Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 На митница в друга страна?
Автор: ksietta   
Дата:   19-01-09 10:28

Някой дали е бил на митница в чужда държава? Става въпрос за дребни пратки - обектив или нещо подобно. Ще бъда благодарен на всеки, който сподели конкретна информация за процедурите при получаване на пратките - в смисъл сравнение с процедурите в нашите митници.

Отговори на това съобщение
 Re: На митница в друга страна?
Автор: neuromancer   
Дата:   19-01-09 11:02

Ми предполагам си зависи от страната. Евтините неща идват без митница направо вкъщи. Веднъж продавача не беше написал стойност и пакета се забави 2 месеца, докато го отворят в митницата и видят колко струва...
Когато купих нещо по-скъпо, ти идва бележка да отидеш и да си платиш таксите, като видях ~75% отгоре се ужасих. Мислех да мина с номера че съм чужденец и ще го изнеса обратно, ама казаха че не става, така че направо го върнах.
Така че и по зле от Бг има

Отговори на това съобщение
 Re: На митница в друга страна?
Автор: ksietta   
Дата:   19-01-09 11:09

Благодаря. В същност не за таксите се интересувам - това си е регламентирано. По-скоро ме интересува може ли да си вземеш колетчето без да се налага да си взимаш и един ден отпуск...


Отговори на това съобщение
 Re: На митница в друга страна?
Автор: neuromancer   
Дата:   19-01-09 11:13

ми може, отиваш, плащаш и взимаш. Все пак предполагам че зависи от страната, и колко е натоварено в момента

Отговори на това съобщение
 Re: На митница в друга страна?
Автор: mario   
Дата:   20-01-09 08:27

Тука в Канада не ми е известно някой да ходи на митница (може и да има, но не знам). Това което знам и неведнъж съм виждал - куриера ти носи стоката и вика - мой човек, от митницата са казали да те одрусам еди колко си - как ще ги даваш - кеш, кредитна или чек ?
Плащаш си и ти връчва пакета. После вече ако си недоволен нещо, може да се жалваш на армеЙския поп (митниците).

Отговори на това съобщение
 Re: На митница в друга страна?
Автор: esc   
Дата:   20-01-09 22:48

Ако става дума за западна Европа - можеш да си сигурен, че няма никой да ти губи времето и нервите! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: На митница в друга страна?
Автор: CanoniO   
Дата:   20-01-09 22:54

Пратката си идва на адреса. Таксите са описани в документ.
Плащаш ги и взимаш пратката. Отказваш - връщат я на изпращача и пишат "отказал".

Никой, по никакъв начин не те занимава с митнически агенции.

Така стоят нещата и с "door to door" контейнер, пълен със стока. Чартьорът, нает да превози стоката го приема, подписва документите, качва го на камион и ти го носи у вас. Подписваш, плащаш и той си отива. Не подписваш, съответно не плащаш и той си отива с контейнера, след което се съдите кой е прав и кой крив.

Отговори на това съобщение
 Re: На митница в друга страна?
Автор: CanoniO   
Дата:   20-01-09 22:56

Има малки неприятности при изпращането на стоката, защото там се оформят документите. В 99% от случаите застрахователя иска да види стоката и това ти губи ценно време. Затова много продавачи в ибей не искат да пращат в чужбина... Заради тези формалности.
Но самото получаване е много лесно за крайния клиент.

Отговори на това съобщение
 Re: На митница в друга страна?
Автор: ksietta   
Дата:   21-01-09 10:40

Благодаря. Явно нещата са необосновано трагични при нас. Отправих няколко въпроса и забележки към АМ и МФ, ще изчакам един месец за отговор и ще съобщя резултата. Най-вероятно ще е добре да предприемем някакви действия...


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »