Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор: Lumix fz8 или Canon sx100
Автор: niki_versace   
Дата:   10-01-09 15:03

Zdraveite от няколко дни се двоумя между тези два модела. Начинаещ съм в тази област просто ми е слабост ад аснимам и те първа ще отделям все повече време на това.Това което разбрах е че лумикса шуми повечко но за канона не получих точна информация. А съществена ли е разликата между sx100 и sx110? Също макрото на 2та модела фз8 и sx 100 е от изключителна важност за мен. Надявам се да ми помогнете в избора.

Благодаря ви предварително за отделеното време!

Поздрави от Силистра. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор: Lumix fz8 или Canon sx100
Автор: livinginchaos   
Дата:   10-01-09 17:59

Аз снимам с ФЗ8. На тъмно шуми, на малко по-убита светлина също. Автофокусът не работи мн добре. Не очаквай особено добри постижения и при макрото, аз все още не мога да направя задоволителен кадър. Баланса на бялото със светкавица е мисия невъзможна.

На дневна светлина сниа доста добре, на теле се справя добре,стига мн мн да не шават. Пише бавно върху картата /СД/ ако се сетя още нещо ще допълвам

Отговори на това съобщение
 Re: Избор: Lumix fz8 или Canon sx100
Автор: valsomir   
Дата:   10-01-09 18:58

Canon SX110 IS по-добре си вземи!!! Макрото му е от 1см и имаш ръчни настройки мисля!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор: Lumix fz8 или Canon sx100
Автор: Jebediah   
Дата:   10-01-09 22:31

И двете са един дол дренки, не очаквай някакви чудеса, едното изкарва малко повече детайл от другото за сметка на шума. В макрото не вярвам да има някаква косвена разлика, от много хора чувам, че паналейката се справя доста по-добре във фокуса на тъмно(и не само) от другите еквиваленти, и все пак щом държиш на макрото може да погледнеш FZ28 разполага с по-добра оптика(27 - 486) от 2-та твои варианта(36 - 360) и е с малко по-голям сензор 1/2.3, т.е по-малко шум.Е това разбира се за 100~лв отгоре
Всички модели изброени по-горе имат ръчни настройки...



Публикацията е редактирана (10-01-09 22:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор: Lumix fz8 или Canon sx100
Автор: niki_versace   
Дата:   10-01-09 23:53

А, спрямо ФЗ18? голяма ли е разликата между ФЗ8 ФЗ18 и ФЗ28, както и при sx100 и sx110? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор: Lumix fz8 или Canon sx100
Автор: Jebediah   
Дата:   11-01-09 00:31

Разликата м/у Fz8 и 18 се изразява главно в обектива, на Фз18 му е малко по-широк и по-дълъг, с други думи по-добре ще се справя с фокусирането от близко разстояние(<1см) и снимането на пейзажи, Фз28 има по-голям сензор(матрица) както по-горе споменах и 2.7" дисплей, оптиката е същата като на фз18.Фунциите са еднакви, е на Фз28 май бяха сложили нещо допълнително, но не помня.
Канончетата няма да ги коментирам, защото когато си взимах 1-ят ми по-така апарат ми трябваше RAW, а те нямат което за мен си е един огромен -.Както казах преди, в този клас остротата и шума в снимките не се различават особено и не би трябвало да се очакват чудеса, но всяка допълнителна екстра си е бонус, а когато тя е в оптиката или сензора бонуса е голям.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор: Lumix fz8 или Canon sx100
Автор: niki_versace   
Дата:   13-01-09 12:05

Други мнения [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор: Lumix fz8 или Canon sx100
Автор: flancer   
Дата:   13-01-09 16:23

Аз снимам с FZ-8 и съм много доволен. Недостатъци които съм му намерил - шум - има , но мен повече ме дразни подтискането на шума, тук мога да изтъкна като плюс (може би и при сх100, не съм сигурен) , че мога да намаля подтискането на шума и после да си го махам ако желая, когато се намали дава повече детайл. Не фокусира добре на неконтрастни обекти на макс. зум , на по малък (примерно 3-4) няма проблеми, тук визирам само и единствено облаци , на всичко друго фокусира :) , в тази връзка - не е добре калибриран обектива и на бленда 2.8 и макс. зум подминава безкрайността при ръчно фокусиране, странна работа :) , друго , друго , абе от другото съм много доволен :) , все пак имай предвид , че аз го купих на по малко от година с остатъчна гаранция за 250лв. , в този смисъл отношението цена / качество при него се оказа много , много , ама много добро , ако те интересува снимането с него при някакви условия - прати лично с имейл , имам разни опити , макрото е на добро ниво , за фокусиране на по малко от 1см нямам оплаквания, макар и да не съм манияк на буболечки. АКо взимаш нов , не съм сигурен , че мога да го препоръчам , все пак сигурно е поне 500-600лв ако го има още , в такъв случай за още 100-200 може да се вземе по - добър апарат , а защо не и нещо като ФЗ-50 ако го има и него още.



Публикацията е редактирана (13-01-09 16:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор: Lumix fz8 или Canon sx100
Автор: gam3ra   
Дата:   13-01-09 16:31

Разликата между FZ18 и FZ28 е много по-голяма, и във функции, и във хардуер. (FZ28 има по-широк, но по-къс обектив, но за сметка на това превъзхожда със следящ фокус, HD видео и много много други, които в момента не си ги спомням)


Canon-ите (SX100/SX110) имат RAW (10bit обаче) с една елементарна софтуерна добавка на картата с памет.

Но все пак FZ18/FZ28 са къде-къде над изброените Canon-и, превъзхождат с всичко, освен размерите.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор: Lumix fz8 или Canon sx100
Автор: niki_versace   
Дата:   19-01-09 21:37

Ако някои може да ми прати снимки от lumix fz8, 18 и каноните да ми пише на емайл
niki_versace@abv.bg

Отговори на това съобщение
 Re: Избор: Lumix fz8 или Canon sx100
Автор: surg   
Дата:   19-01-09 22:28

забрави за ФЗ8, тои е слаб модел от миналото
днес наи доброто в класа е
1. Канон С10, Панасоник ФЗ28
2. Канон С5
3. Канон С100/110, тои е чудесен апарат с един косур но за МЕН, има само дисплеи за показване при снимане
а липсата на 2ри, дори електронен виьор е огромен плюс изобщо и в ред ситуации особено


ако ще снимаш с една ръка като картечар, забрави какво съм писал и даваи
за снимки по модели у нас, виж тук....

http://photo-cult.com/browse.php?cam

Отговори на това съобщение
 Re: Избор: Lumix fz8 или Canon sx100
Автор: planton   
Дата:   19-01-09 23:19





Публикацията е редактирана (19-01-09 23:21)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »