Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Моля помогнете за избор на апарат
Автор: crowss   
Дата:   05-01-09 14:41

Здравейте, имам нужда от апарат за снимки в жилищни помещения(с рекламна туристическа цел).Спрях се на няколко варианта и се чудя кой ще свърши по добра работа за целта:

1)Olympus C-8080
2)sony a100 + SAL18-200 mm
3)Olympus SP-550 UZ
4)CANON EOS DIGITAL REBEL XTI +18-55

И още едно въпросче имам, на каква светлина или комбинация биха изглеждали най-добре снимките, дневна,стайна, светкавица..?[smilie11]

благодаря предварително!


Отговори на това съобщение
 Re: Моля помогнете за избор на апарат
Автор: mitku   
Дата:   05-01-09 14:44

400D-то ще е най-добре от изброените.
Всички апарати снимат най-добре навън, на дневна светлина.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля помогнете за избор на апарат
Автор: PeterPAN   
Дата:   05-01-09 15:46

Зависи колко пари ти се дават, ще ти трябва и по широкоъгълен обектив както и статив помисли за малко по висок клас апарат или купи нещо на старо за около 400-500лв ДСЛР да видиш какво ще ти върши работа.

Лайв Вю ще ти е полезно също да може да композираш по добре!



сони са убави апарати но обслужването и сервиза им е ужасен и няма смисъл да се набутваш.

Преди като ми разправяха купи си сони да се видиш в чудо, не вярвах но ми дойде до главата, направо не ми се разправя да опиша днескашните ми разговори със сервиза, представителства информационен център... просто мъка, най вероятно скоро ще пусна тема по въпроса [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля помогнете за избор на апарат
Автор: Пешо   
Дата:   05-01-09 15:56

Никон Д60 е твоя апрат.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля помогнете за избор на апарат
Автор: irusev   
Дата:   05-01-09 17:16

за помещения задължително външна светкавица с дифузер.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля помогнете за избор на апарат
Автор: crowss   
Дата:   05-01-09 19:08

благодаря за съветите,[smile] търся нещо на старо..много се замислям за Fujifilm FinePix S9500, не е DSLR но има почти толкова добри х-ки освен липсата на оптична стабилизация.. но пък едно стативче ще свърши работа, а и една външна светкавица както спомена @irusev. А този дифузер какво представлява ? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля помогнете за избор на апарат
Автор: Orlin   
Дата:   05-01-09 19:34

Съвсем набързо...

Ако целта ти е да се свърши работа, намери някой който я върши тази работа. И аз не съм снимал на сватбата си. :)
Надали твоите снимки, независимо от апарата, ще са достатъчно добри за рекламна цел.

За апарат за снимане за удоволствие, вече е отделен разговор.


Отговори на това съобщение
 Re: Моля помогнете за избор на апарат
Автор: spung   
Дата:   05-01-09 20:06

Оrlin [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Моля помогнете за избор на апарат
Автор: J0R0   
Дата:   05-01-09 20:28

Интериорното снимане e доста трудно, защото светлината от прозорците е силна, а вътре в помещението осветеността рязко пада. За да имаш акценти, трябва да ти е включено всичкото налично осветление + най-малко две светкавици и статив.

За сапунерки - забрави, не стават, поради ниската динамика на матрицата. Ще имаш много изгорели участъци където е по-светло. Както и шум в тъмните участъци.

Качествен ДСЛР и снимане в РОУ на минимално ИСО е решението. И по възможност по-широк обектив. Аз ползвам един 10-20 за тая цел.

Ако искаш виж малко примери в раздела ИНТЕРИОР.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »