Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Зарядно, кое от двете на Powerex
Автор: Myth   
Дата:   16-01-09 12:00

Това:


http://www.photopavilion.com/i/products/Batteries/Chargers/Maha_MH_C801D.jpg



http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=21&product=4122&show=additional#slides-pane-1

или това:

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=21&product=1979&show=additional#slides-pane-1


http://www.photopavilion.com/i/products/Batteries/New2007/mh_c9000_2.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Зарядно, кое от двете на Powerex
Автор: danbi   
Дата:   16-01-09 12:03

Аз лично съм с второто. Доволен.
Първото ми се струва по-автоматизирано и може би е избор ако не ти се занимава и имаш количества батерии да зареждаш.

Единствения кусур дето съм му намерил, е че много ярко свети проклетия дискплей! Не ти трябва нощна лампа...

Отговори на това съобщение
 Re: Зарядно, кое от двете на Powerex
Автор: sun   
Дата:   16-01-09 12:28

Първото е френдли - слагаш и махаш само батериите, второто е най - доброто до момента, имаш контрол над целия процес, но можеш доста да се почудиш кое за какво е.[smile] Ако ти се играе второто е по-забавно.

Отговори на това съобщение
 Re: Зарядно, кое от двете на Powerex
Автор: emoxide   
Дата:   16-01-09 13:02

Второто е професионално устройство, даващо анализ на батериите, има програми за съживяване на пострадали и стари батирии и още много финни настройки, но за хора които разбират от тоЦи.
По добре взимай първото C801D, то е за любители - по автоматизирано, но също има специален процесор MAHA, отговарящ за правилното зареждане на всякакви батерии размер АА. А разликата му от модел C800S е само във времето на заряд, като при вторият който посочвам е двойно по-бавно(soft - 4h ; fast - 2h), но пък цената е по-ниска.

Отговори на това съобщение
 Re: Зарядно, кое от двете на Powerex
Автор: asahi   
Дата:   16-01-09 13:17

Аз избрах второто, но разбирам от тоци. Всъщност то може да се използва и по по-прост начин, а когато някой ти покаже как се правят останалите работи може да ти бъде полезно напълно.

Отговори на това съобщение
 Re: Зарядно, кое от двете на Powerex
Автор: emoxide   
Дата:   16-01-09 13:27

asahi[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Зарядно, кое от двете на Powerex
Автор: Myth   
Дата:   16-01-09 13:40

Асааааахииии ако си взема второто.... хм ще дадеш ли някой акъл, направо сподели тук във форума как стават нещата, предполагам не само на мен ще е полезно.

Отговори на това съобщение
 Re: Зарядно, кое от двете на Powerex
Автор: emoxide   
Дата:   16-01-09 13:41

а упътването ?

Отговори на това съобщение
 Re: Зарядно, кое от двете на Powerex
Автор: dsmt   
Дата:   28-01-09 18:40

[ezik]


http://forum.rcdesign.ru/blogs/2016/blog3661.html



Публикацията е редактирана (28-01-09 18:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Зарядно, кое от двете на Powerex
Автор: Prakticar   
Дата:   28-01-09 20:25

Няма нужда да разбираш от тоци, за да си вземеш второто.

Отговори на това съобщение
 Re: Зарядно, кое от двете на Powerex
Автор: fff   
Дата:   28-01-09 21:13

MAHA [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Зарядно, кое от двете на Powerex
Автор: popov   
Дата:   29-01-09 00:46

LaCrosse BC-900 е верният дивайс! Много по-удобно за работа от второто на Powerex, има функции анализ, разреждане-зареждане, съживяване; ток от 200 до 1800мА.

Отговори на това съобщение
 Re: Зарядно, кое от двете на Powerex
Автор: Munio   
Дата:   29-01-09 09:16

А откъде е купено туй LaCrosse BC-900?
Че нещо не го намирам в България?

Отговори на това съобщение
 Re: Зарядно, кое от двете на Powerex
Автор: dsmt   
Дата:   30-01-09 16:04

М дааа...и по руските и по англоезичните форуми не се изказват много ласкаво за тази МАНА...препоръчват LaCrosse BC-900


http://www.maitolaituri.tv/images/ic8800.jpg



И аз съм се спрял на нея [smilie7]


А това е същото,но за европейския пазар [smilie5]


http://www.daniel2709-allegro.blink.pl/aukcja/ladowarka/DSC_0255.jpg





Публикацията е редактирана (01-02-09 15:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Зарядно, кое от двете на Powerex
Автор: sun   
Дата:   30-01-09 17:23

Махата има доста по-вече нива за контрол над батериите и е по-добре изработена. С техните батерии резултатите са ненадминати.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Зарядно, кое от двете на Powerex
Автор: dsmt   
Дата:   30-01-09 18:55

Не съм работил с нито едно от двете,но за махата казват :

Режим «Cycle» считаю жалким подобием режима «Refresh» в BC-900. La Crosse Technology BC-900 сам определит, когда прекратить процесс заряда-разряда по отсутствию увеличения отдаваемой при разряде емкости. В MH-C9000 необходимо вручную указывать количество циклов заряда-разряда. Кроме того, у MH-C9000 количество циклов ограничено величиной 12, а BC-900 при необходимости может выполнить 20 циклов заряда-разряда.

Не смотря на восстановленный контакт термодиода с аккумулятором, мне так и не удалось смоделировать ситуацию временного прекращения заряда при перегреве с последующим возобновлением заряда при остывании аккумулятора даже при токе заряда 2000ма. При повышении температуры до 56 градусов зарядка просто прекращалась, появлялось сообщение «Done» и повторное включение заряда не происходило. Запасенная энергия в аккумуляторе при этом была ниже реальной емкости аккумулятора, измеренной в режиме «Refresh & Analyze». BC-900 в подобной ситуации ведет себя корректно и возобновляет заряд при охлаждении «подопытного».

И ако това което "братята "пишат е наистина вярно-ясно е кой модел би трябва да избере човек [ezik]

А относно качеството на изработката-пак по разни форумчета твърдят,че не е на ниво.....



Публикацията е редактирана (30-01-09 19:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Зарядно, кое от двете на Powerex
Автор: amplified   
Дата:   30-01-09 19:51

дайте да се съберем няколко души да ни излезе по-евтино

Отговори на това съобщение
 Re: Зарядно, кое от двете на Powerex
Автор: sun   
Дата:   30-01-09 22:12

Едното го имам другото съм го пробвал само. И ме изненадват мненията на руснаците - хем съм фен на руската литература и по презумпция всичко което пишат за техника приемам за абсолютна истина. Прави ми впечатление, че всички които правят ревюта на едното зарядно не са пипвали другото.[smilie10] dsmt ако направиш 12 цикъла на което и да е от двете ще е чудо. Аз повече от 3 не съм. Отделно махата има двоино по-вече термодатчици и следи температурната крива през целия процес, а не само да го прекратява при надхвърляне на граничните стоиности. Важен критерии за избора ми бяха и батериите на Маха - по-добри досега не съм хващал. Ако ги сложиш и сравниш с Саньо, Енерджаизър или ГП на една и съша светкавица и ги понатовариш се вижда троина разлика във времето за презареждане. Разликата в броя кадри също е огромна. Просто не виждам как нещо може да бъде по-добро от тази маха при положение че недостатъци няма.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Зарядно, кое от двете на Powerex
Автор: dsmt   
Дата:   31-01-09 00:06

Термодатчиците [smilie5]
Статията започваше с това,че зареждайки си батерийките ААА ,термозащитата на зарядното устройство не сработила и те прегрели...

Според автора това се дължало на липсата на термо паста между термодиодите и металните пластини с които контактуват батериите/освен това изказва мнение,че тези пластини са направени по начин,който не осигурява достатъчно голяма контактна площ със батериите/

Ама това той го казва-може да е вярно,може да не е [smilie5]

sun ,кажи държи ли осветлението на МАНА,щото и за него пишат,че сдавало багажа още първите часове [ezik] ...не че има някаво значение...по- скоро е косвен показател за качеството на изпълнение на изделието

Отговори на това съобщение
 Re: Зарядно, кое от двете на Powerex
Автор: sun   
Дата:   31-01-09 00:19

Нямам абсолютно никакво оплакване от Уизърда. Между другото имам и 2ма приятели които също го имат- и при тях е така.[smilie24] Изработката е отлична. Според мен е доста по-добре от Лакроса. Батериите загряват, но прегрели не съм имал досега-но и калпави батерии не съм пробвал. А това за дисплея ми звучи смешно, не че не е възможно, но за тази фирма да е често срещан проблем при такъв елементарен елемент не ми се вярва.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Зарядно, кое от двете на Powerex
Автор: dsmt   
Дата:   31-01-09 00:27

но и калпави батерии не съм пробвал


според мен в това е чара на този тип зарядни-да си играеш със калпави/и със скапали се/ батерии и да ги накараш малко отт малко да проработят като хората [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Зарядно, кое от двете на Powerex
Автор: sun   
Дата:   31-01-09 00:36

Да така е-ама не ми е оставало време. Човекът който е писал статията за Махата ползва Лакроса.[smilie18] Видях 10-12 точки недостатъци и ми се отчете.[smilie8] Явно по-смотано зарядно от Махата няма.[smilie18] Утре ще го огледам да не са ми набутали някое менте дето няма забележки. [smilie21]

Ааа сетих се-бяха ми дали една чанта стари батерии-всякакви стари, с име, без име. Много бързо се разбра кои отиват в коша и кои ще живеят.[smile]



Публикацията е редактирана (31-01-09 00:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Зарядно, кое от двете на Powerex
Автор: dsmt   
Дата:   31-01-09 00:51

Е,брата е отпуснал и четири пункта,по които МАНАТА превъзхожда La Crosse[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Зарядно, кое от двете на Powerex
Автор: sun   
Дата:   31-01-09 01:02

Аз покрай минусите се отказах да доизчета и плюсовете.[smilie18] Лакроса е много ретро, а за такава техника има значение, подобно на апаратите размера и теглото дават повече. Но Махата не виждам с какво мога да я сменя засега.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ALBIREO   
Дата:   31-01-09 01:20

И аз съм с второто зарядно на Пауарекс. Мноо е яко!
Само че виждам лек проблем с няколкото комплекта батерии, които понякога трябва да зареждам бързо и не мога да смогна с едно зарядно, та най-вероятно ще взема поне още едно.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »