Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Сватбени фотографи....колко от вас ползват таблет за LR и защо (за PS ясно ...).
Автор: rlk   
Дата:   15-01-09 00:10

Бях написал преди малко, но то и само за малко се виждаше.

ако не се вижда пак...линк: http://www.bhphotovideo.com/c/product/535068-REG/Wacom_CINTIQ12WX_Cintiq_12WX_12_1_Interactive.html


Отговори на това съобщение
 Re: Сватбени фотографи....колко от вас ползват таблет за LR и защо (за PS ясно ...).
Автор: exile   
Дата:   15-01-09 00:12

лудница е.
ако имаш излишни пари взимай.
ако нямаш си вземи един wacom intuos.
но cintiq е лудница определено.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбени фотографи....колко от вас ползват таблет за LR и защо (за PS ясно ...).
Автор: whammy_boy   
Дата:   15-01-09 00:19

Az sym OK s risuvaneto, no nikoga ne sym se chuvstval udobno s tablet, bez znachenie kolko visok klas e toy (opitval sym kakvo li ne). V dobavka, ne mislya, che tabletyt e koy znae kolko prilojim v svatbenata fotografia. Ako se zanimavash s grafichen design i vektorna grafika - moje bi...

Kato chovek, koyto se zanimava sys svatbena fotografia full time i ot druga strana - s profesionalen design, nikoga ne sym imal kreshtyashta nujda ot tablet... dano ti e pomognalo tova mnenie.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбени фотографи....колко от вас ползват таблет за LR и защо (за PS ясно ...).
Автор: MarinY   
Дата:   15-01-09 00:34

[smilie11] [smilie11] [smilie11]

На вкус и на цвят ... нататък го знаете.
Високо ниво компютърен дизайн (имам предвид всякаква чертожно-рисувателна дейност) се прави със специално измисления за тази цел уред наречен таблет (дигитайзер). От там нататъка, ако на някой му е по-удобно може и с ball-mouse да работи.

П.П. "ball-mouse" - мишка с размер на два юмрука, 10 бутона и не се движи ... Само търкаляш едно топче с палеца отгоре.[smilie3]



Публикацията е редактирана (15-01-09 00:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбени фотографи....колко от вас ползват таблет за LR и защо (за PS ясно ...).
Автор: Davidoff   
Дата:   15-01-09 00:49

Нещо се отплеснахте от оригиналната тема. За Лайтрум просто не виждам на кого и за какво му е таблет.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбени фотографи....колко от вас ползват таблет за LR и защо (за PS ясно ...).
Автор: canonio   
Дата:   15-01-09 00:55

Ама защо въпросът е точно към сватбарите[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбени фотографи....колко от вас ползват таблет за LR и защо (за PS ясно ...).
Автор: rlk   
Дата:   15-01-09 01:13

Въпроса не е нито към сватбарите, нито към дизайнерите, нито към художниците, а към фотографите занимаваши се със сватбена фотография, защото това правя и аз и ме интересуваще конкретно по случая. Знам, че има още много варианти. Явно някаква случайност при която съм попаднал на поредица от мнения по форумите, където се споменава ползването на таблет от сватбените фотографи и то специално за Лайтрум. Какво бихте си помислили на мое място ... че изоставам нещо ли какво ли, а другите с таблети все. Явно съм се заблудил! Това не пречи обаче да се разискват и други аспекти по използването на технически средства във фотографията. Аз се изясних за мен каквото ме интересува. На всички Ви успех! [smilie24] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Сватбени фотографи....колко от вас ползват таблет за LR и защо (за PS ясно ...).
Автор: jino   
Дата:   16-01-09 07:27

РЛК За работа с лайтрум не ти трябва таблет, графичния таблет чисто и просто върши основно работа при рисуване, в лайтрум с плъзгачите се работи /поне аз работя/ по лесно с мишка!!

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбени фотографи....колко от вас ползват таблет за LR и защо (за PS ясно ...).
Автор: kalingo27   
Дата:   16-01-09 14:15

........Таблета спрямо мишката не изморява ръката и бързо се работи, т.е. така погледнато много полезна ,,мишка''-няколко пъти вече казано...
......Таблета за мен е удобен, бърз и прецизен, бих казал и незаменим при ,,extract''.....
Безсмислено е да се изброяват приложенията му- въпрос на технологична нагласа за работа и ниво.....
Таблета и Сватбената фотография- е, достойна тема за ,,научна'' разработка !? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбени фотографи....колко от вас ползват таблет за LR и защо (за PS ясно .
Автор: chados   
Дата:   16-01-09 20:03

RLK... ако ползваш лайтрум 2, таблета може да ти помогне само ако използваш повече четката. За другите корекции които са със плъзгачи JINO го е казал. Аз също предпочитам мишка за лайтрум.
Но иначе, да, не изморява ръката.
А ако наистина си решил да взимаш това което си показал на линка, с него мисля ще ще ти е по удобно, защото можеш да си го сложиш и в скута и да работиш, без да ти се налага да гледаш в компютърния монитор.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбени фотографи....колко от вас ползват таблет за LR и защо (за PS ясно ...).
Автор: MarinY   
Дата:   16-01-09 21:10

[smilie11] Какви са тези професионалисти, които работят, слагайки таблет в скута си?
Като видя някой, подпрял се на лявата си ръка да бори мишката, а дясната да му е в джоба, а не на клавиатурата за кратки команди - директно го уволнявам. [smilie3] Без доказателства, този човек работи 3 пъти по-бавно от ползващия двете си ръце (и главата разбира се).
Как се редактират и ретушират образи, без да ползваш класическите инструменти от рисуването? Най-малкото, аналога на молива и четката е само един - стилото на таблета.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбени фотографи....колко от вас ползват таблет за LR и защо (за PS ясно ...).
Автор: exile   
Дата:   16-01-09 23:55

Държа си таблета в скута и това не ми пречи да имам свободна ръка за клавиатурата [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбени фотографи....колко от вас ползват таблет за LR и защо (за PS ясно ...).
Автор: хари   
Дата:   17-01-09 08:22

напишете тук URL на снимката[/цц1] таблет на шопа

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбени фотографи....колко от вас ползват таблет за LR и защо (за PS ясно ...).
Автор: MisterX   
Дата:   17-01-09 08:57

RLK za Lightroom tablet ne ti trqbva. Za Photoshop za men e veche zadujlitelen. AZ NEMGOA GRAM DA RISUVAM. Tova niama znachenie. Ako niama da go polzvash za risuvane golemite 12x12 tableti sa po-neudobni. Wacom Intuos3 4x6 sa mnogo udobni za PS.

Uspeh!

PS. AZ snimam I svatbi :)

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбени фотографи....колко от вас ползват таблет за LR и защо (за PS ясно ...).
Автор: jino   
Дата:   17-01-09 09:36

MarinY
[smilie5] сега не е време да се уволняваме [cool]
Едва ли в тази тема можем да разкажем за цялата гама от приложения на графичния таблет .
Момчето пита конкретно :[smile]
"Сватбени фотографи....колко от вас ползват таблет за LR и защо (за PS ясно ...)."
Е ?!! колко от вас ползват ??

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбени фотографи....колко от вас ползват таблет за LR и защо (за PS ясно ...).
Автор: jino   
Дата:   17-01-09 09:39

rlk Обади се имам един таблет който не ползвам,ще ти го дам да пробваш ,и после сам прецени
0885 433 671 Бат [smile] Джино[smilie24]



Публикацията е редактирана (17-01-09 09:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбени фотографи....колко от вас ползват таблет за LR и защо (за PS ясно ...).
Автор: rlk   
Дата:   17-01-09 18:29

Jino (и всички останали) много благодаря за предложенията и изказаните мнения. За съжаление не съм много близо, иначе с удоволствие бих се срещнал с вас. Аз решение вече съм взел за себе си. Ще пренасочим средствата в друга посока. Благодаря още веднъж!


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »