Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Дикусия: Blu Rey и фотографията....
Автор: photograff   
Дата:   14-01-09 19:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дикусия: Blu Rey и фотографията....
Автор: bozo   
Дата:   14-01-09 19:43

Има, по 9лв. бройката. В близките 2 години не вярвам да стане масов стандарт...

Отговори на това съобщение
 Re: Дикусия: Blu Rey и фотографията....
Автор: photograff   
Дата:   14-01-09 19:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дикусия: Blu Rey и фотографията....
Автор: valsomir   
Дата:   14-01-09 19:55

Ами защото все още реално няма смисъл от тях според мен - Blu Ray - капацитета на един диск мисля имаше по 25GB, 50GB, за 70GB бях чул от един приятел в USA - после има и друго 300 лева и нагоре за съответната Blu Ray записвачка. Едно двуслойно DVD е към 6-7 лева,пък за Blu Ray нашите магазини ще си изхвърлят пак до небесата за тези с най-малък капацитет, пък да качваш снимки е пълен абсурд за мене на 25GB диск - дълго качване ще падне [smile] Един диск 25Gb при второто поколение записвачки ще се записва за 21 минути, което за обикновения потребител е минус според мен [smile] Този формат си беше за конзолата PS3, за да си правят чудеса с графиката и евала правят ги [smilie5] И тука идва омагьосания кръг - еми хубава графика и качество ама да е на плазмичка [smilie5] после киното и то да не остане назад почна да се изхвърля с Blu Ray-качество [smilie5] Нормално все пак за пари е направено - плеъри, записвачки, дискове, плазми:)



Публикацията е редактирана (14-01-09 19:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Дикусия: Blu Rey и фотографията....
Автор: digit_all   
Дата:   14-01-09 19:59

Vsichkite mi snimki sa suhrnaneni na DVD i Blu Ray otdelno, v France diskovete struvat okolo 40 euros 10 broia po 25Go, zapisvachkata mi veche sigurno e padnala pod 150 euros, mnogo udbno za gledane na Playstation 3 naprimer. Zapisva se za okolo chas i polovina na 2x.
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Дикусия: Blu Rey и фотографията....
Автор: asahi   
Дата:   14-01-09 20:07

Що се натискате за БлуРей? Тепърва ще се усъвършенства, доказва, цената ще пада. Като му дойде времето всички ще разберат.

Засега HDD-то е добро решение за мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Дикусия: Blu Rey и фотографията....
Автор: photostoykov   
Дата:   14-01-09 20:09

Всичко оприра до съотношението - цена за гигабайт.
За сега, най-доброто съотношение производителност (запис-четене)/цена за гигабайт имат стационарните и преносими харддискове.
За това Blu Ray няма да се наложи скоро при записването на дискретни изображения (фотографии), може би имат приложение за създаването на големи бекъп архиви.

Отговори на това съобщение
 Re: Дикусия: Blu Rey и фотографията....
Автор: valsomir   
Дата:   14-01-09 20:20

Да наистина - за архиви може, а що се отнася до цените - вече съм се убедил, че в България поевтиняването просто става с ужасно бавни темпове що се отнася до хардуер и софтуер и свързаните с тях периферии, магнитни устройства и така нататък...Сами виждаме как е и с фотографската техника ценовото положение у нас и в чужбина - дано тя да си пада повечко, пък айде, до сега сме карали без Blu Ray, да бъдем скромни и с HDD ще се задоволим [smilie18]



Публикацията е редактирана (14-01-09 20:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Дикусия: Blu Rey и фотографията....
Автор: jivkojj   
Дата:   15-01-09 15:59

Специално за Blu Ray положението е подобно навсякъде. Сони се наср... с тея пари за лицензи за дисковете, за плеарите за какво ли не свзрзано със синия лъч и почнаха да изтърват влака. Твърдите дискове и стриим по мрежата почнаха да го обезмислят. Предимството е основно на страната на филмо-производителите - могат да контролират продажбите по-лесно. То скоро по-изгодно ще стане УСБ стикове да купува човек.

http://www.pcworld.bg/index.php?call=USE~home;&page=paper&n=8213

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   15-01-09 16:42

USB стиковете ще се окажат и най-дълговечни като архивен носител. Изобщо, цифровата революция скоро ще започне да ни излиза солено от гледна точка съхранение на данните.

Понастоящем най-адекватния 'архивен' носител е 2.5" SATA диск. може даже с кутийките да го съхраняваш (+20-на лева). Ще изкара не по-малко живот ор DVD или Blu-Ray дисковете.

Ако Blu-Ray носителите са на цена под 5лв, ще си струва да се ползват за целта.

Отговори на това съобщение
 Re: Дикусия: Blu Rey и фотографията....
Автор: bauer   
Дата:   15-01-09 16:56

Засега пазя на HDD + DVD + back-up на DVD-тo (т.е. по две DVD-ta на снимки):-). Ако искате наистина по-сериозно запазване си направете RAID масив :-). По принцип се занимавам с компютри и хоратара чат пат много ревят и ми идват на гости и аз се потя да им ресторвам разни снимки, документи или филми... тегава работа :-(. До тук разбрах едно, ВСИЧКО се разваля :-(. DVD-тата са много капризни към надраскване. А колкото повече информация наблъскаш на един носител той е по НЕ надежден :-(. Флашовете ми се виждат по надеждни, но и флаш карта съм виждал заминала и то почти нова :-(. Най-добре ми се вижда един сървър с RAID масив. Друг е въпроса, че този сървър трябва да се потдържа от някой. Та така, освен големината и цената ми се вижда важно и здравината :-).

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »