Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Светломер - препоръки .....
Автор: rlk   
Дата:   23-01-09 08:59

Бихте ли ми препоръчали светломер?! Спрял съм се на Sekonic L-358 с радио модула понеже имам и няколко PW с които работя и бих искал да продължа да ползвам. Не е проблем да се ползват и с друг светломер естествено, но просто е по-удобно. Какви ползвате, плюсове и минуси, съвети ... всякаква информация от личен опит (!) е добре дошла. Може и спор да заформим: кой е по-добрият и защо!?


Отговори на това съобщение
 Re: Светломер - препоръки .....
Автор: asahi   
Дата:   23-01-09 09:29

На първо време кажи за какво ще го използваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Светломер - препоръки .....
Автор: photostoykov   
Дата:   23-01-09 12:56

Май си търсиш ... флашметър?
[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Светломер - препоръки .....
Автор: rlk   
Дата:   23-01-09 17:22

За потретна фотография (деца, семейства портрети, сватбени в студио и т.п. най-вече). Незнам дали това би трябвало да е първата покупка, но в последствие ще си взимам моноблокове и др. принадлежности за работа на този вид фотография. Да му свикна да боравя с него и по-нататък да добавям малко по малко и другите неща. Но така като гледам май не се ползва много или незнам защо няма поне малко отзиви.

П.П. Да уточня, че точно светломер (light meter) си търся - фотографски. За следния модел Sekonic L-358 също ми беше питането ако някой го ползва. Нямам си на идея какво е това флашметър и какво се прави с него.


Отговори на това съобщение
 Re: Светломер - препоръки .....
Автор: skaishev   
Дата:   23-01-09 17:32

Sekonic L-358 FLASH MASTER - поне прочети линка който си дал

Отговори на това съобщение
 Re: Светломер - препоръки .....
Автор: джъмбо   
Дата:   23-01-09 18:14

поларис

ползвайки флаш метър държа в ръка радио предавателя и си меря

така че радио палене от флашметъра не ми е някаква наложителна екстра

Отговори на това съобщение
 Re: Светломер - препоръки .....
Автор: rlk   
Дата:   23-01-09 19:45

skaishev написа:

> Sekonic L-358 FLASH MASTER - поне прочети линка който си дал


Точно така! Прочети го поне три пъти! Може да започнеш и от заглавната страница на фирмата. Sekonic L-758DR DigitalMaster може би значи .... електронен башмайстор!?

джъмбо написа:

>
> поларис
>
> ползвайки флаш метър държа в ръка радио предавателя и си меря
>
> така че радио палене от флашметъра не ми е някаква наложителна
> екстра


А конкретно дали си доволен от модела който ползваш? Това ми е основно питането. Кой какво ползва и дали е доволен или не и от какво (някакви недостатъци)?


Отговори на това съобщение
 Re: Светломер - препоръки .....
Автор: Petri   
Дата:   23-01-09 20:33

Sekonic L-358 е екстра, ще ти върши чудесна работа, вземи си го и няма да съжаляваш [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Светломер - препоръки .....
Автор: shama   
Дата:   23-01-09 20:49

Аз ползвам Sekonic L-758DR вече близо 3 год и съм повече от доволен та даже екстрите са ми в повече. Не са евтини обаче са за цял живот

Отговори на това съобщение
 Re: Светломер - препоръки .....
Автор: GenaDP   
Дата:   23-01-09 20:57

Утвърдените производители на флашметри са Госен, Минолта и Секоник. Доколко ще ти трябва подобно нещо - ти си знаеш. Най-вероятно ще го ползваш от дъжд на вятър...

358 не виждам с кво те е привлякъл. Вземи си 308, ако искаш да е дребен, или минимум 408, та поне да имаш и спот...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »