Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: altea   
Дата:   19-01-09 18:43

С голямо съжаление констатирам, че повечето професионални фотографи са мъже. Не че няма и жени, но ми се струва че са пренебрежимо малко. Какво е вашето обяснение за това явление, нима жените нямат око за композиция, осветление и всичко друго, каквото трябва за добра снимка?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: darksorrow   
Дата:   19-01-09 18:47

pwned! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: Нели   
Дата:   19-01-09 18:48

Като цяло мъжете са по-работливи
Жените обикновено стоят вкъщи и пишат по форумите [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: darksorrow   
Дата:   19-01-09 18:50

Нели, с изказвания като това ще утрепеш тая толкова яка тема в зародиш - никой няма да иска да пише повече в нея [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: n1x0n   
Дата:   19-01-09 18:54

Ще се изравни тази разлика след 10-тина години.
Просто фотографията доскоро беше твърде обвързана с техника и познания с техническа насоченост, които са леко чужди на повечето жени с творческа нагласа.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: e-mil   
Дата:   19-01-09 18:56

Ми то и повечето професионални готвачи също са мъже. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: Mojito   
Дата:   19-01-09 18:56

[smilie18]
И аз съм си го задавала този въпрос:)
И според мен има жанрове в които жените са доста добри, сред които сватбена, портретна, продуктова фотография...

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: danbi   
Дата:   19-01-09 18:57

Жените по-често имат проблем да се съсредоточават продължително върху една задача.
Понякога фотографията си е хамалогия.
Но наистина, вероятно у нас повече жени ще се занимават с фотография с времето.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: special_k   
Дата:   19-01-09 19:00

1 - не е така.

2 - мъжете по принцип са в топ 10 в повечето професии. Нямам представа защо се получава така, но е факт.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: altea   
Дата:   19-01-09 19:03

На видеоматериали от събитията по протестите оператори от ТВ снимат по-общ план и там се виждат фотографи - само мъже. А жените не са толкова мързеливи - нали и те работят някъде (поне 90% от тях). Тук във форума съм виждала прекрасни работи на жени. Скоро дадоха едно филмче за световно известни фотографи. Аз поне засякох 3-ма мъже и една жена - Ани Лебовиц. Това прави 25% и то в световен мащаб. А в България? Може би вие ще бъдете по-точни.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: C41   
Дата:   19-01-09 19:04

Мъжете продават по добре. И ако някой не иска да плати. Могат по убедително да го накарат. [beer] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: Mojito   
Дата:   19-01-09 19:06

altea, ами в това меле как виждаш някоя жена фотограф да се навре?:) Освен ако не е джудистка - фотографка например:)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: special_k   
Дата:   19-01-09 19:07

Точно при фоторепортерите в софия нещата са някъде 50/50. :) А това че на видеозаписите се виждат повече мъже си е абсолютно нормално - в това меле мацките много бързо остават назад.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: altea   
Дата:   19-01-09 19:12

За съжаление СпешълК е прав - мъжете са по-добри професионалисти. Може пък да са по-амбициозни. Само не се предавам че са по-умни [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: doca   
Дата:   19-01-09 19:14

Жените са създадени от реброто на Адам и поради тази проста причина мястото им е определено със създаването им: да бъдат "ВТОРИ".

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: danbi   
Дата:   19-01-09 19:16

altea, тя умността е за съжаление едно от последните качества на добрия професионалист.

А мъжете са топ-10 в повечето професии, по много прозаични причини. не напускат работата си в името на любимия, не прекъсват развитието си/кариерата заради поредната бременност и т.н. В този смисъл, на мъжете може да се разчита професионално повече.

От друга страна, жените са винаги по-добри изпълнители. Наистина има много жени фотографи.

Може би най-добре ще каже някой, който управлява професионални фотографи [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: darksorrow   
Дата:   19-01-09 19:17

мъжете са по-добри професионалисти.

абсолютно не мисля, че може да се правят подобни констатации.

професионализмът не е половозависим, изключая вече конкретни физически условия на труд, ако се изискват такива, в които, логично, единият пол би имал предимство.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   19-01-09 19:19

Щото моделките са жени [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: Lalinda   
Дата:   19-01-09 19:24

Чух Надежда Чипева да казва, че са я замерили или ударили с камък по време на "всенародния" протест миналата седмица.



Когато завършвах гимназия, много исках да следвам операторско майсторство... Изобщо, бях и си останах заклет киноман и много ми се искаше да се занимавам с кино...

Ходих на среща на кандидат-студенти във ВИТИЗ (тогава още не бе НАТФИЗ) с преподаватели... и някакси между другото схванах, че ще ме приемат просто "понеже съм била жена".

(Не че операторството е по-малка хамалогия, дори напротив! Ама ей на, вероятно не е имало много жени сред операторите...)

Тази сексуална парадискриминация ми се стори ужасно демотивираща и реших да се откажа, понеже не исках да ме приемат единственото и само защото съм била "жена".

На тия години всяко дете, пък било то и бъдеща жена, има само едно в акъла: "Сега ще ти покажа какво мога!"
[smilie3]

Отказах се и реших да кандидатствам физика - там поне, парадоксално, никой не делеше хората на мъже и жени... Не съжалявам.
[shtrak]

Продължавам да си ходя на кино, дори десетина години снимах само кинофилми, за едната идея...
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: asahi   
Дата:   19-01-09 19:42

Фотографската професия е тежка. Повечето жени не желаят да се занимават с тежък труд.
Фотографът, ако не знаете, го болят краката.
Техническата подготовка много помага във фотографията. Жените, за съжаление, в 7-ми клас не мислят за физика, а за други работи и обикновено пропускат да си създадат техническата основа. Ако случайно имат някакви наклонности по-късно те ги използват в развитието на по-престижни професионални умения. Фотографията като професия не е върха на престижа, да ви припомня.

Така по стечение на обстоятелствята женит ене стават фотографки, но стават художнички, учителики и зъболекарки.



Мен по-скоро ме притеснява защо няма жени в джаза много? Може би защото нямат абстрактно мислене?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: navy   
Дата:   19-01-09 19:45

Бе мъжа си е мъж... ко му умувате философски [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: boink   
Дата:   19-01-09 19:47

уауинда, не е парадоксално. физиката е наука при която грешките които можеш да направиш по-късно в практиката си може да са фатални за човечеството. затова няма мъже или жени, няма полови оправдания. има Физици. а фотографията не е такава наука. фотографът Х (мъж) е трябвало да заснеме боя за изданието и не може да се оправдае по полов признак за не свършена работа. докато е логично, че фотографът У (жена) може и да не е много умно да се завре в боя, пък "недайсибоже" да е майка.... нали?

а един спортен фотограф от женски пол с малко светли буркани от 14 до 400.... и космо диск няма да и помогне... шерпи трябват.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: Canon   
Дата:   19-01-09 20:11

Основно качество на професионалния фотограф е да взема много и бързи решения. Технически, композиционни, организационни и т.н.
Мъжете лесно носят тази отговорност - на решенията. Още от преди първобитно-общинния строй.
Това е.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: Ivan_A   
Дата:   19-01-09 20:40

"... нима жените нямат око за композиция, осветление и всичко друго, каквото трябва за добра снимка?" - имат, и то доста "по-голямо" от мъжкото.
... имат чувствителност, липсваща при болшинството от мъжете.
... имат мозък, зa да се занимават предимно с фотография, а не с обсъждане на пиксели/software/hardware...[smile]

Така е поне във ФФорум. [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето професионални фотографи са мъже?
Автор: navy   
Дата:   19-01-09 21:19

Абе... жени!

П.П.
Да подчертая, че не съм прочел НИТО едно мнение в тази тема [smilie7]

П.П.П.
Няма и да прочета...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »