Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Как се снимат картини?
Автор: 12356joro   
Дата:   05-02-09 11:58

Да Георгиев, напълно си прав, но нали все пак той си пита, а това , че спец майсторите си търсят отдушник си е техен проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат картини?
Автор: vladimirtanev   
Дата:   20-11-15 05:34

Много полезна информация давате :) Имам два въпроса и аз ! Издирвам си фотоапарат и тъй като цената винаги е определяща се насочих към Никон Д3200! Искам да попитам според вас дали ще ми е от полза като начинаещ фотограф, трябва и аз да снимам няколко картини за приятел. И другият въпрос, тъй като не съм много запознат за да дам снимките от картините за принт ми казват като изискване 300dpi. Ако някой може да ми го обясни това и дали ще постигна резултатът с този апарат :)
Благодаря много :)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат картини?
Автор: iasen2   
Дата:   20-11-15 12:11

пак ще кача линк към моя статия за цветове
http://photostudiobstyle.com/blog/tsvetovete-i-modnata-fotografiya/


така и или иначе щом нямаш контрол върху цветовете и идея какво е това каузата ти е загубена :)

Да добавя само че картини се снимат с три компонентна карта- бяло сиво и черно , като с нея се орязва бялото и четното , за да няма после проблеми при печата .

И винаги съм твърдял, че ниските класове Хапарати имат софтуерно скапани цветове , за да могат да се купуват после по скъпи апарати



Публикацията е редактирана (20-11-15 12:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат картини?
Автор: colorphoto   
Дата:   21-11-15 04:03

vladimirtanev: Апарата няма да те ограничи никак,но е важно как щe го настроиш за този жанр,обърни внимание на другите тънкости на репродукционната фотография,горе са ги изброили,особено на планпаралелност на обектива и картините и осветлението най-вече.



Публикацията е редактирана (21-11-15 07:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат картини?
Автор: vladimirtanev   
Дата:   21-11-15 08:36

Тенк ю за инфото! Ще чакам да видя следващия петък какви оферти ще пуснат по празниците в америката и ще дам ъпдейт за апарата със сигурност :)[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат картини?
Автор: rossen76   
Дата:   22-11-15 22:16

СУПЕР Е

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »