Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Фотоизложба на Цезар Пиментел -
Автор: photosynthesis   
Дата:   10-01-09 02:50

Фотосинтезис представя
изложба фотографии на ЦЕЗАР ПИМЕНТЕЛ
БЪЛГАРИЯ, КОЯТО МОИТЕ ОЧИ ИСКАТ ДА ВИДЯТ”


Съпътстващи снимки от Бразилия - „Момчетата от Espirito-santenses”

Изложбата ще се състои в Tea house
"Чай във фабриката"
13.01.09 – 31.01.09


Откриване: 13.01.09 – 18.30 ч

Блянът на бленуващия са мечтите да бленува.
Мечтателят мечти сънува, но винаги наяве.
(Цезар Пиментел)



Изложбата “България, която моите очи искат да видят” е провеждана два пъти в Бразилия през 2008 година – в „Студио 40”, включваща среща с автора и дискусия (vernissage), и UVV-Университет Вила Веля-Бразилия, включена в рамките на фестивал за Фотография.


В приятна атмосфера с чай, курабийки и музика в стил bossa nova, ще можете да се запознаете със света на бразилеца Цезар Пиментел – светът, който го заобикаля, и светът, вътре в него.

Очакваме ви!


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоизложба на Цезар Пиментел -
Автор: photosynthesis   
Дата:   10-01-09 02:55


https://photo-forum.net/static/forum/2009-01/owox7358.JPG


http://photo-zona.net/images/user45340/album16888/preview/1231611593_xfvu2215_pokana_Cesar_Pimentel.




Приятели,
започваме годината с МЕЖДУНАРДНО ИНТЕРНАЦИОНАЛНО КУЛТУРНО мероприятие :)
изложба на един симпатичен бразилец - Цезар Пиментел, съпроводен от също така симпатичната Красимира Пилева - в ролята на преводач (макар че Цезар поназнайва български) и спътник в орбита на живота му.
Цезар ще ни покаже снимки от България, които се предизвикали голям интерес миналата година у бразилските жители, непознаващи България и красотата й (вътрешна и външна). Имал е подкрепата на българския посланик в Бразилия, а сега се надяваме да ни бъде специален гост бразилския посланик в България.

Докато на бразилците интересни са снимките и образите на българите в тях, за нас по-интересен е самият бразилец Цезар, вдъхновил се като пролетна пъпка с любов от България.
Той е на 26 години, учи реклама, снима на филм... На кратко историята му е следната: преди година и нещо отива в Лисабон. Там среща едно момиче, в което се влюбва. Момичето е българка, която е отишла там за кратко. Двамата идват в България, той се влюбва и в страната ни. Момичето - сещате се вече - се казва Красимира. Женят се. И следва любов, любов, любов... към всичко!
Неслучайно в снимките му от България няма открито лице на човек, сякаш завоалирано, то е посредник между зрителя и живата картина, запечатана в снимката, само поднасящо в определена посока мисъл и поглед. Подтикващо към търсене и споделяне.
Желае като малко дете да изучи, да опознае, да се слее с нашата култура. Бленува за България.

За допълнително удоволствие освен тези снимки, ще можете да видите и 10 черно-бели снимки на деца от Бразилия, които макар и безцветни (снимките, не децата) носят много цвят, настроение и неподправеност.
От целия облик звучи наистина музика в стил боса нова...
Наистина е от Бразилия ;))


За повече информация вижте ТУК



Публикацията е редактирана (12-01-09 22:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоизложба на Цезар Пиментел -
Автор: damiaven   
Дата:   10-01-09 09:37

Автор: photosynthesis
Дата: 10-01-09 02:50

Фотосинтезис представя
изложба фотографии на ЦЕЗАР ПИМЕНТЕЛ
БЪЛГАРИЯ, КОЯТО МОИТЕ ОЧИ ИСКАТ ДА ВИДЯТ”

предизвикали голям интерес миналата година у бразилските жители,

черно-бели снимки на деца от Бразилия, които макар и безцветни

СНИМКИТЕ НА МОМЧЕТО СИГУРНО ЩЕ СА ИНТЕРЕСНИ, АМА ВНИМАВАЙТЕ, МОЛЯ ВИ, КАКВО / И КАК / ПИШЕТЕ...
Айде със здраве!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоизложба на Цезар Пиментел -
Автор: nomadsl   
Дата:   10-01-09 11:21

Автор: photosynthesis
Дата: 10-01-09 02:50

"...Приятели,
започваме годината с МЕЖДУНАРДНО ИНТЕРНАЦИОНАЛНО КУЛТУРНО мероприятие :)..."

"...За наш гъдел освен тези снимки, ..."

Прав е damiaven, изложбата може да е качествена, но поне текста трябваше да се намери някой да го напише ГРАМОТНО и ОБРАЗОВАНО.

Предполагам, че не всички посещават изложби, водени от чувството си за "гъдел". Дори и те да са, както "международни", така и "интернационални".

Дано достоинствата на експозицията поприкрият впечатлението от анонса.

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоизложба на Цезар Пиментел -
Автор: damiaven   
Дата:   10-01-09 11:45

Автор: nomadsl
Дата: 10-01-09 11:21

...виждам, че още едно естетско сърце запърха здраво...
Ще се видим ли, галеба?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоизложба на Цезар Пиментел -
Автор: nomadsl   
Дата:   10-01-09 11:52

Ще се видим, да.

Подозирам, че в избора на място - "Чайна Фабрика" е скрито някакво тайно послание. Прочитайки изцяло текста на анотацията, определено си мисля, че автора не е бил само на чай. Поне не и в три без десет през нощта, когато е направен поста.

Поздрави.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоизложба на Цезар Пиментел -
Автор: damiaven   
Дата:   10-01-09 12:12

Автор: nomadsl
Дата: 10-01-09 11:52
Подозирам, че в избора на място - "Чайна Фабрика" е скрито някакво тайно послание

Какво говориш!
Руснаците си имат в Москва доста престижна галерия, наречена "ВИНЗАВОД"...
Ама ние, както винаги, им дишаме прахта...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоизложба на Цезар Пиментел -
Автор: hose   
Дата:   10-01-09 12:23

фабриката е супер [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоизложба на Цезар Пиментел -
Автор: nomadsl   
Дата:   10-01-09 12:26

Без да правя връзка с предстоящата изложба - все пак още не съм я видял, си мисля следното:
Дали жаждата към самореклама и вдигане на шум, чрез закачане към всякакви "открития" и неосветени таланти, не би довела в следните месеци до нови възгласи.

Примерен текст:

...Гения от Филиповци!!!... "...едва шестгодишен и вече откраднал фотоапарат..", "...благодарение на разсеяността на продавачка в хоремага предлагането на добра цена на филми .. ин лейдиз маркет ареа... той съумява да обедини двете си големи страсти - жицата и фотографията. .... Печели симпатии със сериите си: "Нощни далекопроводи" и "На стълба"... Репортажите му "Ден за пенсии" затрогват с неподправен реализъм и енергия.... Желанието му да притежава достойна фотографска техника води до самобитния стил на "Софийски зори" и "Нощем по покривите". Запомнящ е документализма на "Метал"...

Изложбата ще бъде съпроводена с лек коктейл. Моля посетителите да не оставят личните си вещи без надзор.


[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоизложба на Цезар Пиментел -
Автор: damiaven   
Дата:   10-01-09 12:38

Мани, мани.
Не го знаем чувството за хумор на бразилците...
Ако знаеш кви ножове произвеждат...
И полицейски участъци нападат...

Ма поне в Сао Паоло излагат / ежегодно ? / най-добрите графични работи в света.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   10-01-09 12:59

хахаха Станимире [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоизложба на Цезар Пиментел -
Автор: Apostol.Hristosov   
Дата:   10-01-09 13:13

"Чай във фабриката"

[smilie24]

bossa nova

[smilie24]

Номаде, направо ги разби!

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоизложба на Цезар Пиментел -
Автор: amelid   
Дата:   10-01-09 14:08

Еее, къде ви е чувството за хумор? Изглежда спи зимен сън...
Я елате да пиете един чай и млако да се усмихнете..

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоизложба на Цезар Пиментел -
Автор: photosynthesis   
Дата:   10-01-09 20:28

Важно съобщение:

Откриването на изложбата се отлага за 19.30 ч (вместо 18.30)

Тъй като в същия ден и час се открива и друга изложба, а ние предпочитаме хората да се сбират, вместо да избират.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоизложба на Цезар Пиментел -
Автор: vga   
Дата:   12-01-09 10:51

интереса ми се подклади от тези философски сентенции, които се споменават тук там. може автора да не е фото гении но на мен ми е интересно да видя един чужд поглед над нашата страна - може да открия нещо за себе си. ще посетя с удоволствие!

Номад-е, твоя коментар е най-смешното нещо, което съм чел от месеци! [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоизложба на Цезар Пиментел -
Автор: neuromancer   
Дата:   12-01-09 14:56

само да уточня, че "Espirito-santenses" значи "хора от Espirito Santo"(браз. щат), така че „Момчетата от Espirito-santenses” ми звучи доста зле

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоизложба на Цезар Пиментел -
Автор: Stoychev   
Дата:   13-01-09 20:25

Какво лошо има в изложбите на новооткритите таланти? Нали все пак някога трябва да се открият. [smilie5]
Аз видях снимките на човека във Flickr (и това, че са във Фликр няма нищо лошо!)... харесаха ми. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоизложба на Цезар Пиментел -
Автор: swan_   
Дата:   13-01-09 20:40

Ми аз не видях нищо от България ма нейсе....

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоизложба на Цезар Пиментел -
Автор: nomadsl   
Дата:   13-01-09 21:52

Stoychev,

няма нищо лошо в изложбите на новооткритите таланти. Разбира се. Само, че е добре, освен новооткрити, ако може и да са таланти.

Момчето /авторът/ изглежда симпатично, емоционално и добронамерено. Но не може да снима. Съжелявам, че го казвам в прав текст, но мисля, време е да се отърсим от криви ласкателства и любезности.

Изложбата е с потресаващо ниско качество, много зле.
С такива снимки авторът не би минал и приемен изпит в НАТФИЗ, например. Безсмислено е да се прави опит за анализ. Този млад човек, според експозето, учи фотография. Но, повярвайте ми - в мноооого ранен стадий.

Под част от фотосите бяха разположени стихове. Тук не мога да кажа, как звучат в оригинал, но като превод - лошо. Лош стих, имам впредвид - превода може да е точен.

За първи път реагирам така крайно в оценката си за експозиция, но мисля, крайно време е всеки, според силите си да се опитва да спре ширещата се посредственост.

Нищо лично.

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоизложба на Цезар Пиментел -
Автор: Stoychev   
Дата:   13-01-09 22:00

Така изказано, вече съм съгласен с теб. :)



Публикацията е редактирана (13-01-09 22:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоизложба на Цезар Пиментел -
Автор: swan_   
Дата:   13-01-09 22:09

Направо се засрамих колко лаконичен съм в коментара си, преди да се намеси номада.[smilie11]
Лидия, лошото е, че това май е всеобщото мнение. Би трябвало да ни показвате еталони за качество на такива мероприятия! Във форума за последните 24 часа със сигурност има много и по-добри кадри от показаните. Помислете за такава изложба![smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоизложба на Цезар Пиментел -
Автор: mkaraveloff   
Дата:   14-01-09 01:29

photosynthesis [smilie24]
аз съм ваш фен и мисля, че повечето хора ви подкрепят за тези инициативи [beer]
не бях на изложбата, защото просто не ми е интересно и толкова (не че скоро съм посещавал някоя друга[smilie18] ). факт е, че след пленера на Тасос толкова много дигнахте летвата, че вече хората явно не се радват само на чай [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоизложба на Цезар Пиментел -
Автор: biso   
Дата:   14-01-09 08:36

плаката е ... меко казано самодейно изпълнение.

дори не бих се загледал в него, ако не беше тук във форума

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоизложба на Цезар Пиментел -
Автор: Frida   
Дата:   14-01-09 10:22

На мен изложбата ми хареса.
Наистина имаше известно количество наивитет (особено в обработките), което отдавам на малкия му опит като фотограф, но момчето има око и естетиката му ми харесва.

Номаде, защо така с лошо ... Гледам си започнал "кръстоносен поход" да спасяваш човечеството от неговата "посредственост" ...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоизложба на Цезар Пиментел -
Автор: AndreyIst   
Дата:   14-01-09 10:45

Ехххх, тъкво се бях притеснил, че нещо в мен не е наред. Снощи три пъти обиколих изложбата и се чудех защо нищо не предизвиква в мен. Номада го е казал много точно, даже прекалено точно.

Чудесно е, че фотосинтезис прави такива инициативи. Но дали трябва да а на всяка цена.
Нищо не видяхми и ние от България, или не можах да го почувствам. Подхода, стила, кадриране и композиция не ми допаднаха, но пък и аз не мога да съм критерий. За сметка на това изпълнението като качество беше направо ужасно, просто не вярвах на очите си.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »