Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 24x zoom !@%$&@$^%, ами 26х?
Автор: didesignbg   
Дата:   05-01-09 10:37

На CES в края на тази седмица Кодак ще представят новия си ултразум Z980

http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2009/01/z90kodak109.jpg


Освен феноменалния 24х зум и задължителните 12 Мп на малка матрица, Кодак са сложили и вертикален грип[smilie10]
Истински про апарат [smilie5] при това само за 400$
Е яд ли ви е сега с тези тухли четворки дето нямат зум и струват .... [ezik]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   05-01-09 10:46

Яд ни е!!! Знайш ли как тежат пущините, и не щат да правят снимки и друго неща самички.... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: 24x zoom !@%$&@$^%
Автор: didesignbg   
Дата:   05-01-09 10:50

че и нямат клипчета със звук и хд[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: 24x zoom !@%$&@$^%
Автор: Jankoff   
Дата:   05-01-09 11:13

От две седмици притежавам 70-300 Zuiko към Olympus E-520. Имам отдавна и два Панасоника с дълъг зум - fz5 (12х) и tz5 (10х), от които съм много доволен. Естествено, много съм доволен и от феноменалния дълъг зум при DSLR Олимпуса. Но от гледна точка на замъгляването на образа при дългия зум (от атмосферните условия, частици във въздуха и пр.) - и оттам поставянето под въпрос на необходимостта от по-високо качество при дълъг зум - у мен остава въпросът за възможността човек да има и compact с дълъг зум, както в случая този Кодак.
Друго, което може би оправдава използването на дълъг зум при compacts, е и необходимостта от добри светлинни условия за снимане на далечни обекти както при compacts, така и при DSLR.
Говоря за непрофесионални приложения, естествено (заснемане на отдалечени туристически обекти), и не съм сигурен в правилността на разсъжданията си. Ще се радвам да чуя мнения.

Отговори на това съобщение
 Re: 24x zoom !@%$&@$^%
Автор: Пешо   
Дата:   05-01-09 11:37

12 по..ебати зуума...като пееше треснатия

Колко старо звучи вече ..но смисъла си е същиия и твърдението още е валидно.

Отговори на това съобщение
 Re: 24x zoom !@%$&@$^%
Автор: mitku   
Дата:   05-01-09 12:18

Само за сведение, в момента минималното ми фокусно разстояние е 24мм (16мм обектив x 1.5 кроп = 24мм), а максималното ми е около 830мм (300мм обектив x 1.5 кроп x 1.84 телеконвертор). Т.е. - в момента имам "зуум" 830 / 24 ~ 35x, а предвиждам да си взема и по-широк обектив с 11мм или 12 мм (12мм обектив x 1.5 кроп = 18мм) на най-широкото и ще стана на 830 / 18 ~ 46x. [smilie18]
Като направят 50x зуум, да дойдат да ми се обадят. [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   05-01-09 12:25

бахти и адски грозния кодак [smilie10] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: 24x zoom !@%$&@$^%
Автор: apollo   
Дата:   05-01-09 12:32

Дали има и спусък на грипа за снимки във вертикално положение [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: 24x zoom !@%$&@$^%
Автор: didesignbg   
Дата:   05-01-09 12:41

е разбира се[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: 24x zoom !@%$&@$^%
Автор: apollo   
Дата:   05-01-09 12:44

Баси а ДСЛР-а ми дори няма грип да не говорим за вграден [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: 24x zoom !@%$&@$^%
Автор: Jankoff   
Дата:   05-01-09 12:49

Има резон в горното съобщение - "Като направят 50x зуум, да дойдат да ми се обадят". Но авторът не обяснява колко е голяма екипировката му и колко тежи!?
Бих изменил въпроса си от предишното съобщение така.
Дали не е практически много по-добре (при екскурзионната фотография, но и не само) човек да има един дълъг зум при compact с хубав обектив с голяма светлосила (както при Панасоник - но нека да направят още по-дълъг зум), а успоредно с това и един хубав DSLR за по-късите разстояния?
Какво се случи с мен по Нова година? Бях на екскурзия с чудни пейзажи и обекти на голямо разстояние - но ... същевременно трябваше да заснемам и съвсем близки обекти. Стана така, че закачих 70-300 обектива на Олимпуса и не го смених през всичките дни на екскурзията. За късите разстояния използвах двата Панасоника, а за средни и дълги Olympus-а E-520 с обектива 70-300.
Логиката обаче сочи, че би трябвало да е обратното: за къси и средни разстояния - хубав обектив на DSLR; за дългите - компактен суперзум.
Говоря за екскурзии, когато всяка секунда е ценна! Не говоря за бродене из природата и професионално търсене на специфични обекти, за които имаш време да сменяш обективи, дори можеш да поставяш статив и т.н.
Има и друго решение, към което лично аз съм се насочил: два DSLR-а - единият със суперзум обектив, другият за къси и средни разстояния. Тук обаче влиза в съображение неудобството на теглата и обемите ...

Отговори на това съобщение
 Re: 24x zoom !@%$&@$^%
Автор: apollo   
Дата:   05-01-09 13:04

От опит ще кажа че е адски неудобно да имаш един ДСЛР с два обектива в планината и да ги сменяваш. Резултатът е че така и не си взех собствен дълъг обектив. Вариантът някакво второ, евтино, употребявано тяло става но пък тежеста на комплекта като цяло става още по-голям минус.

И аз мисля, че вариантът ДСЛР с широк зуум и компактен ултразуум е най-подходящ/най-вече за хора които снимат в широкото и дългото го ползват по-скоро с информативна цел/[smilie24] [smilie3] [beer] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: 24x zoom !@%$&@$^%
Автор: pmartinov   
Дата:   05-01-09 13:04

Скоро 30Х ще е реалност !

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   05-01-09 13:07

Че за какво ти е DSLR с къс обектив??? Един компактен фотоапарат със сменяеми обективи ще ти покрие перфектно диапазона до примерно 150мм. Което би трябвало да е адекватно за повечето 'пейзажни' нужди. Да не говорим, колко по-компактно по-леко и по-оперативно ще бъде.

Изобщо идеята да се мъкне DSLR при пътувания е най-вече за да работиш с един добре познат инструмент и да ползваш най-добрата оптика за случая --- което винаги изисква да разполагаш с достатъчно време.

Факт е, че тази пазарна ниша е практически празна в момента. Ако снимаш на филм има какъвто ти се ще избор, но ако снимаш цифрово цените са абсурдни и избора малък. А Олимпус/Панасоник нещо се мотат с тяхната система...

Отговори на това съобщение
 Re: 24x zoom !@%$&@$^%
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   05-01-09 13:36

Jankoff

За средни и дълги разстояния си използвал на Олимпус 70-300?

При кропфактор 2 това означава, че за теб 140 мм е средно разстояние - въпрос на гледна точка, все пак.

Аз лично съм с кропфактор 1.6, но 70Х1.6=112 мм ми се вижда дълго...

Отговори на това съобщение
 Re: 24x zoom !@%$&@$^%
Автор: mitku   
Дата:   05-01-09 13:59

Бе, хайде бре... тежко било с дизелар. Тамън си тренирам докато се разхождам. Екстра си е. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: 24x zoom !@%$&@$^%
Автор: Jankoff   
Дата:   05-01-09 14:42

HSGeorgiev написа: "Jankoff, За средни и дълги разстояния си използвал на Олимпус 70-300? При кропфактор 2 това означава, че за теб 140 мм е средно разстояние - въпрос на гледна точка, все пак. Аз лично съм с кропфактор 1.6, но 70Х1.6=112 мм ми се вижда дълго..."


Ще разкажа повече. За мен това беше първият случай, в който използвах в реални разнообразни туристически условия обектива 70-300 (140-600 при 35 мм екв.). Какви са ми впечатленията? Първо, оказа се, че този обектив е Made in Japan, докато двата китови са Made in China - въпреки че иначе и трите са в най-ниския клас при Олимпус обективите. Има разлика в полза на 70-300 (IMHO)! Двата китови ми се струват определено по-слаби като качество (по субективна преценка, правена на монитор). Второ, оказа се, че 70-300 прави много добри портрети (по-добре от китовите). Трето, фокусира много бързо при нормални условия, има удобно копче за ръчен фокус. Четвърто, стабилизацията на апарата работи много добре - и при най-дългия зум. Пето, особено съм вдъхновен от така наречените изкривявания на перспективата (отдалечени един от друг обекти изглеждат непосредствено едни зад други): получават се много интересни снимки в населени места - комбинация между архитектурата и дърветата, хората и другите обекти. Шесто, ... хайде стига толкова, че ще излезе реклама. Много съм доволен!
Вярно, HSGeorgiev, 140 си е дълго разстояние, точно затова е невъзможно да се прави екскурзионна фотография само с този обектив. Има нужда от втори апарат - смяна на обективите практически изобщо не е решение! Аз снимах на късо с двата Панасоника, за които споменах, но качеството е различно.
Решение тук би бил Панасоник от типа LX3, или пък, както намеква danbi, новият G1. Той обаче е скъп. И идиотското е, че стабилизацията му е в обективите (нови разработки ....?!?), не в апарата!?
Да купувам наново обективи и апарат?!? Не става! По-скоро още един DSLR Олимпус със стабилизация - и тренировки по метода на mitku! [smilie25]
Надеждата ми, нали се сещате, е новият тип Олимпус микро четири трети да бъде със стабилизация в апарата, а не в обективите.
Ало, Олимпус, чувате ли, моля?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   05-01-09 14:47

бе олимпус не са от най-чуващите фирми.

а иначе -
http://asia.olympus-imaging.com/products/dslr/lenses/18-180_35-63/


фотографията е скъпо удоволствие [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: 24x zoom !@%$&@$^%
Автор: surg   
Дата:   05-01-09 15:05

24 и повече оптика при сегашното положение на сензорите в класа са си чист маркетинг,
това е по лесно и евтино и безопасно за големите фирми, от колкото да сложат един сензор с 6-8 Мпикс и размер от 3/4 тип да речем, пък ако ще и оптиката да падне до 8 зоом,
да, но това заплашва ДСЛР проджбите, но мисля че и това ще стане до 1 година, след като се повяви по принцип апарат и като Г1...
ще видим...

Отговори на това съобщение
 Re: 24x zoom !@%$&@$^%
Автор: landstar   
Дата:   05-01-09 15:17

ЯНКОФФ, ако знеш цицоманцо какви снимки бичи с твоето оборудване - ултрапрофесионални, кликни го да видиш.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   05-01-09 15:22

Чак ми е съвестно да кажа, че този Олимпус си е Сигма[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: 24x zoom !@%$&@$^%
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   05-01-09 16:08

Jankoff

Аз имам малко по-различно решение [smile]
Заедно с 40Д си нося с мен и старичкия 300Д
Така или иначе използвам същите обективи...
Един широк на едното тяло и един дълъг на другото. Въпросния 300Д в момента определено струва (като цена) не повече от FZ5 дори [smile] . От друга страна, обаче, матрицата му не е 1/25 инча, а 22 мм. Приравненото фокусно разстояние, което покривам по този начин е 32-480 мм.,(колкото покрива общо взето и серията FZ) но реално го смятам за 32-320 по други съображения - използвам една Сигма 70-300, която харесвам до 200 мм [smile]
Между другото, от време на време си носия и един FZ4 с мен, но май отдавна не съм го използвал реално.
Разбира се - 40Д+300Д са определено по тежки от всяка комбинация със суперзум сапунерка.

Отговори на това съобщение
 Re: 24x zoom !@%$&@$^%
Автор: neptun61   
Дата:   05-01-09 16:38

Не го ща защото няма Фишай.[ezik] Ей това като го направят да се обадят.

Отговори на това съобщение
 Re: 24x zoom !@%$&@$^%
Автор: carl_cox   
Дата:   05-01-09 16:44

според мен, този нов KODAK Z980 е отлично маркетингово решение.

смятам, че апаратът ще успее да създаде усещане за много висока потребителска стойност, на отлична цена, при това, във времена на финансова криза и занижено потребление

ясно е към кого е ориентиран [smile]

предполагам, че Z980 ще има добър пазарен резултат, подобно на FZ-ите преди години [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: 24x zoom !@%$&@$^%
Автор: carl_cox   
Дата:   05-01-09 16:45

забравих едно линкче по темата :)

http://www.engadget.com/2009/01/04/kodak-delivers-z980-24x-megazoom-m380-point-and-shoot-cameras/



Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »