Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Заслужава ли си да сменя Pancolar 50/1.8 за Canon EF 50/1.8 II ?
Автор: dechobek   
Дата:   09-01-09 22:06

Имам Pancolar 50/1.8 MC, ползвам го на канон 400д с преходник еос-м42. Чудя се дали си заслужава да го сменя с канонски 50 на 1/8, който е автофокусен. По принцип се справям с ръчният фокус, особено при портрети, но в други ситуации, например улична фотография се случва да ми се разминава фокуса или просто да се забавям докато въртя гривната. Затова се замислих дали да го сменя с канонския, понеже вървят горе долу на една цена. Притеснява ме, че канонския е целият пластмаса, предполагам някой ден ще се скапе и сигурно ще ме е яд, че съм се разделил с хубавият и здрав панколар. Казаха ми, че автофокусният ще вади по-добра картина на това тяло, така ли е ? И последен въпрос, кой е по-добрият избор между canon 50/1.8 I и II. Предимството на първата версия, предполагам е, че съдържа метални елементи и като изработка е по-стабилен. Сигурно са ми лаишки въпросите, но това е положението, имам дслр от две седмици:) Благодаря на отзовалите се!

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си да сменя Pancolar 50/1.8 за Canon EF 50/1.8 II ?
Автор: Нели   
Дата:   09-01-09 22:07

Не че фокусът на канонския е по-хубав [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си да сменя Pancolar 50/1.8 за Canon EF 50/1.8 II ?
Автор: Нели   
Дата:   09-01-09 22:08

Най-добре отиди с карта и тяло в някой магазин и си виж снимките вкъщи [smile] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си да сменя Pancolar 50/1.8 за Canon EF 50/1.8 II ?
Автор: asahi   
Дата:   09-01-09 22:25

50мм на кропка не е голямо предимство. Рано или късно ще стигнеш до този извод. Дръж си Панколаар и си мисли за Сигма 30/1.4 минимум.

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си да сменя Pancolar 50/1.8 за Canon EF 50/1.8 II ?
Автор: nodoubt   
Дата:   09-01-09 22:44

за апарат с матрица , която има кроп фактор 50мм обектив е страхотно ! [smilie24] обаче не си заслужава да сменяш [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си да сменя Pancolar 50/1.8 за Canon EF 50/1.8 II ?
Автор: Orlin   
Дата:   09-01-09 23:05

Дали да ползваш ръчно или авто фокусен обектив е въпрос на вкус. С подходяща подготовка и с двата ще правиш добри кадри.
Според мен цената на ЕФ 50/1,8 е достатъчно малка за да си запазиш и Панколара. По-скоро аз бих отишъл към Канонски или Сигма 50/1,4 които по общо мнение са значително по-добри... но и по-скъпи.

П.П. Абе аз какво давам съвети на dechobek, сега видях кой пита...
За кадрите, които правиш ръчнофокусният ти пасва чудесно.



Публикацията е редактирана (09-01-09 23:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си да сменя Pancolar 50/1.8 за Canon EF 50/1.8 II ?
Автор: ivan.draganov   
Дата:   09-01-09 23:37

Съветвам те да си запазиш "Панколар" ! Обектива е страхотен ,виждам че цениш филмовото снимане [smilie3] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си да сменя Pancolar 50/1.8 за Canon EF 50/1.8 II ?
Автор: Георги   
Дата:   09-01-09 23:40

не си заслужава [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си да сменя Pancolar 50/1.8 за Canon EF 50/1.8 II ?
Автор: violator   
Дата:   10-01-09 01:09

И според мен не си заслужава.



http://www.photozone.de/canon-eos


Тук има доста тестове, подробни описания и примерни кадри на обективи правени от и за canon-eos. Влючително и тези, от които се интересуваш.



http://kievaholic.com/lenstests.html


Това е част от сайт, посветен на средноформатните камери Киев и подобни на тях. Линка води до тестове на Kiev - Pentacon 6 съвместими обективи върху Canon EOS 300D.



http://photo-zona.net/index.php?APP_ACTION=DISPLAY_IMAGE_BIG&IMAGE_ID=228119


Нещо заснето от мен. Самоделен тилт-шифт с MC VOLNA - 3 2,8/80 + OLYMPUS E-510 (кроп фактор 2). Червен канал, с леко подсилен контраст и duotone.



http://photo-zona.net/index.php?APP_ACTION=ALBUM_EDIT&ALBUM_ID=16277


Още снимки правени със същата комбинация, но без обработка.





Решението за продажба си е твое. Аз лично не бих се разделил с моя MC VOLNA...

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си да сменя Pancolar 50/1.8 за Canon EF 50/1.8 II ?
Автор: borisyankov   
Дата:   10-01-09 04:58

Според мен автофокуса си е много важно нещо дори и да си свикнал на ръчно.

Лошото на 1.8мицата е че при нея трябва да забравиш ръчният режим - много малък ход има пръстена, а и не стои солидно.

От друга страна - пластмасата няма какво да те притеснява. Малко и леко обективче, ще те изкара много много време.

Добро решение е 50мм 1.4 заради по-бързия фокус и по-добрия ринг за фокусиране, ама си е бая по-скъп.

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си да сменя Pancolar 50/1.8 за Canon EF 50/1.8 II ?
Автор: BirdOfPray   
Дата:   10-01-09 05:30

МЕЖДУ canon 50/1.8 I и II моя личен опит показва, че I е по-добрия избор...ама знам ли...

А иначе - не си сменях железното обективче за таз пласмаска. Хубав е за парите си - ама не е много издръжлив...

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си да сменя Pancolar 50/1.8 за Canon EF 50/1.8 II ?
Автор: d_ave   
Дата:   10-01-09 08:00

И аз гласувам за панколар-а, но според мен е най-добре да намериш някой, от който да вземеш един канон 50 за няколко дни и да поснимаш и с него - ако се окаже, че ти е по-удобен, сменай, но според мен щом си свикнал с фокус-а не си струва.
какъв ти е преходника - ако е с глухарче въобще не се замислай и си стой с Панколар-а:) при мен забелязах, че глухарчето помага много в ситуациите, в които си описал, че трябва да фокусираш по-бързо.

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си да сменя Pancolar 50/1.8 за Canon EF 50/1.8 II ?
Автор: damiaven   
Дата:   10-01-09 09:20

Запази Панколара...
Добре знаеш, че от ГеДеРейските нормални обективи той е най-добър.
Някои хора просто си носят второ цифрово тяло със съответния "удобен" обектив и по някакъв начин решават въпроса със стрийт-екшъна.
Тук не засягам финансовият аспект. Както и хамалският...

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си да сменя Pancolar 50/1.8 за Canon EF 50/1.8 II ?
Автор: bass1   
Дата:   10-01-09 09:47

BirdOfPray : Абсолютно съгласен относно първата версия на петдесятката -мога да потвърдя , че оптически е чувствително по-качествен от втората версия[smilie24]
Митак .. запази си ръчното обективче , па си 'подари' и едно авто-фокусно - малко пари е ,а и за да 'ковеш' момента си е незаменимо , плюс това , на бленда 3,5 си е потенциална 'железарка' Поздрави ! [beer]



Публикацията е редактирана (10-01-09 09:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си да сменя Pancolar 50/1.8 за Canon EF 50/1.8 II ?
Автор: pacy4   
Дата:   10-01-09 10:53

направо ще се родиш с авто фокуса, преди всичките ми стъкла бяха м42, смених ги до едно и си продадох преходника. сега си свиркам и нямам брак м-у кадрите. сменяй ! мк 2 ще ти върши идеална работа. А ако имаш повече пари и аз съм за Сигма 30/1.4

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си да сменя Pancolar 50/1.8 за Canon EF 50/1.8 II ?
Автор: pacy4   
Дата:   10-01-09 10:56

мк1 първо е скъп, второ е рядък. добре изработен , но със същите оптически качества, не си струва :) , освен ако не си колекционер.

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си да сменя Pancolar 50/1.8 за Canon EF 50/1.8 II ?
Автор: IDA   
Дата:   10-01-09 11:59

Аз бих запазил Панколара за сериозните снимки и за 120,- лв. бих си купил един EF 50/1,8 от базара за случаите, в които е нужен автоматичен фокус. Това е изключително полезна екстра, незаменима в много ситуации. Канонският е много рязък по целия кадър от бленда 2,8 нагоре, а още от 1,8 си е напълно използваем. Разбира се, не рисува така добре в дефокуса, както Панколара.

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си да сменя Pancolar 50/1.8 за Canon EF 50/1.8 II ?
Автор: pstoev   
Дата:   10-01-09 15:48

вземай автофокусния без да се замислиш.за толкова пари няма от какво да те яд,после ако не си доволен от резултата.а и винаги можеш да го продадеш :) мисля си,че щом аллах е измислил аф фокуса,тря да се възползваме от тая екстра :)

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си да сменя Pancolar 50/1.8 за Canon EF 50/1.8 II ?
Автор: mano   
Дата:   10-01-09 16:29

Общо взето почти всеки, който е имал 50мм 1.8 до 1 година го е продал и най-често го е заменил с 50/1.4 или 85/1.8

Та според мен посъбери малко парички и си купи един от двата :)

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си да сменя Pancolar 50/1.8 за Canon EF 50/1.8 II ?
Автор: ilia_dm   
Дата:   10-01-09 19:43

По добре си го остави. Имай пред вид и това,че ако го обявиш за продаване,веднага ще те натиснат:ама не е автофокусен,не е нов,ама това,онова...давам ти 60лв веднага.

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си да сменя Pancolar 50/1.8 за Canon EF 50/1.8 II ?
Автор: dechobek   
Дата:   10-01-09 20:04

Благодаря на всички за коментарите:) Ориентирахте ме горе долу - ще си запазя панколара, а автофокусен ще си взема отделно:)

ilia_dm, за шейсе лева не бих го продал никога [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си да сменя Pancolar 50/1.8 за Canon EF 50/1.8 II ?
Автор: ilia_dm   
Дата:   10-01-09 20:51

dechobek - аз не искам да го купя,надявам се ,че си ме разбрал правилно
-желая ти много успехи

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си да сменя Pancolar 50/1.8 за Canon EF 50/1.8 II ?
Автор: Orlin   
Дата:   11-01-09 00:00

dechobek ,
Нямам Панколар, имам Такумар 50/1.4, който също е чудесен обектив. Рядко го ползвам, защото имам и качествени зумове, но и аз не си го давам. Най-малкото за удоволствието да размажеш фона, да получиш качествен рисунък... а и острота. Когато не бързаш ръчнофокусните обективи не създават проблеми. Просто и единият и другият има предимства.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »