Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Ръководство за SB800 на БГ
Автор: skeig   
Дата:   19-02-09 21:27

Трябва ми ръководство за SB800 на български.
Предварително благодаря на отзовалите се[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ръководство за SB800 на БГ
Автор: bozo   
Дата:   19-02-09 21:32

И на мен ми трябва, ама няма...

Отговори на това съобщение
 Re: Ръководство за SB800 на БГ
Автор: ohluff   
Дата:   19-02-09 22:04

е нали има закон за потребителя В БГ - всичко което се внася ТРЯБВА да има упътване на български!!!

Баси!

Отговори на това съобщение
 Re: Ръководство за SB800 на БГ
Автор: bozo   
Дата:   19-02-09 22:08

То упътване има - къде се поставят батериите и за какво са бутоните...няма го преведен пълния юзър менуал...

Отговори на това съобщение
 Re: Ръководство за SB800 на БГ
Автор: jokevcv   
Дата:   19-02-09 22:09

Тоя закон ...

Отговори на това съобщение
 Re: Ръководство за SB800 на БГ
Автор: Davidoff   
Дата:   19-02-09 22:15

Ръководството на английски е по-добро [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ръководство за SB800 на БГ
Автор: beast1   
Дата:   19-02-09 22:20

Ако знаете руски имам за СБ - 800 и 900[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ръководство за SB800 на БГ
Автор: otvorenia   
Дата:   19-02-09 23:26

Прави са хората по горе. Нали сме Европа, е нали не се надяваш че там ще ти говорят на български. Английски и Руски хич не е зле

Отговори на това съобщение
 Re: Ръководство за SB800 на БГ
Автор: dsmt   
Дата:   19-02-09 23:32

[smilie19]

ftp://xepxbll:pVJAJFE1@ftp.nikon-euro.com/Manuals/uNLgVuQcI/SB800_600_photo-En_01.pdf



ftp://xepxbll:pVJAJFE1@ftp.nikon-euro.com/manuals/uNLgVuQcI/SB-800_ru_03.pdf




Публикацията е редактирана (19-02-09 23:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Ръководство за SB800 на БГ
Автор: папач   
Дата:   21-02-09 09:51

БЕДНИ МИ БОЗО, у ваше село немаше ли даскал по инглиш та сега да разбереш пълния юзър менуал и да можеш да си святкаш, а не само батерии да тураш?[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Ръководство за SB800 на БГ
Автор: ohluff   
Дата:   21-02-09 11:38

адски не сте прави!

знаенето на английски не е аргумент за липсата на упътване на бг!!!

имайте малко самочувствие! знайте си правата и си ги отстоявайте! не бъдете тъпи мекотели!!
даваш пари - получаваш пълния пакет стоки и услуги за които си платил!!!

а идете във франция или италия ... и там говорят английски, сигурно дори повече хора от тук. уж търистически държави, а дори в ресторанта ви носят меню на техния си език!!! и се правят че не разбират!!

а вие ...
абе мани!

Отговори на това съобщение
 Re: Ръководство за SB800 на БГ
Автор: джъмбо   
Дата:   21-02-09 12:00

като гледам колко заглавия под снимки са на английски..... и колко постинга цопипасте се пускат на английски.... значи не ви трябва упътване на бг.....

Отговори на това съобщение
 Re: Ръководство за SB800 на БГ
Автор: ohluff   
Дата:   21-02-09 12:08

и тия тояги са ни малко!
още трябва!
овча работа!

Отговори на това съобщение
 Re: Ръководство за SB800 на БГ
Автор: attempt   
Дата:   21-02-09 15:32

Ето ТОВА ще ти помогне доста повече от мануала (па бил той и на български) в пректическа насока. На английски е, ама няма пълно щастие [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Ръководство за SB800 на БГ
Автор: bozo   
Дата:   21-02-09 20:07

БЕДНИ МИ ПАПАЧ, ако простотията ти беше по-малко от наличния мозък нямаше да бъркаш собствения си произход с този на останалите. Нямам проблем при боравенето с СБ-800, въпреки че юзър менуала на първата светкавица дойде на гръцки. Средно интелигентен човек може да намери всичко в нета. Както се казва - не става само с ядене, трябва и акъл. [smilie19] [smilie18] [smilie19]
В твоя случай акъл НЕ може да ти се даде, НЕ защото имаш в излишък, а защото просто НЕ можеш да си позволиш консултацията.[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ръководство за SB800 на БГ
Автор: geopal   
Дата:   21-02-09 21:47

Господа, и аз съм малко възмутен...принципно се справям чудесно с английския...като си купих сб-800 от известен в БГ магазин, имаше верно САМО едно листче смешно А4, дето пишеше туй е светкавица, от тук се пуска.... Та...исках да ви запитам колеги, които като мен са пазарували тази благинка от БГ, имали ли сте английско РАЗПЕЧАТАНО ръководство пълно в комплекта...???
Отговорът на персонала в магазина беше- "ами какво ти пречи да си разпечаташ английското?!"
Моля споделете вашия опит, благодаря!

т.е. бих се радвал да има английския манюъл, но няма нито такъв нито на БГ...много готино! Има хора,които не ги кефи да четат на монитор :( 10$ струва да си го поръчаш от никон мол!



Публикацията е редактирана (21-02-09 22:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Ръководство за SB800 на БГ
Автор: geopal   
Дата:   22-02-09 18:52

никой ли не си е купувал светкавицата от България?!

Отговори на това съобщение
 Re: Ръководство за SB800 на БГ
Автор: petbull   
Дата:   22-02-09 18:57

Взех си SB-900 - в кутията нямаше абсолютно никакво ръководство. Изтеглих английско от сайта на Nikon. Иначе закона за потребителите изисква да има ръководство на Български.

Отговори на това съобщение
 Re: Ръководство за SB800 на БГ
Автор: landstar   
Дата:   22-02-09 19:07

Всичко си има цена. Разпечатваш, даваш за превод, и ако имаш свободно време - четеш 1000 страници как се настройва ръчно. Вариант 2 - пуцаш на автомат, пък каквото стане!

Отговори на това съобщение
 Re: Ръководство за SB800 на БГ
Автор: dd5   
Дата:   22-02-09 19:16

За съжаление това е пропуск масов при продуктите на Никон които се продават България
При Канон въобще не етака-всичко което съм купувал от БГ си е било с пълен превод на менуала/докато бях с канон де [smile] /

Отговори на това съобщение
 Re: Ръководство за SB800 на БГ
Автор: geopal   
Дата:   22-02-09 19:25

явно не съм само аз [smilie22] Поне защо не са оставили английското... яко тъпо!

Отговори на това съобщение
 Re: Ръководство за SB800 на БГ
Автор: petbull   
Дата:   22-02-09 19:28

Мисля, че при купуване на какъвто и да е продукт, при четене на ръководството човек трябва да се съсредоточи в смисъла на написаното, а не да се чуди "точто тая дума какво означаваше". Който е с перфектен английски - честито!

Отговори на това съобщение
 Re: Ръководство за SB800 на БГ
Автор: lucky   
Дата:   22-02-09 19:47

dd5 аз пък си мисля обратното.за Никонско тяло получих такъв менюъл който от Канон никога не съм виждал.
факт е обаче че за СБ900 ми дадоха такова на гръчки [smilie2]
само погледни как се оплакват ползвателите на 5д2(имам лични познати)как реват за липсата на каквато и да е инструкция....

Отговори на това съобщение
 Re: Ръководство за SB800 на БГ
Автор: mihajlov2   
Дата:   22-02-09 20:03

Към моята SB-600 имаше:
1. Печатно ръководство за SB-600 - на гръцки [smilie18] език
2. Книжката A collection of example photos
SB-800/600 от Никон - на гръцки [smilie18] език
3. Едно листче на български език за най-закъсали аджамии - що е това светкавица, как се включва и т.н.
Естествено веднага си намерих литературата по т. 1 и т.2 в електронен вид на английски, но не е там работата.
От магазина,от където я купих, обещаха да поискат от Профайлд съответните книжки на английски.
Ха да видим сега![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ръководство за SB800 на БГ
Автор: dd5   
Дата:   23-02-09 08:52

lucky ,
не съм много съгласен с теб
твоите познати откъде са купували техниката-от официални дистрибутори на Канон или от други търговци в БГ ?
Това което твърдя е на базата лични впечатления/ но както всичко в България и те може да се изтарикатили/
За Д 300 получих пълно упътване но в ПДФ формат и то доста след като купих апарата
А с канонски инструкции за 30д и 40 д съм услужвал на колеги да си го копират

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »