Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: altea   
Дата:   19-01-09 18:43

С голямо съжаление констатирам, че повечето професионални фотографи са мъже. Не че няма и жени, но ми се струва че са пренебрежимо малко. Какво е вашето обяснение за това явление, нима жените нямат око за композиция, осветление и всичко друго, каквото трябва за добра снимка?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: darksorrow   
Дата:   19-01-09 18:47

pwned! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: Нели   
Дата:   19-01-09 18:48

Като цяло мъжете са по-работливи
Жените обикновено стоят вкъщи и пишат по форумите [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: darksorrow   
Дата:   19-01-09 18:50

Нели, с изказвания като това ще утрепеш тая толкова яка тема в зародиш - никой няма да иска да пише повече в нея [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: n1x0n   
Дата:   19-01-09 18:54

Ще се изравни тази разлика след 10-тина години.
Просто фотографията доскоро беше твърде обвързана с техника и познания с техническа насоченост, които са леко чужди на повечето жени с творческа нагласа.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: e-mil   
Дата:   19-01-09 18:56

Ми то и повечето професионални готвачи също са мъже. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: Mojito   
Дата:   19-01-09 18:56

[smilie18]
И аз съм си го задавала този въпрос:)
И според мен има жанрове в които жените са доста добри, сред които сватбена, портретна, продуктова фотография...

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: danbi   
Дата:   19-01-09 18:57

Жените по-често имат проблем да се съсредоточават продължително върху една задача.
Понякога фотографията си е хамалогия.
Но наистина, вероятно у нас повече жени ще се занимават с фотография с времето.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: special_k   
Дата:   19-01-09 19:00

1 - не е така.

2 - мъжете по принцип са в топ 10 в повечето професии. Нямам представа защо се получава така, но е факт.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: altea   
Дата:   19-01-09 19:03

На видеоматериали от събитията по протестите оператори от ТВ снимат по-общ план и там се виждат фотографи - само мъже. А жените не са толкова мързеливи - нали и те работят някъде (поне 90% от тях). Тук във форума съм виждала прекрасни работи на жени. Скоро дадоха едно филмче за световно известни фотографи. Аз поне засякох 3-ма мъже и една жена - Ани Лебовиц. Това прави 25% и то в световен мащаб. А в България? Може би вие ще бъдете по-точни.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: C41   
Дата:   19-01-09 19:04

Мъжете продават по добре. И ако някой не иска да плати. Могат по убедително да го накарат. [beer] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: Mojito   
Дата:   19-01-09 19:06

altea, ами в това меле как виждаш някоя жена фотограф да се навре?:) Освен ако не е джудистка - фотографка например:)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: special_k   
Дата:   19-01-09 19:07

Точно при фоторепортерите в софия нещата са някъде 50/50. :) А това че на видеозаписите се виждат повече мъже си е абсолютно нормално - в това меле мацките много бързо остават назад.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: altea   
Дата:   19-01-09 19:12

За съжаление СпешълК е прав - мъжете са по-добри професионалисти. Може пък да са по-амбициозни. Само не се предавам че са по-умни [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: doca   
Дата:   19-01-09 19:14

Жените са създадени от реброто на Адам и поради тази проста причина мястото им е определено със създаването им: да бъдат "ВТОРИ".

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: danbi   
Дата:   19-01-09 19:16

altea, тя умността е за съжаление едно от последните качества на добрия професионалист.

А мъжете са топ-10 в повечето професии, по много прозаични причини. не напускат работата си в името на любимия, не прекъсват развитието си/кариерата заради поредната бременност и т.н. В този смисъл, на мъжете може да се разчита професионално повече.

От друга страна, жените са винаги по-добри изпълнители. Наистина има много жени фотографи.

Може би най-добре ще каже някой, който управлява професионални фотографи [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: darksorrow   
Дата:   19-01-09 19:17

мъжете са по-добри професионалисти.

абсолютно не мисля, че може да се правят подобни констатации.

професионализмът не е половозависим, изключая вече конкретни физически условия на труд, ако се изискват такива, в които, логично, единият пол би имал предимство.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   19-01-09 19:19

Щото моделките са жени [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: Lalinda   
Дата:   19-01-09 19:24

Чух Надежда Чипева да казва, че са я замерили или ударили с камък по време на "всенародния" протест миналата седмица.



Когато завършвах гимназия, много исках да следвам операторско майсторство... Изобщо, бях и си останах заклет киноман и много ми се искаше да се занимавам с кино...

Ходих на среща на кандидат-студенти във ВИТИЗ (тогава още не бе НАТФИЗ) с преподаватели... и някакси между другото схванах, че ще ме приемат просто "понеже съм била жена".

(Не че операторството е по-малка хамалогия, дори напротив! Ама ей на, вероятно не е имало много жени сред операторите...)

Тази сексуална парадискриминация ми се стори ужасно демотивираща и реших да се откажа, понеже не исках да ме приемат единственото и само защото съм била "жена".

На тия години всяко дете, пък било то и бъдеща жена, има само едно в акъла: "Сега ще ти покажа какво мога!"
[smilie3]

Отказах се и реших да кандидатствам физика - там поне, парадоксално, никой не делеше хората на мъже и жени... Не съжалявам.
[shtrak]

Продължавам да си ходя на кино, дори десетина години снимах само кинофилми, за едната идея...
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: asahi   
Дата:   19-01-09 19:42

Фотографската професия е тежка. Повечето жени не желаят да се занимават с тежък труд.
Фотографът, ако не знаете, го болят краката.
Техническата подготовка много помага във фотографията. Жените, за съжаление, в 7-ми клас не мислят за физика, а за други работи и обикновено пропускат да си създадат техническата основа. Ако случайно имат някакви наклонности по-късно те ги използват в развитието на по-престижни професионални умения. Фотографията като професия не е върха на престижа, да ви припомня.

Така по стечение на обстоятелствята женит ене стават фотографки, но стават художнички, учителики и зъболекарки.



Мен по-скоро ме притеснява защо няма жени в джаза много? Може би защото нямат абстрактно мислене?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: navy   
Дата:   19-01-09 19:45

Бе мъжа си е мъж... ко му умувате философски [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: boink   
Дата:   19-01-09 19:47

уауинда, не е парадоксално. физиката е наука при която грешките които можеш да направиш по-късно в практиката си може да са фатални за човечеството. затова няма мъже или жени, няма полови оправдания. има Физици. а фотографията не е такава наука. фотографът Х (мъж) е трябвало да заснеме боя за изданието и не може да се оправдае по полов признак за не свършена работа. докато е логично, че фотографът У (жена) може и да не е много умно да се завре в боя, пък "недайсибоже" да е майка.... нали?

а един спортен фотограф от женски пол с малко светли буркани от 14 до 400.... и космо диск няма да и помогне... шерпи трябват.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: Canon   
Дата:   19-01-09 20:11

Основно качество на професионалния фотограф е да взема много и бързи решения. Технически, композиционни, организационни и т.н.
Мъжете лесно носят тази отговорност - на решенията. Още от преди първобитно-общинния строй.
Това е.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: Ivan_A   
Дата:   19-01-09 20:40

"... нима жените нямат око за композиция, осветление и всичко друго, каквото трябва за добра снимка?" - имат, и то доста "по-голямо" от мъжкото.
... имат чувствителност, липсваща при болшинството от мъжете.
... имат мозък, зa да се занимават предимно с фотография, а не с обсъждане на пиксели/software/hardware...[smile]

Така е поне във ФФорум. [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: navy   
Дата:   19-01-09 21:19

Абе... жени!

П.П.
Да подчертая, че не съм прочел НИТО едно мнение в тази тема [smilie7]

П.П.П.
Няма и да прочета...

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: georgi.a   
Дата:   19-01-09 22:13

http://www.zenaholloway.com/



Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: fotorafi   
Дата:   19-01-09 23:30

За мен е обяснимо! Работил съм две десетилетия в екип от 24 фотографи,от които 5-6 жени.Налагало се, да влезе шефа в 18 часа в стаята на фотографите, и каже: "Налага се утре сутринта колега да замине за село Левуново, командировка за 5 дена. Снима всичко в селото черно/бяло, цветен негатив и малко цветен диапозитив- среден формат 6/6.Транспорт:влак и автобус!" И дамите "свенливо" свалят поглед и се снишават. Коя е разведена с дете, коя е в менструален цикъл, коя се страхува да не я щипят в провинцията и т.н. А иначе, жени проф. фотографки имаше по институти:БАН, Медицинска академия, Народната библиотека, столична община, Бълг. телевизия. Лека, синекурна.
А за жените-главни готвачи има научно обяснение!!!! Повечето са МЪЖЕ ПО ЧИСТО ФИЗИОЛОГИЧНИ ПРИЧИНИ. Жените на всеки 28 дни са в менструален цикъл. Точно по тази причина ТЕХНИТЕ ВКУСОВИ РЕЦЕПТОРИ СА БЛОКИРАНИ- нямат необходимите вкусови качества. Иначе могат да кълцат лук и да правят нещо рутинно. НE СА ЗА ГЛАВНИ ГОТВАЧИ.[beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: ghik   
Дата:   19-01-09 23:59

1 - заради отношението на мъжете към жените (някои от мненията в тази тема са достатъчни)
2 - заради наивитета на жените (деца, семейство, цветя и рози - глупости та дрънкат)
3 - един плюс - ако жена успее да се набута сред мъжете ще я запомнят и ще си мерят обективите пред нея
4 - и все подобни крайности така характерни за фотографите и за половете
5 - fotorafi ти колко пъти си бил жена че знаеш какви са им вкусовите рецептори по време на цикъл????? [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: fisk   
Дата:   20-01-09 00:30

къде не е така [smilie11]






[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: mg2   
Дата:   20-01-09 00:49

Жените са твърде заети с това да ни дават смисъл и сили .... стимул и желание... ние сме само като игла,която чете плочата, като лазер за диска ...и мелодията вдъхновена от жените ;) Но не винаги ...

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: TeodorB   
Дата:   20-01-09 01:04

А защо повечете професионални модели са жени [smilie19] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: djart   
Дата:   20-01-09 01:12

Ехх жени.. нямам си моделка, която да я снимам посредством мен тя би видяла колко красиво изглежда на снимките [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: danbi   
Дата:   20-01-09 07:48

djart, а ако можеше да се види през очите ти? или по-добре не? [smilie5]

ghik -- защо мислиш, че всички изброени от теб причини са в ущърб на жените? например, жените искат мъжете да си мерят обективите пред тях, даже ако се сбият за тях още по-добре. искат и цветя, колкото и да се стараят някои жени да го отричат.

fotorafi много добър пример е дал, за което говорят и повечето други в темата. [smilie24] жените предпочитат да не поемат излишни рискове и натоварвания, когато това може да стори вместо тях някой мъж. в края на краищата, всичко се свежда (за работодателя) доколко може да разчита на служителите си -- а в конкретния случай на фотографската професия явно нещата са в полза на мъжете (ако това, да бъдеш експлоатиран е полза).

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: jokevcv   
Дата:   20-01-09 08:44

Ами незнам защо, но при журналистическата фотография то е ясно там трябва и сила (в мелетата). Аз като тръгна да обикалям да снимам с едно D300 + 70-300 на втория час се чудя каде да го хвърля тоя апарат че не ми остават рамене, а съм гледал фотографи (там Анимъл планети и тем подобни) с доста по големи и повече апарати и обективи с раници и стативи, просто е тежко. Но при студийна работа смятам че жените биха се справили перфектно.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: Canon   
Дата:   20-01-09 08:55

jokevcv
И студийното снимане е доста тежко. По различен начин. Освен ако визираш штракане на снимки за документи.
А че се справят, да, вярно е, но не се коментира точно качеството на работа на нежния пол.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: danbi   
Дата:   20-01-09 08:58

Не само във фотографията - жените са по-добри от мъжете във вършенето на предварително дефинирана, рутинна работа. Мъжете се отегчават от такива неща, а жените се ужасяват от перспективата да трябва да вземат решение и да носят отговорност за него (това беше коментирано по-горе).

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: ahaya   
Дата:   20-01-09 10:29

Мъжът и жената са две половини на едно цяло и според мин е неуместно да бъдат сравнявани. Нито един мъж, не знае, как жената понася живота. Физическите натоварвания, стреса, семейните задължения влияят по различен начин на двата пола. Всеки един от тях има своето предназначение и най-добре се справят на своето си място. Ще дам драстичен пример за да бъда по-добре разбран. Една пушка е създадена да се използва по време на лов. Ако аз се опитван да си разкопая дворът с нея ще я повредя. А ако се опитвам да ида на лов с мотика не би било безопасно. Затова и статистиката показва, че мъжът и жената са силни и се налагат в различни професии и различни свери на живота.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: frenchev   
Дата:   20-01-09 10:31

Ани Либовиц

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: altea   
Дата:   20-01-09 10:34

За мен обяснението на fotografi звучи най-логично и приемливо, но и danbi има право. Посочете 10 световно известни художника (мъже). Айде сега същото упражнение за жени! Ако сте в състояние да го направите, моля публикувайте списъка, че и аз съм любопитна. А всъщност имах предвид снимките, на които някой фотограф се е отделил от тълпата фоторепортери и ги е снимал. Всичките са мъже и ако случайно се мерне една женска глава.. А събитията не е задължително да са агресивни - има модни ревюта и разни други, които привличат много фоторепортери.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: jino   
Дата:   20-01-09 10:43

а защо повечето чалга-певци са жени[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   20-01-09 10:46

На мен ми прави впечатление друго. От непрофесионалната фотография.
Жените са много по-стриктни в спазването на 'правила'. Слушал съм жени да коментират фотографии .. ами то е кошмар (за мен поне :))) доколко се вживяват в "правилната композиция", избора на обекта, светлината. Ако не им пасне нещо, просто няма да снимат.
Мъжето "просто го правят". Ако не е добре, ще се опитат пак.
Може би жените просто импровизират по-рядко.

Сега се замислих, че това всъщност е директно отражение на сексуалното поведение при двата пола. Жените имат възможност да правят грешки по-рядко, затова обмислят повече и по-рядко поемат риск.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: Synthy   
Дата:   20-01-09 10:54

'обмислят'... по-добре да не го правят изобщо.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   20-01-09 11:13

не съм съгласен, че е по-добре.
жените са добър коректив на мъжете.
професионално.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: artmika   
Дата:   20-01-09 11:16

Синти, думата грам не е използвана на място [smilie5]
Процеса на избор няма много общо с мисълта - инстинкти [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: Synthy   
Дата:   20-01-09 11:30

значи не разбрах в какъв смисъл е използвана.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: danbi   
Дата:   20-01-09 11:32

хехе, ами че то сексуалното поведение на хората е основано на инстинктите, не на разума.
ако беше оставено на разума, нас тук а и форума изобщо нямаше да ни има.
за фотографията да не говорим. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: nikola_bathory   
Дата:   20-01-09 11:59

При готвачите е същата работа. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: pdkfoto   
Дата:   20-01-09 12:25

Жените които имат отношение към фотографията избират да станат манекени. За тази професия не се изисква знания и години практика а единствено природни дадености. Обикновено жените предпочитат да застанат пред обектива, и много рядко зад него.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: Synthy   
Дата:   20-01-09 13:11

а най-често предпочитат да не правят нищо

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: cdman   
Дата:   20-01-09 13:36

Има и друга причина жените да не са добри фотографи. Я си представете как биха гледали мъжете ако пред тях застане една хубава жена с минижуп да ги снима [smilie18] [smilie18] - тъпо предполагам [smilie18] а жените пък завистливо [smilie18] . За да има хубава снимка модела или тези които се снимат трябва да е максимално естествен. За съжаление жените (хубавите) предизвикват доста 'интересни' реакции ... еле пък ако са и по-разголени [ezik] Представяте ли си колко оцълкени ще са тези на снимката [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: flipbeat   
Дата:   20-01-09 15:03

стига с тази Ани Либовиц

ето я истината!

http://photos-f.ak.fbcdn.net/photos-ak-snc1/v1979/144/100/1477151736/n1477151736_178437_5769.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: danbi   
Дата:   20-01-09 15:07

а истината показва, че някои мъже са толкова заспали, че и жена да седне пред тях не могат да се събудят

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: altea   
Дата:   20-01-09 15:41

Истината за "свенливия" поглед при обявяването на командировката е тази, че главнокомандващия у дома налага вето и при нашия азиатски манталитет не виждам кога жените ще се ползват със същата свобода за действие като мъжете. Скоро няма да стане, поне в Бг

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: danbi   
Дата:   20-01-09 16:00

altea, какво да стори разведената сама жена с дете в случая?
разбира се, може да се откаже от ценностната си система и да повери детето си на гледачка, както е по широкия свят. но освен всичко друго, дали ще може да си го позволи с репортерската заплата?

наистина факторите са много. но освен тези от подобен 'битов' характер на мен ми е интересно дали наистина няма друго, по принципни причини.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: hose   
Дата:   20-01-09 16:42

всъщност... всичко е относително [smilie18]

жените често са по-силни от мъжете, но тяхната сила е в друга посока, по друг начин

конкретно в творчеството - аз лично много харесвам женската гледна точка!

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: asahi   
Дата:   20-01-09 16:58

Често познавам, че авторът на снимкат ае жена. Понякога ми харесва. Има нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: kaloyan   
Дата:   20-01-09 19:25

[smilie19] [smilie19] [smilie19]


http://photos-f.ak.fbcdn.net/photos-ak-snc1/v1979/144/100/1477151736/n1477151736_178437_5769.jpg


-Canon :D



Публикацията е редактирана (20-01-09 19:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: hvarchileta   
Дата:   20-01-09 22:53

Защото мъжете са по-добри във всичко.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: elrisha   
Дата:   20-01-09 23:02

като се изцепи някой пикльо с некви сексистки лозунги и ми иде да повърна[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: asahi   
Дата:   20-01-09 23:08

Ся кой беше пикльото-сексист?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: ТодоротВарна   
Дата:   20-01-09 23:39

Колкото по малко оставаме, толкова по добре ценени сме - "Добре охранявани мъже" - имаше такъв роман - фантастика

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: PeterPAN   
Дата:   21-01-09 08:51

Ми щото повечето професионални модели са ЖЕНИ [smilie5]

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: ivodam   
Дата:   21-01-09 08:58

Тая що снима без сенник бе? Толкова за професионализма... Или само позира, да я забележат, горката.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: asahi   
Дата:   21-01-09 09:02

Показва кълки.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: ivodam   
Дата:   21-01-09 09:05

Кълки, бедра, джоланчета, квот дал Господ. Не съм впечатлен от глезените, а това е нещо, на което винаги обръщам внимание - повечето жени за съжаление са с глезени като кютуци. Вероятно поради здравото селско начало... трудно се намира изящен глезен, мда...

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: asahi   
Дата:   21-01-09 09:12

Това има, това показва. Я в виж компанията зад нея какви какви трегери на Столетницата има [smilie5]. Едва ли са навикнали на аристократичен глезен.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: MauMyHa   
Дата:   21-01-09 09:23

Според мен, жените непрекъснато се опитват да излъжат, че тяхните дву-измерни представи за света е по-хубав. Пък и Мисленето е присъщо за мъжете не за жените [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: _Tais_   
Дата:   21-01-09 10:16

И аз си задавам постоянно този въпрос, обикалайки по фотосайтовете. Даже не за професионалните фотографи, а за фотографите жени въобще. Според собствените ми наблюдения, жените пейзажистки се броят на пръсти навсякъде по света.
Оособено добрите такива...
Но си имам и отговора вече...Знам какво е да висиш с часове на вятъра и студа, за да хванеш точно тази светлина,която ти трябва. Знам какво е да изминеш 30 км навътре в планината на задната седалка на ендуро по път,състоящ се от дупки и камъни, където всеки момент можеш да се изтръсиш фатално на земята. Знам и как изглеждам след подобни изживявания - видът ми е плашещ :))))))Колко жени ще допуснат да бъдат видяни така?
Ако имаш дете, което се нуждае от помощта ти дори за училищните задачи - как да го оставиш само, за да предприемеш следващия трип?
А апаратурата - колко са жените, които могат да си позволят качествен апарат, разбирай скъп, като в повечето случаи са зависими финансово от мъжете си, а те са свикнали да си дават парите за собствените си скъпи играчки...
Та така...има да се говори на тази тема...



Публикацията е редактирана (21-01-09 10:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: GenaDP   
Дата:   21-01-09 10:21

След тея грозни слова елришката ще има да повръща поне до цветница... [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pmartinov   
Дата:   21-01-09 10:28

_Tais_




[smilie24] [smilie24] [smilie24]




[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: s_t_e_v_e   
Дата:   21-01-09 10:31

А според мен не само в това изкуство, също и художници има повече мъже отколкото жени, писатели и т. н. в изкуството. :)Screw you girls [smilie23]



Публикацията е редактирана (22-01-09 16:08)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   21-01-09 10:34

_Tais_ [smilie24]

И все пак, снимките правени от жени са различни. Носят друго усещане.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: _Tais_   
Дата:   21-01-09 10:37

s_t_e_v_e : оффф, ама като чуя такива сексистки изказвания...я ми цитирай малко писатели и художници...и като го направиш се сети от коя епоха са и какви са им били правата на жените във въпросната такава......



Публикацията е редактирана (21-01-09 10:37)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: _Tais_   
Дата:   21-01-09 10:40

Canon - EOS 1Ds Mark II
Canon - CANON EF16-35mm f/2.8L USM

Данби, дай ми ги тези двете нещица и да видим дали ще разбереш мъж или жена е правил кадъра[smilie7]



Публикацията е редактирана (21-01-09 10:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: digitalgab   
Дата:   21-01-09 10:47

Не че не могат жените, но дали искат. Те гледат в друга посока, погледа им е различен, други неща ги интересуват и разпалват въображението им. И ако има жени фотографи, те са различни от представата за "истинска жена". Иначе девойки с яки камерки се движат по обекта гледат, визират, обсъждат кадъра и условията на снимане даже, но не виждат това което трябва да се снеме, толкова съм се чудил. Срещнах, една перфектна руска фотографка и тя се нуждаеше от помощ малко. За повече инфо: Неlena Deutsch, The Psychology of Women, Vol.1,2,3.
А има и жени които гледат на фотоапарата като на моден аксесоар.



Публикацията е редактирана (21-01-09 11:50)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   21-01-09 10:58

_Tais_ досега си мислех, че е мъжка привилегия да си въобразиш, че с по-хубава техника, ще направиш по-хубави снимки. [smilie5]

В снимките на жените никога не съм обръщал внимание на техническата перфектност. Просто жените виждат света по друг начин. Което е много добре.. защото когато благоволят ни коригират [smilie5]

ПП: Ама мога да ти дам Никон да поснимаш ако те влече [smilie5]

ППП: Аз всъщност имам и друга теория защо в днешно време много жени (не всички) хващат фотоапарат и започват да снимат.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: boink   
Дата:   21-01-09 11:04

сподели я данби, иначе ще си осане хипотеза, не теория. [smilie24]

без да се излагам пък и не ми пука, сега разбрах че таис е жена. не ми се променя мнението за нейните пейзажи нито + нито -. което е добро няма пол има стойност.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: _Tais_   
Дата:   21-01-09 11:09

Не е въображение, техниката е от значение, особено ако искаш да печаташ, убедих се от личен опит. А и изобщо - най-малкото обектива трябва да е маааалко по-широкоъгълен. А шума? Рязкостта?
Верно, че се поизхвърлих с горепосочената техника, естествено, че добри пейзажи могат да се правят с далеч по-евтина Хапаратура...
А за Никона - ще го обсъдим на следващата сбирка [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: _Tais_   
Дата:   21-01-09 11:11

boink : споко, доста са се обръщали към мен в мъжки род[smilie7]



Публикацията е редактирана (21-01-09 11:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: mondragon   
Дата:   21-01-09 13:00

Научно е доказано, че жените не могат да работят добре със сложни машини, както и да се съсредоточават за дълго, НО оттук произлиза едно друго тяхно предимство. В работата си съм забелязал следното: винаги, когато съм снимал на събитие, казвали са нещо важно САМО ЖЕНИТЕ фоторепортери са го чули и запомнили, а мъжете даже и не са чули какво е казано!Това е така, защото жените имат способност да следят няколко неща едновременно и имат по-добра моментна памет от мъжете, както и по-добро периферно зрение, което им позволява да не се обръщат след готините пичове по улицата и даже да не гледат в тях [smilie18]
Ани Лейбовиц със сигурност не е най-добрата, просто тя е имала късмета и е успяла да се пребори в тази толкова мъжка професия. Жени фотографи има от много отдавна още, когато сме си играели с празните кутийки ОРВО...ИСТИНАТА обаче е една, както каза Никсън след 10 години нещата ще се изравнят, ЦИФРОВАТА фотография дава възможност на много хора да преоткрият себе си във фотографията, за жалост и на много други хора, които хабер си нямат, но се бият в гърдите, че са велики...
Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: inamalina   
Дата:   21-01-09 13:26

[smile] По-практични сме!
Това е сфера,която в България не може да ми нахрани децата ,ако реша да се препитавам с това.А да се правя на творец...нямам кураж...Затова работя друго любимо нещо,а фотографията е скъпото ми хоби.Много скъпо хоби-не мислите ли?!
Не мисля ,че сме по-мързеливи от Вас ,Господа!И ,ако съм откровена...в глобален план Ви носим на гърба си!Приятно бреме Сте!Не ни тежите![smilie25]
Греша ли Дами?


Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: darksorrow   
Дата:   21-01-09 13:34

и без да съм дама - грешиш, да.

сори.



Публикацията е редактирана (21-01-09 13:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: inamalina   
Дата:   21-01-09 13:36

Надявам се да греша...

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: pmartinov   
Дата:   21-01-09 13:55

_Tais_ [smile]

Пожелавам ти хубава и лека камера която да можеш да носиш с удоволствие !


Тежките ги остави на по-грубата част от човечеството [smilie5]


[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: loki_in_disguise   
Дата:   21-01-09 14:17

Абе, просто жените са толкова по-добри от мъжете, че няма никакъв смисъл да го доказват и за това ги мързи да се бъхтат.[thankyou]
И, понеже са хитри ни обясняват как само ние и никой друг[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: Lalinda   
Дата:   21-01-09 15:47

Може да попрочетете и какво пише Сюзан Зонтаг (която, според някои, хем е жена, хем и не съвсем) за фотографията и фотоапарата...
[ezik]

Вероятно и това обяснява донякъде защо не всяка жена иска да е зад фотоапарата, а по-скоро да е пред него.
[beer]

Така и не разбрах обаче какво е ПРОФЕСИОНАЛЕН ФОТОГРАФ.

Човек, който има диплома за фотограф ли?
Или такъв, който декларира доходи от фотография?

Четох някъде, че разликата между едните и другите била, че любителите просто не декларирали доходи(те си) от фотография.
[ezik]

Виж, квантовите физици, например, няма как да се делят на професионалисти и любители...
Или пък... лекарите? Зъболекарите?

Тъй че бих оспорила донякъде и теорията за страшната хамалогия и мъчения, на които уж се подлагали фотографите, хеле пък фотографките...

Неотдвана научих, покрай Биеналето на дизайна (това за djoggata), от един от главните организатори (ние бяхме само съорганизатори), че у нас не е регламентирано кой може да бъде дизайнер и кой не... и че имало (ще го проверя в доклада) няколко десетки училища, подготвящи дизайнери... Вероятно същото е и с фотографите (относно регламентирането)? Или пък не?

Вероятно изобщо жените са по-малко сред тези, които са на свободна практика, особено пък ако нямат влиятелен или заможен съпруг или спонсор?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: asahi   
Дата:   21-01-09 15:54

Който е разбрал нещо да вдигне ръка.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: danbi   
Дата:   21-01-09 17:11

Аз разбрах, че според Lalinda квантовите физици няма как да се делят на професионалисти и любители.

Но не разбрах кое от трите твърдения е вярно:

а) всички квантови физици са професионалисти;
б) всички квантови физици са любители;
в) нито едно от двете;

За жените, които фотографират [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: IDA   
Дата:   21-01-09 18:46

Всички квантови визици не си декларират доходите :-)))

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   21-01-09 18:48

Предположение: парите имат квантов характер [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: asahi   
Дата:   21-01-09 18:55

А защо шумят?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: GenaDP   
Дата:   21-01-09 21:01

Лалиндиното писание е просто още едно доказателство, че на жените някои работи трудно им се удават...

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: hose   
Дата:   21-01-09 22:21

аз разбрах всичко
(може би защото първата ми диплома е по физика)


и като цяло е така но... да не забравяме че всичко е относително [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: Lalinda   
Дата:   21-01-09 22:36

Всъщност, тапия за фотографчийка нямам. Но не ми е била и необходима.
[smilie3]
Имам тапия за радиофизик, но и за инженер по радиолокация и радионавигация (това за Данби).
[smilie3]

Прочее, за протокола: пише се отдава, не удава.
[smilie18]

Поне правописът ми се отдава. Така казват, пък и мнозина тук си пооправиха правописа, и то от страх да не ги споменавам...
Браво на тях. За тях е, за мен е все тая.
[smilie24]

***

Продължавах да се чудя, наистина, тази вечер, пътувайки из задръстванията, защо ли фотографчийките (не добавям професионалистки, защото явно засегнах мъжкия професионализъм) са толкова малко и реших, че за това е необходимо особено съчетание от амбиция, самостоятелност - повече интелектуална, отколкото финансова, самоувереност, износоустойчивост, а не само издържливост, непретенциозност, пък и голяма доза авантюризъм, което рядко се среща у дамите...

Отделно и наблюдателност. Независимост. Необвързаност.

Самотниците се справят по-добре.

Като си помисля, повечето ми познати жени се ужасяват дори при мисълта да се качат на самолет сами, камо ли да прекарат сами на чуждо място.
[smilie18]

***

Свикнах да ме критикуват виртуално, ограничен брой виртуални потребители дори вярват, че съм била мазохист.
[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: danbi   
Дата:   21-01-09 22:39

В смисъл, не вярват че си била, но вече не си? [smilie5]

Инак, за протокола -- съгласен съм с необходимите качества у жената..

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: hose   
Дата:   21-01-09 23:35

всичко това са... препоръчителни качества и фактори, но не и задължителни

аз се сещам за момиче - жена, с тези качества, но тя въобще пък не снима[smilie5]

има много различни видове фотография също така

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: mbs   
Дата:   22-01-09 00:02

Аз пък си мисля, че фотографията съчетава две страсти - на художника и ловеца. Жената може да бъде прекрасен художник, но трябва да бъде и ловец по душа (че и да се храни от това [smilie2] ).

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: mitku   
Дата:   22-01-09 10:12

altea написа:

> Защо повечето професионални фотографи са мъже?

Просто на едни хора фотографията им е по-интересна... по някакво стечение на обстоятелствата - тези "едни хора", в повечето случаи са мъже.
А вече отделен въпрос е: защо на жените таквиз неща не са им интересни (и съответно не се занимават с туй). [smilie7]

Например ако има професия "шиене на гоблени", има голяма вероятност повечето да са жени. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: GenaDP   
Дата:   22-01-09 10:22

Автор: Lalinda
Дата: 21-01-09 22:36

Прочее, за протокола: пише се отдава, не удава.


Вместо да се изживяваш като специалист по правописа, и да ръсиш глупости - веми научи българския... Въпреки, че си жена - с повече старание може и да успееш.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: asahi   
Дата:   22-01-09 10:31

Защо всичките касапи са мъже?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: asahi   
Дата:   22-01-09 10:31

100

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: altea   
Дата:   22-01-09 11:32

Благодаря на всички, които се включиха в темата. Под "професионални фотографи" имах предвид хора, които се прехранват с това (а дали ще си деклалрират доходите е друга тема)Вярно е, че истинската апаратура е доста тежка - не съм снимала с такава, но съм я разглеждала и съм наясно, че тежи. Вярно е и друго - не е професия от 8 до 17. Това вероятно не устройва дамите, които след работно време имат да се погрижат за малкия завод наречен "дом". Това са разумните доводи една жена да не се захване с фотографията като професия, но кога пък любовта е имала нещо общо с разума? И кога професията е избор по любов? Интересно касапите по мерак ли започват тази професия? А готвачите?[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: digitalgab   
Дата:   22-01-09 11:41

Въпроса е за нещо не толкова лесно обяснимо.
Я ми кажете, срещали ли сте жена която да разбира и да се интересува от Hi-Fi? Има жени прекрасни музикантки разбира се, но няма музикален албум продуциран, миксиран и пр. от жена. Тонрежисьор в радиото, това приемам, нищо особено.
Има жени, разбиращи от фотографска техника, спомнете си една известна българска авторка, но това са редки изключения.
Жените, общо взето, не ги интересува техниката, те мислят за резултата.



Публикацията е редактирана (22-01-09 14:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: cdman   
Дата:   22-01-09 11:43

Крилата фраза: " Ако една жена няма на кого да се отдаде се отдава на работата си"
факт: Кондолиза Райс е може би най-влиятелната жена на света (поне по полови признаци е жена). Наскоро навърши 55 г. На въпрос защо не се е омъжила като всички жени отговаря че не е срещнала подходящия мъж. Като се има в предвид че е била почти в цял свят .... [smilie10] [smilie10]. Сигурно има златна п... Така че жени - избирайте страхотна кариера в нещо си и вибратор на 55 г или .... [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: mitku   
Дата:   22-01-09 11:47

altea написа:

> ... жена да не се захване с фотографията като професия, но кога пък
> любовта е имала нещо общо с разума? И кога професията е избор
> по любов? Интересно касапите по мерак ли започват тази
> професия? А готвачите?[smilie18]

И защо касапите или още повече пък готвачите да не са започнали по мерак? [smilie8]
Туй да работиш нещо, което не ти е мерак, си е живо мъчение. Естествено, че меракът е най-важното.

digitalgab написа:

> ... Жените не ги интересува техниката...

Именно - не ги ИНТЕРЕСУВА. За туй и ги няма там. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: _Tais_   
Дата:   22-01-09 12:10

cdman : за съжаление светът, такъв какъвто е, не устроен в удобство на жените, стремящи се към личностно развитие. Ако една жена иска да заложи на своята кариера, трупането на ЗНАНИЕ ( не случайно е с големи букви, предполагам, че една част ще ме разберат, какво имам предвид), усъвършенстване в областите, които я интересуват или има талант, неминуемо влиза в конфликт с най-близкото си обкръжение.
Качествата, които цитира Лалинда са нужни не само във фотографията, а изобщо, и за съжаление необвързаността е съществен момент.
На почти всички мъже генетично или традиционно им е заложено да очакват жената до тях да общува със света през тяхната призма. И ако тя реши да го прави независимо, в 90% от случаите това води до раздяла. А останалите 10 % мъже, които се примиряват с положението, остават в състояние на така наречената кастрация...


Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: danbi   
Дата:   22-01-09 12:25

_Tais_ с този ти коментар съвсем не съм съгласен.

Мъжете, които не смятат че жените до тях не трябва да имат собствено виждане за света или собствено мнение не го правят от примирение. Нито от това, че са лишени от типичните за мъжа черти. Дори напротив.

Необвързаността съвсем не се ограничава в семейна или друга обвързаност с мъж или жена. Човек се обвързва с такива неща, като местоживеенето си, работата си, навиците си, приятелите си, разбиранията си (най-вече).

Една жена може да бъде свободна, дори когато е омъжена. Аз лично винаго съм се удивлявал на тезите, които отричат това. Примери безброй.

Това не значи, че такава жена трябва непременно да се изживява като куртизанка. Поведението на човека все пак е въпрос на личен избор... което пак е форма на обвързване [smilie5]

ПП: Знанието само по себе си е напълно безполезно. По-полезно е да бъдеш полезен на другите със способностите си.

ППП: Напълно съм съгласен, че фотографията изисква наличието на известен инстинкт за ловуване. Също така смятам, че фотографията е от професиите, които могат да се възползват от способностите на индивида да вижда в бъдещето. А професионалната дейност в каквато и да е сфера изисква известни безнес и предприемачески наклонности.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: _Tais_   
Дата:   22-01-09 12:48

Данби, истинската любов изисква пълна отдаденост. За да бъдеш истински Артист, в която и да е област, изисква също пълна отдаденост. И конфликтът идва точно тук. Когато става въпрос за някаква любов и някаква степен на артистизъм, тогава може да има симбиоза.
Ще ми дадеш примери от наше и старо време за любов мвжду велики личности...да, но тя е била за някакъв отрязък от време. Дългосрочните форми на общуване се базират на компромис от едната страна!И този компромис води до кастрация... И не прилагам термина само към мъжката част!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   22-01-09 14:25

Любовта и отдадеността са две различни неща.
Компромиса винаги е двустранен. Другото не е компромис, а подчинение.
Компромиса също е следствие и от знанието, че "има и друго" или "има и по-добро".

Всичко в края на краищата се заключава в цената която си склонен да платиш. Ако не плащаш.. евентуално и не получаваш нищо.

Творците са творци за това, защото са незадоволени в някакъв аспект. Задоволения човек е ленив и не твори.

Казаното дотук би могло да бъде универсално и да се отнася както за мъжете, така и за жените. Ноточно коментарите на _Tais_ показват, че жените виждат нещата по различен начин от мъжете. Примерно за любовта и отдадеността.

Мъжете овладяват нещо, когато го покорят. Жените овладяват нещо, когато му се отдадат.

Явно, за успех в сферата на професионалната фотография е нужно да покориш, вместо да се отдадеш.

Надявам се това отговаря на въпроса. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: _Tais_   
Дата:   22-01-09 14:40

Мъжете овладяват нещо, когато го покорят. Жените овладяват нещо, когато му се отдадат.
мдам...активният и пасивният принцип...
обаче сега ми дай пример как точно става процеса на покоряване при мъжете и отдаване при жените например при фотографията....
...ама не отвлечени приказки, а конкретни събития и сравнение [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: hose   
Дата:   22-01-09 14:53

_Tais_ - има нещо верно в това което си написал

и като че ли то се потвръждава от фактите за живота на гениите

и въпреки това аз не го приемам и дори мисля че можеш да твориш в най-високия смисъл на думата когато не си егоист и не мислиш само за себе си

защото често пъти съм наблюдавал как тези хора се вторачват само в пъпа си и не виждат света наоколо

а за твориш наистина ти трябва човеколюбие - каквото и да означава това

но е широко разпространена идеята че гениите и творците са егоисти

има и още нещо - често пъти за да успее геният зад него стои жена или мъж, който го подкрепя, дава му както физическа така и психическа сила и усещане за стабилност - за да може другия да върви напред

абе навлязохме в дълбоки води...

както обикновенно истината трябва да е някъде по средата - когато само единия се жертва не може да има хармония и баланс в една връзка

а това се отразява и на работата

според мен не е невъзможно и двамата да имат кариера

психолозите твърдят че за да има една връзка устойчивост трябва не само любов но и взаимно да си помагат в развитието...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   22-01-09 15:27

_Tais_ за довечера имам ембарго, но .. ще се постарая [smilie5]
Темата е интересна.

Аз обаче бих предложил на жените фотографки тема за размисъл: а защо трябва да е професионална реализацията? Нима любителските постижения носят по-малко удовлетворение?
(освен финансовото)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »