
Автор: Ivan_A   
Дата:   24-02-09 22:11

HP LP2475w - много висока яркост със заводските настройки. Със Spyder2 не се получи.
Със Spyder3Pro - "заспа" - не съжалявам, качествен монитор - за фотообработка [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Отзив за монитор HP ?!?!
Автор: imipa   
Дата:   24-02-09 22:26

Графичен дизайнер съм, от около 2 месеца работя на HP2475W. Това за мен е най-добрият монитор в този ценови диапазон, че и отвъд. Понеже вече са ти дали линк за prad.de, те съветвам да го прочетеш пак. Монитора, при подходяща калибрация покрива цялото AdobeRGB цветото пространство, с което Eizo-та и повечете NEC-ове не могат да се похвалят. Работил съм и на Nec 2090UXi дълго време, но HP2475W го превъзхожда като възможност за калибрация и цветопредаване (да не споменавам, че от NEC-a ми сълзяха очите всеки ден). Вярно че HP-то не е с 10-12 битова LUT таблица, но от това едва ли някой в България ще има нужда :)

Освен да си обработваш снимките, монитора е и перфектен за гледане на видео и игри - матрицата е доста бърза и няма да забележиш постеризации/духове и всякакви там екстри на по-бавните матрици.
Горещо ти го препоръчвам!

Отговори на това съобщение
 Re: Отзив за монитор HP ?!?!
Автор: Grandpa   
Дата:   24-02-09 22:50

Каних му се на тоя монитор преди няколко месеца и рових къде какво мога да намеря за него. Много добър избор. Директно от кутията може и да не е супер, но след калибриране е много читав.

Отговори на това съобщение
 Re: Отзив за монитор HP ?!?!
Автор: n1x0n   
Дата:   25-02-09 00:12

Eizo има вградени хардуерни профили и такива, които ти може да(до)настроиш и запаметиш - примерно за принтер,скенер,филми и т.н

Това верно ли?! [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Отзив за монитор HP ?!?!
Автор: spung   
Дата:   25-02-09 00:39

http://www.bulcom2000.com/productbg.php?R=10&SR=139&p=51482&SESID=jb9cpeect561p956jqd7mk3rl1


Отговори на това съобщение
 Re: Отзив за монитор HP ?!?!
Автор: taricate   
Дата:   25-02-09 00:49

@n1x0n
Виждам, че sprung ти е посочил малко инфо.
Не ми се преснима книжката на монитора,за да ти покажа, но виж също ТУК

http://www.prad.de/en/monitore/review/2008/review-eizo-s2231w.html#Introduction

и може дори да разгледаш тестовете.
Даже "presets" не са 4, а са 5 [smilie3]



Публикацията е редактирана (25-02-09 00:50)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »