Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 контраста при цианотипиите?
Автор: caro-anton   
Дата:   18-01-09 23:39

Копирам си аз по рецептата и се сблъсках с един проблем - при копиране на портрет цианотипията не ми дава добра разработка на полутонове, необходима ми в лицето на обекта. За сгради и пейзажи става добре, наподобява в известна степен графика (приблизително). Опитах се да си разпечатам на фолио нискоконтрастен негатив, копирах го контактно, но се получи една синя боза - почни неразличимо изображение. А пък аз толкова много се надявах, че ще стане едно нормално контрастно изображение...
Опитах да копирам с цитрата първо и след експонацията да залея с ферицианида, получава се много добре, обаче трябва много добре да се полее - може би да се топне хартийката във ваничка, защото част от боята ми преминава в съседство и изображението страда от липса на острота. Затова няма да се занимавам с тази двустепенна цианотипия, трудоемка ми се струва.
Мисля си да тонирам с чай за замазване на високия контраст - поне да не си личи бялото по бузите и челото... да не е толкова грозно.
Как вие се справяте с този проблем и дали аз не бъркам някъде?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »