Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 сапунерка за видео ?
Автор: itilien   
Дата:   06-01-09 10:45

Споделете впечатления, кои са най-добрите сапунерки в снимането на клипчета - от гледна точка на резолюция, качество, големина на файловете. Въобще струва ли си да се ползва фотоапарат за видео, или е по-добре някаква видеокамера. Проблема при видеокамерите за мен е че са прекалено големи и батериите са им също големи и с разни високи волтажи.

Отговори на това съобщение
 Re: сапунерка за видео ?
Автор: HP   
Дата:   06-01-09 11:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: сапунерка за видео ?
Автор: headcharge   
Дата:   06-01-09 11:38

Каноните някои имат доста добро видео като за сапунка, даже някои са със стерео звук и имат зуум по време на снимане [smilie24] например S1/S2/S3 и т.н. серията [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: сапунерка за видео ?
Автор: langel   
Дата:   06-01-09 12:09

Fuji S6000 - най-доброто сапунерско видео, дори и при ниска осветеност, използваем зум по време на запис.
Не, не си струва да се ползва фотоапарат за видео. Камерите са много по-добри.

Отговори на това съобщение
 Re: сапунерка за видео ?
Автор: pepi01   
Дата:   06-01-09 12:16

Да, Каноните са перфектни, с учудващо добро видео за сапунерки. Силен Пауършот, а ако си вземеш Г9/10 видеото ще бъде като от камера.

Отговори на това съобщение
 Re: сапунерка за видео ?
Автор: digitalgab   
Дата:   06-01-09 12:19

Най доброто решение откъм икономичност, качество и възможности ми се вижда новият Fujifilm S2000HD, където HD означава хай дефинишън видео, в такъв формат записва.

Отговори на това съобщение
 Re: сапунерка за видео ?
Автор: itilien   
Дата:   06-01-09 12:32

Всичките тия дето ми ги казвате са бая големи апарати, направо сравними по големина с малка видеокамера.

Отговори на това съобщение
 Re: сапунерка за видео ?
Автор: HP   
Дата:   06-01-09 12:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: сапунерка за видео ?
Автор: J0R0   
Дата:   06-01-09 12:51

Търси си ХД видео 1280 x 720 + 30 к/с.
Другото вече е отживелица.
1280 x 720 вече се налага като ТВ стандарт, скоро всички телевизори ще са такива.

Гледах в ДПревю, засега са малко апаратите, които предлагат 1280 x 720 + 30 к/с. - един Самсунг, няколко Панасоника и май някакво Сони или Фуджи.

На останалите или резолюцията е по-малка или кадрите в секунда.

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: сапунерка за видео ?
Автор: itilien   
Дата:   06-01-09 12:52

не, нямах предвид него, а всички други споменати :) Него без да искам го бях прескочил, ама сега го видях.

Отговори на това съобщение
 Re: сапунерка за видео ?
Автор: didesignbg   
Дата:   06-01-09 12:59

хубаво видео правят тези с едрите пиксели, фуждитата ф10-40 са такива, обаче записват в MJPEG, което си е отвратителен формат. От новите фуджита с2000хд е със 780р и МПЕГ4, но нито е малко, нито е с фуджи матрица. За другите марки дребосъци, не знам.
Може би е по-добре да си купиш камера, ако искаш видео.

Отговори на това съобщение
 Re: сапунерка за видео ?
Автор: itilien   
Дата:   06-01-09 13:07

а има ли някакъв сайт подобен на дпревю, но ориентиран към видеокамерите ?

Отговори на това съобщение
 Re: сапунерка за видео ?
Автор: krassimire   
Дата:   06-01-09 13:33

camcorderinfo.com



Публикацията е редактирана (06-01-09 13:36)

Отговори на това съобщение
 Re: сапунерка за видео ?
Автор: e-mil   
Дата:   06-01-09 18:04

1. HD е размер - не формат.
Разбираема и сравнително вярна информация има в Wikipedia.
За разликите между HD, HDV и HD DVD, и как се отнасят към HD телевизорите - пак там. Виж статиите една по една.

2. Разбира се, че камерата е по-добре от фотоапарат. Има и не толкова големи с прилично качество - в твоя случай е за предпочитане да е с miniDV касета:
- механиката е издържлива;
- касети се намират навсякъде;
- картинката е добра;
- може да се редактира без видима загуба в качеството.

3. Camcorder.info е добър сайт за ориентиране. Освен там често се качват тестове на камери във Vimeo и във Vreel.
Като например това.


Отговори на това съобщение
 Re: сапунерка за видео ?
Автор: sniffe   
Дата:   06-01-09 22:32

Зимай един самсунг, видеото бива, цената е ниска + - 250 лв.,батериите са AA което е удобно при дълги преходи в които може да се снабдиш с батерии лесно и принципно по всяко време.[beer] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: сапунерка за видео ?
Автор: PeterPAN   
Дата:   07-01-09 18:06

За видео има едно касио дето снима с 60 кад/сек и повече но цената му е като на хубава видеокамера Casio EX F1 невероятна камера, но и цената им е подобаваща[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: сапунерка за видео ?
Автор: mario   
Дата:   08-01-09 05:37

Няма да седна да ти препоръчвам моя.

Няколко общи съображения:
1. Видеокамерите имат системи за подтискане на вибрациите, сапунерите - обикновено -не.
2. Видеокамерите винаги записват по-качествен звук. Ако избираш сапунера - чети хубаво по ревютата какво казват за звука. Ако е 8кХц - кофти. Ако е 11 - търпи се.
3. Форматът едно на ръка - MJPEG не е лош, освен че заема много място, но надали ще искаш да снимаш часове със сапунерата. Тя е за кратки, но важни мигове, когато може да си бръкнеш в джоба и да я извадиш.
По отношение на контейнера - имал съм сапунера (два пъти) дето прави .MOV и такава дето прави AVI. От гледна точка на конверсията към DivX, по удобна ми стои втората. Ако конвертираш към x264, тогава няма значение. А и без друго, щом ще е 720р, по-добре да се мисли за x264

Отговори на това съобщение
 Re: сапунерка за видео ?
Автор: pacy4   
Дата:   08-01-09 09:49

скоро купувах една за приятел и ми направи впечатление, че в магазина само панасоник имаха сапунерка с видео резолюция 800x600 май беше. Друг е въпросът , че като пишат по картата не правят компресия и 5 минути са ти 300-400 мегабайта да речем. Друг проблем е, че не може да се зумва по времена клипа, а само зума се нагласява преди това на желаното ниво. Знам че самсунг са го решили последния проблем в някой модели, но не ги препоръчвам, по- добре си подари парите на някое циганче ;)
Апаратчетата стават за домашно видео и не прекалено дълги клипчета. С камера си е по- добре, особено от тези с хард дисковете- в момента продават много компактни.

Отговори на това съобщение
 Re: сапунерка за видео ?
Автор: trace74   
Дата:   08-01-09 23:17

Мой приятел си взе Panasonic TZ5.
Вади доста прилично видео.
Аз например имам една старичка видеокамера Сони, Hi8, ами Панасоник-а ме отвява отвсякъде
като качество на картината.


http://www.rowtex.co.uk/sony/ccd-tr713e1.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: сапунерка за видео ?
Автор: джъмбо   
Дата:   08-01-09 23:23


http://cache.gizmodo.com/assets/images/gizmodo/2008/06/SANYO_Xacti_HD1010-open.JPG


Отговори на това съобщение
 Re: сапунерка за видео ?
Автор: ОхоБохо   
Дата:   09-01-09 03:52

И аз съм пред същата дсилкема-каква самунерка да си взема специално за видео!2
В момента имаме 2 самунера,една видеокамера(купена асъвсем наскоро) и един DSLR.Дори единия сапунер го взех и него съвсем наскоро-Fuli f31 FD ,но не сме впечатлени от клипчетата му.С малко дете сме и искам жена ми да има малка сапунерка,която да снима прилично и да прави добро видео-ей така непринудено и непредвидено.Тези които ми приказват за видеокамери мислили ли са какво е да носиш видерокамера,фотоапарат,памперси,портомоне,бебешко пюре,бебешко шише с вода,дезинфикциращи кърпички... в дамска чанта [smilie10]-ужас некъф е!

А аз като ходя на риба искам да си имам малко паратче да пуцам и да снима добре клип със звук.

За тва иде реч.21-ви век сме все пак.В крайна сметка камерата ни е Canon и седи 99% от времето в къщи понеже не ни се мъкне с нас.А най хубавите клипчета стават точно в такива непринудени и непланирани условия..

Та моля давайте идеи за сапунер със добър клип :-)

Отговори на това съобщение
 Re: сапунерка за видео ?
Автор: e-mil   
Дата:   09-01-09 06:14

Какво разбираш под добър? Ами вземи си скрита камера. Ще станат още по-непринудени клипчета.

Искаш апаратче колкото шепата ти, а после ще се оплакваш: "Абе вие ми препоръчахте тая играчка, а като си пусна клипа на супер-хипер-Full-HD телевизора и не се вижда добре." Не 21-ви, ами 25-ти век да стане, сапунерите все ще дават компромисно качество в сравнение с видеокамерите.
Въпреки че няма значение - щом камерата ти седи вкъщи и със сапунера толкова ще снимаш.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »