Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Е6 проявяване
Автор: neno   
Дата:   05-01-09 14:11

Колеги, някои знае ли къде в София мога да проявя по Е6.....Благодаря(;

Отговори на това съобщение
 Re: Е6 проявяване
Автор: djfroggy   
Дата:   05-01-09 14:16

Бул.Мадрид 19,фото Ралица за 8лв и Фото Трейман на ул.Граф Игнатиев за 13лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Е6 проявяване
Автор: neno   
Дата:   05-01-09 14:20

[smilie24] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Е6 проявяване
Автор: nomadsl   
Дата:   05-01-09 14:49

На Граф Игнатиев не ходи, че само ще ти развалят филма.

И после ще ти обясняват, че е от апарата.
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Е6 проявяване
Автор: nomadsl   
Дата:   05-01-09 15:27

Между другото, на ателиетата на Трейман - на "Графа" и на "Витоша", срещу НДК , дължа твърдото си решение да не се занимавам повече с филми.

[smilie18]

Преди около 3, 4 години давам на Витоша два филма за ръчно проявяване и след три дни идвам да си ги взема. Докато чакам и зяпам наоколо, виждам как едната госпожица чевръсто навива един филм и го пристяга с хубаво проскърцване, за да стане малко рулото. Заболя ме стомаха и тъкмо си мислех, кой ли е този нещастник, на когото му скапват филма.... и то се оказа, че е моят. Девойката първо отричаше изобщо да има някакви щети. След две бързи копия от съседната "Фотолан" - тежко набраздени надлъжно, тя все пак прие, че има нещо дребно. Естествено аз бях виновен, защото съм отказал да ми извадят снимки при тях - щели да ги извадят преди да навият филма. Сериозен аргумент.

След което девойката с полуусмивка добави ..: "..Какво толкова, така и така филма си отива..."

Горе -долу по това време, незнаейки, че ателието на "Граф Игнатиев" е на същия Трейман , давам три филма, отново за ръчен процес, както ме увериха с Д76.

Плачевен резултат. Илфордския Делта 100 с прекрасната си фина градация и дребно зърно бе превърнат в документен филм с гранули, като плочки за баня и градация от не повече от две бленди. Контрастно и грубо. Според тях всичко беше перфектно, разбира се. След известен спор, признаха, че би могло една "идея" по-добре да бъде, но аз трябвало да кажа, че искам ПРОФЕСИОНАЛНО проявяване, защото ..."..тук идват студенти и всякякви..". По мое мнение и според компетентни приятели, филмите са били провени с позитивен проявител. Няма да се глезят клиентите я!

В заключение, минавайки от време на време по "Графа" , поглеждам дали това ателие не е вече станало магазин за обувки или нещо друго.

Мисля, че от това фотографията само ще спечели.

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Е6 проявяване
Автор: urbangrey   
Дата:   05-01-09 15:30

opa izvinqwam se za greshkata dopusnata s imenata... vmesto dekov sym napisal trejman, trejman - nishto ne sym im daval sled kato vidqh kolko e nekompetentna edna ot slujitelkite :) na koqto mi otne 10 min da obqsnq che filma ne e 6 na 6, a 6 na 7 i che iskam da razbera kolko shte mi struva da bydat kopirani snimki, i che vypreki che tq misli che "snimkite sa za spomen", i che "nqma problem da se otreje po edin santimetyr ot kraishtata, zashtoto tam nqma vajni neshta" ...


dekov [smilie23] [smilie5] mi preeba 2-3 roll filma i se opita da se izmykne s tova che aparata mi e.... [smilie23] [smilie23] [smilie23]



Бул.Мадрид 19,фото Ралица за 8лв e edinstvenoto spasenie [smilie24]
[smilie24] [smilie24] mnogo im blagodarq [beer] [beer] [beer]

oshte vednyj se izvinqvqm za nevolnoto obyrkvane na imenata...



Публикацията е редактирана (06-01-09 13:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Е6 проявяване
Автор: lipostok   
Дата:   05-01-09 15:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Е6 проявяване
Автор: nomadsl   
Дата:   05-01-09 17:28

Трейман - най-добрият приятел на дигиталното. Дай му да прояви филм и ще залюбиш дигиталното от все сърце.


[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Е6 проявяване
Автор: icikonti   
Дата:   06-01-09 10:00

Ще ме накарате да отворя тема "Проявявам Е-6" хъммммм....

Отговори на това съобщение
 Re: Е6 проявяване
Автор: neno   
Дата:   06-01-09 10:01

Ами даваи [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Е6 проявяване
Автор: urbangrey   
Дата:   06-01-09 13:39

ooops opravih si napisanoto gore, nevolno sym obyrkal imenata... [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Е6 проявяване
Автор: dizela   
Дата:   06-01-09 14:00

Във фотоателиетата винаги са "прави" и никога не са "виновни". Виновен е клиента, че им плаща за некачествените услуги. Точно поради тази причина си взех процесор. Може да ми излиза скъпо, но предпочитам аз да си проявявам филмите отколкото да треперя като отида при някой "професионалист".


Отговори на това съобщение
 Re: Е6 проявяване
Автор: neno   
Дата:   06-01-09 15:02

Мдаа май натам отиват нещата, ти откъде се сдоби с процесор за колко може да се намери.

Отговори на това съобщение
 Re: Е6 проявяване
Автор: icikonti   
Дата:   06-01-09 17:31

dizela дай да делим една химия на Тетанал 5л. за Е-6, май беше от 2006 г. АКО е останала?Малко ми е трудно пътуването до Софето обаче.

Отговори на това съобщение
 Re: Е6 проявяване
Автор: dizela   
Дата:   06-01-09 17:46

icikonti
Тази химия я имаш или мислиш да я купуваме?


Отговори на това съобщение
 Re: Е6 проявяване
Автор: icikonti   
Дата:   06-01-09 20:09

Ша я купим с намаление или поне така се надявам и ще я разделим.Ама нямам път към София, а и не съм се обаждал да видя дали не са я изхвърлили.Не й пречи, че е стояла 2 години като концентрат.Помещението е тъмно и не е на топло.
Мечти....[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Е6 проявяване
Автор: antidigital   
Дата:   08-01-09 16:44

icikonti, за по малко от 5 литра няма ли от тази химия?


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »