Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Сватбени фотографи....колко от вас ползват таблет за LR и защо (за PS ясно ...).
Автор: rlk   
Дата:   14-01-09 05:35

Интересува ме и кое по точно ви накара да минете на таблет. Или иначе казано - предимства и недостатъци според личния Ви опит.


Отговори на това съобщение
 Re: Сватбени фотографи....колко от вас ползват таблет за LR и защо (за PS ясно .
Автор: asahi   
Дата:   14-01-09 08:42

Няма връзка между сватбена фотография и таблет.

Може би таблетът би бил фактор в типичните хвалби между сватбарите.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбени фотографи....колко от вас ползват таблет за LR и защо (за PS ясно ...).
Автор: ErotilA   
Дата:   14-01-09 09:16

Не снимам сватби, но таблета мога да го характеризирам като:
Който има грип на фотоапарата и един път го е хванал с ръце не го е оставил. И с таблета е така.
Само плюсове плюсове...

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбени фотографи....колко от вас ползват таблет за LR и защо (за PS ясно ...).
Автор: ejko   
Дата:   14-01-09 09:23

asahi [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбени фотографи....колко от вас ползват таблет за LR и защо (за PS ясно ...).
Автор: джъмбо   
Дата:   14-01-09 10:16

таблет ако може да рисуваш.... ако си скаран с правите линии на ръка то няма сми

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбени фотографи....колко от вас ползват таблет за LR и защо (за PS ясно ...).
Автор: snooper   
Дата:   14-01-09 15:41

А защо сватбените фотографи?

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбени фотографи....колко от вас ползват таблет за LR и защо (за PS ясно ...).
Автор: rlk   
Дата:   14-01-09 18:41

Аз и колегите ми се занимаваме със заснемане на сватби най-вече. Питането ми е конкретно и защото ме интересува нещо съвсем определено, а не разтягане на локуми по всякакви теми, където присъства думата "таблет". Може би трябва да напиша заглавието с големи букви за да се чете по-добре!? Понеже няма и раздел за сватбена фотография (както в повечето нормални фотографски форуми), затова отнесох така въпроса. Той беше породен най-вече от това, че много често (по американските, макар те да са и в голямата си част международни) да се споменава от колегите употребата на таблет при работа с LR и PS. Моля който има конкретно отношение или наблюдение да сподели, а останалите да се възползваме от информацията и да се поучим...и без махленски реплики и подмятания моля.


Отговори на това съобщение
 Re: Сватбени фотографи....колко от вас ползват таблет за LR и защо (за PS ясно ...).
Автор: Davidoff   
Дата:   14-01-09 18:52

За ЛР2 има смисъл ако се заиграваш с локалните корекции, иначе не виждам защо ти е таблет. Друг е въпроса ако работиш паралелно с ФШ, не е много удобно да се прехвърляш между мишката и таблета.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбени фотографи....колко от вас ползват таблет за LR и защо (за PS ясно .
Автор: designwerk   
Дата:   14-01-09 18:58

Фотографирането на сватби, не прави употребата и приложението на таблет различни.
Сватбената фотография в основата си не се различава значително от портретната. Използването на таблет прави постпроцеса по-удобен (по-бърз понякога...).

Таблета, като инструмент улеснява доста от процеса на ретуширане и постпродукция във Фотошоп ( защото питането ти е насочено към Фотошоп ) , а и не само там. Доколко подлагаш работите си на последваща обработка след заснемането, би следвало да определи колко често и защо ( дали ) да го ползваш.

Ако имаш тренирана "художествена" ръка, предимството е осезаемо.

Ползвам го в голяма част от времето, както за работа в софтуерната среда, така и за навигиране в операционната система.

... и нещо важно... ако досега не си ползвал в работата си таблет, е много вероятно да те обърка и дори забави докъто му свикнеш. Въпрос на навик!



Публикацията е редактирана (14-01-09 19:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбени фотографи....колко от вас ползват таблет за LR и защо (за PS ясно ...).
Автор: dau   
Дата:   14-01-09 18:59

в питането ти няма логичска връзка, май чакаш някой да ти каже как да си обработваш кадрите...

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбени фотографи....колко от вас ползват таблет за LR и защо (за PS ясно ...).
Автор: rlk   
Дата:   14-01-09 20:10

Явно не съм се изразил правилно щом не срещам рабиране, моля да ме извините. Аз лично не ползвам Фотошоп. Питането ми е за Лайтрума дали е удачно да се ползва таблет. Не съм ползвал такова нещо (дори не съм пипал). Дали хората които ползват са доволни (повечето естествено ще кажат, че са), но да се изтъкнат плюсове и минуси. Незнам как е с вас, но аз лично след някой и друг час ми капва ръката от ползването на мишката. Ползването на таблет дали е крачка напред по принцип...ето такива неща ме интересуват да сподели който е наясно.

П.П. За това дали чакам някой да ми обработва кадрите...и да и не, зависи от конкретния случай. А ако се има предвид, че някои си стискат "имането" и не споделят какво знаят и са научили сакън някой да им изяде хляба, то това си е техен избор (проблем). Аз лично винаги съм споделял каквото мога и знам и съм помагал. Тук нещата вече опират до човека.


Отговори на това съобщение
 Re: Сватбени фотографи....колко от вас ползват таблет за LR и защо (за PS ясно ...).
Автор: Sumuelll   
Дата:   14-01-09 20:56

Ползвам само ЛР и не снимам друго освен в .СR2 Не ползвам таблет, но на сватбените снимки наистина ако човек реши може по цял ден да прави локални корекции, свикнал съм си с шорткътовете и не съм се замислял за таблет, доколкото съм го ползвал /общо седмица работа/ не мога да преценя дали ще ме направи по-продуктивеени по-доволен. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбени фотографи....колко от вас ползват таблет за LR и защо (за PS ясно ...).
Автор: MarinY   
Дата:   14-01-09 21:59

Само едно примерче, пък си прави сам изводите.

Влез в коя да е програма и си напиши името с мишката. Вземи един молив и направи същото на лист хартия. Виж разликите. Опитай се и да контролираш дебелината на линията с мишка [smilie10]. Ама с молива можеш.

Е те това е разликата.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбени фотографи....колко от вас ползват таблет за LR и защо (за PS ясно .
Автор: asahi   
Дата:   14-01-09 22:03

"Аз лично не ползвам Фотошоп"

Трябва да си голям майстор ако можеш да минеш само с ЛайтРум.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбени фотографи....колко от вас ползват таблет за LR и защо (за PS ясно ...).
Автор: exile   
Дата:   14-01-09 22:09

мисля, че за сериозен ретуш таблетът е почти задължителен.
нещата стават много по-бързо, отколкото с мишката.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбени фотографи....колко от вас ползват таблет за LR и защо (за PS ясно .
Автор: asahi   
Дата:   14-01-09 22:11

Който го може го може и с мишка. Който го не може и с таблет го не може.

Таблетът е един от инструментите.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбени фотографи....колко от вас ползват таблет за LR и защо (за PS ясно ...).
Автор: exile   
Дата:   14-01-09 22:14

е да, който го може го може, ама колко бързо и прецизно е друг въпрос.
има изкъртващи рисунки с мишка, ама с таблет си е друго - независимо дали за ретуш, рисуване, даже за бачкане с вектори.
за ретуш стига и а6 таблет, така че не е голяма инвестиция.
струва си.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MarinY   
Дата:   14-01-09 22:17

Асахи, може го, ама защо не снимаш със сапунерка? [smilie25]

П.П.Видях какво е написал Sumuelll. Таблета не е за даване на команди, както едно време си вадехме менютата на него, а за рисуване (чертане).



Публикацията е редактирана (14-01-09 22:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбени фотографи....колко от вас ползват таблет за LR и защо (за PS ясно .
Автор: asahi   
Дата:   14-01-09 22:19

Кой ти каза, че не снимам?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MarinY   
Дата:   14-01-09 22:23

Поне по снимките, на които се появяваш си с големи пушкала. Профи! (казвам го с уважение. И не заради пушкалата)[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбени фотографи....колко от вас ползват таблет за LR и защо (за PS ясно ...).
Автор: jino   
Дата:   14-01-09 22:23

РЛК Ти знаеш ли какво е графичен таблет.??
Поразрови се и попрочети след това няма да задаваш нелепи въпроси!

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбени фотографи....колко от вас ползват таблет за LR и защо (за PS ясно ...).
Автор: exile   
Дата:   14-01-09 22:24

бе на който както му е удобно.
4 години и с мишка се справях.
после с нисък клас а6 таблет.
сега съм с висок клас а4 оувърсайз.

а4 >а6 >мишка [smilie5] това ми са изводите.

ако ще е яко ретуш в промишлени количества - да е таблет. и ако ще е таблет да е wacom.

да се има предвид и че мишката много повече уморява ръката от таблет, натрупва се повече напрежение в китката, пръстите, цялата предмишница. образуват се еидн гадни възглавнички от загрубяла кожа в основата на дланта.
с таблет се работи много по-естествено.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбени фотографи....колко от вас ползват таблет за LR и защо (за PS ясно ...).
Автор: rlk   
Дата:   14-01-09 23:06

jino написа:

> РЛК Ти знаеш ли какво е графичен таблет.??
> Поразрови се и попрочети след това няма да задаваш нелепи
> въпроси!


Не, не съм чел понеже съм от Чукотка и там наблягаме на писането само. Ако обичаш прочети пак какво питам и ще се радвам да ми кажеш компетентното си мнение ... даже си харесах един , как мислиш дали ще ми върши работа, но да може и малката ми дъщеря да си рисува с него евентуално.


Отговори на това съобщение
 Re: Сватбени фотографи....колко от вас ползват таблет за LR и защо (за PS ясно ...).
Автор: ErotilA   
Дата:   14-01-09 23:20

нещо не вдявам:
Говорите за две различни неща а ги смесвате постоянно. Таблета е не заменим, има толкова много функции а и така естествено е в ръката. За тифейцване и работа с четки просто не може да се сравняват.
Вярната комбинация е Таблет + Клавиатура.
Нали за фотография става дума ...хохохохо!?

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбени фотографи....колко от вас ползват таблет за LR и защо (за PS ясно ...).
Автор: exile   
Дата:   14-01-09 23:43

ми освен да кажеш какъв си си харесал.

взимай wacom.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Албум преди 6 часа
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: