Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Каква е ценовата политика на Канон БГ?
Автор: sauron69   
Дата:   17-01-09 14:51

За да не спамим в други теми, го пускам това въпросче отделно.
Та който не е запознат, нека да види какви са станали цените на канонските неща във Фотопавилиона [smilie10] .
Най-общо казано цените, явно със сновното съдействие на Канон БГ са абсурдно високи [ezik].
Някой може ли да ми каже някаква разумна причина за това? На мен ми хрумва една, ма... по добре да не я казвам [smilie5] .
Всъщност, ще ми е интересно някой от екипа на Фотопавилион, ако има информация, така да се каже от първа ръка, да каже нещо по въпроса [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Каква е ценовата политика на Канон БГ?
Автор: landstar   
Дата:   17-01-09 15:24

Потвърждавам, и аз съм слисан - например обектив 70-200 на Никон е около 2700, същия на Канон - 4400 лева!

Отговори на това съобщение
 Re: Каква е ценовата политика на Канон БГ?
Автор: джъмбо   
Дата:   17-01-09 15:26

ами йената се дигна доста.....
1.2 преди няколко месеца
1.6 сега

това е сериозно покачване

поне това ми се струва основателна причина

Отговори на това съобщение
 Re: Каква е ценовата политика на Канон БГ?
Автор: джъмбо   
Дата:   17-01-09 15:29

ако говорите за стабилизираните 70-200 то наистина е малко фрапиращо......

все пак са на една цена в $

Отговори на това съобщение
 Re: Каква е ценовата политика на Канон БГ?
Автор: dd5   
Дата:   17-01-09 15:38

3827 лв е цената на 70/200 2,8 усм в корексим

Отговори на това съобщение
 Re: Каква е ценовата политика на Канон БГ?
Автор: bouncer   
Дата:   17-01-09 15:48

Ами аз като добре запознат мога да кажа следното. Това в сайта ни са препоръчителните цени по оферта от Канон БГ-да ги видиме всички сме ги сложили. Търговските отстъпки за дилъри на Канон БГ за обективи, светкавици и всичко друго са просто нищожни, каквито винаги са били всъщност. Силно демотивиращи за търговците на фототехника.
От друга страна крайните клиентски са добре повдигнати. Причина да се вдигнат сега е йената по принцип, но има и друга причина-монопол и възползване от факта, че Канон е най-продаваната марка по принцип. Да си сърбат попарата всички търговци, които подкрепят политиката на Канон БГ-ние по принцип не сме от тях и като гледам май-скоро няма да бъдем. Продаваме продукти на Канон БГ, само за да ги има в магазините ни.
Пак се ядосах...а Канон БГ дори и на електроната си поща никога не отговаря, независимо кой и за какво пише. Почти същото е положението и в Канон Австрия, щото от там добре пренасочват въпросите към БГ представителя. Такива ми ти работи...търговско клиентски вълнения.



Публикацията е редактирана (17-01-09 15:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Каква е ценовата политика на Канон БГ?
Автор: HP   
Дата:   17-01-09 15:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква е ценовата политика на Канон БГ?
Автор: bouncer   
Дата:   17-01-09 16:07

HP, не ни бъркай с други магазини, защото едвали има някой, който по-сериозно от нас да е тропвал по масата и продължава да го прави. Това е най-ефективно когато се прави от няколко големи търговеца и много клиенти зад тях. Аз такива невиждам, напротив всички се оправят, кой както може и клиенти и търговци. Нашата политика е добре известна на пазара от години и тя е нормални европейски цени и нормални търговски отстъпки-нито едното, нито другото са типични за марката Канон в БГ. Аз веднага мога да ги спра Канон продуктите в нашите магазини в знак на протест, но дали ше се присъединят и другите търговци, как мислиш? Искаш ли да ти изброя поне 5 търговеца да ги попиташ.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква е ценовата политика на Канон БГ?
Автор: n1x0n   
Дата:   17-01-09 16:09

След като не подкрепяте политиката на Канон , просто не продавайте тази марка.

[smilie18]

ма и ти си един експерт в търговията...

Отговори на това съобщение
 Re: Каква е ценовата политика на Канон БГ?
Автор: bouncer   
Дата:   17-01-09 16:13

Да, сега като се замисля... HP да неси търговец да фототехника и да ти пречиме лекичко[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Каква е ценовата политика на Канон БГ?
Автор: HP   
Дата:   17-01-09 16:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква е ценовата политика на Канон БГ?
Автор: sauron69   
Дата:   17-01-09 16:17

То, сега йена скача,едно,друго, това ясно. Да бяха скочили цените на никонските продукти, щеше да е ясно- в цял свят скачат, нова си е политика на централата.
Но, като гледам Канон нямат все още такова вдигане на цените, без да броим Канон БГ.
А иначе, написаното от bouncer потвърждава всичките ми недобри мисли към Канон БГ.
Ма, както се казва, да са живи и здрави [smilie7] .

Отговори на това съобщение
 Re: Каква е ценовата политика на Канон БГ?
Автор: cicomanco   
Дата:   17-01-09 16:18

..абе стига се джанкахте бе!Кой снима с Канон....???[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Каква е ценовата политика на Канон БГ?
Автор: zariio   
Дата:   17-01-09 16:19

Брейййй,голяма драма бе[smilie8] [smilie8]
Кво ще правим сега направо незнам[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Каква е ценовата политика на Канон БГ?
Автор: pmartinov   
Дата:   17-01-09 16:24

Само нерагламентирания внос на всички видове апарати ще оправи нещата на пазара в България!

Всички сме свидетели до какви циркове доведе регламентирания внос.

Един сенник да струва колкото три [smilie5] [smilie18]

И накрая китаеца печели от алчната пазарна политика...



Пазара винаги има последната дума !



Наивно е някой да си мисли че потребителите ще тръгнат срещу собствените си интереси.

И смешно !


Най-хубавото на регламентирания внос е че колкото повече втвърдяват ценовата си политика толкова повече създават благоприятна среда за нерагламентирания внос [smilie24]


[thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Каква е ценовата политика на Канон БГ?
Автор: bouncer   
Дата:   17-01-09 16:25

Айде започна се....остави ни нас в Павилиона, иди съветвай други магазини какво и как да продават[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Каква е ценовата политика на Канон БГ?
Автор: sun   
Дата:   17-01-09 16:28

ХП аз като искам да си купувам Канон от Фотопавилион какво ще правя.[smilie11] Щото не са съгласни и да не го продават - и ти намери решение нямам думи.[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Каква е ценовата политика на Канон БГ?
Автор: zariio   
Дата:   17-01-09 16:29

pmartinov[smilie24] [smilie24]

Факторът който определя при мен от кой да взема даден продукт /дали канон бг или доказали се търговци от форума или пък от ибей/ е цената.
И не ми говороте моля ви за гаранции при положение че от едното място ще взема даден продукт два пъти по-евтино[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Каква е ценовата политика на Канон БГ?
Автор: pmartinov   
Дата:   17-01-09 16:36

Скоро Ибей ще прати всички неадекватни търговци извън пазара !


bouncer


Ясно... [smilie3]



Публикацията е редактирана (17-01-09 16:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Каква е ценовата политика на Канон БГ?
Автор: bouncer   
Дата:   17-01-09 16:37

Аз на HP отговарям, извинявам се ако не е станало ясно[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Каква е ценовата политика на Канон БГ?
Автор: OGIMAG   
Дата:   17-01-09 16:39

На мен цялата тази ситуация ми прилича на заговор за изтласкване на Фотопавилион от българския пазар. От страна на Канон БГ.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква е ценовата политика на Канон БГ?
Автор: sun   
Дата:   17-01-09 16:44

Че къде ще ги изтласкат - в Румъния ли?[smile]
Като цяло им куца политката - сега ми се струва, че се презастраховат срещу бъдещи увеличения - за сметка на всичките си търговци. Сякаш искат единствените им клиенти да останат птичарите. Другите са лесни - Никона им е пред прага.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Каква е ценовата политика на Канон БГ?
Автор: pmartinov   
Дата:   17-01-09 16:45

Предварително знам че накрая ще остане само този който продава най-много на разумни за пазара цени !

А неадекватните ...

Ще си останат с хубавите спомени за монопола :)


Отговори на това съобщение
 Re: Каква е ценовата политика на Канон БГ?
Автор: dani_m   
Дата:   17-01-09 16:58

Не мисля, че това което се случва изобщо може да се нарече някаква политика. Поредният опит намалените приходи от продажби да бъдат за сметка на клиентите. Типично българска практика междудругото... Ще търсим решения в по-цивилизовани страни...

Отговори на това съобщение
 Re: Каква е ценовата политика на Канон БГ?
Автор: ecobo   
Дата:   17-01-09 17:02

Абе аз от Павилиона само хубаво съм видял досега... [smilie24]

bouncer, няма ли начин да внасяте директно от Хонк Конг примерно? Изобщо няма ли възможност да прескочите баунсърите от КанонБГ [smilie3]

Фото-Форум мисля може да помогне да се вкара малко в пътя КанонБГ, примерно чрез онлайн петиция до производителя...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »